Články k osobnosti

Adriana Krnáčová

  primátorka hlavního města Prahy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Adriana Krnáčová »
 

Pirát začne úřadovat na pražském magistrátě. Ze všeho nejdříve si zadá audity

 
Budoucím pražským primátorem bude lékař Zdeněk Hřib z České pirátské strany. Ten nyní poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz, v němž mimo jiné odmítl, že by byl novou Adrianou Krnáčovou.
26.10.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

SOCKY: Modlitba pro Martu, lednička z Datartu, zpíváme. A loučíme se s Krndou

 
Štáb satirického pořadu Socky se podíval, jak přední čeští zpěváci natáčejí společnou píseň k výročí 17. listopadu. Její štěpné rýmy nejsou ale nic proti tomu, když se do pop music pustí pornohvězda Lady Dee. Moderátor Dominik Vršanský si také poplakal, nejen kvůli odchodu Adriany Krnáčové.
26.10.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Praha bude mít pirátského primátora. Lékaře, který neléčil, a politika bez zkušeností

 
Lékař, který nikdy neléčil, nekompromisní vyjednavač i nezkušený politik, i tak by se dal charakterizovat příští pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Sedmatřicetiletý rodák ze Slavičína na Zlínsku ale říká, že nebude druhou Adrianou Krnáčovou, že zkušenosti má a prestižní post zvládne.
26.10.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Prahu povede primátor Hřib, Pospíšil a Čižinský ustoupili Pirátům

 
Manažer a informatik Zdeněk Hřib (37, Piráti) bude novým pražským primátorem. Nahradí tak v čele města Adrianu Krnáčovou (58, ANO). Dohodli se na tom vyjednavači Pirátů s partnery ze vznikající koalice: Prahou sobě vedenou Janem Čižinským a Spojenými silami pro Prahu, které vede šéf TOP 09 Jiří Pospíšil. Na Twitteru to uvedl místopředseda Pirátské strany Mikuláš Peksa.
25.10.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Hřib, Čižinský a Pospíšil jednají o tom, kdo povede Prahu

 
Lídři Pirátů, Spojených sil pro Prahu a Prahy sobě se ve čtvrtek večer sešli na magistrátu v napjaté atmosféře k zásadnímu jednání, po kterém by mohlo být známé jméno budoucího primátora a nástupce Adriany Krnáčové (ANO). Spor se čeká především o tzv. silové gesce jako jsou majetek, územní rozvoj, finance, bydlení a doprava.
25.10.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Rivalové a kolegové vyjmenovávají chyby primátorky Krnáčové. Mají však i slova zastání

 
Špatná komunikace, zbytečně vyhrocené spory, neshody v rámci koalice. Nejen toto vyčítají dosluhující primátorce Adrianě Krnáčové (ANO) její političtí rivalové, partneři i kolegové. Krnáčová přitom na úterní tiskové konferenci, v rámci které rekapitulovala své čtyři roky vlády nad hlavním městem, hovořila o převážně úspěšném období.
16.10.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Praha na popud Krnáčové nechá vytvořit studii proveditelnosti Kaplického blobu na Letné

 
Praha nechá z popudu končící primátorky Adriany Krnáčové (ANO) vypracovat studii proveditelnosti výstavby blobu od zesnulého architekta Jana Kaplického na Letné. V úterý o tom rozhodli pražští radní, kteří zároveň vzali na vědomí analýzu, která městu doporučuje vytvořit studii stavby. S jejím projektem Kaplický zvítězil v soutěži na novou Národní knihovnu.
16.10.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (166 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Krnáčová promluvila: Vydírali mě

 
Adriana Krnáčová se bude loučit s primátorským křeslem. Kdo místo ní stane v čele hlavního města, to stále zůstává otázkou dohody 5 uskupení, která v Praze dosáhla téměř totožných výsledků. Hnutí ANO a Petr Stuchlík to však s největší pravděpodobností nebude. Brífink pražské primátorky, kde hodnotila své působení, přinesla ČT24. A rozhovor s Adrianou Krnáčovou přinesl i Nový Deník.
16.10.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Primátorka Krnáčová zhodnotila čtyři roky ve funkci. Patří mezi strůjce neúspěchu hnutí ANO v Praze, říká politolog

 
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes na tiskové konferenci hodnotila úspěchy i neúspěchy hlavního města v posledních letech. Na konci čtyřletého působení ve funkci radí svému nástupci, aby uměl odpočívat. Její výroky pro Blesk.cz okomentoval politolog Jan Kubáček.
16.10.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Strašně mě mrzí, že spadla ta trojská lávka, hodnotí Krnáčová své působení v čele Prahy

 
Adriana Krnáčová bilancovala na tiskové konferenci čtyři roky v roli primátorky Prahy i volební neúspěch hnutí ANO. Nejvíce ji mrzí, že spadla trojská lávka. Za jedno volební období se ale podle ní zázraky realizovat nemohou, i když její výsledky podle ní se zázraky hraničí. Dále uvedla, že ji mrzí, že premiér a lídr hnutí Andrej Babiš dal vinu za volební neúspěch právě jí.
16.10.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Pirát Hřib vysvětlil, jaká je jeho kvalifikace pro řízení Prahy

 
Pražský lídr Pirátů Zdeněk Hřib by se mohl stát primátorem. Pokud se ustaví koalice Pirátů, hnutí Praha sobě a uskupení vedeného Jiřím Pospíšilem (TOP 09) a Hanou Marvanovou. Právě Pospíšilovi a jeho kolegům se nezdá, že by Hřib byl tím nejlepším primátorem. Mají obavy, aby se z pirátského primátora nevyklubala druhá Adriana Krnáčová (ANO). Hřib však věří, že by byl dobrým primátorem. Co ho k tomuto přesvědčení vede? Podívejte se sami.
13.10.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Piazzetta před InterContinentalem je náměstím Miloše Formana. Už ji nezastaví, tvrdí Krnáčová

 
Končící primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v pátek slavnostně uvedla přejmenování piazzetty před hotelem InterContinental na náměstí Miloše Formana. O přejmenování již před časem rozhodla rada města. Podle Krnáčové by díky tomu mělo být téměř nemožné prostor zastavět.
12.10.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (419 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Replika vyhořelého křídla, oprava lapidária i virtuální světy: Jaká je budoucnost Výstaviště?

 
Výstaviště Praha chce srovnat krok s dobou a nabídnout lidem služby hodné 21. století. Zvažují se tu nové interaktivní programy, které poskytnou návštěvníkům volnočasové vyžití všeho druhu. Částečně se tu změny už začaly realizovat, co dalšího se ještě chystá? Vizi na dnešní prezentaci přednesla kromě dalších i primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která se nedávno stala novou členkou dozorčí rady Výstaviště Praha.
11.10.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Končí tak, jak začínala. Krnáčová k volebnímu debaklu mlčí

 
Dosluhující primátorka Adriana Krnáčová (ANO) končí podobně, jako začínala. Na čtvrteční tiskové konferenci k revitalizaci pražského Výstaviště odmítla komentovat špatný volební výsledek hnutí ANO v Praze s tím, že k tématu uspořádá speciální setkání s novináři. To, že nemluví, jí přitom bylo během jejího vedení Prahy vytýkáno několikrát.
11.10.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Krnáčová nehodlá stát v cestě. Jednání zastupitelstva svolá po vzniku nové koalice

 
Kdy začne fungovat nové složení zastupitelstva magistrátu hlavní města po volbách? Nejdříve by tomu tak mělo být za 11 dní, kdy uplynula lhůta, v rámci které je možné podat návrh na neplatnost voleb. Jestliže žádná strana nebo politické hnutí volby připomínkovat nebude, stávající primátorka Adriana Krnáčová (ANO) musí jednání svolat do 15 dnů.
09.10.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

Piráti poslali vzkaz Krnáčové. Má se držet zpátky. Primátorka odpověděla

 
Zástupci pražských Pirátů a hnutí Praha Sobě (PS) se dnes přidali k nedělní výzvě předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila končící primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), aby odcházející radní nečinili žádná závažná rozhodnutí. ČTK to sdělily mluvčí PS Julie Kochová a zastupitelka Pirátů Michaela Krausová.
09.10.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Michaela Krausová (7 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Už nic zásadního nerozhodujte, vyzývají Praha sobě a Piráti současné vedení Prahy

 
Nynější vedení Prahy, v jehož čele stojí primátorka Adriana Krnáčová (ANO), by již nemělo přijímat žádná závažná rozhodnutí. K nedělní výzvě lídra Spojených sil pro Prahu Jiřího Pospíšila se v úterý přidali i zástupci Pirátů a uskupení Praha sobě.
09.10.2018 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

K Pospíšilově výzvě pražské radě se přidala Praha Sobě i Piráti. „Fungujeme dál,“ uvedla Krnáčová

 
Zástupci pražských Pirátů a hnutí Praha Sobě (PS) se dnes přidali k nedělní výzvě předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila končící primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), aby odcházející radní nečinili žádná závažná rozhodnutí. Krnáčová v pondělí sdělila, že rada nemůže přestat pracovat a bude fungovat i nadále. Volby v Praze vyhrála ODS, druzí byli Piráti, třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. ANO skončilo páté.
09.10.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

Experti: ČSSD dostane znovu co proto a Praha to sečetla „zpovykané“ Krnáčové

 
Zpovykaní Pražané. To byl zřejmě poslední „hřebíček do rakve“ ANO pro komunální volby. Autorkou slov byla primátorka Adriana Krnáčová, jejíž neoblíbenost a neobratná komunikace zřejmě stály Andreje Babiše vládu v metropoli. Myslí si to dvojice politologů, které oslovily Blesk Zprávy. Voliče podle nich naopak oslovil „příběh“ Jana Čižinského (Praha Sobě). Vládní koalice ale zřejmě neuspokojivé výsledky ČSSD ustojí, i když bude hodně záležet na 15 sociálně demokratických poslancích.
09.10.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)

V Praze chtějí vládu složit Piráti, Čižinský a Pospíšil. Bude primátorem Hřib?

 
Jako nejpravděpodobnější variantu vidí předseda TOP 09 a lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil spolupráci s Piráty a Prahou Sobě Jana Čižinského. Řekl to novinářům na tiskové konferenci. Z vyjádření zástupců Spojených sil ale vyplývá, že ze hry zcela není ani velká koalice s ODS. Naopak do opozice zamíří téměř jistě ANO, které po čtyřleté vládě Adriany Krnáčové obsadilo až páté místo, i když s minimálním odstupem. Piráti, Praha Sobě a koalice TOP 09 a STAN začnou společně vyjednávat o programu možné budoucí koalice v metropoli. Poprvé se strany sejdou ve středu.
08.10.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků)