Články k osobnosti

Adriana Krnáčová

  primátorka hlavního města Prahy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Adriana Krnáčová »
 

Srovnání primátorů Hřiba oproti Krnáčové: Katastrofická doprava v Praze i zanedbané mosty

 
První volební období se Zdeňku Hřibovi pomalu blíží ke konci. Pražané jeho služby ve funkci primátora zhodnotí na podzim v komunálních volbách a už nyní se odborníci shodují, že politik z řad Pirátů bude mít obhajobu velice těžkou. Jeho vládu totiž provázely potíže s dopravou a v očích mnoha lidí mu zřejmě neprospěje ani nutná oprava Barrandovského mostu. Přesto má Hřib za sebou i řadu pozitivních rozhodnutí. Redakce eXtra.cz proto porovnala, jak se současnému šéfovi hlavního města dařilo oproti jeho předchůdkyni Adrianě Krnáčové (ANO). 
02.05.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Adriana Krnáčová se smířila se smrtí: Partner její léčbu neustál, zůstala sama se 3 dětmi

 
Bývalá primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová (61) onemocněla rakovinou prsu a prošla obtížnou léčbou. Krnáčová to neměla lehké ani v partnerském životě, manžela a otce svých tří dětí před léty opustila, těžký boj se zákeřnou nemocí pak neustál její tehdejší partner. O nejnáročnějších životních chvílích Krnáčová vyprávěla v novém dílu pořadu 13. komnata. 
30.03.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Škatulata ve vedení pražského ANO: Novým předsedou je Ondřej Prokop

 
Novým předsedou pražského ANO se v pondělí večer na krajském sněmu stal pražský zastupitel a předseda zastupitelů ANO na magistrátu Ondřej Prokop. Ve funkci nahradil Miroslava Nauče, který hnutí v Praze vedl od loňského srpna. Sněm zvolil také místopředsedy hnutí v Praze. Podle Prokopa bude nové vedení mimo jiné hledat kandidáta na primátora do podzimních komunálních voleb, o konkrétních jménech se ale zatím nemluvilo.
11.01.2022 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků) , Tomáš Vojtěch (56 článků) , Zdeněk Ondřej (64 článků) , Martin Prokop (67 článků) , Martin Kučera (13 článků) , Tomáš Vojtěch (34 článků)

Pražské ANO se hlasitě pozastavilo nad budováním metra. Náklady vyrostly o miliardy

 
Zastupitelský klub hnutí ANO informuje o tom, že předpokládané náklady vzrostly za tři roky o sto procent a pochybnosti prý budí i probíhající tendr. Vedení Prahy odsouhlasilo cenu za výstavbu prvního úseku linky metra D, která oproti původním plánům má být o tři stanice kratší, na nákladech se to však projevilo přesně naopak, a to jejich navýšením na 52 miliard. „Bývalé vedení města v čele s Adrianou Krnáčovou přitom už v roce 2016 připravilo a schválilo výstavbu 8 stanic i s depem a vlaky za 39 miliard,“ kritizuje stavbu místopředseda zastupitelského klubu hnutí ANO a místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop.
17.06.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

„Člen TOP 09, krade.“ Faltýnkův diář vydal poklady

 
Server Seznam Zprávy dal lidem znovu nahlédnout do zápisků blízkého spolupracovníka premiéra Babiše Jaroslava Faltýnka. Ukazují, jak se pokoušel přes někdejší pražskou primátorku za hnutí ANO Adrianu Krnáčovou ovládat pražský dopravní podnik a zároveň naznačují, co si o Krnáčové myslel. Považoval ji za neřízenou střelu. Z dopravního podniku chtěl odstranit tehdejšího šéfa Jaroslava Ďuriše. Napsal si poznámku, že „krade“.
08.04.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Faltýnek: Dělám si poznámky. To nic neznamená

 
Server Seznam Zprávy se dostal k zápiskům šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka a pokračují v jejich dalším zveřejňování. Patrné je například to, že Faltýnek se velmi aktivně věnoval i pražské politice, a to v letech 2014 až 2018, kdy mělo v hlavním městě ANO primátorku Adrianu Krnáčovou.
07.04.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Pokus s chytrými lavičkami selhal: Prahu stály přes dva miliony, teď se jich zbavuje

 
Pražský magistrát se zbaví desítky tzv. chytrých laviček, které byly instalovány za minulého vedení města pod vládou primátorky Adriany Krnáčové (dříve ANO). Důvodem jsou vysoké náklady na provoz. Lavičky město bezplatně dá např. radnicím městských částí. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Město testovalo deset laviček a zaplatilo za ně téměř dva miliony korun.
14.12.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Bývalá primátorka Prahy Krnáčová má rakovinu. Kvůli zhoubné nemoci přišla o ňadro

 
Adriana Krnáčová v minulých měsících překvapila veřejnost sestřihem na ježka. Jak se ale ukázalo, nový účes měl smutné opodstatnění. Bývalá primátorka Prahy totiž trpí rakovinou prsu, což zjistila v létě. Od té doby se zrádnou nemocí bojuje, kvůli ní ale přišla o ňadro.
10.12.2020 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová bojuje s rakovinou

 
Adriana Krnáčová (60) překvapila v létě svými krátkými vlasy. Bývalá pražská primátorka se nyní svěřila s tím, že má rakovinu.
10.12.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Pražský magistrát má konečně ředitele. Podařilo se ho vybrat až na třetí pokus

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) jmenoval v pondělí do funkce ředitele magistrátu dosavadního šéfa odboru evidence majetku Martina Kubelku. V čele úřadu o 2 300 zaměstnancích Kubelka od úterý nahradí zástupkyni ředitele Zdenu Javornickou, která byla jeho řízením pověřena od předloňského července, kdy minulá primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala tehdejší ředitelku Martinu Děvěrovou.
30.11.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Pražský magistrát zná svého ředitele. Ve třetí volbě byl vybrán Martin Kubelka

 
Od 1. prosince bude mít Magistrát hlavního města konečně svého ředitele. Martin Kubelka byl doposud ředitel odboru evidence majetku. Z uchazečů jej vybrala výběrová komise. Úřad, který zaměstnává zhruba 2300 úředníků, je bez ředitele od předloňského července, kdy minulá primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala tehdejší ředitelku Martinu Děvěrovou. Řízením úřadu je nyní pověřena zástupkyně ředitele Zdena Javornická.
26.11.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Exprimátorka Prahy Krnáčová šokuje: Velká změna po 15 letech!

 
Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová razantně změnila svůj vzhled.  Proč došlo k takové změně a co na její novou sportovnější image říká její okolí? Pro Blesk.cz se také zmínila o vztahu se svým partnerem Petrem Michovským.
20.08.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

„Utrápená“ Krnáčová, Babiš si ji k tělu nepustil. A teď to od ní schytal! Ani v Praze nebudou rádi

 
Bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová zpětně hodnotí své působení v čele magistrátu jako velké lidské utrpení. Podle ní bylo zastupitelstvo i její stranický klub hnutí ANO plný neodborníků, kteří se jen chtěli obohacovat a ohýbali zákon. Krnáčová také zkritizovala premiéra Andreje Babiše; je podle ní nebezpečný člověk, který koncentruje v rukách velkou moc, ale nemá přitom pro Českou republiku žádnou vizi do budoucna.
20.08.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků) , Andrej Babiš (24353 článků)

Krnáčová vydává novou knihu o korupci: „Babiš nemá srdce. Naletěla jsem na jeho sliby“

 
Společně před volbami kydali hnůj, rozdávali polévku a usmívali se z billboardů. To už ale dávno není pravda a bývalá primátorka Prahy Adriana Kránáčová otočila. V rozhovoru pro Blesk Zprávy si směrem ke svému bývalému stranickému šéfovi Andreji Babišovi (ANO) nebrala servítky a popsala, jaké je s byznysmenem a současným premiérem pracovat. Nit nenechala suchou ale ani na některých exkolezích z pražského magistrátu. Napsala o tom knihu plnou korupce, zákulisních her a metafor. Aktivní politice dala vale, teď spíš radí ostatním a velvyslankyni v Řecku by prý klidně dělala i v současné koronavirové krizi.
17.08.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Experiment Krnáčové na zlevnění MHD nevyšel, míní Hřib

 
Zdražení jízdného v MHD opět testuje soudržnost pražské koalice. Zatímco návrh na jednorázové zdražení ročního kuponu až o 2000 korun je zřejmě u ledu, objevují se nové nápady, nad kterými zatím shoda v koalici ale zdaleka nepanuje, a členové rady přehazují zodpovědnost jeden na druhého. Zlevnění za Adriany Krnáčové (ANO) bylo podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) experimentem, který nevyšel.
23.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Scheinherr: Zdražení MHD by přišlo i bez koronaviru, dotkne se i studentů a seniorů

 
Praha by jízdné v MHD zdražovala bez ohledu na dopady koronavirové krize, v rozhovoru pro Novinky to uvedl pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Důvodem jsou podle něj dlouhodobé propady příjmů spojené s rostoucími náklady i zavedenými slevami pro seniory a studenty. Zlevnění za bývalé primátorky Adriany Krnáčové (ANO) byla podle Scheinherra chyba. Zdražovat by se mělo postupně po několik následujících let.
22.07.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků) , Adam Adam (358 článků) , Adam Adam (358 článků)

Babiše opustí další žena? Maxová zvažuje odchod z ANO, vadí komunisté i dění v Brně

 
V roce 2011 stála u zrodu ANO v jihočeském kraji a šéfovala krajské buňce Babišova hnutí. Teď ale europoslankyně Radka Maxová podle svých slov každý den uvažuje nad tím, že hnutí opustí. Následovat by tak mohla například Pavla Teličku, Veroniku Žilkovou nebo Adrianu Krnáčovou.
20.07.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Kdo bude ředitelem pražského magistrátu? O vhodných kandidátech rozhoduje Pirát

 
Už dva roky je pražský magistrát v pomyslném provizoriu, alespoň co se vedení zaměstnanců a úředníků týče. Na post jeho ředitele už proběhlo pár výběrových řízení, v jednom se dokonce o post ředitelky pikantně ucházela exprimátorka Adriana Krnáčová (ANO). Neúspěšně. Nyní bylo vypsáno třetí výběrové řízení, na jehož průběh dohlíží Matěj Kubíček, člen Pirátské strany.
07.07.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

„Zpovykaným Pražanům“ se opět rozkope Žižkov. Začíná oprava Koněvovy ulice

 
Před dvěma lety způsobil lavinu kritiky výrok tehdejší primátorky Adriany Krnáčové (ANO), když v souvislosti s dopravou v metropoli prohlásila, že jsou Pražané zpovykaní. Druhý den začala rekonstrukce Husitské ulice v Praze 3, které způsobila dopravní kolaps. Na první etapu oprav od soboty navazuje rekonstrukce Koněvovy ulice, jež by měla trvat až do konce roku 2021.
27.06.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (793 článků)

Zlatá Krnda, říká se dnes v Praze. Možná nám totéž předvedou Piráti v celé zemi, obává se Ondřej Neff

 
Říká se, že Adriana Krnáčová (ANO) byla tou nejhorší primátorkou Prahy za mnoho desítek let. Jenže pak se funkce ujal Zdeněk Hřib a ukázalo se, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Alespoň podle spisovatele Ondřeje Neffa, který má pocit, že si Piráti na pražském magistrátu počínají opravdu špatně. A kdo ví, jak by si počínali, kdyby se stali členy vlády...
29.05.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (332 článků) , Adriana Krnáčová (793 článků) , Zdeněk Ondřej (64 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »