Články k osobnosti

Alexander Alexander

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Alexander Alexander »
 

Absolutní zvrat dění. Volbu ombudsmana doprovázely šokující skutečnosti, které se týkají ODS

 
V prvním kole tajné volby veřejného ochránce práv nikdo neuspěl. Ke zvolení bylo potřeba 90 hlasů. Stanislav Křeček získal 66 hlasů, Vít Alexander Schorm 47 hlasů a Jan Matys 20 hlasů. Ve druhém kole získal Stanislav Křeček 91 hlasů, a stal se tak novým veřejným ochráncem. Toho volí Poslanecká sněmovna na šest let. Vít Alexander Schorm získal ve druhém kole hlasů 53. A to je právě kámen úrazu.
13.02.2020 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (435 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků) , Standa Vít (17 článků)

Kalouskovi ruply nervy. Jsme v hajzlu! Už se bouří i novináři. Křeček ombudsmanem. 91 hlasů stačilo

 
Poslanci ve středu v prvním kole tajné volby nezvolili nového ombudsmana. Nejvíce hlasů získali kandidáti Stanislav Křeček a Vít Alexander Schorm, oba tak postoupili do druhého kola, které se konalo ještě v podvečer, z něj vzešel jako nástupce končící ombudsmanky Anny Šabatové prezidentský kandidát Stanislav Křeček. Miroslav Kalousek se po ohlášení výsledků nedokázal ovládnout. A další nepříliš pozitivní ohlasy už zaplňují internet.
12.02.2020 21:56 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (477 článků) , Miroslav Kalousek (6843 článků) , Stanislav Křeček (435 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků) , Standa Vít (17 článků)

Kalouskovi ruply nervy. Jsme v hajzlu! Křeček ombudsmanem. 91 hlasů stačilo

 
Poslanci ve středu v prvním kole tajné volby nezvolili nového ombudsmana. Nejvíce hlasů získali kandidáti Stanislav Křeček a Vít Alexander Schorm, oba tak postoupili do druhého kola, které se konalo ještě v podvečer, z něj vzešel jako nástupce končící ombudsmanky Anny Šabatové prezidentský kandidát Stanislav Křeček. Miroslav Kalousek se po ohlášení výsledků nedokázal ovládnout.
12.02.2020 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (477 článků) , Miroslav Kalousek (6843 článků) , Stanislav Křeček (435 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků) , Standa Vít (17 článků)

Křeček ombudsmanem. 91 hlasů stačilo

 
Poslanci ve středu v prvním kole tajné volby nezvolili nového ombudsmana. Nejvíce hlasů získali kandidáti Stanislav Křeček a Vít Alexander Schorm, oba tak postoupili do druhého kola, které se konalo ještě v podvečer, z něj vzešel jako nástupce končící ombudsmanky Anny Šabatové prezidentský kandidát Stanislav Křeček.
12.02.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (477 článků) , Stanislav Křeček (435 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků) , Standa Vít (17 článků)

„Kozel zahradníkem“ a diplomovaný lesník od Schwarzenberga. Seznamte se s kandidáty na ombudsmana

 
O Stanislavu Křečkovi, kandidátovi na ombudsmana navrženém prezidentem Zemanem, jsme se v posledních týdnech mohli dočíst všechno možné. Vyjadřovala se k němu odcházející Anna Šabatová i zaměstnanci úřadu. Milion chvilek pro demokracii chce při jeho zvolení svolávat demonstrace. Další dva kandidáti, Vít Alexander Schorm a Jan Matys, jsou v naprostém mediálním stínu a jejich minulost nikdo neřeší. Seznamte se proto s kandidáty, které na veřejného ochránce práv navrhli senátoři.
12.02.2020 11:46 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (477 článků) , Stanislav Křeček (435 článků) , Jan Zeman (392 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků) , Standa Vít (17 článků)

„Nečestný člověk.“ Vondra si ve smuteční řeči za Havlova kancléře rýpl do Babiše

 
Bývalé ministry i řadu dalších politických kolegů Luboše Dobrovského přivedla do pražských Strašnic smutná událost. S někdejším ministrem obrany a bývalým kancléřem prezidenta Václava Havla se přišel naposledy rozloučit třeba bývalý diplomat Michael Žantovský nebo někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart. Na pohřbu promluvili armádní generál Petr Pavel a europoslanec Alexander Vondra (ODS). Blesk Zprávám poté sdělil, že svůj projev si psal do noci. Nechyběla v něm zmínka o tom, že Dobrovský odmíl převzít ocenění od premiéra Andreje Babiše (ANO).
08.02.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5568 článků) , Petr Pithart (208 článků) , Petr Pavel (603 článků) , Michael Alexander (4 články) , Michael Michael (1437 článků) , Michael Alexander (4 články) , Alexander Alexander (289 článků) , Michael Alexander (4 články) , Michael Alexander (2 články) , Alexander Alexander (24 článků) , Michael Alexander (2 články) , Michael Alexander (2 články) , Alexander Alexander (42 článků) , Michael Alexander (2 články)

ČT: Halík to nechápe? Tomský se vložil do bitvy o Lipovskou. Schytal to i Šafr, řešili se Klaus a Babiš

 
Ekonomka Hana Lipovská byla v posledních dnech středem pozornosti. Českou biskupskou konferencí totiž byla nominována do Rady ČT, na její hlavu se však následně snesla vlna nevole. Nyní se k její osobě vyjádřil ve svém komentáři i politolog Alexander Tomský na serveru Novinky.cz.
07.02.2020 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Antidemokratická Evropská unie se nemůže zreformovat zevnitř, soudí Tomský

 
Konzervativní myslitel a publicista Alexander Tomský se zamyslel nad brexitem. Konstatoval, že dnešní politici a byrokraté, kterým není po chuti, co si myslí lidé, by si měli znovu připomenout, co je to demokracie.
05.02.2020 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Alexander Tomský: EU je impérium. Británie opouští Titanic. Czexit? Počkejte na krizi

 
ROZHOVOR Británie svých odchodem z EU ukázala, že Unie nesměřuje ke ,,Spojeným státům evropským”, ale je Titanic, soudí politolog, nakladatel a publicista Alexander Tomský. Ten ParlamentnímListům.cz v souvislosti s dokonaným Brexitem sdělil i to, kdy by mohla EU opustit i Česká republika.
02.02.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Romové se mají starat sami? A chcete si to s nimi vyměnit? Schorm, kandidát na ombudsmana, se pustil do Křečka

 
Vládní zmocněnec u Evropského soudu pro lidská práva a kandidát na ombudsmana Vít Alexander Schorm v internetové televizi DVTV hovořil o pravém poslání ombudsmana a na téma romské menšiny. „Že se Romové starají jen o dávky, je klišé,“ říká s tím, že bychom se měli snažit pomáhat Romům, u nichž vidíme, že o pomoc stojí.
31.01.2020 08:46 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Horko kolem Rady ČT: Vylučovat odlišné názory? To snad ne! A Xaver... Politik ODS varuje i před některými neziskovkami

 
ROZHOVOR „V osobě pana Kremlíka a způsobu jeho odvolání spatřuji modelový příklad neschopnosti Andreje Babiše a jeho současné vlády. Když byl pan Kremlík před 9 měsíci jmenován ministrem, Andrej Babiš o něm říkal, jak je to skvělý a úspěšný manažer a odborník. Smutné na tom je i to, že premiér evidentně nemá další kandidáty v záloze, a proto dosadil na ministerstvo vicepremiéra Havlíčka. Jedná se tak o bezprecedentní situaci, kdy jeden ministr řídí dva resorty,“ všímá si bývalý starosta a nyní opoziční zastupitel Prahy 3 Alexander Bellu. Vyjadřuje se i k nominacím v Radě ČT, ke Xaveru Veselému, politickým neziskovkám i sjezdu KDU-ČSL.
29.01.2020 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17463 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Respekt si pozval akademika, bádajícího o klimazměně. Ta je prý prokázaná tak neprůstřelně, jako gravitace. Dal lidstvu k záchraně ještě kratší lhůtu, než Greta

 
Ekolog Alexander Ač z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd nechápe lidi, kteří stále ještě zpochybňují klimatické změny způsobené člověkem. „Ta nešťastná Greta, které se mnozí smějí a posílají ji zpátky do školy, jen říká to co my klimatologové,“ tvrdí Ač, podle kterého máme deset let, abychom postupně našli nějaká řešení, jinak se bude situace rapidně zhoršovat.
27.01.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Tak čau, Pavle. Novotného nezvolili místopředsedou, nejvíc hlasů má Vondra

 
Po projevu, který česká politika nezažila, proneseném Pavlem Novotným při kandidatuře na prvního místopředsedu ODS, čekali mnozí s napětím, co předvede při kandidatuře na předsedu řadového. Po intervenci manželky se výrazně zmírnil, takže největší aplaus místo něj získal Alexandr Vondra.
18.01.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (818 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Válková – nové info ze zákulisí. Překvapivá podpora? Vít Schorm promluvil i o známých kauzách Šabatové

 
Kdo bude novým ombudsmanem? Jak jednání Rady vlády pro lidská práva ovlivnila kauza její místopředsedkyně Heleny Válkové, která v 70. letech spolupracovala s komunistickým prokurátorem Urválkem? Člen rady, senátní kandidát na ombudsmana a vládní zmocněnec u Evropského soudu pro lidská práva Vít Alexander Schorm byl hostem Interview Plus, které moderuje Michael Rozsypal.
18.01.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Rady (12 článků) , Michael Alexander (4 články) , Michael Michael (1437 článků) , Michael Alexander (4 články) , Alexander Alexander (289 článků) , Michael Alexander (4 články) , Michael Alexander (2 články) , Alexander Alexander (24 článků) , Michael Alexander (2 články) , Michael Alexander (2 články) , Alexander Alexander (42 článků) , Michael Alexander (2 články)

„Sledovat Člověka v tísni!“ Zkušený politik ODS o neziskovkách. Ale i o Pavlu Novotném

 
Politické neziskovky sosají rozpočet, aby poté prosazovaly politické proklamace. „Organizaci Člověk v tísni bych bedlivě sledoval. V posledních letech se někteří její představitelé profilovali politicky. Je zde tenký led,“ prohlásil v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým pro XTV.cz bývalý starosta Prahy 3 a současný zastupitel a šéf opozice v této městské části Alexander Bellu (ODS). Ostře se vymezil i proti současnému stavu dopravy v Praze. Cyklopruhy v metropoli jsou dle něho nepoužitelné, a téměř nikdo je tedy nevyužívá. „Kamarádům doporučuji nejezdit na skútru či na kole v rámci Prahy – jde o holý život!“ podotkl. A hovořil i o řeporyjském starostovi Pavlu Novotném (ODS) či o pražském pirátském primátorovi Zdeňku Hřibovi.
02.01.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (409 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

,,Sledovat Člověka v tísni!" Zkušený politik ODS a neziskovkách. Ale i o Pavlu Novotném

 
Politické neziskovky sosají rozpočet, aby poté prosazovaly politické proklamace. „Organizaci Člověk v tísni bych bedlivě sledoval. V posledních letech se někteří její představitelé profilovali politicky. Je zde tenký led,“ prohlásil v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým pro XTV.cz bývalý starosta Prahy 3 a současný zastupitel a šéf opozice v této městské části Alexander Bellu (ODS). Ostře se vymezil i proti současnému stavu dopravy v Praze. Cyklopruhy v metropoli jsou dle něho nepoužitelné, a téměř nikdo je tedy nevyužívá. „Kamarádům doporučuji nejezdit na skútru či na kole v rámci Prahy – jde o holý život!“ podotkl. A hovořil i o řeporyjském starostovi Pavlu Novotném (ODS) či o pražském pirátském primátorovi Zdeňku Hřibovi.
02.01.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (409 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Dubček jako šéf parlamentu obnovil v roce 1989 politickou kariéru

 
Koncem 60. let minulého století byl Alexander Dubček ztělesněním pokusu o reformu komunistického režimu. Takzvané pražské jaro ale skončilo za dramatických okolností nezdarem a Dubček musel odejít do ústraní. Další zlom v jeho životě přinesl až pád komunismu na podzim 1989, kdy byl jedním z vážných kandidátů na prezidenta. Hlavou státu se ale Dubček nestal, místo toho se před 30 lety, 28. prosince 1989, ujal řízení federálního parlamentu.
28.12.2019 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)

Obeznámený Alexander Tomský rozebral britské volby: Zastánci EU nerespektovali porážku, to se v Británii nenosí

 
Politolog a překladatel Alexander Tomský hodnotí drtivé vítězství britského premiéra Borise Johnsona ve volbách jako důsledek přehlcení společnosti tématem brexitu. „Táhlo se to tři a půl roku a lidé už chtěli brexit dokončit, zatímco parlament tuto snahu stále tříštil,“ řekl Tomský. Podle něj ale budou Britové nakonec velmi zklamaní, protože jim brexit nepřinese kýžené zlepšení zdravotnictví a lepší životní úroveň.
17.12.2019 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Johnson (2 články) , Alexander Alexander (42 článků)

Obeznámený Alexander Tomský rozebral britské volby: Zastánci EU nerespektovali porážku, to se v Británii nenosí

 
Politolog a překladatel Alexander Tomský hodnotí drtivé vítězství britského premiéra Borise Johnsona ve volbách jako důsledek přehlcení společnosti tématem brexitu. „Táhlo se to tři a půl roku a lidé už chtěli brexit dokončit, zatímco parlament tuto snahu stále tříštil,“ řekl Tomský. Podle něj ale budou Britové nakonec velmi zklamaní, protože jim brexit nepřinese kýžené zlepšení zdravotnictví a lepší životní úroveň.
16.12.2019 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Johnson (2 články) , Alexander Alexander (42 článků)

Prezident jel vlakem na hrad. Van der Bellen má stejnou zálibu jako Čaputová

 
Rakouský prezident Alexander van der Bellen se na sociálních sítích podělil o snímek ze své cesty. Vlakem míří do severoitalského Merana v jižním Tyrolsku. Na pozvání guvernéra Autonomní provincie Bolzano–Jižní Tyrolsko se zde na hradě Tirol sejde s italskou hlavou státu Sergiem Mattarellou.
22.11.2019 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (82 článků) , Alexander Alexander (289 článků) , Alexander Alexander (24 článků) , Alexander Alexander (42 článků)
« Předchozí 1 2 Další »