Články k osobnosti

Aleš Řebíček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Aleš Řebíček »
 

Exministr Řebíček slaví 50: Řešil střet zájmů jako Babiš, Číňanům prodal Slavii

 
14. dubna slaví padesátiny Aleš Řebíček (ODS), někdejší ministr dopravy ve vládě Mirka Topolánka. Milionář, který vedl resort od září 2006 do ledna 2009, kdy byl odvolán. I v jeho případě se řešil – stejně jako v případě jiného podnikatele v politice Andreje Babiše (ANO) – zákon o střetu zájmů. Ten mu nebyl prokázán, ačkoliv měl v minulosti podíl v soukromé dopravní firmě Viamont. Řebíček jej prodal za 750 milionů, Viamont se však dostal i ke státním zakázkám.
14.04.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18965 článků) , Mirek Topolánek (2295 článků) , Aleš Řebíček (94 článků)

Číňané zbavili fotbalovou Slavii Řebíčka. Klub koupil čínský gigant

 
Fotbalovou Slavii koupila čínská finanční a energetická společnost CEFC. Firma o tom informovala v tiskové zprávě, podle které budou Číňané mít 60 procent, zbytek získá Jiří Šimáně, spolumajitel letecké společnosti Travel Service. Dosavadním majitelem klubu byl bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček.
04.09.2015 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šimáně (13 článků) , Aleš Řebíček (94 článků)

Exministr Aleš Řebíček prý prodal Slavii Praha na východ. Komu?

 
Deník Blesk dnes informoval o tom, že fotbalová Slavia má nového majitele. Aleš Řebíček prý klub i se stadionem v Edenu prodal za 1,4 miliardy korun kazašskému podnikateli Talgatu Bajtazijevovi. Bulvární deník to napsal s odkazem na nejmenovaného právníka, který se jednání účastnil.
20.04.2015 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Krnáčová si kvůli Blance najala advokáty od Aleše Řebíčka

 
Pražský magistrát si vybral advokátní kancelář, která za něj bude řešit spor kolem tunelu Blanka. Jenže jde o kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, která se dříve objevila na seznamu kanceláří, které poskytovaly právní poradenství Ministerstvu dopravy v době ministra Aleše Řebíčka (ODS). Za poradenství platilo tehdy Ministerstvo dopravy stamiliony korun a nebylo jasné, s čím ministerstvu radily. Upozornil na to server Aktuálně.cz.
10.04.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Lidem od Aleše Řebíčka se daří. Podívejte se, jaké trafiky obsadili

 
Přestože se nově zvolená politická reprezentace dušovala, že zabrání přidělování takzvaných politických trafik, tak i po roce a půl vládnutí tato praxe trvá. MF Dnes popisuje pod titulkem "Řebíčkovi muži obsadili 'trafiky' případy", kdy do státních podniků přijdou lidé s podezřením ze střetu zájmů.
31.01.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Faltýnek hájil končícího Prachaře. Nevykládejte pohádky, vypálil Stanjura

 
Jaroslav Faltýnek (ANO), Zbyněk Stanjura (ODS) a Jiří Dienstbier (ČSSD) se přeli o rezignaci končícího ministra dopravy Antonína Prachaře. Faltýnek svého kolegu z hnutí ANO hájil, načež se mu Stanjura vysmál, že vykládá pohádky pro večerníček. Strhla se slovní přestřelka, ve které došlo i na exministra dopravy za ODS Aleše Řebíčka.
12.11.2014 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků) , Zbyněk Stanjura (284 článků)

Exministr dopravy Řebíček přestane ovládat fotbalovou Slavii Praha

 
Hlavní slovo ve fotbalové Slavii Praha už nebude mít exministr dopravy Aleš Řebíček. Podle čtvrtečních Lidových novin je těsně před dokončením transakce, při níž má dojít k fúzi fotbalového klubu s firmou Vinet, která stadion v pražském Edenu vlastní.
25.09.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

POŘÁDNÝ ŠOK! Exministr Aleš Řebíček prodal fotbalovou Slavii

 
Fotbalová Slavia Praha změní majitele. Podle serveru lidovky.cz se bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček rozhodl klub prodat společnosti kladenského advokáta Václava Slavíčka Vinet, která již vlastní stadion v Edenu.
24.09.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Bude Slavia farmou Rusů? O klub z Edenu se zajímá majitel CSKA Moskva

 
Bude z fotbalové Slavie farma CSKA Moskva? Už to tak vypadá! Tradiční český klub má obří finanční problémy a už nějaký čas se spekuluje o tom, že jeho majitel Aleš Řebíček jedná o jeho prodeji do Ruska. Teď se tato možnost přiblížila.
12.11.2013 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Chovanec (ČSSD): Boření není plán. Pan Stanjura to navíc maskuje stavbou vzdušného zámku

 
Na likvidaci Ministerstva dopravy se podle ČSSD pracuje již od doby Aleše Řebíčka. Nynější návrh na sloučení s Ministerstvem průmyslu je tak jen terminálním stádiem nesystémových a nekoncepčních kroků pravicových vlád.
31.01.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Policie vyšetřuje podezřelé zakázky ministerstva dopravy na advokátní kanceláře

 
Útvar odhalování korupce a finanční kriminality zkoumá zakázku na čtveřici advokátních kanceláří, které několik let za téměř půl miliardy korun radily ministerstvu dopravy (MD). Napsal to v pátek deník MF Dnes. Podle listu policii zajímají hlavně faktury za jednodušší právní služby. Soutěž z doby, kdy byl ministrem dopravy Aleš Řebíček (ODS), kritizoval v roce 2011 také Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Bárta: S Řebíčkem se do stejného pytle strkat nenechám. Opravdu NE

 
Včerejší televizní noviny na TV NOVA mě opět nadzvedly ze židle. Přinesly totiž zmanipulovanou reportáž týkající se ministerstva dopravy, kde se mě redaktorka snažila dát do jednoho pytle s Alešem Řebíčkem.
20.11.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Víta Bártu tuze naštvala TV Nova srovnáním s...

 
Vít Bárta na svém blogu líčí, jak jej nadzvedla ze židle reportáž ve zpravodajství TV Nova. Redaktoři se v ní prý totiž snažili hodit Bártu do jednoho pytle s dalším bývalým ministrem dopravy Alešem Řebíčkem.
20.11.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků) , Vít Bárta (2843 článků)

Externí právníci ŘSD z Řebíčkovy éry dostanou výpověď

 
Externí právníci, kteří pracují pro Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), dostanou výpověď svých smluv. Advokáti se k nim dostali v době, kdy byl ministrem dopravy Aleš Řebíček (ODS). Uvedly to Hospodářské noviny (HN). Řebíček nechal nasmlouvat právníky v roce 2007. Smlouvy s nimi ministerstvo zveřejnilo až loni, přestože od státu inkasovali kolem 300 milionů korun.
25.10.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

278. derby pražských »S« - Kouč Slavie Rada je po výhře v sedmém nebi a má políčeno na pohádkovou prémii: Řekl si o 5 milionů!

 
Oslavné chorály tribun mu zněly jako rajská hudba. Petr Rada (54) vyhrál hned své první derby se Spartou (1:0) v roli hlavního kouče fotbalové Slavie a sakra hlasitě si řekl o prémii, kterou mu majitel klubu Aleš Řebíček v květnu slíbil.
01.10.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků) , Petr Rada (240 článků)

Slávista Řebíček: 5 let vězení?

 
Krajský soud měl včera opět v prádle Adama Řebíčka. Majiteli fotbalové Slavie – bráchovi Alešovi – dělá v Edenu finančního ředitele, jenže jako bývalý policista je obviněn z korupce, vydírání a zneužití pravomoci. Hrozí mu 5 let v teplákách.
15.09.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Smrt zbohatlíků: Podivnému boháči vzít až 95 korun ze sta

 
Kdyby platila majetková přiznání, nebyl by už nejspíš někdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček vlastníkem luxusních nemovitostí v cizině, jachty ani českého fotbalového klubu Slávie.
22.08.2012 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Smrt zbohatlíků: Podivnému boháči vzít až 95 korun ze sta

 
Kdyby platila majetková přiznání, nebyl by už možná někdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček vlastníkem luxusních nemovitostí v cizině, jachty, ani českého fotbalového klubu Slávie.
22.08.2012 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Kluci šikovní... Noviny přinášejí další zajímavosti o bohatém exministru Řebíčkovi

 
Hned několik médií přineslo v posledních dnech příběh bývalého ministra Aleše Řebíčka a firmy Viamont - možná stále „jeho“ firmy, vztah mezi společností a jejím zakladatelem je totiž obestřen tajemstvím. Faktem je, že Řebíček si dnes užívá zázračného bohatství, zatímco Viamont není schopen splácet své závazky a čelí úpadku.
21.08.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Kluci šikovní... Noviny přinášejí další zajímavosti o bohatém exministru Řebíčko

 
Hned několik médií přineslo v posledních dnech příběh bývalého ministra Aleše Řebíčka a firmy Viamont. Možná stále „jeho“ firmy, vztah mezi společností a jejím zakladatelem je totiž obestřen tajemstvím. Faktem je, že Řebíček si dnes užívá zázračného bohatství, zatímco Viamont není schopen splácet své závazky a čelí úpadku.
21.08.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »