Články k osobnosti

Alexis Tsipras

  politik, řecký premiér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Alexis Tsipras »
 

Vládní krize v Řecku: Kabinet čeká hlasování o důvěře, položí Tsiprase dohoda s Makedonií?

 
Řecký parlament začne v úterý projednávat vyslovení důvěry kabinetu v souvislosti s vládní krizí kvůli dohodě o názvu sousední Makedonie. Hlasovat budou poslanci patrně ve středu večer, oznámili v pondělí podle agentury Reuters parlamentní činitelé. O vyslovení důvěry požádal premiér Alexis Tsipras po nedělní rezignaci ministra obrany Panose Kammenose a odchodu jeho strany z vládní koalice.
14.01.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Merkelová v Aténách chválila Řeky za reformy. A slíbila pomoc s migrací

 
Německá kancléřka Angela Merkelová dnes na jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem pochválila Atény za pokrok, který země díky bolestivým reformám udělala na cestě k zotavení z hospodářské krize. Oba politici na tiskové konferenci uvedli, že spolu mluvili také o migraci. Merkelová mimo jiné zdůraznila, že Řecko musí zlepšit podmínky v táborech pro uprchlíky. Berlín je prý připraven v této věci pomoci.
10.01.2019 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2594 článků) , Alexis Tsipras (69 článků)

Rada Merkelové a spor o název Makedonie: Rozvášnění Řekové to schytali slzným plynem

 
Řecká policie v sobotu proti demonstrantům v Soluni na severu země použila slzný plyn. Demonstrace proti dohodě o změně názvu Makedonie začala před očekávaným projevem premiéra Alexise Tsiprase a zúčastnilo se jí podle policie zhruba 15 tisíc lidí. Informovala o tom řecká státní televize. Demonstrace ve druhém největším městě Řecka byla svolána na protest proti dohodě mezi Skopjí a Aténami, která řeší spor o název bývalé jugoslávské republiky kompromisem Republika Severní Makedonie.
08.09.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Řecko po záchraně: Obří dluhy, třetina lidí pod hranicí chudoby. Čekají nás lepší časy, věří Tsipras

 
Řecko má dobrý důvod věřit, že po formálním opuštění záchranného programu má před sebou lepší časy. Prohlásil to dnes řecký premiér Alexis Tispras. Řecko oficiálně opustilo poslední ze tří záchranných programů v pondělí.
21.08.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Řekové po požárech zbourají tisíce nelegálních domů. Premiérovi došla trpělivost

 
Řecko po červencovém ničivém lesním požáru nedaleko Athén, který si vyžádal přes 90 mrtvých, zbourá tisíce nelegálně postavených staveb. Oznámil to v úterý premiér Alexis Tsipras, jehož vláda čelí kritice, že při neštěstí reagovala pomalu. Během požáru se desítky obětí v letovisku Mati nedokázaly vymotat z labyrintu špatně navržených ulic, napsala agentura Reuters. V oblasti Attiky, která zahrnuje i hlavní město Athény, bude ihned zahájena demolice 3200 načerno postavených budov, uvedl Tsipras.
07.08.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Na místě hrůzy: Řecký premiér navštívil obec zpustošenou požárem

 
Řecký premiér Alexis Tsipras navštívil v pondělí obec Mati, která byla nejhůře zasažena velkým požárem, jenž před týdnem zdevastoval oblast východně od Athén. Katastrofa si vyžádala 91 obětí, dalších 25 lidí se stále pohřešuje. Tsiprasova vláda čelí kritice opozičních stran i obyvatel poznamenaných oblastí, že na požár reagovala pomalu a neměla připravený evakuační plán.
30.07.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Strašlivé požáry v Řecku mají už 79 obětí. Zoufalí rodiče hledají své děti

 
Počet obětí ničivého požáru východně od Atén stoupl na 79, informoval ve středu řecký hasičský sbor. Raněno bylo nejméně 187 lidí, včetně 23 dětí. Není jasné, kolik osob se pohřešuje, napsala agentura Reuters. Vlajky po celém Řecku jsou spuštěny na půl žerdi - řecký premiér Alexis Tsipras vyhlásil v zemi třídenní státní smutek.
25.07.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Atény a Skopje se po 25 letech dohodly na novém názvu Makedonie: Volná cesta do EU?

 
Řecko a Makedonie se dohodly, že ukončí letitý spor o název bývalé jugoslávské republiky Makedonie kompromisním názvem Republika Severní Makedonie. Ve Skopji to dnes oznámil makedonský premiér Zoran Zaev a současně v Aténách jeho řecký protějšek Alexis Tsipras. Řecko kvůli dosavadnímu názvu sousedním Makedoncům blokuje vstup do NATO a do EU, jejichž představitelé již dohodu uvítali.
13.06.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Tsipras peskoval Tuska. Nelíbí se mu zpochybnění uprchlických kvót

 
Řecký premiér Alexis Tsipras před summitem Evropské unie kritizoval šéfa Evropské rady Donalda Tuska za jeho slova zpochybňující unijní kvóty pro přerozdělování uprchlíků. Tusk tento týden označil kvóty za neefektivní. Tsipras ve středu podle agentury AFP prohlásil, že Tuskův výrok byl nevhodný. Premiér Řecka, které se v rámci EU nejvíce potýká s přílivem migrantů, rovněž uvedl, že nepřijme žádný návrh na řešení migrace, který nebude založen na principu solidarity.
14.12.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků) , Donald Tusk (180 článků)

Řečtí důchodci a nezaměstnaní dostanou vánoční prémii. Od Tsiprase už podruhé

 
Řecký premiér Alexis Tsipras se chystá rozdělit mezi chudými řeckými důchodci, rodinami a nezaměstnanými i v tomto roce vánoční prémii ve výši zhruba jedné miliardy eur (26 miliard Kč). Oznámil to dnes večer v projevu v řecké státní televizi ERT. Podle analytiků si chce vylepšit špatné preference.
13.11.2017 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Pamatujete řeckého ministra Varufakise, co stíral Merkelovou? Teď se pustil do Trumpa, nevyřeší prý vůbec nic

 
Řecký ekonom a ministr financí ve vládě Alexise Tsiprase Janis Varufakis se ve svém komentáři pro server The Guardian strefil do nově zvoleného republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Překlad komentáře přinesl server Deník Referendum.cz.
29.01.2017 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5101 článků) , Alexis Tsipras (69 článků)

Ondřej Kosina: Vyhaslá hvězda řeckého premiéra Tsiprase

 
Kdyby se koncem listopadu konaly v Řecku volby, současná vláda Alexise Tsiprase by je prohrála na plné čáře. Mladý sympatický ležérní politik bez kravaty se v čele radikálně levicové formace SYRIZA stal symbolem naděje pro hlubokou krizí zmítané Řecko. Drobní lidé, kterých se ekonomická a finanční krize dotkla nejvíc, přestali věřit tradičním stranám, zejména socialistům a masově podpořili tzv. novou levici.
12.12.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Jan Urbach: Přijde Tsipras o většinu? Konflikt o výuku náboženství

 
Řecká vláda premiéra Alexise Tsiprase může ztratit parlamentní většinu. Ministr obrany a šéf uskupení „Nezávislí Řekové“ (ANEL) Panos Kammenos totiž prohlásil, že jestliže vláda nebude přistupovat s vážností k názorům církve, přijde vláda o jeho podporu.
13.10.2016 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

„Bolestné“ za okupaci nacisty: 7,3 bilionu. Tsipras chce od Německa reparace

 
Řecký premiér Alexis Tsipras hodlá učinit vše nezbytné k tomu, aby vymohl na Německu finanční odškodnění za škody způsobené nacistickou okupací Řecka za druhé světové války. Šéf vlády se tak podle médií v úterý vyjádřil při památečním obřadu v jedné z vesnic, kterou němečtí vojáci vyvraždili.
16.08.2016 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Turečtí vojáci v Řecku se bojí popravy. Vydáme je rychle, ujistil Tsipras

 
Řecký premiér Alexis Tsipras v telefonátu tureckému protějšku Binalimu Yildirimovi sdělil, že Řecko zahájilo vydávací řízení s osmi vojáky, kteří v sobotu uprchli vrtulníkem do Řecka. Před soudem stanou dnes. Všichni tvrdí, že nevěděli, že je v Turecku puč a že nebyli jeho účastníky.
18.07.2016 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Merkelová, Tusk i Řekové vzkázali Turkům: Buďte věrní své vládě, odolejte puči

 
Podporu demokraticky zvolené turecké vládě vyjádřila německá kancléřka Angela Merkelová i řecký premiér Alexis Tsipras. Reagovali tak na pokus části turecké armády o státní převrat. K návratu k ústavnímu pořádku v Turecku vyzval i předseda Evropské rady Donald Tusk. Podle něj budou dopady pokusu o puč klíčové pro celý region i pro vztahy Turecka s Evropskou unií.
16.07.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2594 článků) , Alexis Tsipras (69 článků) , Donald Tusk (180 článků)

Západ jednotně proti Rusku? Už ne

 
Ruský prezident Vladimir Putin na návštěvě Řecka zopakoval, že otázka ukrajinského Krymu je uzavřena. Vlastní ho Rusko a už se na tom nic nezmění. Západ navíc varoval, že ruská armáda bude muset reagovat na pohyby amerických vojsk v Evropě. Řecký premiér Alexis Tsipras Putina podpořil, když volal po zrušení protiruských sankcí. Stojí za pozornost, že po zrušení sankcí volá už i předseda německé sociální demokracie a vicekancléř Sigmar Gabriel.
16.06.2016 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Alexis Tsipras (69 článků)

Tsipras s Putinem si notovali. Řecko bude aktivně obchodovat s Ruskem

 
Ruský prezident Vladimir Putin a řecký premiér Alexis Tsipras uzavřeli v Aténách sérii dohod o vzájemné spolupráci, mimo jiné v oblasti investic, vědy, školství, turistiky a obnovitelných zdrojů. Rovněž podepsali politickou deklaraci ohledně řecko-ruského dialogu o mezinárodních a regionálních otázkách společného zájmu.
27.05.2016 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Alexis Tsipras (69 článků)

Řecko padá do bídy? Už je chudší než Polsko, tvrdí měnový fond

 
Poláci jsou nyní bohatší než Řekové, které zdrtily tvrdé požadavky mezinárodních věřitelů. Aspoň to tvrdí polská média, která vycházejí z dat Mezinárodního měnového fondu (MMF). Řecký premiér Alexis Tsipras (41) přesto doufá, že Atény opustí záchranný program už v roce 2018, či dokonce ještě dříve.
18.05.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Sobotka: Řecku musíme pomáhat. Tsipras: Češi, i vás čekají sankce

 
Alexis Tsipras ve čtvrtek upozornil, že Řecko čelí nepřiměřené migrační zátěži. Nemůže ji nést samo, apeloval řecký premiér. A rýpl si do zemí, které odmítají podílet se solidárně na rozdělení „uprchlického břemene“. Na mysli měl i země V4 včetně Česka. Varoval je, že jim mohou hrozit sankce. Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) při interpelacích ve sněmovně uvedl, že Řecko neplní své povinnosti, ale je třeba mu pomoci.
03.03.2016 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Alexis Tsipras (69 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »