Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš jede za Zemanem do Lán. Proberou rozpočet i ministerstvo práce

 
Prezident Miloš Zeman bude dnes na lánském zámku jednat se svým poradním týmem ke státnímu rozpočtu. Sejde se přitom s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou (oba ANO). Poté bude jednat s premiérem o obsazení postu ministra práce a sociálních věcí. Dosavadní ministr Petr Krčál (ČSSD) tento týden rezignoval kvůli obvinění z plagiátorství při psaní své bakalářské práce.
21.07.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Miloš Zeman (21136 článků) , Petr Krčál (72 článků)

Zeman bude jednat s Babišem o rozpočtu a nové ministryni práce

 
Prezident Miloš Zeman bude dnes na lánském zámku jednat se svým poradním týmem ke státnímu rozpočtu. Sejde se přitom s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou (oba ANO). Poté bude jednat s premiérem o obsazení postu ministra práce a sociálních věcí. Dosavadní ministr Petr Krčál (ČSSD) tento týden rezignoval kvůli obvinění z plagiátorství při psaní své bakalářské práce, uvedla ČTK.
21.07.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Miloš Zeman (21136 článků) , Petr Krčál (72 článků)

Petr Fiala vyrazil na festival. Přitom novinářům vyprávěl, jak ODS dobude Ostravu

 
Šéf ODS Petr Fiala v rozhovoru pro Deník.cz prozradil, na čem byli domluvení s předsedou poslaneckého klubu ODS Zbyňkem Stanjurou, když se jednalo o vyslovení či nevyslovení důvěry vládě Andreje Babiše. Vysvětlil také, proč mu nevadí spolupracovat s hnutím ANO na komunální úrovni, když na samotném Babišovi nenechává nit suchou.
20.07.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Petr Fiala (1350 článků)

Celá zpráva OLAF o Čapím hnízdě. Nahlédněte

 
Ministerstvo financí ČR nakonec muselo zveřejnit celou zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) ve věci možného zneužití evropských dotací pro firmu Čapí hnízdo, kterou dlouhá léta vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO), než ji převedl do svěřeneckého fondu. Babiš sám je kvůli této kauze trestně stíhán. Ministerstvo celou zprávu zveřejnit nechtělo, ale soud ho k tomu donutil. Server Echo24.cz má dokument k dispozici a cituje z něj.
20.07.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků)

Premiér Babiš: Obnova památek je přínosem kulturním i ekonomickým

 
V pátek 20. července 2018 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil slavnostního zahájení projektů na obnovu státních zámků Telč a Uherčice. Investice v celkové hodnotě 320 milionů korun budou z 85 procent hrazeny z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
20.07.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků)

Tak EU chce dále pomáhat špinavé práci pašeráků? Salvini nabídl plán, jak se zbavovat imigrantů. Reakce Bruselu ho velmi rozčílila

 
V posledních dnech se hovoří o skupině 450 migrantů, kterým Itálie umožnila, aby se vylodili v sicilském přístavu Pozzallo. Země takové rozhodnutí přijala poté, co se Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko dohodly, že každá země přijme po 50 migrantech, Irsko jich přijme 20. Roztržka se zeměmi Visegrádu, které říkají ne politice přerozdělování, ale stále trvá. Česko-italská blogerka Monika Pilloni na svém blogu na iDNES.cz zveřejnila rozhovor italského ministra vnitra Mattea Salvinho pro RaiNews24, kde se vyjádřil také k odmítavému postoji Andreje Babiše.
20.07.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků)

Babiš chce investovat do komunální kampaně 150 milionů. Tuší průšvih, jásají u Šafra

 
Šéf ANO Andrej Babiš se rozhodl, že do kampaně svého hnutí v komunálních volbách hodlá nalít nemalý finanční obnos, a sice 150 milionů. Něco takového naznačuje, že možná očekává problém, který by nadcházející volby mohl provázet, míní komentátor Vilém Besser, jenž zároveň připomněl, co se o komunální volbách říká – že narovnávají výsledky voleb parlamentních. „To by znamenalo, že by se v říjnu měla radovat současná opozice,“ píše ve svém sloupku na serveru Forum24.cz.
20.07.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vilém Besser (23 článků) , Andrej Babiš (13515 článků)

Babiš rozjíždí „operní diplomacii“. Vyrazí navazovat kontakty na slavné festivaly

 
Vláda Andreje Babiše sice má svého ministra zahraničí, kterým je šéf ČSSD Jan Hamáček, ale Babiš se nikdy netajil tím, že chce otěže české zahraniční politiky držet v rukou. Často opakuje, že se domluví několika jazyky a se svými zahraničními partnery dokáže mluvit bez tlumočníků. Podle informací pátečních Lidových novin teď dá Babiš diplomacii nový rozměr. Co plánuje?
20.07.2018 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Jan Hamáček (909 článků)

Vladimír Pelc: Vláda B2 se ztrátou druhého vavřínového věnce

 
Druhá vláda premiéra Andreje Babiše (B2) ztratila druhý vavřínový věnec. Po bývalé ministryni spravedlnosti Taťáně Malé (ANO 2011), která po třinácti dnech ministrování musela kvůli své plagiátorské aféře rezignovat, jí ze stejných důvodů po dvaceti od nástupu do křesla ministra práce a sociálních věcí následuje Petr Krčál (ČSSD).
20.07.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Petr Krčál (72 článků)

Z toho Kalouska klepne: Pospíšil se rozpovídal, jak by TOP 09 mohla spolupracovat s ANO

 
Mezi předsedou TOP 09 a europoslancem Jiřím Pospíšilem a předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem to v poslední době jiskří. Zatímco Miroslav Kalousek podpořil přijetí několika uprchlíků, jak nás o to žádá Itálie, Pospíšil podpořil premiéra Andreje Babiše (ANO) a přijmout část uprchlíků odmítl. V rozhovoru pro páteční MF Dnes Pospíšil připustil, že by TOP 09 mohla vládnout společně s ANO, byť jen v Praze.
20.07.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Jiří Pospíšil (1858 článků) , Jiří Pospíšil (1858 článků) , Miroslav Kalousek (6480 článků)

„Babišův populistický blábol,“ útočí Dienstbier kvůli migrantům a Italům

 
Poslanci mají prázdniny, senátoři ani vláda ne. A tak se Andrej Babiš (ANO) vydal právě do Senátu vysvětlovat mj. své postoje k migraci v rámci zprávy z Evropské rady. Od senátora a exministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD) to schytal za svůj postoj k pomoci Italům, kteří apelují na ostatní země, aby je v migrační krizi nenechaly samotné. Dienstbier v rozhovoru pro Blesk Zprávy mluví o populismu, nedostatečné solidaritě a lidech, kteří vypluli na moře, ale i plánu na azylová centra v Africe.
20.07.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků)

Na pražské kandidátce ANO se opět něco děje. Padly čtyři hlavy

 
Hnutí ANO v čele s Andreje Babišem na poslední chvíli vyškrtlo celkem čtyři lidi z pražské kandidátky. Odstranění by měli být současní radní Karel Grabein Procházka a Eva Kislingerová, předseda zastupitelského klubu ANO v Praze Michal Hašek a bývalý poslanec za ANO Matěj Fichtner, informoval server Novinky.cz.
19.07.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Michal Hašek (2335 článků)

Primátor Ostravy se zastal Malé: Táňa teď vypadá jako všehoschopná svazačka. Je mi jí líto

 
Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu vystoupil primátor Ostravy za hnutí ANO Tomáš Macura. Zastal se jak předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), tak své stranické kolegyně Taťány Malé. Té mu je prý líto, protože teď nosí nálepku „všehoschopné svazačky“. Zdůraznil také, že hnutí ANO není žádný monolit, byť se to často říká.
19.07.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků)

Antonín Rašek: Jak rozetnout gordický uzel v Černínském paláci

 
Místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ODS Petr Fiala v článku Špatně napsaná politická satira (Právo 18. 7. 2018) zcela legitimně a oprávněně kritizuje nepříjemnou skutečnost, že Andrej Babiš v koalici se sociálními demokraty nebyli schopni obsadit post ministra zahraničních věcí a nahradili jej nouzovým personálním hybridem.
19.07.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Petr Fiala (1350 článků)

Kalousek se navezl do Pospíšila, v TOP 09 to vře. Kvůli Babišovi a migrantům

 
Jako dva kohouti se teď v TOP 09 přou bývalý šéf strany Miroslav Kalousek a jeho nástupce Jiří Pospíšil, který Kalouska vystřídal po volebním propadáku. Exšéf kritizoval na Twitteru Pospíšila za to, jak si někdejší výrazná tvář ODS notovala s premiérem Andrejem Babišem (ANO) v otázce migrace. Zatímco Pospíšil podpořil Babišův odmítavý postoj k žádosti svého italského protějšku na pomoc s přerozdělením 450 migrantů, podle Kalouska je Česko a s ním i stávající vedení TOP 09 sobecké.
19.07.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Jiří Pospíšil (1858 článků) , Jiří Pospíšil (1858 článků) , Miroslav Kalousek (6480 článků)

Laudát byl málem sprostý, když šlo o Zemana. Pak otevřeně přiznal, co tu bylo „zmaštěno“. ODS, zlodějny, důchody, chudí.

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Žádný premiér vlastně nebyl tak slabý ve vztahu k prezidentovi, aby neprosadil nominanta, kterého pošle na Hrad,“ komentoval vládní vyjednávání bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát. Pro chování prezidenta Miloše Zemana prý nemá slov, jinak by se dopustil urážky. Podle něj to byl právě on spolu s Andrejem Babišem, kdo rozdělil společnost. V zamyšlení nad českou společností upozornil, že Češi si dobrou ekonomickou situaci vydřeli vlastní prací.
19.07.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , František Laudát (226 článků) , Miloš Zeman (21136 článků)

Darebáci, svinstvo! Andrej Babiš a Tomio Okamura k zabíjení tygrů v Česku

 
Případem nelegálního zabíjení a zpracování tygrů v Česku je zděšen i premiér Andrej Babiš (ANO) či předseda SPD Tomio Okamura. Svá vyjádření napsali na facebookových profilech. V případu jsou obviněni i dva Češi, nelegální zabíjení pak měl řídit Vietnamec. Kůže či drápy zvířat prodávali, z kostí vařili lektvary.
19.07.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Tomio Okamura (2085 článků)

Munzar (ODS): Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování

 
Vláda Andreje Babiše dnes projednává materiál hodnotící snižování administrativní zátěže. Svůj „úspěch“ dokládá tvrzením, že se v roce 2017 podařilo zrealizovat 13 opatření ze sledovaných 28 a že administrativní zátěž tedy trvale klesá.
19.07.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků)

Kvůli králíkům ministrovala jen 13 dní. Co řekl Malé Babiš? Sama teď přiznává chyby

 
Dnes už bývalá ministryně spravedlnosti z hnutí ANO Taťána Malá se vrátila zpět do poslanecké lavice. Vaz jí zlomilo podezření z opisování hned ve dvou diplomových pracích. Teď otevřeně promluvila pro Blesk Zprávy. V první části rozhovoru se vrátila k tomu, jak nezvládla komunikaci s médii a k (ne)podpoře stranického šéfa a premiéra Andrej Babiše i k posměškům, které se šířily internetem.
19.07.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků)

Živnostník Havlíček odvážně komentuje demokratický blok. ODS topkovatí a betonuje se do bezmocnosti v koutě

 
ROZHOVOR Zabetonování se s pravdoláskou a fňukání o komunistech. Fialový Fiala „bez koulí“. Demokratická opozice? Pche! A Piráti? Převlečená Antifa. Klatovský živnostník Pavel Havlíček si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o nové vládě, ale především ODS a těch, kteří zapříčinili permanentní vzestup Andreje Babiše, nebere servítky. A prý se mele stále téma „Babiš, Zeman, Putin“. Pravice toho, zdá se, příliš nepředvádí…
18.07.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13515 článků) , Pavel Fiala (95 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »