Články k osobnosti

Alena Gajdůšková

  1. místopředsedkyně senátu parlamentu čr

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Alena Gajdůšková »
 

Příběh plný slz: Desítky tisíc lidí mohou díky ČSSD dostávat od státu 19.200 korun měsíčně. Jste mezi nimi?

 
ČSSD na pozadí aktuální politické situace připravila pozměňovací návrh zákona, u kterého jsou podepsáni poslanci socdem Alena Gajdůšková a Roman Sklenák. Velmi významný návrh ovšem unikl širšímu hledáčku médií. ParlamentníListy.cz však byly o plánovaných krocích informovány, a to dokonce jedním z těch, jehož se návrh přímo týká.
07.12.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků) , Roman Sklenák (109 článků)

A musíme tolik dávat do armády? Gajdůšková vypustila radikální návrh, kde ušetřit na obědy dětem

 
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se se sociálními demokraty přetahuje o to, kdo představí lepší projekt na proplácení obědů dětem na školách. ČSSD navrhuje proplácet obědy školkovým dětem a dětem na prvním stupni ZŠ. Poslankyně Alena Gajdůšková (ČSSD) ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu popisovala, proč nápad považuje za perfektní. Opřela se kvůli tomu i do armády.
06.12.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Alena Gajdůšková (232 článků)

Dětský ombudsman? Experti ho vítají

 
České děti se u nás stále víc stávají oběťmi nejen fyzického a psychického týrání, ale často trpí i v soudních sporech, když si skrze ně vyřizují účty rozvádějící se partneři. Proto by prospělo zavedení tzv. dětského ombudsmana, který by jim mohl přímo pomáhat. Na semináři s názvem České děti: jak jsme na tom?, který v Poslanecké sněmovně pořádala místopředsedkyně sociálního výboru Alena Gajdůšková (ČSSD) se na tom shodli odborníci, kteří se dětem v nouzi věnují.
07.11.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Takhle se k lidem chovat nebudete! Zastali jsme se slabých, které zastrašují úředníci. Výsledek se dostavil

 
KAUZA Úředníci, kteří se podíleli na zastrašování žadatelek o přídavky na dítě nebo je nutili přiznávat do příjmu i nepřijaté výživné, by měli skončit minimálně před kárnou komisí. Myslí si to sociální demokratka Alena Gajdůšková, která je mimo jiné propagátorkou zálohovaného výživného. Právě náhradní alimenty se ve světle popsaných případů ukázaly jako vhodný nástroj, jak dalšímu „šizení“ samoživitelek zabránit. Matky se ozvaly s dalšími šílenostmi, na základě kterých jsou byrokraté schopni zamítnout rodičce i porodné. Neporušuje stát mezinárodní Úmluvu na ochranu dítěte?
24.07.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Gajdůšková: Poche ministrem? To je závazek vůči členům ČSSD, kteří hlasovali v referendu

 
ROZHOVOR Poslankyně sociální demokracie Alena Gajdůšková předpokládá, že současné vedení strany dovede sociální demokracii do vlády s odvoláním na výsledek referenda. Ale upozorňuje, že součástí rozhodování členů ČSSD byla jména budoucích ministrů, což je podle ní vážný závazek. „Výběr lidí do vládního týmu však vždycky byla a měla by být i nyní výhradní předsedova kompetence i odpovědnost. Je na něm, jak se rozhodne,“ prohlásila bývalá místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
21.06.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Čtenář udeřil na Gajdůškovou kvůli církevním restitucím. A ona spustila, jak to tehdy všechno bylo

 
Z PROFILŮ Poslankyně za ČSSD Alena Gajdůšková se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřila k dotazům čtenářů.
03.06.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Neuvěřitelné sněmovní hlasování o návrzích vyznamenání. Pirát netušil, o kom hlasuje, Gajdůšková si ho zase popletla s jinou osobou

 
Komunistického básníka a spisovatele Karla Sýse, který je znám svými kontroverzními výroky ohledně listopadových událostí roku 1989, při páteční schůzi Sněmovny podpořila na udělení státního vyznamenání hlasovací koalice ANO, SPD a KSČM, ale i ČSSD a překvapivě také Piráti. Místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal se poté na sociální síti za jeho nominaci omluvil s tím, že to prý byl omyl, kandidáta si nestihl prověřit. Své uvedla také senátorka Alena Gajdůšková (ČSSD).
27.05.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Sýs (39 článků) , Alena Gajdůšková (232 článků)

Paroubek: Poučné senátní volby

 
Doplňovací volby do senátu na Zlínsku byly v mnoha směrech velmi poučné. Připomeňme si, že se jedná o výrazně levicový obvod, který byl dlouhá léta zastupován sociálně demokratickou senátorkou Alenou Gajdůškovou a poté Františkem Čubou, který zcela nesporně patří rovněž k levici.
22.05.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Simulantům nepomůže, hájí ČSSD proplácení prvních dnů nemoci. Piráti chtějí sick days

 
Do Sněmovny míří návrh na proplácení nemocenské již od prvního dne marodění. Není třeba trestat lidi za to, že jsou nemocní, zní z ČSSD. Poslankyně Alena Gajdůšková připomněla, že šlo o nepřekonatelnou podmínku v jednání s ANO. Přesto nyní věří, že poslanci pošlou návrh do dalšího čtení. Zaměstnavatelé však varují před tím, že se může zvýšit doba pracovní neschopnosti zaměstnanců. Pomohou návrhem poslanci simulantům?
17.04.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Zemanovo doporučení pro Babiše je škodolibé, vyrovnává si s ním účty, smála se v ČT Němcová

 
Andrej Babiš zůstává i po dnešku jediným kandidátem hnutí ANO na premiéra nové české vlády a s čerstvým mandátem od svých poslanců v úterý v podvečer odjel do Lán na jednání s Milošem Zemanem, který mu doporučil pokračovat v jednání s KSČM a SPD. O tom, jak budou vypadat další jednání o vládě, debatovaly v pořadu Události, komentáře na ČT24 Taťána Malá (ANO), Miroslava Němcová (ODS) a Alena Gajdůšková (ČSSD).
10.04.2018 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Alena Gajdůšková (232 článků) , Miroslava Němcová (1443 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Další Buzkovou ČSSD hledá marně, ruší ženské kvóty. Kam zmizely výrazné členky?

 
Kvóty pro obsazení míst na kandidátkách, ale také třeba ve vedení strany schválili sociální demokraté teprve před třemi lety. Při pohledu na stranické špičky budete ale 40 % žen hledat jen stěží. Mezi 15 poslanci jsou jen Kateřina Valachová a Alena Gajdůšková, v nejužším vedení pak sedí pouze exministryně Michaela Marksová. Kam se poděla třeba populární náměstkyně Lenka Teska Arnoštová? A má některá na to, jít ve stopách třeba Petry Buzkové? Část ČSSD chce navíc nedávno zavedené pravidlo na nadcházejícím sjezdu zrušit.
15.02.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petra Buzková (52 článků) , Alena Gajdůšková (232 článků) , Michaela Marksová (457 článků)

Alena Gajdůšková podpořila Drahoše. Ozvali se Škromach, Foldyna i Ovčáček

 
Někdejší místopředsedkyně ČSSD, senátorka, místopředsedkyně senátu a nyní poslankyně za sociální demokracii Alena Gajdůšková v nadcházející přímé volbě prezidenta podpořila profesora Jiřího Drahoše. Mnozí příznivci Miloše Zemana jí teď za to nemohou přijít na jméno. Vyčinili jí i někteří její spolustraníci.
07.01.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Gajdůšková (ČSSD): Vnímám jako závazek kraje jasné slovo hejtmana Čunka

 
Alena Gajdůšková po jednání Zastupitelstva Zlínského kraje
26.12.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Gajdůšková (ČSSD): Můžeme být hrdí na úroveň českého zdravotnictví

 
Alena Gajdůšková na Facebooku k českému zdravotnictví
11.09.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Lídrem kandidátky ČSSD na Zlínsku bude Seďa. Alena Gajdůšková bude hned druhá

 
ČSSD ve Zlínském kraji povede do podzimních sněmovních voleb poslanec Antonín Seďa. Ve stranických primárkách získal 57 procent hlasů. Na druhém místě kandidátky bude Alena Gajdůšková, třetí místo obsadí Petr Kořenek a čtvrté Ludvík Urban. Dnes to oznámil tiskový mluvčí ČSSD Mikuláš Klang. Hlasování se zúčastnilo 45 procent zlínských sociálních demokratů, píše ČTK.
02.06.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků) , Antonín Seďa (113 článků) , Petr Urban (47 článků)

ČT: Ministryní školství může být Gajdůšková, kterou vyhnal ze senátu Čuba

 
Podle informací České televize se novou ministryní školství může stát např. bývalá senátorka Alena Gajdůšková.
21.05.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

Starosti s Čubou. Zemanovci prý nevědí, jestli se do Senátu vůbec vrátí

 
Mnoha lidem dobře známý František Čuba se v roce 2014 stal senátorem za SPO. Ve volbách porazil sociální demokratku Alenu Gajdůškovou. Několik měsíců však už v senátu nebyl, přesněji řečeno od loňského srpna. Plat však pobírá v plné výši i se senátorskými náhradami. Možná se ze zdravotních důvodů svého mandátu vzdá, jenže pak bude muset SPO senátora Jana Veleby řešit hned dva problémy.
24.02.2017 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)

ANNO: Celostátní vyhlášení Osobnosti neziskového sektoru 2016

 
Vyhlášení Osobnosti neziskového sektoru 2016 proběhlo dne 8. prosince 2016 ve věži Staroměstské radnice v Praze. Ocenění předali náměstkyně MMR JUDr. Olga Letáčková, poradkyně premiéra PhDr. Alena Gajdůšková a senátor Mgr. Jiří Dienstbier. Na shromáždění vystoupili díle prof. Jan Sokol a předsedkyně Asociace NNO Ing. Martina Berdychová.
09.12.2016 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »