Články k osobnosti

Adolf Hitler

  politik, diktátor, ideolog nacismu

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Adolf Hitler »
 

NATO plánuje. Stejně špatně jako ve 2. světové. Upozornění při výročí

 
V letech 1938, 1939 a 1940 západní spojenci podcenili Adolfa Hitlera. Odevzdali mu Československo, zůstali v klidu sedět, když nacistická armáda ničila Polsko a ve Francii udělali spojenci tak velkou chybu, že za ní zaplatili vysokou cenu v podobě tvrdé porážky a 4 roky trvající okupací Francie. A teď se prý může situace zopakovat. Jednotky NATO mohou udělat stejnou chybu, až se Rusko odhodlá k útoku na alianci a ruské jednotky mohou vítězně pochodovat ulicemi Bruselu.
07.06.2024 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Lahvičky s krví. Donald Trump obdržel výhrůžku

 
Americké prezidentské volby jsou každým dnem blíž a Donald Trump na triku další problém. Vedle soudních procesů vedených proti jeho osobě se na internetu objevilo video, ve kterém Trump používá slova nápadně podobná souslovím užívaným za dob vlády Adolfa Hitlera. Za časů nacistického Německa. Biden toto video okamžitě využil. A Trump vyrazil do protiútoku. Konstatoval, že Biden není duševně způsobilý k výkonu funkce prezidenta USA.
23.05.2024 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků) , Donald Trump (6193 článků)

Jan Keller: Jak to ten Fiala vlastně myslel?

 
Český premiér v jednom ze svých posledních rozhovorů zaujal výrokem: „Jsme předurčeni k tomu dovládnout, udělám pro to všechno.“ Nemálo diskutujících spojilo tento výrok rovnou s Adolfem Hitlerem. To je ovšem krátké spojení a očividný nesmysl. Pokud by Hitler hovořil o nějaké předurčenosti, týkalo by se to celého národa nikoliv jedné vlády poskládané z kdekoho. V této rovině by mohl Petr Fiala přemítat jedině o tom, jak se vlastně stalo, že náš národ byl předurčen k vysoké inflaci, rostoucímu zadlužení, postupné likvidaci průmyslu i zemědělství a k zatahování až na samotný okraj války. Jedině v těchto souvislostech by mohl konstatovat, že pro to udělal opravdu všechno. Pan premiér to tak však určitě nemyslel a my musíme hledat jinde.
16.05.2024 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků) , Petr Fiala (6471 článků) , Jan Fiala (520 článků) , Jan Fiala (520 článků)

Týdny do průšvihu. Izraelský velvyslanec uhranul OSN zprávou o Íránu

 
„Dnešní islámský režim v Íránu se nijak neliší od Třetí říše. A ajatolláh Chameneí se nijak neliší od Adolfa Hitlera,“ zaznělo při nedělní jednání Rady bezpečnosti Organizace spojených národů (OSN) od izraelského vyslance při OSN Gilada Erdana. „Namísto pokřiku ‚Sieg Heil‘ tito radikální nacističtí islamisté křičí: Smrt Izraeli! Smrt Americe! Smrt Anglii!“ pronesl a varoval, že se hrozba od islamistického režimu v Íránu ani zdaleka netýká jen jeho země. Írán je prý „na pokraji toho, aby se stal jadernou mocností“. Dle Erdana jde již jen o týdny.
15.04.2024 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Nobelovkáři za Ukrajinu. Mluví o Mnichovu a „Putinově hrozbě pro celé lidstvo“

 
Téměř čtyřicet držitelů Nobelovy ceny za rozličné obory vyzvalo ve veřejném dopisu světové lídry k podpoře Ukrajiny a úplné izolaci ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho „zločinného režimu“. Celý svět by podle nich měl odmítnout uznání Putinova znovuzvolení, a tím mu vyslat signál, že už ho nikdo nepovažuje za „partnera“. Světoví lídři tak prý musejí učinit to, co nezvládli v případě Adolfa Hitlera. „Jsme odhodláni neopakovat Mnichov 1938!“ tvrdí akademici.
27.03.2024 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5371 článků) , Adolf Hitler (829 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 347. díl Poprava v Norimberku v denících Alberta Speera

 
Albert Speer (19. března 1905 Mannheim – 1. září 1981 Londýn), celým jménem Berthold Konrad Hermann Albert Speer, byl hlavní architekt Adolfa Hitlera a později ministr zbrojního a válečného průmyslu nacistického Německa. Po válce byl během Norimberského procesu odsouzen jako válečný zločinec k 20 letům vězení.
20.03.2024 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Okupací Prahy začala druhá světová válka. Začne ta třetí Ukrajinou? Weigl varuje

 
Ekonom a ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl tvrdí, že obsazení Československa Adolfem Hitlerem 15. března 1939 de facto znamenalo začátek druhé světové války. Tehdy si prý Západ uvědomil, že Hitlerovi nešlo jen o Němce v pohraničí, které mu mocnosti odsouhlasily v rámci Mnichovské dohody, a válka se stala nevyhnutelnou. V dnešní situaci tak je třeba se ptát, zda Vladimiru Putinovi jde jen o ruskojazyčné oblasti Ukrajiny, nebo zda chce dobýt celou Ukrajinu a pak postupovat dál do Evropy. Pokud ne, je podle Weigla zbytečné riskovat třetí světovou válku.
15.03.2024 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5371 článků) , Adolf Hitler (829 článků) , Václav Klaus (11117 článků)

Rozvoral (SPD): Připomínáme si 85 let od okupace Československa německými nacisty!

 
Dnes je tomu již 85 let, kdy naši republiku z příkazu Adolfa Hitlera násilně obsadila vojska nacistického Německa a byl vyhlášen Protektorát Čechy a Morava, což znamenalo ztrátu naší suverenity a počátek válečných bojů II. světové války.
15.03.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 336. Orientace nebo východní politika

 
Dnes se zase vracíme k tématu nacismu, jehož jedním z nejstrašnějších aktů, aspoň pro naše země, byla okupace 15-3-1939, od níž nás dělí právě 85 let. Už jsme se nedávno zastavili, a dnes na to navážeme, několika pasážemi z knihy Mein Kampf Adolfa Hitlera. Tentokrát u kapitoly, která vystihuje Hitlerův záměr budoucího vztahu k nejmocnější východní mocnosti – Rusku, tehdy již sovětskému.
09.01.2024 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

„Hitler s demencí.“ Biden se rozjel proti Trumpovi. Otočilo se to na něj

 
Jen krátce poté, co média hovořila o snaze týmu amerického prezidenta Joea Bidena odtáhnout příznivce Donaldu Trumpovi prostřednictvím jeho přirovnávání k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, což mělo za cíl zároveň odpoutat pozornost od přešlapů současného 81letého prezidenta, se tato strategie proměnila ve dvousečnou zbraň. Sociální sítě totiž zaplavily fotografie srovnávající s Hitlerem nikoliv Trumpa, ale současného prezidenta Bidena. Koluje již také jeho nová přezdívka – „dementní Hitler“.
07.01.2024 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků) , Donald Trump (6193 článků) , Joe Biden (1174 článků)

Tak, kdy z něj uděláme Hitlera? U Bidena řeší zásadní otázku

 
Spojené státy letos čekají prezidentské volby a někteří lidé z Bidenova týmu jsou odhodlaní vytáhnout těžký kalibr. Adolfa Hitlera. Srovnat Donalda Trumpa, Bidenova nejsilnějšího politického rivala, s Hitlerem. Podle CNN se to děje vše ve snaze odvést pozornost voličů od slabších stránek Joe Bidena, včetně jeho věku. Je mu přes 80 let.
06.01.2024 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků) , Donald Trump (6193 článků) , Joe Biden (1174 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 330. díl. Zrození antisemity

 
Jak se stal Adolf Hitler odpůrcem Židů? Petr Žantovský v jubilejním pokračování svých čtenářských výpisků rozkrývá pozoruhodně aktuálně paralely.
03.12.2023 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

LGBT, Palestinci a Hitler. Společně, doložil novinář. A smazali mu text

 
Text rozebírající spolupráci LGBT aktivistů, zastánců Palestiny a lidí hájících Adolfa Hitlera vzbudil nevoli na blogové platformě Medium Seznam. Autorovi Aleši Borovanovi, uznávanému ekonomickému novináři, byl po třech dnech smazán, stejně jako na Facebooku. ParlamentnímListům.cz novinář řekl, že je to podle jeho dojmu součást širšího trendu autocenzury, které dnes kolem sebe vidíme čím dál více.
02.12.2023 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Nizozemský princ Bernhard byl před válkou členem Hitlerovy NSDAP

 
Nizozemský princ Bernhard byl ve 30. letech minulého století členem německé národně socialistické strany NSDAP. Podle  BBC  potvrdily nizozemské úřady autentičnost stranické knížky manžela někdejší královny Juliany. Bernhard, který zemřel v roce 2004, příslušnost ke straně nacistického vůdce Adolfa Hitlera popíral.
06.10.2023 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Výročí Mnichova: Pekarová, Lipavský a spol. připomenuli. Nemohlo chybět: „Nechcete přispět na Ukrajinu?“

 
Před 85 lety dostalo Československo tvrdou ránu. Nacistické Německo, fašistická Itálie, Velká Británie a Francie rozhodly bez účasti Československa, že tato země přijde o podstatnou část svého území. Aby Adolf Hitler nerozpoutal další světovou válku. Ten ji o pár měsíců stejně rozpoutal. Šéfka Poslanecké sněmovny a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová konstatovala, že mnichovská bolest Československa nabízí poučení pro dnešní dobu. Výsadkář Ivo Zelinka doporučil vykašlat se na pláč nad mnichovskou dohodou a reálně udělat něco pro budoucnost.
29.09.2023 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Ukrajinská vláda odvolá šest náměstků ministra obrany

 
Ukrajinská vláda se rozhodla odvolat z funkcí šest náměstků ministra obrany včetně Hanny Maljarové, která pravidelně poskytovala veřejnosti aktuální informace o vývoji bojů v zemi. Ta se už přes rok a půl brání ruské vojenské agresi. Důvod k odvolání činitelů kabinet nesdělil. Do čela resortu se nedávno postavil Rustem Umerov, jenž nahradil Oleksije Reznikova.
18.09.2023 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5371 článků) , Adolf Hitler (829 článků)

Před 85 lety se henleinovci pokusili v Československu o puč; následoval Mnichov

 
Berlínem financovaný pokus o puč sudetských Němců vedených Konradem Henleinem byl součástí kampaně Adolfa Hitlera proti Československu. Ozbrojené střety vypukly v noci z 12. na 13. září 1938 jen pár hodin poté, co německý vůdce ve fanatickém projevu na sjezdu NSDAP v Norimberku obvinil Prahu z toho, že útiskem sudetských soukmenovců vytváří nesnesitelnou atmosféru a přispívá k zostřování mezinárodní situace.
12.09.2023 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Vladimír Ustyanovič: Válečná tragédie a komu to prospívá

 
Rád bych vzpomenul na knihu amerického spisovatele a novináře Williama Shirera, který je autorem knihy Berlínský deník. Podstatou této knihy je předválečné Německo, kdy za druhé světové války se snažil zdokumentovat jednotlivé skutečnosti den po dni bez jakéhokoliv hodnocení, jak to vidí on. Shromáždil fakta a popsal laxnost spojenců, krutost německých nacistických složek a také se zmínil o cti německých generálů, kteří se neztotožnili s krutostí a vyhlazovací politikou Adolfa Hitlera.
09.06.2023 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Rodný dům Adolfa Hitlera dostane nový účel: Budou se tam školit policisté o lidských právech

 
Rodný dům Adolfa Hitlera na německo-rakouské hranici bude využíván pro policejní školení o lidských právech. Po letech sporů o to, co s budovou bude, a po nuceném odkupu vládou se tak rýsuje řešení. Píše o tom britská BBC.
24.05.2023 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

Hitler, Napoleon... Orbán jmenoval, na koho navazuje EU. I doma je z toho rozruch

 
Předseda maďarské vlády Viktor Orbán nešetřil kritickými slovy k projektu evropské integrace. Dokonce si vzal do úst i Adolfa Hitlera. Píše o tom server Novinky.cz.
13.05.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků) , Viktor Viktor (165 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »