Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš nabízí řešení migrační krize: Marshallův plán pro Afriku

 
Český premiér Andrej Babiš už opakovaně prohlašuje, že by Evropa neměla přijímat migranty, aby pašeráci lidí přesouvající obyvatele Afriky do Evropy přišli o kšeft. V rozhovoru pro sobotní vydání deníku Právo předseda vlády zdůraznil, že na svém postoji nehodlá nic měnit a do Česka nepřijme žádného migranta.
18.08.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Hamáček kritizuje premiéra: Babiš chce platy zvyšovat příliš pomalu

 
Předseda ČSSD, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí v jedné osobě Jan Hamáček v sobotní MF Dnes kritizuje premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček je prý rád, že v koalici existuje rámcová shoda na tom, že by se v Česku měly zvyšovat platy. Jenže Babiš chce prý platy zvyšovat moc pomalu.
18.08.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků) , Jan Hamáček (947 článků)

Štěch (ČSSD): Česká republika naléhavě potřebuje stabilní a funkční vládu

 
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
17.08.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Babiš vytáhl bublifuk, hejtmanka z ANO si vzala člena ODS. Zahrál i Michal David

 
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) nekoukala na vládu a opozici a vzala si za muže politika z ODS. Přihlížel tomu i šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Vildumetzová, která je současně i poslankyní, se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka z ODS. Tak máme v Karlovarském kraji koalici s ODS, napsal Blesk Zprávám premiér. A poslanec Milan Hnilička podotkl, že na veselce vysportované sněmovní kolegyně nemohla chybět ani kachna s tradičním karlovarským knedlíkem.
17.08.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Německý novinář, působící v Praze: Kdo ví, jak to s tím „romským útokem“ v Dubí bylo. Babiš odmítnutím uprchlíků páchá rasově motivovaný trestný čin

 
Markus Pape, německý novinář, publicista a překladatel působící v Praze, poskytl rozhovor serveru Info.cz. Vyjádřil se v něm mimo jiné k incidentu v Dubí, kde skupinka Romů v bitce zranila neromského mladíka, když se vložil do potyčky dvou žen na místním koupališti. Pape nabídl trochu jiný pohled na celou kauzu než většina médií. Pape tvrdí, že jeden mediální podnikatel jen probouzí strach a vydělává na něm. Policie by prý měla přijít a všechny vyzvat ke klidu. Kritizoval i českého premiéra Andreje Babiše (ANO).
17.08.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Babišovi hrozí ztráty. Může přijít hned o čtyři známé tváře ze Sněmovny

 
V Poslanecké sněmovně sedí 78 zástupců hnutí ANO. Někteří poslanci klubu jsou viditelní, jiní méně. O některé známé tváře teď ale klub může přijít. Podobně jako se to stalo v případě bývalého ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Někteří poslanci vládního hnutí Andreje Babiše totiž buď míří, nebo pomýšlejí na dráhu diplomatů, někdo se chce věnovat rodině a další se chce zas naplno věnovat jiné práci pro stát.
17.08.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Změna image někdy nestačí

 
Když před měsícem žádala nynější vláda o důvěru, padala v rámci patnáctihodinové schůze ostrá slova. O nejemotivnější výstup se postaral Andrej Babiš, který Miroslavu Kalouskovi nadával do ožralů a zlodějů zlodějských. A s chutí napadl i jeho dlouholeté obchodní spojenectví s Richardem Hávou.
16.08.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků) , Miroslav Kalousek (6514 článků)

Hvězda z TV: Radši umřu hlady, než bych si koupil něco od Babiše

 
Zpěvák Tomáš Klus není jediný, kdo se rozhodl bojkotovat premiéra Andreje Babiše (ANO). Nyní se k němu přidal kuchař Ondřej Slanina, který se proslavil jako „Kluk v akci“. „Radši umřu hlady, než bych si koupil něco od Babiše,“ nechal se slyšet. Píše to server Forum24.cz.
16.08.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků) , Tomáš Klus (853 článků) , Ondřej Slanina (15 článků)

Senátor Valenta: Pane premiére, nehrajte si na hrdinu

 
Měl bych vzkaz pro premiéra Andrej Babiš. Zahlédl jsem totiž středeční tiskovou konferenci vlády, na které se premiér rozčiloval, že neví, kam mizí 18 miliard ze státního rozpočtu, které jsou „maskovány“ jako dotace pro neziskové organizace.
16.08.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Babiš překonal starého Klause. Nová a překvapivá fakta

 
ROZHOVOR Analytik společnosti Bisnode ČR Milan Petrák podrobil zkoumání slovní projev českých premiérů a vyšlo mu, že verbálně nejagresivnějším předsedou vlády v historii samostatné České republiky je Andrej Babiš. Nynější šéf kabinetu má podle jeho názoru velkou šanci stát se nejdéle sloužícím českým premiérem kvůli své touze po moci a vůli svůj post si udržet. Autor publikací o lidské skupinové iracionalitě míní, že dnes bychom si měli volit spíše vůdce, kteří jsou komunikativní a dokáží si zachovat chladnou mysl. Ale instinkty nás často nutí dávat přednost osobnostem, které působí tvrdě a nesmlouvavě a které mají sklon k narcismu.
16.08.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Premiér Babiš: Vláda projednala podporu sportu i financování neziskových organizací v roce 2016

 
Vláda Andreje Babiše projednala ve středu 15. srpna 2018 v Hrzánském paláci v Praze mimo jiné koncepci na podporu sportu na příští roky, financování neziskových organizací v roce 2016 a nařízení o udržitelnosti biopaliv a o snižování emisí skleníkových plynů z pohonných hmot. Zabývala se také centrálními nákupy státu, sociálním bydlením a poslaneckými návrhy.
16.08.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Babiš, Štěch či Vondráček promluví k 21. srpnu, Zeman nikoliv

 
Premiér Andrej Babiš (ANO), předsedové Senátu Milan Štěch (ČSSD) a Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) příští úterý vystoupí s proslovy u budovy Českého rozhlasu (ČRo) při vzpomínkové akci k 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Český rozhlas to dnes uvedl v tiskové zprávě. Prezident Miloš Zeman dříve prostřednictvím mluvčího oznámil, že žádné vyjádření nechystá, za což ho kritizují někteří politici. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil ho dnes v otevřeném dopisu vyzval, aby události srpna 1968 důstojně připomněl.
15.08.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Milan Štěch (700 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Miloš Zeman (21260 článků) , Jiří Vondráček (84 článků)

Kdo jim radí? Piráti mají k Babišovi blízko, je to jen divadýlko pro lidi. Vlivný lidovec promluvil

 
Vláda Andreje Babiše pojala plán zvýšit důchody o tisíc korun osobám starším 85 let. Senátoři ODS navrhli jinou úpravu. Chtějí zvýšit důchody o tisíc korun všem lidem, kteří jsou v důchodu alespoň 25 let s tím, že vládní návrh přehlíží asi 140 tisíc matek v důchodovém věku. Piráti zřejmě podpoří vládní verzi navyšování důchodů. Lidovecký poslanec Jan Bartošek naznačil, že Babiš s Piráty nejednou spolupracoval a oni jen před veřejností hrají, jak jsou přísnou opozicí.
15.08.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Rozjetý Andrej Babiš: Neziskovky prověříme! Třeba tohle, to je plýtvání! Proč mají brát miliony a dělat politiku? Bakalovci, vy lžete! ČT taky

 
Na tradiční tiskovou konferenci po jednání vlády tentokrát dorazili zástupci kabinetu ve složení premiér Babiš- vicepremiér Brabec- ministr Toman. A vzhledem k projednávané agendě měl zejména předseda vlády dost prostoru se předvést.
15.08.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Rozjetý Andrej Babiš: Neziskovky prověříme! Třeba tohle, to je plýtvání! Proč maí brát miliony a dělat politiku? Bakalovci, vy lžete! ČT taky

 
Na tradiční tiskovou konferenci po jednání vlády tentokrát dorazili zástupci kabinetu ve složení premiér Babiš- vicepremiér Brabec- ministr Toman. A vzhledem k projednávané agendě měl zejména předseda vlády dost prostoru se předvést.
15.08.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Neziskovky na ráně a výstřely na „sluníčkáře“: Babiš chce analýzu jejich peněz

 
Experti na neziskový sektor v čele s místopředsedkyní Senátu Miluší Horskou z klubu KDU-ČSL se postavili proti škrtům dotací pro neziskové organizace. Analýzy jejich výdajů, kterou požaduje premiér Andrej Babiš (ANO), má prý vláda každoročně k dispozici od svého poradního orgánu. Babiš nicméně nyní zaúkoloval ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO), ať její resort připraví přehled, kam peníze určené pro neziskovky tečou.
15.08.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Boj se suchem v Česku: Skoro 60 obcí omezilo přístup k vodě

 
Omezení nakládání s vodou vydalo kvůli současnému suchu už 57 úřadů obcí s rozšířenou působností. Jde například o zákaz napouštění bazénů nebo zalévání zahrad z veřejných zdrojů. Ministerstvo životního prostředí připravuje jednání krizové skupiny, kde by se měl projednat další postup státu. Dnes o tom ministr Richard Brabec (ANO) informoval vládu. Blesk Zprávy mají materiál, který předložila vládě Andreje Babiše (ANO) ministerstva zemědělství a životního prostředí, k dispozici. Nedostatek pitné vody pro obyvatele podle překládané zprávy nehrozí.
15.08.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků) , Richard Brabec (356 článků)

Cizinci a neziskovky. Lidé už toho mají dost. Promlouvá žena, kterou nabídne Andrej Babiš

 
ROZHOVOR Proč se na mezinárodních školách v České republice vyučuje čeština jen okrajově? Podporuje ODS příliv dalších a dalších cizinců coby levné pracovní síly? Máme si dělat vrásky ze všech starostí světa? Do „hry“ o senátní křeslo na Rokycansku vstupuje za hnutí ANO sympatická žena se zkušenostmi ze světa i z médií. Lucie Groene by ráda řekla své i k exekutorům nebo k problematice vymahatelnosti práv. Přinášíme její první rozhovor pro ParlamentníListy.cz.
15.08.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Kabinet se sejde poprvé po vládních prázdninách

 
Několika poslaneckými předlohami či novelou zákona o finanční kontrole se bude dnes zabývat vláda. Ministři a premiér Andrej Babiš (ANO) se sejdou poprvé od konce července po dvoutýdenních vládních prázdninách. V Hrzánském paláci, kde se jednání koná kvůli rekonstrukci Strakovy akademie, budou mít na programu mimo jiné také zprávy o stavu českého zemědělství či o plnění koncepce sociálního bydlení v Česku.
15.08.2018 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)

Přijdou neziskovky o tři miliardy? Škrtat se bude méně, naznačují Babiš a Schillerová

 
Neziskové organizace jako trn v oku? Při přípravě státního rozpočtu se dost často skloňuje právě tento sektor. Mluvilo se o něm i na schůzce prezidentského expertního týmu na konci července v Lánech. Ministryně financí Alena Schillerová tehdy České televizi řekla, že by úspory mohly být až tři miliardy korun. Vzápětí to ale ona i premiér Andrej Babiš popřeli.
15.08.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13742 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »