Články k osobnosti

Albrecht z Valdštejna

  podnikatel, vojevůdce, politický spekulant

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Albrecht z Valdštejna »
 

České hrady a zámky: Hurá na Konopiště!

 
Na místě zámku původně stála pevnost, kterou ve 13. století založil pražský biskup Tobiáš z Benešova. Později památka patřila Albrechtu z Valdštejna či rodu Lobkoviců. Na sklonku 19. století koupil zámek následník císařského trůnu František Ferdinand d´Este, který zde provedl mnoho pokrokových úprav. Na zámek zavedl vodovod, elektřinu a nechal zbudovat výtah. Za druhé světové války byl na Konopišti umístěn hlavní štáb německých jednotek SS.
31.08.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Albrecht z Valdštejna (3 články)

Nové knihy: Bernard Cornwell, P. J. Tracy, Ota Filip i Thomas Brezina

 
Nové knihy tohoto týdne nabízejí historický román Bernarda Cornwella, jeho kolegy P. J. Tracyho hledícího zase do budoucnosti, český historický román Oty Filipa o Albrechtovi z Valdštejna i příběh Thomase Breziny o mladých hrdinech dnešních dnů.
09.09.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Bernard Cornwell (13 článků) , Thomas Brezina (1 článek) , Albrecht z Valdštejna (3 články) , Ota Filip (9 článků) , Bernard Cornwell (9 článků)

HRADOZÁMECKÁ NOC se BLÍŽÍ! Zámky lákají na netopýry, marxismus, ohňové show, koncerty i buřty!

 
Nevšední zážitky nabízejí památky zapojené do Hradozámecké noci, která bude probíhat v noci ze soboty 3. září na neděli 4. září 2011. Potkáte Bílou Paní, potřesete si rukou s Albrechtem z Valdštejna nebo slavným Giacomem Casanovou, či absolvujete přednášku z marxismu-leninismu!
22.08.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Albrecht z Valdštejna (3 články)
« Předchozí 1 Další »