Články k osobnosti

Alžběta Bavorská

  rakouská císařovna

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Alžběta Bavorská »
 

Zabil císařovnu a byl na to hrdý

 
Proslavil ho jeden jediný zářijový den. Den, kdy zavraždil císařovnu. Luigi Lucheni, bezvýznamný italský anarchista, měl přitom původně jiné úmysly. A Alžběta Bavorská neboli Sissi mu do cesty vstoupila doslova nešťastnou náhodou. Jako "plán B".
09.09.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Alžběta Bavorská (4 články) , Sissi Sissi (26 článků)

Záhadná smrt korunního prince

 
Korunní princ Rudolf patří k tragickým postavám rodu Habsburků. Měl být nadějí rodiny, jeho život však skončil příliš brzy a navíc skandálně. Od narození jediného syna císaře Františka Josefa a Alžběty Bavorské zvané Sissi uplynulo v úterý 160 let.
22.08.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Alžběta Bavorská (4 články) , Josef František (203 článků) , Sissi Sissi (26 článků)

Představitelka císařovny Sisi: Vandalové otevřeli její hrob!

 
Neznámý pachatel otevřel o víkendu hrob herečky Romy Schneiderové, která se stala známou především rolí ve filmové trilogii o rakouské císařovně a uherské královně Alžbětě Bavorské, přezdívané Sisi. Podle agentury AFP někdo odsunul náhrobní desku, ale na hrobě nejsou viditelné známky většího poškození.
01.05.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Alžběta Bavorská (4 články)

Cara Delevingne se proměnila v Sissi a Pharrell Williams v císaře

 
Nejžádanější hudební producent současnosti Pharrell Williams se sešel s nejžádanější modelkou současnosti Carou Delevingne pod taktovkou slavného módního návrháře Karla Lagerfelda. Ten z nich udělala Františka Josefa a jeho ženu Alžbětu Bavorskou.
25.11.2014 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Alžběta Bavorská (4 články) , Pharrell Williams (64 článků) , Josef František (203 článků) , Karl Lagerfeld (126 článků) , Cara Delevingne (215 článků) , Cara Williams (4 články)
« Předchozí 1 Další »