Články k osobnosti

Albert Einstein

  vědec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Albert Einstein »
 

Milada Horáková umírala na oprátce 15 minut: Šlo o brutální komunistickou justiční vraždu

 
O milost prezidenta pro Miladu Horákovou dokonce prosili i Albert Einstein, Eleanor Roosevelt nebo Winston Churchill, ale zbytečně. Prezident Gottwald na doporučení ministra spravedlnosti rozsudek trestu smrti podepsal, čímž zapříčinil popravu jediné ženy v rámci politických procesů zinscenovaných komunisty v 50. letech. Na šibenici umírala čtvrt hodiny.
27.06.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků) , Milada Horáková (438 článků) , Winston Churchill (155 článků)

Umíte si představit Einsteina jako prezidenta státu? Mohl jím být!

 
Je to téměř zapomenutá kapitola ze života nezapomenutelného génia: Albert Einstein dostal nabídku, o které se říká, že se neodmítá. Přesto ji odmítl, vysvětlil proč a mohl dál na celý svět vyplazovat jazyk.
18.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Scény ve spodním prádle už po mně nikdo nechce, říká Veronika Freimanová

 
Veronika Freimanová (64) hraje v novém seriálu matku prapravnuka Alberta Einsteina v podání Vojty Kotka (32). Herečka se svěřila s tím, že po šedesátce ubyly jejím seriálovým i filmovým postavám choulostivé scény ve spodním prádle. Věkovou diskriminaci však prý nepociťuje a nestěžuje si.
13.03.2020 00:31 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (333 článků) , Albert Einstein (84 článků) , Veronika Freimanová (166 článků)

Vojta Kotek přichází v seriálu Einstein: Maminku mu hraje opět Veronika Freimanová

 
Herec Vojta Kotek (32) se po delší době ukáže na televizních obrazovkách. Televize Prima přichází v březnu se seriálovou novinkou Einstein s podtitulem Případy nesnesitelného génia. Osmidílný seriál s hvězdným obsazením přináší humor okořeněný kriminálními zápletkami a svéráznou postavou praprapravnuka Alberta Einsteina, Filipa. Je tak nesnesitelný a okolí tak leze na nervy, že vedle něj málokdo vydrží. Když se ale ukáže, že jeho mozek by mohl být pro policii zlatý poklad, bývá mu odpuštěno.
25.02.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (333 článků) , Albert Einstein (84 článků) , Veronika Freimanová (166 článků) , Vojtěch Filip (1363 článků)

Astronomové poprvé pozorovali, jak hvězdy ohýbají prostor a čas

 
Albert Einstein pochyboval, že některé z jeho předpokladů o čase a prostoru budou někdy pozorovatelné. Vědci díky novým technologiím však tyto pochyby vyvracejí a jeho teorie potvrzují.
11.02.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Snímek černé díry, nad kterým by užasl i Einstein

 
Rok 2019 v astrofyzice byl významný tím, že lidé konečně mohli spatřit snímek černé díry. Extrémně hmotné objekty předpověděla už obecná teorie relativity, ale ani Albert Einstein v jejich existenci nevěřil.
30.12.2019 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Geniální mozek a bezvládné tělo. Seznamte se se Stephenem Hawkingem.

 
Britský teoretický fyzik a jeden z nejvýznamnějších vědců historie, Stephen Hawking, se narodil na den přesně tři sta let po smrti toskánského astronoma Galilea Galileiho. Jeden by si řekl, že musí jít jisto jistě o jakousi formu reinkarnace. Není to však jediná náhoda v datech spojených s Hawkingem. Den jeho úmrtí je zároveň dnem, kdy se o 139 let dříve narodil Albert Einstein. To už zní až děsivě, nemyslíte? Ať je to jak chce, jisté je, že Hawking byl svým zaměřením a vědeckými objevy přímým nástupcem Einsteina. Jedna z otázek, na kterou se během svého bádání snažil odpovědět, a která fascinuje lidstvo od nepaměti je bezesporu možnost cestování v čase.
01.07.2019 12:13 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků) , Stephen Hawking (108 článků)

Zemřel nejstarší muž světa: Bylo mu 113 let!

 
Ve věku 113 let zemřel Japonec Masazo Nonaka považovaný za nejstaršího muže na světě, oznámila agentura Kjódó s odvoláním na pozůstalé. Nonaka se narodil v červenci 1905, tedy v roce, kdy Albert Einstein zveřejnil svou teorii relativity, a zemřel dnes ráno ve svém domově ve městě Ašoro na severojaponském ostrově Hokkaidó.
20.01.2019 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Ve 113 letech zemřel nejstarší muž na světě

 
Ve věku 113 let zemřel Japonec Masazo Nonaka považovaný za nejstaršího muže na světě, oznámila agentura Kjódó s odvoláním na pozůstalé. Nonaka se narodil v červenci 1905, tedy v roce, kdy Albert Einstein zveřejnil svou teorii relativity, a zemřel v neděli ráno ve svém domově ve městě Ašoro na severojaponském ostrově Hokkaidó.
20.01.2019 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

95 procent vesmíru je vyplněno temnou hmotou s antigravitační silou

 
Poprvé o existenci temné hmoty a temné energie hovořil na počátku minulého století Albert Einstein. Sám však posléze tuto teorii zpochybnil jako nesmysl. Další astrofyzikové však koncept rozváděli i následně a poprvé se vážně o temné hmotě jako „opaku“ pozitivní hmoty s gravitační silou debatovalo v devadesátých letech minulého století. Vědci z Oxfordu tvrdí, že teorie o zvláštním temné tekutině ve vesmíru jsou pravdivé. Tento protipól hmoty působící gravitační silou přitom vyplňuje pětadevadesát procent vesmíru a je hnací silou jeho rozpínání.
10.12.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Číňanka se během pár minut proměnila v Einsteina

 
Fotografie Alberta Einsteina vyplazujícího jazyk je asi nejznámějším vyobrazením geniálního vědce. Čínská umělkyně Che Jü-chung zveřejnila 10. listopadu video, na kterém se díky dokonalému makeupu v teoretického fyzika promění.
20.11.2018 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

V USA vydraží dopis, v němž Einstein nazval Boha produktem lidské slabosti

 
Za více než milión dolarů (asi 22,4 miliónu korun) by se mohl v prosinci vydražit dopis, který v roce 1954 napsal Albert Einstein židovskému filozofovi Eriku Gutkindovi. Proslulý teoretický fyzik v něm nazývá Boha „produktem lidské slabosti” a náboženství „ztělesněním zcela dětinských pověr”. Text se poprvé objevil na veřejnosti při dražbě v roce 2008, nyní půjde do aukce v pobočce aukční síně Christie's v New Yorku, napsal deník The Washington Post (WP).
04.10.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Míth (ODS): Miss bez promenády v plavkách. Silák roku bez činek

 
Veliký fyzik Albert Einstein se mýlil. Rychlost světla není absolutní, nepřekonatelnou rychlostí. Blbost se šíří mnohem rychleji.
19.06.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Soukromé Einsteinovy deníky jsou plné nechutných rasistických poznámek o Číňanech

 
Studium soukromých deníků Alberta Einsteina neodhaluje jen obdivuhodné kouty géniovy mysli. Čtenář se musí prokousat také větami, které hanlivě a rasisticky hodnotí některé národy Asie a Afriky. Zvlášť nelichotivě přitom autor teorie relativity hovoří o Číňanech, které líčí jako špinavé a tupé roboty.
15.06.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Faux pas Ivanky Trump: Chtěla sdílet moudro, popletla si přísloví?

 
Uživatelé Twitteru se pustili do Ivanky Trump. Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa na své zdi sdílela čínské přísloví. Lidé ale tvrdí, že takové „moudro“ do čínské slovesnosti rozhodně nepatří. Dokonce ani Číňané si nejsou jistí, zda vůbec takové přísloví existuje. Není to poprvé, kdy za svůj příspěvek sklidila kritiku kvůli citátům slavných, vloni mylně přisoudila smyšlený citát Albertu Einsteinovi, informovala stanice BBC.
13.06.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků) , Donald Trump (5064 článků)

Holčička (5): Vlasy jako Einstein

 
Když někdo natáčí komedii o šíleném vědátorovi, obvykle se inspiruje podobou Alberta Einsteina (†67) a jeho vlasy trčícími do všech stran.
06.05.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Neuvěřitelné! Legendární Stephen Hawking se narodil v den úmrtí Galiea a zemřel v den narození Alberta Einsteina

 
Fyzik Stephen Hawking je největším mozkem konce dvacátého a počátku jednadvacátého století. Přirovnávat ho k Albertu Einsteinovi či Galileovi není přemrštěné. Svou vědeckou činností výrazně přispěl k chápání astrofyziky, vesmíru a časoprostoru. Ale přestože astrologii za svého života neuznával, svými daty narození a úmrtí fascinuje právě je. Narodil se totiž v den třístého výročí úmrtí Galilea 8. ledna 1942 a zemřel 14. března, tedy v den, kdy se narodil Albert Einstein.
15.03.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků) , Stephen Hawking (108 článků)

Tvrdohlavý génius, který dokázal nemožné

 
Byl jedním z nejznámějším vědců současnosti. Proslul poznatky o vzniku vesmíru, velkém třesku a černých dírách a někdy býval označován za nástupce Isaaka Newtona a Alberta Einsteina. Britský astrofyzik Stephen  Hawking  fascinoval také vůlí, se kterou překonával svůj tělesný handicap a díky které dokázal napsat řadu prací a knih.
14.03.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků) , Stephen Hawking (108 článků)

Zemřel Hawking, jedna z největších vědeckých celebrit v dějinách

 
Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve středu ve věku 76 let zemřel. Oznámila to Hawkingova rodina. Hawking, který byl považován za nástupce Isaaka Newtona a Alberta Einsteina, svými poznatky o vzniku vesmíru, o velkém třesku a černých dírách výrazně přispěl k rozvoji lidského poznání.
14.03.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků) , Stephen Hawking (108 článků)

Řepka s Einsteinem: Ty seš taky génius?

 
Tak se slavní géniové přes relativitu konečně sešli. Fotbalový i životní bouřlivák Tomáš Řepka (44) si přisedl k fyzikovi Albertovi Einsteinovi (†76).
13.02.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků) , Tomáš Řepka (1181 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »