Články k osobnosti

Alexandr Vondra

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Alexandr Vondra »
 

Vondra (ODS): Evropský parlament rozhodne o zákazu používání olova ve střelných zbraních

 
Evropský parlament dnes projedná námitku proti rozhodnutí Evropské komise zakázat využívání olověných broků při lovu v mokřadech. Podle Alexandra Vondry je tento návrh Komise špatně připraven a negativně zasáhne důvěryhodnost EU.
24.11.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků)

Tak to je konec. Saša Vondra ocenil Václava Klause, že šel na Národní bez roušky

 
Také europoslanec za ODS Alexandr Vondra promluvil k dnešnímu svátku. Tehdy šlo prý o svobodu a o to, aby zde nevládl strach. Problém s rouškou vyřešil a na Národní třídu nešel. Ocenil Klause. Bylo to prý sympatické gesto. „Rouška je symbol kulturní války.“ A Pirát Bartoš dostal pěkný kopanec.
17.11.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10085 článků) , Alexandr Vondra (1253 článků)

„Uslyšíme krásné projevy, ale činy?“ Vondra nemilosrdně setřel Bidena. Korespondenční volba v Česku prý smrdí průs*rem

 
Hosty třetí části Partie televize Prima byli europoslanci Alexandr Vondra (ODS) a Jiří Pospíšil (TOP 09). Shodli se na tom, že budoucí prezident USA Joe Biden je starší gentleman, který vrátí úřadu prezidenta USA důstojnost. Ale Vondra vyjádřil obavy, zda 78letý Biden dokáže čelit levicovému tlaku svých kolegů z Demokratické strany. „To je socialismus,“ připomíná Vondra. A podle něj korespondenční volby „smrdí průserem“.
08.11.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2100 článků) , Alexandr Vondra (1253 článků) , Jiří Pospíšil (2100 článků) , Joe Biden (305 článků) , Jiří Vondra (81 článků)

Odborníci o volbách: „Odhady se mýlily.“ Trump je arogantní a Biden zvítězí?

 
Ani den a půl po zahájení amerických prezidentských voleb stále není jasno, kdo v příštích čtyřech letech usedne v Bílém domě. Klání je ale velmi těsné. Natolik, že výsledky si netroufá odhadnout ani jeden z odborníků, kteří ve středu vystoupili ve speciálním volebním vysílání pořadu Epicentrum na Blesk.cz. Podle politologa Jiřího Pehe vše záleží na třech klíčových státech – Michiganu, Wisconsinu a Pensylvánii. Europoslanec Alexandr Vondra podotkl, že v Americe může vypuknout násilí. A bývalý velvyslanec v USA Martin Palouš vysvětlil, že předvolební odhady neodrážely realitu.
04.11.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků) , Jiří Pehe (435 článků) , Martin Palouš (9 článků) , Jiří Vondra (81 článků)

Vysílali jsme: Biden, nebo Trump? Vondra o palčivých tématech, která rozhodnou volby

 
Američané stále ještě sčítají hlasy a výsledek může trvat i několik dní. Letošní volby jsou soubojem dvou silných a velmi rozdílných osobností. Excentrického republikána Donalda Trumpa a poměrně konzervativního demokrata Joea Bidena. Jaké jsou ale jejich pohledy na ta nejzásadnější témata současné politiky Spojených států amerických? Nejen o tom jsme hovořili v Epicentru Blesku s europoslancem a bývalým velvyslancem v USA Alexandrem Vondrou.
04.11.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5482 článků) , Alexandr Vondra (1253 článků) , Joe Biden (305 článků)

Pokud vyhraje v USA Biden... Vondra a Michael Žantovský svou předtuchou zklamou evropský mainstream

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) před americkými prezidentskými volbami upozorňuje, že ani vítězství Joe Bidena nemusí nutně znamenat zlepšení americko-evropských vztahů. „Nejsem si jist, že s Joe Bidenem to bude snazší, ani nemusí jít o tak výraznou změnu, jak si někteří v Evropě namlouvají,“ říká Vondra. S tím souhlasí ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. „Doufám, že by mohl být pozitivním příspěvkem k evropsko-americkým vztahům, ale stoprocentně jistý si tím nejsem,“ tvrdí Žantovský.
02.11.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5887 článků) , Alexandr Vondra (1253 článků) , Joe Biden (305 článků) , Michael Michael (1598 článků)

Nepřipojím se k všeobecnému kamenování Prymuly, oznámil šéf Sněmovny Vondráček

 
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) před kamerami České televize prohlásil, že se odmítá zapojovat do kamenování končícího ministra zdravotnictví za hnutí ANO Romana Prymuly. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nešetřil ani vládu, ani Prymulu. Ministr Prymula napřed kritizoval mladé lidi, a pak si udělal vlastní party ve vyhlášené kmotrovské restauraci na Vyšehradě, vypálil Vondra.
24.10.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků)

Europoslanec Vondra se Slovincům omluvil za označení „oportunistické svině“

 
Poslanec Evropského parlamentu Alexandr Vondra (ODS) sepsal omluvný dopis slovinským členům europarlamentu za své vyjádření z minulého týdne, že „Slovinci dokážou být oportunistické svině“. Slovinští kolegové jej sami k omluvě vyzvali, uvedly Novinky.
05.10.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků)

Vondra se Slovincům omluvil za „oportunistické sv*ně“. Trvá ale na nespravedlnosti

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se v pondělí v dopise adresovaném slovinským členům europarlamentu omluvil za své vyjádření o Slovincích z minulého týdne. Slovinští kolegové ho vyzvali k omluvě poté, co Vondra po utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií a dánským Midtjyllandem na twitteru kvůli verdiktu slovinského rozhodčího Damira Skominy napsal, že „Slovinci dokážou být oportunistické svině“. Vondra v pondělí uvedl, že při psaní nedokázal oddělit emoce fotbalového fanouška a pohled veřejného činitele a politika a lituje toho.
05.10.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků)

„Oportunistické svi*ě!“ Vondra se neudržel, když sledoval fotbal. A je zle

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se ve středu rozvášnil při fotbalovém utkání mezi českou Slavií a dánským týmem. Poté, co došlo k jednomu z verdiktů slovinského rozhodčího, napsal zostra, co si myslí, na sociální síť. Slovinci nyní doufají, že se český politik omluví.
02.10.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků)

Slovinci doufají, že se Vondra omluví za slova o „oportunistických sviních”

 
Slovinští europoslanci v pátek zareagovali dopisem na kritické vyjádření svého českého kolegy Alexandra Vondry (ODS) na adresu Slovinců. Místopředseda ODS Vondra po středečním utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií a dánským Midtjyllandem na twitteru kvůli verdiktu slovinského rozhodčího Damira Skominy napsal, že „Slovinci dokážou být oportunistické svině”.
02.10.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků)

Saša Vondra v hospodě naplno: Babiš se vždycky bije v prsa, ale v Bruselu je měkkej. Jádro, prachy. A pak došlo na diktaturu plukovníka Prymuly

 
REPORTÁŽ „Věřte tomu, že pokud nechcete chytit covid, vypněte televizi. Jestli se chcete zbláznit, pusťte si ji,“ konstatoval na debatě organizované ODS Přemysl Sobotka. „V červenci vláda přestala něco dělat. Usnula na vavřínech s tím, že jsme nejlepší v Evropě. Teď jsme nejhorší,“ doplnil a prozradil, že nechce diktaturu pod vedením plukovníka Prymuly. Europoslanec Alexandr Vondra zkritizoval migrační pakt navrhovaný Evropskou komisí. „V případě krize, tedy kdyby se opakovalo něco jako v roce 2015, si Komise dokonce vyhrazuje právo migranty rozdělit a budeme muset je přijmout. Tím se nucené kvóty vlastně vracejí do hry,“ vysvětlil.
01.10.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků) , Přemysl Sobotka (481 článků)

Vondra tasil „oportunistické svině“ kvůli fotbalu. Kalousek se diví, Fiala ho hájí

 
Fotbalové emoce se přenesly do světa politiky. Při nejmenším smolné vyřazení Slavie Praha z Ligy mistrů v Dánsku po opakované penaltě kvůli centimetrovému prohřešku jejího gólmana a kontroverznímu rozhodnutí rozhodčího pořádně naštvalo Alexandra Vondru (ODS). Za „oportunistické svině“ nazval Slovince kvůli původu sudího. Europoslanec tím strhl vlnu reakcí politiků napříč spektrem, šéf ODS Petr Fiala ho však hájí.
01.10.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1730 článků) , Alexandr Vondra (1253 článků)

Rusáci to jsou. Nasekat do jitrnic. Kalousek školil Vondru ze slušného chování při fotbale, tak si připomeňte, jak „fandí“ on

 
Europoslanec za ODS Alexandr Vondra se včera rozvášnil při fotbalovém utkání mezi českou Slavií a dánským týmem. Poté, co došlo k jednomu z verdiktů slovinského rozhodčího, napsal zostra, co si myslí, na sociální síť. Napomenutí se mu dostalo mimo jiné i od předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.
01.10.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků) , Miroslav Kalousek (7228 článků)

Odporná kritika sudího, který proti Slavii odpískal penaltu: Oportunistická svině, zuří Vondra

 
Vyřazení Slavie v play-off Ligy mistrů je pořádná rána nejen pro fotbalisty a fanoušky pražského celku, ale i pro český fotbal. Proto jsou pochopitelné některé reakce hráčů, kteří hodnotili zápas ještě v emocích. Na internetu se ale najde řada komentářů, které jsou už pořádně přes čáru. Například europoslanec Alexandr Vondra (ODS) označil slovinského sudího, který řídil zápas Slavie s Midtjyllandem, za oportunistickou svini.
01.10.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků)

Evropské energetice hrozí závislost na Číně, ukazuje příklad VHM. Europoslanci Vondra s Tošenovským přislíbili při návštěvě VHM pomoc

 
Aktuální situace v podniku Vítkovice Heavy Machinery (VHM) i výhledy na její budoucnost s ohledem na stav těžkého průmyslu v České republice i v Evropě byly předmětem návštěvy českých europoslanců Alexandra Vondry a Evžena Tošenovského v ostravské firmě, která proběhla 17. 9. 2020.
18.09.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků) , Evžen Tošenovský (123 článků)

Vondra se rozčílil na Babiše: Probudily se v něm dávné sympatie k StB?

 
Europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra odsoudil chování premiéra Andreje Babiše (ANO), který při pátečním jednání V4 odmítl setkání představitelů Visegrádské skupiny s představiteli běloruské opozice. Považuje to za ostudu pro celé Česko.
10.09.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20035 článků) , Alexandr Vondra (1253 článků)

Vondra (ODS): Babišovo veto setkání V4 s běloruskou opozicí je ostudou pro celé Česko

 
Místopředseda ODS Alexandr Vondra kritizuje Andreje Babiše, který před pátečním jednáním V4 vetoval setkání představitelů Visegrádské skupiny s představiteli běloruské opozice. Premiérův krok podle něj nemá racionální vysvětlení a je ostudou pro celou ČR.
10.09.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20035 článků) , Alexandr Vondra (1253 článků)

Nejsme hadr na podlahu, vzkazuje do Pekingu Saša Vondra. A popsal, jak poznal Miloše Vystrčila

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se tvrdě vymezil vůči Číně. Tamní komunisté musí podle něj vědět, že si z České republiky nemůžou dělat hadr na podlahu.
04.09.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1253 článků)

Vondra: Nechutné, jak Babiš uplácí důchodce. Problém v celé EU

 
Koaliční vláda ANO a ČSSD v čele s Andrejem Babišem (ANO) je odhodlána vyplatit tzv. rouškovné, neboli jednorázový příspěvek seniorům ve výši 5 tisíc korun. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se neudržel...
03.09.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20035 článků) , Alexandr Vondra (1253 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »