Články k osobnosti

Alexandr Vondra

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Alexandr Vondra »
 

Společná evropská kandidátka. Pekarová a Jurečka se těší. Vondra jim zchladil hlavy

 
Místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra se v Lidových novinách vyjádřil k tomu, zda by v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu měla kandidovat společně ODS s TOP 09 a lidovci. Vládní TOP 09 a lidovci by společný postup uvítali, ODS však váhá.
21.03.2023 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Lidé nebudou mít auta... Vondra o podrazu EU

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) varuje před negativními důsledky nově představené emisní normy Euro 7, v podstatě by podle jeho slov její zavedení znamenalo likvidaci automobilu jako dopravního prostředku pro široké vrstvy, řekl to v rozhovoru pro Echo24.cz
16.03.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Spor v ODS kvůli eurovolbám. Kdo ve SPOLU koho potřebuje? Co řekne členstvo, má pro vedení hodnotu toaletního papíru...

 
Kandidatura SPOLU v evropských volbách by byla Pyrrhovým vítězstvím, které by ODS oslabilo. Strana má vystupovat samostatně a prosazovat témata, která v české politice musí v rámci pětikoalice potlačovat, myslí si mnoho jejích členů. Europoslanec Alexandr Vondra připustil, že o celém projektu prý probíhá interní diskuse, on sám je ale prý rezervovaný.
11.03.2023 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

„Ale houby. EU nedodržela slib!“ Vondra k zákazu motorů. Nový vývoj

 
Některé země EU odstupují od dohody o zákazu spalovacích motorů, radoval se v Událostech, komentářích České televize europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Evropská komise dle něj nedodržela slib, který dala: Souhlas se zákazem spalovacích motorů měl být „odměněn" tím, že emisní norma EURO 7 bude naopak měkká. To se nestalo. Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) Vondrovi oponoval, ten se ovšem nedal. „Ale houby," ujelo mu také.
08.03.2023 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Ivan Hrozný, Lenin, Stalin, Putin... Rok od ruské invaze. Vondra má jasno

 
Ruská invaze Alexandra Vondru zaskočila, překvapen byl i odhodláním Ukrajinců. Západ je nyní jednotný, otázkou dle něj je, na jak dlouho. Největší naivitu ohledně Ruska prokázali Němci. Ivan Hrozný, Lenin, Stalin, Putin… vše je jen modifikací ruského expanzivního imperialismu, říká Vondra.
24.02.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků) , Ivan Ivan (2686 článků) , Ivan Ivan (264 článků)

On nebude náš, nebudeme vládnout všemu, uklidňuje Vondra. A ozval se umělec

 
V předvečer otevření volebních místností aktivizují voliče v prezidentské volbě některé známé osobnosti zveřejňováním své volby na sociálních sítích. V případě poslance Alexandra Vondry (ODS) a Janka Ledeckého ku prospěchu prezidentského kandidáta Petra Pavla.
27.01.2023 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Janek Ledecký (367 článků) , Alexandr Vondra (1366 článků) , Petr Pavel (2025 článků)

Dalšího Husáka na Hradě? To ne. Vondra se hned po volbách opřel do Babiše

 
„Řečeno s vysokou mírou nadsázky, je to takový souboj, jestli Gustav Husák, nebo Ludvík Svoboda,“ řekl k prezidentské volbě mezi expremiérem Andrejem Babišem (ANO) a generálem Petrem Pavlem europoslanec a signatář Charty 77 Alexandr Vondra (ODS) v rozhovoru pro Novinky.cz. Podotkl, že „slovenského oportunistu Gustava Husáka“ už na Hradě „za žádných okolností nechce“. Lidé dle něj vnímají, že oproti předchozím prezidentům Miloši Zemanovi a Václavu Klausovi Babiš působí rozpačitě.
15.01.2023 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10902 článků) , Ludvík Svoboda (105 článků) , Andrej Babiš (25786 článků) , Alexandr Vondra (1366 článků) , Petr Pavel (2025 článků) , Václav Svoboda (288 článků) , Pavel Svoboda (459 článků) , Pavel Svoboda (458 článků) , Pavel Svoboda (459 článků) , Pavel Svoboda (459 článků)

Havel to viděl jako problém, Putin se tím chlubí. Saša Vondra o Rusku

 
24. únor 2022 se do evropských dějin zapíše tragickým písmem jako den, kdy po mnoha letech vypukla v Evropě velká a krvavá válka mezi dvěma státy. Válka jako z jiného století. Europoslanec Alexandr Vondra ve svém facebookovém komentáři bilancuje příčiny a vývoj válečného konfliktu na Ukrajině.
26.12.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Saša Vondra ještě před Vánoci: „Kdyby Putin nebyl idiot...“

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) s blížícím se závěrem roku bilancuje, co nejenom nám, ale i celému světu přinesla válka na Ukrajině, zlomový okamžik dějin, který jednoznačně strhává posledních deset měsíců veškerou pozornost. Píše o ruském imperialismu, jakožto příčině ruské agrese a zároveň nastiňuje, jaký by mohl být další vývoj rusko-ukrajinského konfliktu. „Jedině uhájení ukrajinské samostatnosti a jednota Západu nám zajistí ve střednědobém horizontu bezpečí,“ zdůrazňuje politik.
23.12.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

„Málo černých fotbalistů!“ A Argentina odpověděla. Ostře

 
Pro politiky může být nebezpečné se vyjadřovat k fotbalu, jak se koneckonců přesvědčil europoslanec Alexandr Vondra, který napsal, že Slovinci jsou „oportunistické svině“ a pak se musel omlouvat. Nyní si kritiku slízla senátorka Adéla Šípová, když protestovala proti použití příměru „o prsa korejské ženy“. Jejího stranického kolegy Ferjenčíka, který příměr použil, se pak lidé zastávali. I když některým přišla metafora „přiblblá“. Řešení stereotypů se nevyhlo ani USA, kde učitelka z univerzity v Texasu vznesla otázku, proč není v argentinské reprezentaci více černochů. Dostala velice pádnou odpověď přímo z Argentiny.
19.12.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Když začala konference OSN o změně klimatu, očekávání byla veliká

 
Jak ale potvrzuje osobní zkušenost českého europoslance Alexandra Vondry, mnohé účastníky klima příliš nezajímalo. „Mezi aktivisty brutálně převažují ti nalevo. Mnohým nejde jen o klima. Chtějí revoluci ve finanční systému, konec kapitalismu, masivní přerozdělování. Chtějí měnit náš život a zvyky radikální regulací poptávky i nabídky,“ popsal realitu nablýskané konference konané v egyptském letovisku Šarm aš-Šajch na svém facebooku Vondra.
01.12.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Vondra: Dělali to nacisti, pokračoval Stalin a teď i Putin

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se ve speciálu CNN Prima News vyjádřil k Rusku, kdy podle jeho slov jsou činy federace neslýchané. „Dělali to nacisti, pokračoval Stalin a teď i Putin,“ sdělil Vondra.
24.11.2022 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Drahé energie? Budete platit ještě víc. Do ciziny, ukázal Vondra

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se podle svých slov zúčastnil klimatické konference COP 27 v Egyptě, aby podle svých slov „na vlastní oči alespoň jednou v životě viděl několik tisíc Grét v jeden čas na jednom místě“. Svoje zkušenosti popsal na svém facebooku. Viděl jak pokrytectví organizátorů, tak nereálné sliby představitelů Evropské unie, které EU není schopna v současné situaci splnit.
21.11.2022 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Vondra zcela upřímně: Pokud to Němci udělají, můžeme ten společný trh zabalit

 
Obrovský problém pro české firmy. Europoslanec Alexandr Vondra upozorňuje, že německá vláda je zase o krok blíže k pomoci firmám, zatímco česká vláda nikoliv. Němečtí poslanci schválili 200 miliard eur na regulaci cen. „Pokud tohle Němci udělají, můžeme společný trh zabalit,“ upozorňuje Vondra na svém facebooku.
24.10.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Více zbraní Ukrajině, zvýšit tlak na Rusko, burcuje Vondra

 
Ruská agrese na Ukrajině vstoupila do svého osmého měsíce. Rusko v uplynulých týdnech přikročilo k eskalaci konfliktu na dvou frontách: v samotném Rusku byla vyhlášena částečná mobilizace, doprovázená četným zatýkáním odpůrců. Zároveň Rusko přikročilo k nelegální anexi území oblastí Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské, na základě zfalšovaných referend. Evropský parlament anexi odsoudil a vyzval k další pomoci napadené Ukrajině. V tiskové zprávě to nyní okomentoval europoslanec Alexandr Vondra (ODS).
07.10.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Saša Vondra z Bruselu: Oni chtějí válčit současně s Putinem i klimatem. Na to nemáme sílu

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) upozorňuje, že se potýkáme nejen s důsledky Putinovy války, ale i dlouhodobé nezodpovědné energetické politiky. Hovoří o tom, co je nutné udělat, pomoc lidem a firmám podle něj musí být prvořadá.
06.10.2022 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků) , Oni Oni (112 článků)

Výbuch ODS v přímém přenosu! Černé na bílém. Okamura předběhl Fialu

 
Hosty nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a poslanec Radek Vondráček (ANO). Tománková hned na úvod předložila průzkum, kde SPD Tomia Okamury předstihlo ODS. Co na to Vondra? Podívejte se sami. Pánové se do sebe pustili i kvůli projevu premiéra Fialy (ODS). Vondráček prohlásil, že takový projev mohl počkat po volbách. „Leda, kdyby oznámil, že se omlouvá všem lidem a že vláda podává rezignaci. Tak pak bych pochopil, že takovéto sdělení nepočká,“ zlobil se.
18.09.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

„To nemůže dopadnout dobře.“ Saša Vondra opět zklamán z EU

 
Europoslanec za ODS Alexandr Vondra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k minimální mzdě. On sám je podle svých slov proti úpravě této mzdy na úrovni Evropské unie. Ale zelená levicová většina si prosadila svou. Bojovat se bude muset jinde.
16.09.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

„Stál jsem vedle Putina.“ Vondra vzpomínal na Gorbačova i Jelcina. Ale nebyl sám

 
Po dlouhé a těžké nemoci zemřel v úterý poslední generální tajemník Komunistické strany Sovětského svazu Michail Gorbačov. Zaslouží si úctu, pootevřel dveře i k naší svobodě, napsal na jeho památku na svůj facebookový profil europoslanec Alexandr Vondra, jenž se dále zamýšlí, jak bude ve světle aktuálních události ruské invaze na Ukrajinu vypadat jeho pohřeb. Ovšem ozval se také bývalý šachový velmistr Kasparov, který na Gorbačova zdaleka tak vřele nevzpomíná.
31.08.2022 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Vladimír Ustyanovič: Alexandr Vondra demokrat

 
Kdo je to Alexandr Vondra? Za hrozného socialismu a za Husákova režimu vystudoval univerzitu Karlovu a promoval v roce 1984. Proslavil se za nedílné ideologické podpory prezidenta Havla likvidací českého zbrojního průmyslu a devastací Československé a poté České armády.
12.08.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků) , Vladimír Vondra (3 články)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »