Články k osobnosti

Adriana Krnáčová

  primátorka hlavního města Prahy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Adriana Krnáčová »
 

ANO by si zasloužilo skončit v Praze v opozici, nechal se slyšet Babiš

 
Hnutí ANO by si po komunálních volbách v Praze zasloužilo, aby na magistrátu skončilo v opozici. České televizi to v neděli řekl předseda ANO a premiér Andrej Babiš v reakci na to, že hnutí, které v minulém období mělo primátorku Adrianu Krnáčovou, skončilo v hlavním městě na pátém místě a bude mít 12 křesel.
07.10.2018 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Praha: Asi špatné, pane Babiši. Zatím úplně „na pytel“

 
Komunální volby skončily a sčítají se hlasy. Velká pozornost je upřena na Prahu, kde v roli primátorky za hnutí ANO končí Adriana Krnáčová. Voliči vystavují vysvědčení její vládě. Zatím je sečtena jen část okrsků, ale ani z těchto dílčích výsledků pravděpodobně nebude mít radost šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
06.10.2018 17:59 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

To je rychlost. Nové volby ještě nejsou sečtené a ve štábu hnutí ANO už prý zapomněli na Krnáčovou

 
Kde jsou předsedové stran? Tuto otázku si pravděpodobně položila řada politiků. V hnutí STAN, v TOP 09 nebo v KSČM zatím schází předsedové stran. Také premiér Andrej Babiš (ANO) zatím není v sídle hnutí, které napjatě očekává především výsledky voleb v Praze, kterou poslední čtyři roky vedla jejich Adriana Krnáčová.
06.10.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

„Škatulata“ v představenstvu pražské TSK: Odvolali jejího místopředsedu. Může to být msta?

 
Ve vedení Technické správy komunikací hlavního města Prahy došlo v pátek ke změně. Dozorčí rada odvolala místopředsedu představenstva a náměstka ředitele firmy Filipa Neussera. Neusser měl podle Zelených upozorňovat na podezřelé zakázky. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) naopak tvrdí, že je neřešil.
05.10.2018 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Filip Neusser (1 článek) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Pražští lídři ANO a Pirátů proti sobě. A nedarovali si opravdu nic

 
Komunální volby jsou tady. Dnes a zítra rozhodnou obyvatelé českých a moravských obcí a měst, kdo jim bude vládnout příští čtyři roky. Platí to i o Praze, kde si na křeslo končící primátorky za ANO Adriany Krnáčové brousí zuby skoro třicet lídrů politických strach. Jsou mezi nimi i stávající lídr hnutí ANO Petr Stuchlík, který má číslo na Babiše a Prahu údajně nakopne a lídr Pirátů Zdeněk Hřib, který by opravdu nebyl rád, kdyby se Stuchlík stal primátorem. Pánové se utkali v internetové televizi XTV.
05.10.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků) , Zdeněk Petr (122 článků)

Pospíšil z TOP 09: Jsme na bodě nula a může za to Krnáčová a její tým!

 
Jiří Pospíšil (42), jednička na kandidátce strany TOP 09 v Praze a tím pádem kandidát na pražského primátora, byl dalším hostem předvolebních rozhovorů, které vznikly ve spolupráci s webem G.cz. Chomutovský rodák se nebál například ostře zkritizovat Adrianu Krnáčovou a její tým.
04.10.2018 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Policajti se schovávají u metra, nechytají lumpy! Jeden z kandidátů na pražského primátora se v rozhlasové debatě neudržel

 
Moderátor Jan Pokorný přivítal ve studiu Českého rozhlasu poslední čtyřku pražských volebních lídrů, kteří si přejí na postu primátorky nahradit Adrianu Krnáčovou (ANO). Ve studiu proti sobě usedli čtyři lídři. Byl mezi nimi i Zdeněk Krampera ze Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka, který se hned na úvod pořádně obul do pražských policistů. Prý se rádi schovávají u metra místo toho, aby chytali lumpy.
04.10.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (141 článků) , Miroslav Sládek (139 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků) , Miroslav Pokorný (19 článků) , Miroslav Pokorný (19 článků)

Babišův muž Stuchlík: Krnáčová to neměla jednoduché, bojovala s korupcí!

 
Adriana Krnáčová (58) patří bezesporu mezi nejméně oblíbené pražské primátory. Její mandát již brzy skončí a jedním z těch, kdo se na křeslo po Krnáčové doslova třese, je Petr Stuchlík (41). Podnikatel ze Zlína, který je je v letošních komunálních volbách mužem číslo jedna pro Babišovo hnutí ANO, práci Adriany Krnáčové zhodnotil v rozhovoru, který vznikl ve spolupráci s portálem g.cz. Proč to podle něj neměla jednoduché a její ostrá kritika tak není příliš férová?
03.10.2018 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Babiše děsí boj o Prahu a sepsul pražské ANO: „Není to ideální, jsme až třetí“

 
Ano, bude líp! Heslo, se kterým vlétlo hnutí ANO před pěti lety do české politiky. Premiér Andrej Babiš teď ale pro Blesk Zprávy přiznal, že v Praze líp není – a to tu měl poslední čtyři roky v křesle primátorky své želízko v ohni Adrianu Krnáčovou. Její práci teď ale otevřeně kritizuje a vsadil na nového koně – podnikatele Petra Stuchlíka. Podle aktuálních průzkumů ale ani on není zatím žádné terno. A reálně hrozí, že ANO o vládu nad Prahou přijde.
29.09.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

„Vzali bychom tě, ale nemáme místo.“ V Praze je zoufale málo hal pro mladé atlety, nová by mohla vzniknout v Krči

 
Profesionálním sportovcům se v Praze daří a přiváží medaile z celého světa. Mnohem horší je to však se začínajícími atlety. Pro tisíce dětí fungují pouze dvě atletické haly. Změnit by to mělo nové sportoviště, které v pondělí 24. září přislíbila primátorka Adriana Krnáčová.
24.09.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Exprimátor Svoboda bez obalu: Všechno kolabuje!

 
Někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) by zase rád vedl město. Pod vedením Adriany Krnáčové z ANO podle jeho názoru Praha kolabuje. A primátorka se tím v podstatě ještě chlubí. ODS hodlá v Praze vyhrát volby a učinit tomu všemu přítrž. Chce Prahu zase rozhýbat.
21.09.2018 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (718 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Ostrý duel o Senát: Na D1 stojíme jako k*eténi, politici nechávají problémy vyhnít

 
Jadrné výrazy a doprava v Česku jdou, zdá se, už ruku v ruce. Kromě řidičů si je neodpustí už ani politici. Zatímco Adriana Krnáčová (ANO) označila tvůrce tunelu Blanka za „debily“, kandidát do Senátu Vladimír Kratina (za ODS) se v debatě Blesku rozohnil kvůli dálnici D1, kde podle něj „stojíme jako kreténi“. Český herec se v senátním duelu utkal se sociologem a bývalým poslancem Ivanem Gabalem (za SZ), i ten má k fungování státu - a to nejen v dopravě - výhrady. Co by jako nově zvolení senátoři chtěli změnit?
14.09.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Kratina (78 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Velká bitva mezi Hamáčkem a Krnáčovou. Jde o odvolání ředitelky pražského magistrátu

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zrušil rozhodnutí o odvolání ředitelky pražského magistrátu Martiny Děvěrové. Na začátku července ji odvolala primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Podle ní dostatečně aktivně neřešila situaci kolem udělování dotací na sport, kvůli němuž zasahovala na magistrátu policie. Hamáček ale shledal v odvolání pochybení, je tedy neplatné.
12.09.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Vrátí se ředitelka Děvěrová na magistrát? Hamáček zrušil její odvolání kvůli udělování dotací

 
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) na začátku července odvolala ředitelku magistrátu hlavního města Martinu Děvěrovou. Ta podle ní nedostatečně řešila kauzu kolem udělování dotací na sport, kvůli které v budově na Mariánském náměstí zasahovala policie. Ministerský souhlas svého předchůdce ale zrušil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který shledal v odvolání pochybení.
12.09.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Nouza (Pro Prahu): Pražské památky Krnáčové nedáme

 
Dvojka naší pražské kandidátky Jiří Nouza ve čtvrtek pomohl zabránit bezprecedentnímu pokusu o zásadní překopání systému pražských památek. Primátorka za ANO Adriana Krnáčová se snažila prosadit kontroverzní novelu, která by vyšachovala Národní památkový ústav (NPÚ) z povolovacího řízení k zásahům do památek.
07.09.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Památkový ústav zůstává ve hře: Pražští zastupitelé zamítli návrh na změnu zákona o památkové péči

 
Praha nebude iniciovat změnu zákona o památkové péči. Památkáři magistrátu by podle ní mohli v budoucnu rozhodovat bez ohledu na názor Národního památkového ústavu (NPÚ). Proti návrhu změny zákona se dnes postavili pražští zastupitelé. Proti jeho zařazení na program hlasovala většina 40 zastupitelů z 58 přítomných. Návrh změny zákona schválili pražští radní, kterým jej předložila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). S návrhem nesouhlasil nejen NPÚ, ale i další odborníci a část politiků.
06.09.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Jednotliví zastupitelé podpoří rodinu z Prahy z vlastních peněz. „Z veřejných by to byl čirý populismus,“ říkají

 
Zastupitelé Jiří Nouza, Patrik Nacher, Adriana Krnáčová, Michal Hašek, Radomír Nepil, Ondřej Prokop, Alexandra Udženija, Ondřej Martan, Alexandr Bellu, Bohuslav Svoboda, Vladislava Hujová, Jaroslava Janderová se rozhodli nepodpořit návrh zastupitele Čižinského a radního Hodka na zakoupení vozu pro rodinu z Prahy, které se v loňském roce narodila čtyřčata.
06.09.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2366 článků) , Bohuslav Svoboda (718 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků) , Jaroslav Hašek (107 článků) , Jaroslav Svoboda (100 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Jaroslav Hašek (107 článků) , Ondřej Svoboda (64 článků)

Bitva Prahy a památkářů je u konce, Krnáčová pohořela

 
Praha nebude iniciovat změnu zákona o památkové péči. Památkáři magistrátu by podle ní mohli v budoucnu rozhodovat bez ohledu na názor Národního památkového ústavu (NPÚ). Proti návrhu změny zákona se ve čtvrtek postavili pražští zastupitelé. Proti jeho zařazení na program hlasovala většina 40 zastupitelů z 58 přítomných. Návrh změny zákona schválili pražští radní, kterým jej předložila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). 
06.09.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Pod Stalinem má vzniknout galerie: Projektová dokumentace vyjde na 50 milionů

 
Praha vypíše veřejnou zakázku na využití podzemí bývalého Stalinova pomníku na Letné. Po rekonstrukci bude v podstavci galerie s dalšími službami. Novinářům to dnes řekli primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a ředitel Národní galerie (NG) Jiří Fajt. Cena zakázky by neměla překročit 50 milionů korun. Záměr vedení města však kritizuje vedení Prahy 7.
04.09.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Jan Hrušínský dostal na divadlo 1,5 milionu. A hned uspořádal akci! Pro koho, a kdo tam byl? Zde VIDEO

 
V pražském Divadle Na Jezerce je pořád živo. Šéf divadla Jan Hrušínský se nijak netají tím, že nemá v lásce prezidenta Zemana a předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). To mu však nebránilo přijmout dotace od hlavního města Prahy, které vede Adriana Krnáčová jako primátorka za hnutí ANO. Aby ukázal, co si o dnešní politické scéně myslí, umožnil profesoru Jiřímu Drahošovi v divadle zahájit senátní kampaň.
27.08.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Jiří Zeman (1180 článků) , Jan Zeman (366 článků)