Články k osobnosti

Akihito

  císař

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Akihito »
 

Japonský poslanec šokoval zemi. Předal dopis nedotknutelnému císaři

 
Čerstvý poslanec japonského parlamentu šokoval svou zemi, když se opovážil obrátit se dopisem na císaře, který stále platí za nedotknutelného. Hlavě státu při jisté společenské příležitosti osobně předal dopis, ve kterém upozorňuje Akihita na krizi kolem poškozené jaderné elektrárny ve Fukušimě.
07.11.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Akihito (6 článků)

Japonsko slaví! Císař Akihito zvládl operaci srdce

 
Japonský císař Akihito podstoupil operaci srdce, která skončila úspěšně. Chirurgický zákrok byl proveden v Tokijské univerzitní nemocnici.
18.02.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Akihito (6 článků)

Japonský císař je v nemocnici. Má problémy se srdcem!

 
Japonského císaře Akihita v sobotu hospitalizovali kvůli vyšetření srdce poté, co zjistili, že se mu sužují koronární cévy a má omezený průtok krve do srdce. Informuje o tom agentura AFP.
11.02.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Akihito (6 článků)

Četli jsme Paroubkovo nové dílo. A nestačili se divit

 
UKÁZKY Osobnosti světové politiky očima Jiřího Paroubka tak, jak je poznal při osobních setkáních, to je v kostce obsah nové knihy expremiéra a bývalého předsedy ČSSD. Vladimír Putin, George Walker Bush mladší, Silvio Berlusconi, japonský císař Akihito a celá řádka dalších, to jsou zářezy na pažbě Paroubkovy politické kariéry.
07.06.2011 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Berlusconi (215 článků) , Jiří Paroubek (3618 článků) , Akihito (6 článků) , George H.W.Bush (59 článků)

Panika v Tokiu: Nastal hromadný exodus

 
Strach, zoufalství a chaos ovládnul 35 milionové Tokio. Statisíce lidí se v zoufalství snaží dostat co nejdál od jaderné elektrárny Fukušima.  Po čtyřech explozích v reaktorech, opakovaných požárech a propadu střechy u reaktoru uniklo do vzduch velké množství radiace a i obvykle klidní Japonci začali panikařit. Doprava kolabuje, v obchodech jsou vykoupeny potraviny a z 35 milionového Tokia se snaží dostat statisíce lidí. Ceny za letenky jsou horentní. Běžná letenka do Prahy či Vídně vyjde v přepočtu i na 120 tisíc korun. K národu zcela mimořádně promluvil i císař Akihito.
16.03.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Akihito (6 článků)

Císař trpícím Japoncům: Bojujte a NEVZDÁVEJTE SE!

 
Japonský císař Akihito ve středu poprvé veřejně promluvil o ničivém zemětřesení a vlně tsunami, které v pátek na severovýchodě země zabily tisíce lidí.
16.03.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Akihito (6 článků)
« Předchozí 1 Další »