Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Evropští žalobci uzavřeli kauzy Babiše. „Omluvy? Nějak ticho,“ zní z ANO

 
Evropští žalobci uzavřeli kauzy Andreje Babiše. Nepodařilo se jim prokázat, že došlo k úmyslnému podvodu vůči rozpočtu Evropské unie. Informují o tom Seznam Zprávy. „Kde je omluva?“ ptá se poslankyně Margita Balaštíková (ANO).
09.12.2023 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

Fiala prohodil Válka dveřmi, smál se Havlíček. Připomněli mu, co dělal Babiš Vojtěchovi

 
Místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO) kritizuje premiéra Petra Fialu (ODS), který dohodl s lékaři navýšení platů v příštím roce, ačkoliv ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) tuto možnost dlouho odmítal. „Premiér prohodil ministra Válka dveřmi, obešel ho,“ tvrdí Havlíček. Místopředsedové sněmovny Jan Skopeček (ODS) i Věra Kovářová (STAN) mu připomněli, že expremiér Andrej Babiš také zasahoval do zdravotnictví a na tiskových konferencích dokonce ztrapňoval svého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.
08.12.2023 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Fiala (5969 článků) , Jan Skopeček (426 článků) , Vojtěch Adam (1791 článků) , Karel Fiala (264 článků) , Karel Fiala (162 článků)

Babiš: Řehko, zalez do krytu a neděs důchodce válkou

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se tvrdě obul do předsedkyně Sněmovny a zároveň předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Vyčetl jí, že zničila byznys českých firem v Číně a v Kyjevě osobně slibovala něco, co nemůže splnit. „Paní Pekarová, už nikam nejezděte,“ vyzval političku. A nakonec vynadal náčelníkovi Generálního štábu Armády ČR Karlu Řehkovi. Má zalézt do krytu a neděsit důchodce válkou.
05.12.2023 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

Zase. Včera se málem poprali, dnes Babiš znovu tvrdě na Stanjuru a vládu

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal komentář do MF Dnes, kterou po deset let vlastnil, ale nedávno prodal. Tvrdě se obul do stávající pětikoaliční vlády a konstatoval, že premiér Petr Fiala šíří řeči o hrozícím státním bankrotu, pokud by vláda nezakročila. Podle Babiše je to lež. Lež, která má v občanech vyvolat pocit viny a přimět je, aby od Fialovy vlády strpěli leccos. V krátké době se Babiš pořádně rozzlobil již podruhé.
30.11.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Fiala (5969 článků)

Babiš šokoval, pokud jde o jeho vlastní budoucnost

 
Předseda hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš tvrdí, že se po volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2025 nestane premiérem. Babiš uvažuje, že zůstane předsedou hnutí, ale premiérem by prý v případě volebního úspěchu byl Karel Havlíček. Babiš také uvedl, že když ho už hnutí nebude potřebovat, rád se vrátí k podnikání.
29.11.2023 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

Agrofert žaluje Rakušana a hnutí STAN kvůli ministrovým lžím o odposlouchávání

 
Holding Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) podal žalobu na předsedu hnutí STAN a ministra vnitra Víta Rakušana kvůli výrokům o odposlouchávání telefonů, uvedla dnes firma na  svých webových stránkách . Požaduje od něho omluvu za podle holdingu zcela nepravdivé tvrzení či přinejmenším snahu vyvolat dojem, že Agrofert protiprávně odposlouchává hovory třetích osob. Rakušan to uvedl v rozhovoru s deníkem MF Dnes, který hnutí STAN zveřejnilo v září na svých  webových stránkách . Holding žaluje i samotné hnutí STAN.
28.11.2023 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

Lachnit (ANO): Fiala by měl učitelům přidat to, co slíbil

 
Psal se rok 2019. Tehdy začátkem listopadu školské odbory vyhlásily stávku. Důvod? Požadavek, aby kabinet Andreje Babiše zvýšil platy učitelů. Opozice tenkrát učitele podpořila. Třeba takový Petr Fiala na své facebookové stránky napsal: „Požadujeme zvýšení platů učitelů na 150 % průměrné mzdy. Učitelé potřebují skutečné peníze, za prázdné sliby Andreje Babiše si nic nekoupí.“ Nynější ministr kultury Martin Baxa tehdy sdělil stanovisko za celou partaj: „Jako občanští demokraté máme pro tento problém jasné řešení, když prosazujeme zvýšení platů učitelům tak, aby jejich výše směřovala ke 150 % průměrného platu, a chceme také větší pravomoci ředitelů, aby měli možnost přidat nadprůměrně kvalitním učitelům.“
28.11.2023 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Fiala (5969 článků) , Martin Baxa (167 článků)

To byl zase týden 42: Babiš vytvořil sbírku pro Soukupa. Nehorázné alimente té Agátě, prohlásil

 
Petr Jablonský  coby bývalý premiér Andrej Babiš se v pořadu To byl zase týden vyjádřil k trefným vtipům na mediálního magnáta Jaromíra Soukupa na Českém Slavíkovi 2023. Pro Soukupa založil veřejnou sbírku a vyjádřil lítost k velkým částkám na alimentech, které musí platit Agátě Hanychové. O čem dalším pohovořil, na to se můžete podívat ve videu v náhledu.  
27.11.2023 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Hanychová (3721 článků) , Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Jablonský (192 článků)

Babiš chtěl dnes mlčet. Ale slyšel Fialu a vypustil bomby

 
Vláda by měla okamžitě odstoupit, premiér Fiala nekomunikuje a zemi škodí, uvedl dnes v souvislosti s protesty odborů šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Jeho slova na krátkém tiskovém brífinku doplnil i místopředseda ANO Karel Havlíček, jenž uvedl, co vše vláda Petra Fialy (ODS) slíbila a nesplnila.
27.11.2023 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Fiala (5969 článků) , Karel Fiala (264 článků) , Karel Fiala (162 článků)

Tomio Okamura: Jsme připraveni jít do vlády. Toto vše po Fialovi změníme!

 
Fialova vláda přinesla rekordní pokles životní úrovně a rekordní pokles reálných mezd. Přinesla rekordní zdražování i rekordní zadlužování a také pokles HDP. A řešit to chce rekordním zvýšením daní, které přinese jen další zdražování, pálí do pětikoaliční vlády Tomio Okamura, jehož hnutí SPD se podle čerstvého průzkumu agentury STEM pro CNN Prima News dostalo na druhé místo za hnutí ANO Andreje Babiše.
26.11.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Tomio Okamura (3088 článků)

Babiš: Korupci nesnáším, ANO vyloučilo Charváta a Drenka zapletené do pardubické kauzy

 
Předsednictvo hnutí ANO jednomyslně vyloučilo bývalého pardubického primátora Martina Charváta a šéfa Rozvojového fondu Pardubice a zastupitele první městské části Michala Drenka kvůli kauze na pardubickém magistrátu. Po dnešním mimořádném jednání vedení hnutí to oznámil jeho předseda a bývalý premiér Andrej Babiš.
22.11.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

Babišův muž tepe do Pavla kvůli prezidentskému platu. Sám dostal čtvrt milionu za jedno zasedání

 
Do platu prezidenta Petra Pavla se nepřímo pustil jeden z politiků ANO. Podle něj hlava státu, která bere přes tři sta tisíc korun měsíčně včetně náhrad, zřejmě neví, kolik Čechů žije pod hranicí chudoby. Uvedl to na sociálních sítích a ve svém podcastu. Lidé na sociální síti X to však Ondřeji Prokopovi, který vede pražskou pobočku hnutí Andreje Babiše, okamžitě vrátili. Zjistili totiž, že za jediné zasedání dozorčí rady inkasoval téměř čtvrt milionu.
21.11.2023 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Pavel (2642 článků)

Pohoršil si, ale už není poslední. Fialovi věří 17 % a ještě se po něm svezl Babiš

 
Premiér Petr Fiala (ODS) je stále na chvostu tabulky v průzkumu společnosti Morning Consult ohledně popularity mezi státníky. Už však není úplně poslední, je předposlední. Jako premiéra ho nemá rádo 75 procent lidí. Hodnocení Petra Fialy pak provedl také ve svém videokomentáři Andrej Babiš (ANO).
19.11.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Fiala (5969 článků)

GLOSA: Andrej Babiš marně hledá morální dno. Komunistický kádr necítí hanbu a poplival demokracii

 
O politiku se zajímám zhruba 35 let, ale to, co předvádí v posledních dnech předseda hnutí jednoho muže ANO, tedy Andrej Babiš (69), to jsem opravdu nezažil. Člověk s jeho alarmující komunistickou minulostí si u příležitosti státního svátku dovoluje opakovaně poplivat období po sametové revoluci, coby dolarový miliardář s často pochybnými byznys praktikami nemá problém ani fňukat kvůli tomu, že některé firmy nepatří jemu, ale zahraničním investorům. Bohužel jeho voliči na to nepochopitelně slyší.
17.11.2023 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

Zdeněk Jemelík: Povstání na vsi kvůli Čapímu hnízdu

 
Část novinářské obce se chopila zprávy o zrušení prvoinstančního rozsudku v kauze Čapí hnízdo Vrchním soudem v Praze jako podnětu k vyvolání dojmu, že se stalo cosi senzačního. Česká justice pohotově uveřejnila zprávu o obsahu usnesení Vrchního soudu v Praze. Usnesení získala bůhvíjak, zřejmě nikoli od soudu, tedy nejspíš bez právního důvodu. Text článku proložila obsáhlými citacemi z usnesení, které propojila poznámkami tak, aby čtenáři museli pochopit, že soudce Jan Šott odvedl pochybné dílo. Autorka článku se cítila dost odborně vyspělá, aby směla výkon soudce Šotta oznámkovat nedostatečnou. Ale aspoň je jasné, že Česká justice chce vidět Andreje Babiše v teplácích stůj co stůj.
17.11.2023 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

„Vy jste zase neposlouchala“. Babišova srážka s novináři na Národní skončila křikem

 
Česko si připomíná 34 let od sametové revoluce a centrem událostí je v dopoledních hodinách tradičně Národní třída, kde se u památníku zmlácených studentů střídají političtí představitelé. Lídr opozice a expremiér Andrej Babiš se už ráno střetl s novináři, kterým vzkázal, že fandí vládě a vyhráli Fialovi volby. Jedné z novinářek řekl, ať si zjistí, co skutečně řekl, když ho chce konfrontovat a setkání skončilo hlasitými projevy nesouhlasu.
17.11.2023 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

„Polezou s námi i na WC.“ Babiš vzal článek po článku a nadával médiím

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil na mimořádné schůzi, kde se má diskutovat o návrzích opozice ke snížení cen energií. Vládní koalice však zřejmě program mimořádné schůze schválit neumožní. Babiš při svém projevu byl velice překotný, mluvil o mnoha věcech naráz. Alespoň tak to zaznamenaly stenozáznamy Poslanecké sněmovny.
16.11.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

A jede se znovu. Babiš si od Čapího hnízda neodpočine

 
Vrchní soud v Praze zrušil zprošťující rozsudek v kauze Čapí hnízdo kvůli nedostatečně a chybně provedeným důkazům. Uvedl to ve středu server Česká justice. Původní rozsudek městského soudu podle odvolacího senátu obsahuje závažná pochybení. Případ projedná na pražském městském soudu znovu senát Jana Šotta. Předseda hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš to považuje za „absurdní a nekonečné“.
15.11.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

Pro zesnulou Kamilu Mortimer truchlí i Monika Babišová: Slíbila jsem jí, že s ní poletím, říká

 
Prosluněná dovolená se změnila ve smutnou záležitost s tragickým koncem. Na indonéském ostrově Bali přišla o život česká reklamní manažerka a influencerka Kamila Mortimer (†56). Narazila na motorce do nákladního automobilu a svým zraněním později v nemocnici podlehla. Její náhlá smrt zasáhla také manželku politika Andreje Babiše (69), Moniku Babišovou (49), jak upozornil Blesk.
14.11.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků)

Babiše pustili na Fialu s Nutellou. Našel ale jiný důvod, proč je v Česku draho

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že jsme nikdy neměli tak katastrofální vládu, jako je ta Petra Fialy (ODS). Předseda vlády je podle něj mimoň, který tomu nerozumí. I to padlo v pořadu K věci na CNN Prima News. Ale Babiš se zejména věnoval cestě premiéra do Německa. A našel jiný důvod, proč je v Česku draho, než jsou řetězce.
14.11.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Fiala (5969 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »