Články k osobnosti

André Rieu

  houslista, dirigent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o André Rieu »
 

Houslista André Rieu: Hudba je nejlepším lékem

 
Houslista André Rieu, jehož koncert v pražské O2 areně byl z letošního roku přesunut na 21. května 2021, vydal album vánočních písní. Jedná se o živou nahrávku pořízenou během loňských svátečně laděných koncertů, jimiž si nizozemský hudebník podle svých slov plnil dlouholetý sen. Kolekce Jolly Holiday vyšla rovněž na DVD. V rozhovoru pro Právo Rieu vzpomíná mimo jiné na to, proč na konci osmdesátých let založil orchestr Johanna Strausse.
19.11.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: André Rieu (5 článků)

Koncerty zrušené kvůli koronaviru: O „jarní“ hvězdy fanoušci nepřijdou, kdy vystoupí Michal David nebo André Rieu?

 
Na jaře měla pražská O2 aréna hostit některé hvězdy. Kvůli pandemii koronaviru pořadatelé koncerty přesouvají. Těšit jsme se mohli na show Queen Relived 2020 by Queenie, Andrého Rieua nebo Michala Davida. Queenie a Michal David přesouvají své vystoupení na září a nizozemský houslista Rieu zahraje 11. listopadu.
17.04.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1564 článků) , André Rieu (5 článků)

Houslový virtuóz André Rieu míří do Prahy: Veze s sebou zcela novou show

 
Zábavná pestrobarevná show, nevšední hudební repertoár od světových klasiků až po muzikálové melodie a moderní poprockové skladby, humor, který si nezadá s výstupem populárního stand-up komika. Tak vypadá koncert nizozemského houslisty Andrého Rieu, který 1. června 2018 opět vystoupí v pražské O2 areně.
01.12.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: André Rieu (5 článků)

Král valčíků André Rieu se v květnu vrátí

 
Jeho koncerty jsou jedinečné a jeho tajemstvím je radost z hraní. To vše je houslista, skladatel, aranžér a dirigent André Rieu, který si získal svůj titul Král valčíků už začátkem 90. let, kdy se rozhodl specializovat na takzvanou lehkou klasiku, především pak na vídeňskou salónní hudbu let minulých.
12.09.2015 06:55 |

podobné články

Osobnosti: André Rieu (5 článků)

Nizozemský houslista André Rieu: Jediný král valčíků je Strauss

 
Po roce se do Prahy vrátí nizozemský houslista, skladatel, aranžér a dirigent André Rieu. S doprovodným Johann Strauss Orchestra, který kromě skladeb rakouského skladatele hraje i další díla, vystoupí 22. května v O2 areně.
15.04.2015 13:05 |

podobné články

Osobnosti: André Rieu (5 článků)
« Předchozí 1 Další »