Články k osobnosti

Adriana Krnáčová

  primátorka hlavního města Prahy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Adriana Krnáčová »
 

Primátorka Krnáčová zhodnotila čtyři roky ve funkci. Patří mezi strůjce neúspěchu hnutí ANO v Praze, říká politolog

 
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes na tiskové konferenci hodnotila úspěchy i neúspěchy hlavního města v posledních letech. Na konci čtyřletého působení ve funkci radí svému nástupci, aby uměl odpočívat. Její výroky pro Blesk.cz okomentoval politolog Jan Kubáček.
16.10.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (769 článků)

Strašně mě mrzí, že spadla ta trojská lávka, hodnotí Krnáčová své působení v čele Prahy

 
Adriana Krnáčová bilancovala na tiskové konferenci čtyři roky v roli primátorky Prahy i volební neúspěch hnutí ANO. Nejvíce ji mrzí, že spadla trojská lávka. Za jedno volební období se ale podle ní zázraky realizovat nemohou, i když její výsledky podle ní se zázraky hraničí. Dále uvedla, že ji mrzí, že premiér a lídr hnutí Andrej Babiš dal vinu za volební neúspěch právě jí.
16.10.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (769 článků)

Pirát Hřib vysvětlil, jaká je jeho kvalifikace pro řízení Prahy

 
Pražský lídr Pirátů Zdeněk Hřib by se mohl stát primátorem. Pokud se ustaví koalice Pirátů, hnutí Praha sobě a uskupení vedeného Jiřím Pospíšilem (TOP 09) a Hanou Marvanovou. Právě Pospíšilovi a jeho kolegům se nezdá, že by Hřib byl tím nejlepším primátorem. Mají obavy, aby se z pirátského primátora nevyklubala druhá Adriana Krnáčová (ANO). Hřib však věří, že by byl dobrým primátorem. Co ho k tomuto přesvědčení vede? Podívejte se sami.
13.10.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Pospíšil (2040 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

Piazzetta před InterContinentalem je náměstím Miloše Formana. Už ji nezastaví, tvrdí Krnáčová

 
Končící primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v pátek slavnostně uvedla přejmenování piazzetty před hotelem InterContinental na náměstí Miloše Formana. O přejmenování již před časem rozhodla rada města. Podle Krnáčové by díky tomu mělo být téměř nemožné prostor zastavět.
12.10.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (440 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

Replika vyhořelého křídla, oprava lapidária i virtuální světy: Jaká je budoucnost Výstaviště?

 
Výstaviště Praha chce srovnat krok s dobou a nabídnout lidem služby hodné 21. století. Zvažují se tu nové interaktivní programy, které poskytnou návštěvníkům volnočasové vyžití všeho druhu. Částečně se tu změny už začaly realizovat, co dalšího se ještě chystá? Vizi na dnešní prezentaci přednesla kromě dalších i primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která se nedávno stala novou členkou dozorčí rady Výstaviště Praha.
11.10.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (769 článků)

Končí tak, jak začínala. Krnáčová k volebnímu debaklu mlčí

 
Dosluhující primátorka Adriana Krnáčová (ANO) končí podobně, jako začínala. Na čtvrteční tiskové konferenci k revitalizaci pražského Výstaviště odmítla komentovat špatný volební výsledek hnutí ANO v Praze s tím, že k tématu uspořádá speciální setkání s novináři. To, že nemluví, jí přitom bylo během jejího vedení Prahy vytýkáno několikrát.
11.10.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (769 článků)

Krnáčová nehodlá stát v cestě. Jednání zastupitelstva svolá po vzniku nové koalice

 
Kdy začne fungovat nové složení zastupitelstva magistrátu hlavní města po volbách? Nejdříve by tomu tak mělo být za 11 dní, kdy uplynula lhůta, v rámci které je možné podat návrh na neplatnost voleb. Jestliže žádná strana nebo politické hnutí volby připomínkovat nebude, stávající primátorka Adriana Krnáčová (ANO) musí jednání svolat do 15 dnů.
09.10.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (769 článků)

Piráti poslali vzkaz Krnáčové. Má se držet zpátky. Primátorka odpověděla

 
Zástupci pražských Pirátů a hnutí Praha Sobě (PS) se dnes přidali k nedělní výzvě předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila končící primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), aby odcházející radní nečinili žádná závažná rozhodnutí. ČTK to sdělily mluvčí PS Julie Kochová a zastupitelka Pirátů Michaela Krausová.
09.10.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Pospíšil (2040 článků) , Michaela Krausová (22 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

Už nic zásadního nerozhodujte, vyzývají Praha sobě a Piráti současné vedení Prahy

 
Nynější vedení Prahy, v jehož čele stojí primátorka Adriana Krnáčová (ANO), by již nemělo přijímat žádná závažná rozhodnutí. K nedělní výzvě lídra Spojených sil pro Prahu Jiřího Pospíšila se v úterý přidali i zástupci Pirátů a uskupení Praha sobě.
09.10.2018 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Pospíšil (2040 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

K Pospíšilově výzvě pražské radě se přidala Praha Sobě i Piráti. „Fungujeme dál,“ uvedla Krnáčová

 
Zástupci pražských Pirátů a hnutí Praha Sobě (PS) se dnes přidali k nedělní výzvě předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila končící primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), aby odcházející radní nečinili žádná závažná rozhodnutí. Krnáčová v pondělí sdělila, že rada nemůže přestat pracovat a bude fungovat i nadále. Volby v Praze vyhrála ODS, druzí byli Piráti, třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. ANO skončilo páté.
09.10.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Pospíšil (2040 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

Experti: ČSSD dostane znovu co proto a Praha to sečetla „zpovykané“ Krnáčové

 
Zpovykaní Pražané. To byl zřejmě poslední „hřebíček do rakve“ ANO pro komunální volby. Autorkou slov byla primátorka Adriana Krnáčová, jejíž neoblíbenost a neobratná komunikace zřejmě stály Andreje Babiše vládu v metropoli. Myslí si to dvojice politologů, které oslovily Blesk Zprávy. Voliče podle nich naopak oslovil „příběh“ Jana Čižinského (Praha Sobě). Vládní koalice ale zřejmě neuspokojivé výsledky ČSSD ustojí, i když bude hodně záležet na 15 sociálně demokratických poslancích.
09.10.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17109 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

V Praze chtějí vládu složit Piráti, Čižinský a Pospíšil. Bude primátorem Hřib?

 
Jako nejpravděpodobnější variantu vidí předseda TOP 09 a lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil spolupráci s Piráty a Prahou Sobě Jana Čižinského. Řekl to novinářům na tiskové konferenci. Z vyjádření zástupců Spojených sil ale vyplývá, že ze hry zcela není ani velká koalice s ODS. Naopak do opozice zamíří téměř jistě ANO, které po čtyřleté vládě Adriany Krnáčové obsadilo až páté místo, i když s minimálním odstupem. Piráti, Praha Sobě a koalice TOP 09 a STAN začnou společně vyjednávat o programu možné budoucí koalice v metropoli. Poprvé se strany sejdou ve středu.
08.10.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Pospíšil (2040 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

ANO by si zasloužilo skončit v Praze v opozici, nechal se slyšet Babiš

 
Hnutí ANO by si po komunálních volbách v Praze zasloužilo, aby na magistrátu skončilo v opozici. České televizi to v neděli řekl předseda ANO a premiér Andrej Babiš v reakci na to, že hnutí, které v minulém období mělo primátorku Adrianu Krnáčovou, skončilo v hlavním městě na pátém místě a bude mít 12 křesel.
07.10.2018 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17109 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

Praha: Asi špatné, pane Babiši. Zatím úplně „na pytel“

 
Komunální volby skončily a sčítají se hlasy. Velká pozornost je upřena na Prahu, kde v roli primátorky za hnutí ANO končí Adriana Krnáčová. Voliči vystavují vysvědčení její vládě. Zatím je sečtena jen část okrsků, ale ani z těchto dílčích výsledků pravděpodobně nebude mít radost šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
06.10.2018 17:59 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17109 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

To je rychlost. Nové volby ještě nejsou sečtené a ve štábu hnutí ANO už prý zapomněli na Krnáčovou

 
Kde jsou předsedové stran? Tuto otázku si pravděpodobně položila řada politiků. V hnutí STAN, v TOP 09 nebo v KSČM zatím schází předsedové stran. Také premiér Andrej Babiš (ANO) zatím není v sídle hnutí, které napjatě očekává především výsledky voleb v Praze, kterou poslední čtyři roky vedla jejich Adriana Krnáčová.
06.10.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17109 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

„Škatulata“ v představenstvu pražské TSK: Odvolali jejího místopředsedu. Může to být msta?

 
Ve vedení Technické správy komunikací hlavního města Prahy došlo v pátek ke změně. Dozorčí rada odvolala místopředsedu představenstva a náměstka ředitele firmy Filipa Neussera. Neusser měl podle Zelených upozorňovat na podezřelé zakázky. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) naopak tvrdí, že je neřešil.
05.10.2018 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Filip Neusser (1 článek) , Adriana Krnáčová (769 článků)

Pražští lídři ANO a Pirátů proti sobě. A nedarovali si opravdu nic

 
Komunální volby jsou tady. Dnes a zítra rozhodnou obyvatelé českých a moravských obcí a měst, kdo jim bude vládnout příští čtyři roky. Platí to i o Praze, kde si na křeslo končící primátorky za ANO Adriany Krnáčové brousí zuby skoro třicet lídrů politických strach. Jsou mezi nimi i stávající lídr hnutí ANO Petr Stuchlík, který má číslo na Babiše a Prahu údajně nakopne a lídr Pirátů Zdeněk Hřib, který by opravdu nebyl rád, kdyby se Stuchlík stal primátorem. Pánové se utkali v internetové televizi XTV.
05.10.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (769 článků) , Zdeněk Petr (126 článků)

Pospíšil z TOP 09: Jsme na bodě nula a může za to Krnáčová a její tým!

 
Jiří Pospíšil (42), jednička na kandidátce strany TOP 09 v Praze a tím pádem kandidát na pražského primátora, byl dalším hostem předvolebních rozhovorů, které vznikly ve spolupráci s webem G.cz. Chomutovský rodák se nebál například ostře zkritizovat Adrianu Krnáčovou a její tým.
04.10.2018 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Pospíšil (2040 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků)

Policajti se schovávají u metra, nechytají lumpy! Jeden z kandidátů na pražského primátora se v rozhlasové debatě neudržel

 
Moderátor Jan Pokorný přivítal ve studiu Českého rozhlasu poslední čtyřku pražských volebních lídrů, kteří si přejí na postu primátorky nahradit Adrianu Krnáčovou (ANO). Ve studiu proti sobě usedli čtyři lídři. Byl mezi nimi i Zdeněk Krampera ze Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka, který se hned na úvod pořádně obul do pražských policistů. Prý se rádi schovávají u metra místo toho, aby chytali lumpy.
04.10.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (144 článků) , Miroslav Sládek (139 článků) , Adriana Krnáčová (769 článků) , Miroslav Pokorný (20 článků) , Miroslav Pokorný (20 článků)

Babišův muž Stuchlík: Krnáčová to neměla jednoduché, bojovala s korupcí!

 
Adriana Krnáčová (58) patří bezesporu mezi nejméně oblíbené pražské primátory. Její mandát již brzy skončí a jedním z těch, kdo se na křeslo po Krnáčové doslova třese, je Petr Stuchlík (41). Podnikatel ze Zlína, který je je v letošních komunálních volbách mužem číslo jedna pro Babišovo hnutí ANO, práci Adriany Krnáčové zhodnotil v rozhovoru, který vznikl ve spolupráci s portálem g.cz. Proč to podle něj neměla jednoduché a její ostrá kritika tak není příliš férová?
03.10.2018 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (769 článků)