Články k osobnosti

Alexandr Vondra

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Alexandr Vondra »
 

Dominance němčiny, angličtina se vytrácí. To bude fičák! Saša Vondra zásadně k německému europředsednictví

 
Začíná německé předsednictví Evropské unie a jeho hlavním cílem je, aby Unie ze současné krize vyšla jednotná a silnější. A co na to říká europoslanec Alexandr Vondra (ODS)? Bude to prý „fičák“. Na svém facebooku ve třech bodech popsal, co vše nás čeká, a zamýšlí se nad klíčovou otázkou.
09.07.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Důležité vítězství nad zeleno-rudou lavinou v Bruselu, hlásí Vondra

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) oznámil důležité vítězství nad zeleno-rudou lavinou v Bruselu. Tato koalice mu připomíná hladového tygra, který si rád chodí pro další sousta, když mu jednou ustoupíte a předhodíte mu kousek masa.
05.07.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Saša Vondra burcuje: Ustupování radikálním elementům v ulicích. Elity musí začít naši civilizaci bránit

 
Europoslanec za ODS Alexandr Vondra se v rozhovoru pro Lidové noviny vyjádřil, že Západ potřebuje novou renesanci. "Ocitáme se uprostřed kulturní války," uvedl také v rozhovoru.
04.07.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

FOTO Saši Vondry s Jaroslavem Tvrdíkem. Pokud máte panický strach z Číny, raději neklikejte

 
Pražský Eden ve středu zachvátily bujaré oslavy. Fotbalová Slavia zde po výhře nad Plzní získala v pořadí již třetí český titul za poslední čtyři roky. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který Slavii přišel osobně podpořit, na svém facebooku sdílel z výsledku zápasu euforické pocity. Vyzdvihl úspěchy klubu, bez ohledu na kritiku, kterou u svých odpůrců sklízí například pro své financování ze strany čínských majitelů. A zmínil i předsedu představenstva Slavia Praha Jaroslava Tvrdíka, který Vondrovi umožnil sledovat zápas z VIP zóny.
25.06.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Internet! Otec starosty Koláře zjistil, proč Američanům bouchly saze

 
Média nejen v Americe se věnují nepokojům, které vypukly po smrti George Floyda, černocha z Minneapolis. Včera na toto téma hovořili europoslanec a bývalý velvyslanec v USA Alexandr Vondra a taktéž bývalý velvyslanec Petr Kolář v Událostech, komentářích. Vondra prohlásil, že by se z nepokojů v USA neměl nikdo radovat. "Do jisté míry to může být předobraz toho, co může být v Evropě. Už jsme viděli, ve Francii ty rozbušky působí také," varoval. A Kolář mluvil o tom, jak nebezpečné jsou sociální sítě.
04.06.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (535 článků) , Alexandr Vondra (1217 článků) , George George (691 článků)

Saša Vondra si opět koleduje o řev v kavárně. Takto vychválil radní Lipovskou

 
Místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra se v rozhovoru pro Info.cz velice kladně vyjádřil ke zvolení ekonomky Hany Lipovské do Rady ČT. Co jej naopak v nejnovějších událostech tohoto týdne zarazilo, je rozhodnutí soudu, který uznal expremiéra ODS Petra Nečase vinným v kauze zneužití Vojenského zpravodajství a nepravomocně ho potrestal za křivé svědectví.
29.05.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků) , Petr Nečas (9333 článků)

Šéf ODS akce Pavla Novotného přechází, Saša Vondra ne: Hraje pěšáka v ruské propagandě!

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se v rozhovoru pro Echo24.cz vyjádřil mimo jiné k svému stranickému kolegovi, starostovi pražských Řeporyjí Pavlu Novotnému, jehož v nedávné době osobně podpořil šéf ODS Petr Fiala. A hovořilo se i o koronavirové krizi.
21.05.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1662 článků) , Alexandr Vondra (1217 článků) , Pavel Novotný (965 článků)

Saša Vondra zhluboka dýchal. Nový ,,zelený” zážitek z parlamentu EU: Horník a jeho žena

 
Český europoslanec Alexandr Vondra zásobuje svůj Facebook bizarními zážitky z europarlamentu a s europoslanci. A síla tohoto eurobizáru neslábne ani v časech koronakrize. Jen se přenáší do videokonferencí, jejichž prostřednictvím europoslanci po zavření hranic jednají.
21.05.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Saša Vondra: Horník a gender

 
Český europoslanec Alexandr Vondra zásobuje svůj Facebook bizarními zážitky z europarlamentu a s europoslanci. A síla tohoto eurobizáru neslábne ani v časech koronakrize. Jen se přenáší do videokonferencí, jejichž prostřednictvím europoslanci po zavření hranic jednají.
21.05.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Nemůžeme držet lidi v karanténách, než bude vakcína. Vondra čelil v ČT Chmelařovi a Charanzové

 
Hranice se budou postupně otevírat. Zda budou pravidla pro celou Evropu společná a jestli bude Česko po otevření hranic bezpečné, to bylo téma pro hosty pořadu Události, komentáře na ČT24, jimiž byli místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová (za ANO), europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a náměstek ministra zahraničí pro řízení evropské sekce Aleš Chmelař (ČSSD).
15.05.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Vondra (ODS): ČR musí tlačit na to, aby se Green Deal zaměřil na boj se suchem

 
Podle místopředsedy ODS Alexandra Vondry lze suchu předcházet především ohleduplnějším zemědělstvím, vhodnější lesnickou politikou a zadržováním vody v krajině. ČR by podle něj měla v tomto ohledu tlačit na přepracování Green Dealu a změnu jeho priorit.
12.05.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

V Německu se dějí věci. Tamní Zelený žádá v Bruselu řízení proti vlastní zemi

 
Europoslanec za ODS Alexandr Vondra se rozepsal o tom, že se kolem rozhodnutí německého ústavního soudu dějí mimořádně zajímavé věci. Na začátku podle něj byly celkem čtyři ústavní stížnosti od německých politiků – mimo jiné od bývalého předsedy AfD Bernda Luckeho a Petera Gauweilera z bavorské CSU.
11.05.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Vedlejší větev širší hry, někdo si pustil pusu na špacír? Alexandr Vondra vážně ke kauze „ruský agent s ricinem“

 
ROZHOVOR Doba, kdy jsme si měli připomínat sedmdesáté páté výročí konce druhé světové války, přinesla řadu otázek. Ať už ohledně českého vztahu k Rusku, nebo klasického sporu, do jaké míry je vina za tehdejší události na straně Němců, nebo nacistů. Europoslanec ODS Alexandr Vondra nabízí obeznámený pohled na všechny otázky zahraniční politiky, které jsou s půlkulatým výročím spojené.
09.05.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Zapadlo: Jourová řekla, kde vezme peníze na vaše zocelení proti ,,dezinformacím". Je to síla

 
Kromě debaty Novotný vs. Foldyna proběhla včera podstatně akademičtější debata o EU pod taktovkou Michaela Žantovského, které se zúčastnili mimo jiné europoslanec ODS Alexandr Vondra a také eurokomisařka Věra Jourová. Řešilo se přežití EU, přístup k ní i dezinformace. Jourová řekla, že digitální společnosti by měly přispívat na to, aby se zvýšila schopnost občanů "pracovat s informacemi". Tedy než bude ustanovena nějaká digitální daň.
07.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků) , Věra Jourová (454 článků)

Sucho? Už bylo! Je to jinak. Saša Vondra rozstřelil Brabce i plány EU

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec varoval, že nás čeká opravdu velmi suchý rok, a pokud v květnu nějak podstatnější nezaprší, máme problém. Europoslanec Alexandr Vondra se na problém se suchem podíval z trochu jiné perspektivy. Obul se přitom do Evropské unie.
05.05.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků) , Richard Brabec (427 článků)

Ekonomiku nastartují investice do zelených technologií, plánuje Niedermayer. A vznesl obvinění vůči Sašovi Vondrovi, který je odmítá

 
Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) na svém Facebooku píše, že si myslí, že hlavním driverem restartu ekonomiky možná budou „investice do nových technologií, spojené s dekarbonizací, stejně jako další investice, které souvisejí se snahou zpomalit změny klimatu“. Zkritizoval snahu zastavit přijímání nové legislativy týkající se klimatické politiky a také europoslance Alexandra Vondru (ODS). Jeho snahy považuje za lobbistické.
02.05.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Moravec to řekl: EU se může rozpadnout. Maďary pobaví, co musela říct Jourová. Vondra vidí větší problém ve Francii

 
V nedělní Otázkách Václava Moravce se sešli místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, ministr zahraničí a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček a europoslanec, místopředseda ODS Alexandr Vondra. Moravec na úvod pustil slova ústavního právníka Jana Kysely, jenž se domnívá, že lidé jsou vystrašení a mají pocit, že opětovné otevření hranic pro ně bude rozsudkem smrti. Jourová upozornila, že EU bude pečlivě sledovat rozvolňování restrikcí. Vondra se důrazně zastával Maďarska, které se dostalo pod palbu levicových médií.
19.04.2020 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků) , Věra Jourová (454 článků) , Václav Moravec (565 článků)

Rýpnutí do Štrasburku. Vondra srovnával počty nakažených a mrtvých. A má něco pro kuřáky

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) sleduje vývoj koronavirové pandemie v Evropě. Informuje, že Belgie dnes překonala v počtu obětí covid-19 na obyvatele Španělsko i Itálii. V kontextu s tím zmínil i Francii, rýpl si, že nejhorší situace je právě v sídle Evropského parlamentu – ve Štrasburku. V neposlední řadě zmínil data potvrzující jeho domněnku, že virům nedělá dobře kouření cigaret.
16.04.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)

Vondra: Koněv byl zrůda, ale sundavat? Ne, je to kus historie. A pak ke koronaviru: EU bude ráda, když tohle vůbec přežije

 
Alexandr Vondra, europoslanec za ODS, má za to, že eurozóna, ale i celá EU bojuje v časech koronavirové pandemie o život. Je toho názoru, že Západ na tuto krizi nebyl připraven a zpočátku se k ní nedokázal postavit čelem. A EU za to sklízí tvrdou kritiku. Pokud jde o restriktivní opatření, ta prý vláda Andreje Babiše přijala včas. Teď půjde o to, jak se budou uvolňovat. Velmi kritický byl Vondra k tomu, co vláda dělá, nebo spíš nedělá pro občany po ekonomické stránce. Zmínil i IvanaStěpanoviče Koněva, kterého považuje za zrůdu.
10.04.2020 09:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18756 článků) , Alexandr Vondra (1217 článků)

Vondra odkryl bordel v zákulisí EU. Chaos! To se budete hodně divit

 
Europoslanec Alexandr Vondra na svém Facebooku zveřejnil informace ze zákulisí jednání s institucemi Evropské unie. V těch podle něho panuje chaos a členové Evropské komise (EK) na návrhy dalšího vývoje ani neodpovídají. Zatímco selhal ekonomický plán pomoci nazývaný Marshallův plán 2, kvůli neshodám ministrů financí EU, obdobně nelichotivý výsledek má i plán týkající se postupného vycházení zemí z koronavirové krize, takzvaná „exit strategie“.
08.04.2020 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1217 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »