Články k osobnosti

Adolf Hitler

  politik, diktátor, ideolog nacismu

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Adolf Hitler »
 

Hitlerovi prasynovci žijí na newyorském Long Islandu

 
Zřejmě tři nejbližší příbuzní nacistického vůdce Adolfa Hitlera žijí na newyorském Long Islandu. Hitlerovi prasynovci se pozornosti vyhýbají, německému deníku Bild se však podařilo promluvit s jedním z nich.
15.10.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Prasynovec Hitlera fandí Angele

 
Tady pověstné jablko padlo od stromu pořádně daleko. Reportérovi německého deníku Bild se podařilo v USA vypátrat jednoho z posledních potomků Hitlerova rodu. Alexander Stuart-Houston (68) však zastává na rozdíl od svého prastrýce Adolfa úplně jiné politické názory.
15.10.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Stuart (2 články) , Adolf Hitler (686 článků)

Prasynovec Hitlera fandí Angele

 
Tady pověstné jablko padlo od stromu pořádně daleko. Reportérovi německého deníku Bild se podařilo v USA vypátrat jednoho z posledních potomků Hitlerova rodu. Alexander Stuart-Houston (68) však zastává na rozdíl od svého prastrýce Adolfa úplně jiné politické názory.
09.10.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Stuart (2 články) , Adolf Hitler (686 článků)

V době Mnichova, v hotelu, kde ponížili Emila Háchu: Skandály, kterým přihlížena Merkelová. Zprávy z místa

 
V den osmdesátého výročí mnichovské zrady se nad Berlínem a Kolínem nad Rýnem vznášely temné stíny německé historie. Braniborská brána byla zatarasená jako v době studené války. Všude kolem plno policistů a vojáků, jako když bývalý šéf DDR Walter Ulbricht nařídil výstavbu Berlínské zdi. V Hotelu Adlon, kde v noci ze 14. na 15. března 1939 Adolf Hitler donutil Emila Háchu podepsat Protektorát Čechy a Morava, se tou dobou ubytoval obdivovatel Hitlera, turecký prezident Recep Erdogan. K jeho ochraně před demonstranty vyjely do ulic i obrněné transportéry. V Kolíně nad Rýnem Erdogan otevřel největší mešitu v Německu. Starostce města, která k její výstavbě výrazně pomohla, však na slavnostním ceremoniálu odepřeli možnost promluvit. „Německo se před Erdoganem zcela pokořilo,“ konstatuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Vrcholem podle ní je, že Německo toleruje zatýkání svých občanů v Turecku za urážku prezidenta Erdogana na Facebooku.
02.10.2018 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků) , Emil Hácha (37 článků) , Jan Morava (69 článků)

Kniha o muži, kterému se jako jedinému podařilo uniknout z brutálního tábora Mao Ce-tunga

 
Napínavý thriller nakladatelství CPRESS, kterým měly ParlamentníListy.cz možnost listovat, vypráví o jediném člověku, jemuž se podařilo uniknout z pracovního tábora čínského diktátora Mao Ce-tunga. Ty byly známé jako laogai a vyznačovaly se obrovskou brutalitou. Stavěly se podle modelu sovětských gulagů a útěk z nich se prakticky rovnal smrti. I proto byl Mao Ce-tung spolu s Josifem Stalinem a Adolfem Hitlerem řazen ke třem nejkrutějším diktátorům 20. století. Připisuje se mu několik desítek milionů obětí.
01.10.2018 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků) , Mao Mao (34 článků)

Trauma mnichovské dohody nelze zapomenout, říká Hamáček

 
Trauma mnichovské dohody nelze podle ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka (ČSSD) zapomenout. Je dobré, že se z něj můžeme poučit a máme dnes oporu v evropské spolupráci, uvedl v den 80. výročí podepsání mnichovské dohody Hamáček na twitteru. Podpisem dohody „o nás bez nás“ odsouhlasili Neville Chamberlain, Édouard Daladier, Adolf Hitler a Benito Mussolini postoupení zhruba třetiny československého území Německu.
29.09.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků) , Benito Mussolini (12 článků) , Édouard Daladier (2 články) , Jan Hamáček (1065 článků)

Den, který rozpáral Československo

 
Právě dnes před 80 lety se krátce po poledni v Mnichově sešli diktátoři Adolf Hitler a Benito Mussolini, britský premiér Neville Chamberlain a jeho francouzský protějšek Édouard Daladier k jednání o osudu Československa. V noci z 29. na 30. září pak podepsali dokument ohledně "vyřešení československé krize", který měl fatální důsledky pro mladou republiku.
29.09.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků) , Benito Mussolini (12 článků) , Édouard Daladier (2 články)

Uplyne 80 let od mnichovské dohody: Prohlédněte si historické fotografie z podpisu zrádného dokumentu

 
Vystěhování českého obyvatelstva z pohraničí a připojení pohraničních území Československa k nacistickému Německu - to všechno vyplývalo z mnichovského diktátu, který představitelé evropských mocností dojednali dne 29. září 1938 na mnichovské konferenci. Podepsána byla po půlnoci, tj. 30. září 1938. Šlo o pakt, který vznikl bez ohledu na zájmy obyvatel republiky a jehož účelem bylo nasytit hladového Adolfa Hitlera, který toužil po čím dál větší moci. Od jedné z nejtragičtějších chvil naší země právě dnes uplyne 80 let.
29.09.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Přemysl Votava: Zradili nás v Mnichově, válce se nevyhnuli

 
„Je to hrozné, ale mám před sebou samé nul! “ To byla slova Adolfa Hitlera při hodnocení mnichovského jednání v září 1938. Západní politici si s Hitlerem podali ruce, nepárali se s námi, ČSR jim překážela! Ze spojeneckých smluv zbyl jen cár papíru. ČSR nebylo připuštěno k samotnému jednání, delegace čekala v hotelu na výsledek koloniálního rozhodnutí. Na porcování ČSR se přiživilo svými územními nároky i Polsko a Maďarsko.
20.09.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Jan Urbach: Předseda parlamentu v Kyjevě chválí Hitlera

 
Předseda ukrajinského Andrej Parubij má Adolfa Hitlera za „největšího“ demokrata. Řekl to v pořadu kyjevské televize „ICTV“. „Největší člověk, který praktikoval přímou demokracii, byl Adolf Aloizovič v 30. letech,“ řekl Parubij a vyzval, aby nebylo zapomínáno na přínos Hitlera v jejím vývoji.
07.09.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Jiří Vyvadil: V Idlíbu to brzy bouchne, Britové vytáhli znovu Skripalovy

 
Všichni víme, jak nás – speciálně nás - Britové zradili při podpisu Mnichovské dohody s poukazem na to že československý a stát nikdo nezná. No hodili nás v plen Adolfu Hitlerovi a asi jim to ani tak nevadilo. Bylo všeobecnou módou širokých britských elit sympatizovat s nacistickým Německem, snad jen s výjimkou Churchilla. A nejde jen o krále, který musel abdikovat, tuším před rokem unikl desítky let starý záznam, jak i mladičká princeznička Alzběta hajluje. Svůj k svému.
05.09.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Jan Urbach: V ulicích Berlína vzpomínali Rudolfa Hesse

 
V sobotu v Berlíně němečtí neonacisté vzpomínali výročí smrti Rudolfa Hesse, jednoho z nejbližších spolupracovníků Adolfa Hitlera. Pochod neonacistů byl úředně povolen.
20.08.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků) , Rudolf Hess (6 článků) , Jan Hesse (1 článek)

„Není tu místa pro nacisty.“ Stovky demonstrujících se postavily akci neonacistů

 
V Berlíně dnes protestovaly stovky lidí na několika demonstracích. Chtěli tím zamezit chystanému shromáždění nacistů k výročí úmrtí Rudolfa Hesse, zástupce nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Nakonec poto byla akce krajní pravice zrušena na původně ohlášeném místě v části Spandau. Má se však uskutečnit v jiné čtvrti německé metropole, informovala ČTK.
18.08.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků) , Rudolf Hess (6 článků)

Herečka Glenn Close nenáviděla svého otce. Víme, co jí udělal!

 
Herečka Glenn Close byla nucena vyrůstat v kultu Morálního znovuvyzbrojení. Na počátku druhé světové války ho založil americký evangelický kněz Franklin Buchman, který svého času obdivoval Adolfa Hitlera. V čase, kdy celý svět zbrojil a vraždilo se na mnoha frontách války, pomohl tisícům lidí najít smysl života. Hnutí fungovalo dále za zbrojení během studené války a Glenn z něj odešla až ve svých dvaadvaceti. Kult ji zdeformoval natolik, že dodnes není schopna věřit svým vlastním instinktům. A dlouho za to nenáviděla svého otce.
10.08.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Glenn Close (14 článků) , Adolf Hitler (686 článků)

Policie odmítla stíhat za hrnky s Hitlerem a Stalinem. Je to prý podnikání nevhodné, ale ne trestné

 
Považovat prodej hrnků a triček s podobiznou Adolfa Hitlera či Josifa Stalina, tak jak to na internetu dělá nakladatelství Naše vojsko, za protiprávnost – ano, či ne? O tom měla v tomto případě rozhodnout pražská policie, která dle svých závěrů prodávání zboží s podobiznami nacistických a komunistických pohlavárů za protiprávní nepovažuje. „V českém právním řádu není jakýmkoliv způsobem kodifikován obecný zákaz zobrazování či veřejné prezentace jakýchkoliv symbolů či osob,“ zdůvodnil mluvčí pražských policistů Jan Daněk s tím, že případ byl odložen.
02.08.2018 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Dvanáct tisíc ozbrojenců jen v Paříži. Tak se dnes slaví francouzský národní svátek

 
Francouzi si dnes připomínají velký den. 14. července 1789 padlo nejslavnější francouzské královské vězení Bastila. Pád tohoto vězení byl symbolem konce monarchie. Nastoupila doba Francouzské republiky. Ta to však nikdy neměla snadné. Moc nad ní převzal Napoleon, málem ji porazili Němci v první světové válce a za druhé světové války si republiku podrobil Adolf Hitler. Dnes se Francouzi obávají teroristického útoku.
14.07.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Hranice Čechů jsou i na Sicílii, nebuďme jako Hitler, zuří italská poslankyně kvůli uprchlíkům

 
V Itálii roste odpor k lidem a státům, kteří nejsou solidární. Tedy i k České republice. Uzavření přístavů ale považuje italská nezávislá europoslankyně za nelegální krok vlastní vlády. Barbara Spinelli to řekla v rozhovoru pro Blesk Zprávy. V souvislosti se zavíráním uprchlíků do detenčních zařízení vzpomněla dcera „otce zakladatele“ evropské integrace také německého diktátora Adolfa Hitlera. Po Spinellim je dokonce v Bruselu pojmenována jedna z budov parlamentu.
12.07.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Sorosovy děti. Kiskajugend! Odkopali se... Fico metal před novináři blesky. A sekundoval mu straník Blaha

 
Slovenský expremiér Fico předstoupil před novináře a začal házet slovní granáty na iniciativu Za slušné Slovensko. „Sorosovy děti!“ hřímal Fico před novináři na adresu iniciativy. Jeho stranický kolega poslanec Ľuboš Blaha se k němu přidal. Sáhl dokonce ke srovnání slovenského prezidenta Andreje Kisky s Adolfem Hitlerem.
03.07.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Sorosovy děti. Odkopali se. Kiskajugend! Fico metal před novináři blesky. A sekundoval mu straník Blaha

 
Slovenský expremiér Fico předstoupil před novináře a začal házet slovní granáty na iniciativu Za slušné Slovensko. „Sorosovy děti!“ hřímal Fico před novináři na adresu iniciativy. Jeho stranický kolega poslanec Ľuboš Blaha se k němu přidal. Sáhl dokonce ke srovnání slovenského prezidenta Andreje Kisky s Adolfem Hitlerem.
03.07.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (686 článků)

Havel byl furt sjetej, napsal šéfredaktor Plesl po přečtení knihy jeho milenky. A ozval se Pavel Šafr...

 
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl pokračuje v glosování aktuální politické situace. Před pár dny si „vzal do prádla“ např. německou kancléřku Angelu Merkelovou a prvního českého prezidenta Václava Havla. Teď zůstal jen u Havla. V souvislosti s prezidentem zmínil dokonce i Adolfa Hitlera. Všiml si toho i server Forum24.cz, který na Pleslovi nenechal nit suchou.
29.06.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4998 článků) , Adolf Hitler (686 článků) , Jaroslav Plesl (243 článků) , Angela Merkelová (2348 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »