Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš: Chceme co nejvíc zvýšit penze i snížit daně z příjmu

 
Co nejvyšší možný růst důchodů podle možností rozpočtu, zrušení superhrubé mzdy a snížení daně z příjmu na 15 procent, to je stále cíl ANO. Právu to ve středu řekl z Kréty premiér Andrej Babiš.
06.08.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Babiš: Občané, utrácejte. Nehledejte konflikt! S ČSSD daně domluvím

 
Než šéf hnutí ANO a předseda vlády Andrej Babiš odjel na dovolenou na řecký ostrov Kréta, s křišťálovou koulí v ruce slíbil českým zaměstnancům, že jim sníží daně. U předsedy ČSSD Jana Hamáčka s tímto nápadem tvrdě narazil, ale v rozhovoru pro čtvrteční Právo přislíbil, že to se sociálními demokraty nějak dojedná.
06.08.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Jan Hamáček (1969 článků)

Hamáček zuří po smršti kritiky. Záchranáře poslal do Bejrútu se Smartwings místo armády

 
Česká republika jako jedna z prvních zareagovala na ničivý výbuch v Bejrútu a vyslala na pomoc své záchranáře. Tým se 36 lidmi a pěticí psů ve středu večer dorazil na místo. Chválihodný počin ale v očích některých kritiků kalí skutečnost, že čeští hasiči, lékaři a kynologové odletěli z pražského letiště se zpožděním a ještě k tomu letounem společnosti Smartwings podnikatele Jiřího Šimáně. Tedy muže, který byl před třemi lety na svatbě premiéra Andreje Babiše a jehož firma žádala po státu kvůli koronaviru státní záruky za úvěr.
05.08.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Jiří Šimáně (13 článků)

Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvod

 
Ombudsman Stanislav Křeček se případem kolem českého premiéra nebude zabývat. Zdůvodnil to pro iRozhlas.cz tím, že když nejvyšší autorita nevidí veřejný zájem, stěží ho nalezneme my. Reagoval tak na rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nepodat žalobu k ochraně veřejného zájmu proti verdiktu týkajícímu se možného střetu zájmů Andreje Babiše. Křeček podle svých slov bere stanovisko Pavla Zemana za určující.
05.08.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Stanislav Křeček (490 článků)

Koalice proti Babišovi je zase o kus blíž

 
Jak porazit příští rok ve sněmovních volbách hnutí ANO Andreje Babiše, které zatím vede v průzkumech o koňskou délku? Opoziční strany debatují o dvou protibabišovských koalicích. Zatím nejblíž k ní mají piráti a hnutí STAN.
05.08.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Maďare, mlč! Babiš utřel svého epidemiologa. Nasazuje mu mediální roušku

 
Epidemiolog Rastislav Maďar dostal důrazné doporučení od premiéra Andreje Babiše. Měl by omezit mediální výstupy a nemluvit do toho, čemu nerozumí. Předseda vlády to řekl ParlamentnímListům.cz v reakci na Maďarův rozhovor pro týdeník Echo.
05.08.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Nejvyšší státní zastupitelství: Babiš je ve střetu, ale...

 
Premiér Andrej Babiš (65, ANO) stále ovládá média z holdingu Agrofert. Je o tom přesvědčen i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman (47). Odmítl ale podat správní žalobu. Neshledal prý pro to závažný veřejný zájem.
05.08.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Demoblok spolu: Piráti a STAN? Prý skoro hotovo. Ale jinak zatím nic

 
Dominance Andreje Babiše vede opozici k intenzivnímu přemýšlení, jak do voleb příštího podzimu sestavit takový blok, který by jej mohl porazit. Dlouho to vypadalo na spolupráci pouze na bázi „Demokratického bloku“, nyní ovšem do utváření předvolebních koalic vstoupili i Piráti. A jejich námluvy jsou po pár týdnech paradoxně nejdál.
05.08.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Nehrajeme si na Potěmkinovu vesnici, přednosta před vládní návštěvou školil kolegy

 
Návštěvu premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra dopravy a průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) a ředitele Správy železnic (SŽ) Jiřího Svobody v Olomouckém kraji zpestřilo některým zaměstnancům SŽ doporučení, jak se vzácnou návštěvou jednat. Nešlo přitom o „oficiální metodický pokyn”, ale o iniciativu jednoho z přednostů.
04.08.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Karel Svoboda (599 článků)

Zrušení superhrubé mzdy je předvolební tahák, zní z ODS. Návrh leží ve Sněmovně už dva roky

 
Návrh na zrušení superhrubé mzdy předložila ODS ve Sněmovně už před dvěma lety a od té doby tam leží a čeká na projednání. Před rokem navíc předseda strany Petr Fiala vyzýval v České televizi premiéra Andreje Babiše, aby jejich dvě partaje spojily síly a společně mzdu zrušily. Bez výsledku.
04.08.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Petr Fiala (1663 článků)

Hamáček se pustil do Babiše kvůli snížení daní na 15 procent: „Nerealistické,“ tvrdí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu vyrukoval s tím, že chce snižovat daň z přijmu. To sice má jeho vláda s ČSSD v programovém prohlášení, předseda kabinetu ale najednou vytáhl jiná čísla, než se domluvili. Po zrušení superhrubé mzdy to mělo být devatenáct procent, Babiš teď zmínil patnáct. Vicepremiér Jan Hamáček na to v deníku Právo reagoval jasně: Nerealistické.
04.08.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Jan Hamáček (1969 článků)

Hamáček se brání snížení daní: Nemůžeme dělat politiku ODS

 
Prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) o zrušení superhrubé mzdy a snížení daně z příjmu fyzických osob na 15 procent zaskočilo koaliční sociální demokraty. Šéf ČSSD Jan Hamáček to považuje za nerealistické, a ačkoliv zrušení superhrubé mzdy podporuje, Současné snížení daně z příjmu na 15 procent odmítá. Chtěl by dopady na rozpočet sanovat sektorovou daní.
04.08.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Jan Hamáček (1969 článků)

Hamáček: Babišovo snížení daní? Ne tolik. Vznikne propad

 
Než premiér Andrej Babiš (ANO) odjel na dovolenou na řecký ostrov Kréta, natočil video s křišťálovou koulí v ruce, ze které prý vyčetl řadu dobrých zpráv. Slíbil, že jeho vláda bude dál zvyšovat důchody a znovu zopakoval, že zruší superhrubou mzdu a sníží daně zaměstnancům. Možná až na 15 procent. Předseda koaliční ČSSD však Babišovu vidinu z křišťálové koule poměrně rychle rozbil. Nahlédněte.
04.08.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Babiš dál ovládá Agrofert, má jasno Zeman. A řekl, proč nepodal žalobu na střet zájmů

 
Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) konstatovalo, že premiér Andrej Babiš (ANO) má nadále rozhodující vliv na firmy z holdingu Agrofert. Vyplývá to z odůvodnění rozhodnutí, kterým nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v červenci odmítl podat správní žalobu týkající se Babišova údajného střetu zájmů kvůli ovládání médií. Závěr krajského úřadu, že premiér ve střetu zájmů není, NSZ výslovně označilo za nesprávný. Na dokument dnes upozornil server Neovlivní.cz.
04.08.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Šéf žalobců Zeman: Babiš ovládá Agrofert, úřad rozhodl chybně

 
Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) konstatovalo, že premiér Andrej Babiš (ANO) má nadále rozhodující vliv na firmy z holdingu Agrofert. Vyplývá to z odůvodnění rozhodnutí, kterým nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v červenci odmítl podat správní žalobu týkající se Babišova údajného střetu zájmů kvůli ovládání médií. Závěr krajského úřadu, že premiér ve střetu zájmů není, NSZ výslovně označilo za nesprávný.
04.08.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Hamáček proti Babišovi: Snížit lidem daň z příjmu na 15 procent je nerealistické

 
Vládní hnutí ANO a ČSSD zřejmě čeká bitva. Tentokrát o to, na kolik procent by se měla snížit daň z příjmů fyzických osob. Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu nadhodil plán výraznějšího snížení daní, než je v programovém prohlášení vlády.
04.08.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

„Nesnesitelný“ Babiš razí do Řecka. Schytal to za špatnou radu, Kalouskovi toho vadí víc

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) razí na Krétu. Je to prý kvůli tomu, že mu kolegové tvrdí, že už je nesnesitelný. Premiér však o dovolené mluvil už v květnu pro Blesk Zprávy. Jeho žena Monika mezitím vyrazila alespoň do Chorvatska, exotické Maledivy jim zrušili. Babiš přitom občanům radil, aby zůstali raději v Česku. Opatření se mezitím v Řecku zpřísňují, a tak premiérský pár čeká dovolená v roušce. Podle politického oponenta Miroslava Kalouska (TOP 09) by měl Babiš zůstat doma a řešit raději nefungující chytrou karanténu a epidemiologickou situaci v různých krajích ČR.
04.08.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Úder Babišovi: Toto prý neřekl po návratu z Bruselu. Můžou nám vzít zlato

 
Poslanec za SPD Jiří Kobza zareagoval na komentář premiéra Andreje Babiše (ANO), který vyšel minulý týden v deníku Právo. Babiš si pochvaloval, že výsledek eurosummitu je pro naši zemi úspěch.
03.08.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

,,Po*ebaná hnojiva." ,,Nejezdi ve Ferrari!" Bohatý člen TOP 09 zažil Babiše. Dávno. Nenadává

 
Člen TOP09 a bývalý ředitel Komerční Banky Radovan Vávra byl hostem podcastu Insider na Infu. V pořadu se svěřil například se svým zážitkem s Andrejem Babišem. S ním se seznámil během obchodních jednání. „Radku, to není možné, když já jdu k tomu sedlákovi do maštale, tak tam jdu v předklonu, protože on kupuje ty mé pojebané hnojiva, tak tam nemůžeš jezdit ve Ferrari v červených topánkách proboha,“ měl říct Vávrovi Babiš. Radovan Vávra byl totiž jeden z prvních lidí v Praze, který měl své Ferrari. Připojil i zážitek s úplatky – Babiš prý nikdy nikoho uplácet nepotřeboval. Měl jiné přednosti.
03.08.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Vláda chce snížit daň z příjmu: Podívejte se do přehledu, o kolik si zaměstnanec polepší

 
Zaměstnancům se blýská na lepší časy. Premiér Andrej Babiš (65) přišel v sobotu s velkým překvapením, když promluvil o výrazném snížení daní tím, že zruší superhrubou mzdu. Na tento počin se těší většina zaměstnanců už několik let. Pozitivně se k tomu staví i zbytek vlády a opozice.
03.08.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »