Články k osobnosti

Adolf Hitler

  politik, diktátor, ideolog nacismu

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Adolf Hitler »
 

Rodný dům Adolfa Hitlera dostane nový účel: Budou se tam školit policisté o lidských právech

 
Rodný dům Adolfa Hitlera na německo-rakouské hranici bude využíván pro policejní školení o lidských právech. Po letech sporů o to, co s budovou bude, a po nuceném odkupu vládou se tak rýsuje řešení. Píše o tom britská BBC.
24.05.2023 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků)

Hitler, Napoleon... Orbán jmenoval, na koho navazuje EU. I doma je z toho rozruch

 
Předseda maďarské vlády Viktor Orbán nešetřil kritickými slovy k projektu evropské integrace. Dokonce si vzal do úst i Adolfa Hitlera. Píše o tom server Novinky.cz.
13.05.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků) , Viktor Viktor (102 článků)

„To ani Hitler nechtěl.“ „Kázeň zajistí USA.“ Díry dohody s Američany

 
Resort obrany odtajnil plné znění obranné smlouvy DCA mezi Českem a USA. Podle různých zdrojů text obsahuje několik pasáží, které jsou s otazníkem nebo mohou dávat tzv. bianko šek. Za případný vznik spekulací či konspiračních teorií nese prý navíc plnou odpovědnost sama vláda, která ani Sněmovně nepředložila důležitý dokument. Ústavní právník Zdeněk Koudelka v konkrétní pasáži uvádí, že taková ustanovení nechtěl ani Adolf Hitler po Emilu Háchovi. Pochyby vzbuzuje i formulace, že kázeň vůči americkým vojákům zajistí právě síly USA.
03.05.2023 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků) , Emil Hácha (54 článků)

To si nedovolil ani Hitler. Poslanec SPD kroutí hlavou

 
Českým veřejným prostorem stále rezonuje kauza vojáka a olympionika Davida Svobody, který před kamerami ČT zpochybnil vinu Ruska na rozpoutání války na Ukrajině. Žádal, aby se do sportu netahala politika, dával najevo, že se nestaví proti účasti ruských sportovců na sportovních akcích. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) za to Svobodu zkritizovala. Teď na scénu vstoupil poslanec Jiří Kobza (SPD) s poznámkou, že to, co se děje dnes, si kdysi nedovolil ani Adolf Hitler.
02.04.2023 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků) , David Svoboda (272 článků) , Jana Černochová (874 článků) , Jiří Svoboda (521 článků) , Jiří Svoboda (521 článků) , Jan Svoboda (267 článků) , Jan Svoboda (267 článků) , Jan Svoboda (267 článků) , Jan Svoboda (267 článků)

Přemysl Votava: Hákový kříž nad Prahou

 
Dne 15. března 1939 skončily šťastné dny Československa. Nad Prahou zavlál místo české vlajky hákový kříž. Adolf Hitler z okna Pražského hradu přijímal hold jásajících pražských Němců, na prvním nádvoří byl uvítán německými studenty vysokých škol.
15.03.2023 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků) , Přemysl Pražský (7 článků) , Přemysl Pražský (8 článků)

Rozvoral (SPD): Německou okupaci Československa v roce 1939 je nutné připomínat

 
Zítra tomu bude již 84 let, kdy vojska nacistického Německa z příkazu Adolfa Hitlera zahájily násilné obsazování území Čech a Moravy. Po násilném napadení Polska dne 1. 9. 1939 to byl další krok k rozpoutání válečných bojů II. světové války.
14.03.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků)

Psali loni o Ukrajině. Promlčeno. Daniel Veselý k roku války

 
ROK VÁLKY Západ se v počátku války stavěl k masivnímu vyzbrojování Ukrajiny opatrně a dokonce slavné The New York Times varovaly před eskalací konfliktu dodávkami zbraní jako Javeliny a nyní západní státy chtějí posílat téměř cokoli. „Pokud stoupenci nekonečného vyzbrojování Ukrajiny vnímají Vladimira Putina jako reinkarnaci Adolfa Hitlera, jak je možné, že si myslí, že tento démon nesáhne po jaderných zbraních, kdyby mu na Ukrajině hrozila porážka a strategicky důležitý Krym by byl v ohrožení?“ Ptá se analytik Daniel Veselý a zmiňuje americkou zpravodajku Avril Haines. Řešením prý mohou být referenda na sporných územích s přísným mezinárodním dohledem.
20.02.2023 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4998 článků) , Adolf Hitler (811 článků) , Dan York (11 článků) , Daniel Daniel (974 článků) , Dan New (6 článků) , Daniel Daniel (974 článků) , Daniel Daniel (974 článků) , Daniel Daniel (566 článků) , Daniel Daniel (974 článků) , Daniel Daniel (974 článků) , Daniel Daniel (974 článků) , Daniel Daniel (974 článků) , Daniel Daniel (244 článků)

Hitler byl démon a holokaust se stal, napravuje Biden bludy rapera Westa

 
Americký prezident Joe Biden zareagoval po antisemitických výrocích rapera Kanyeho Westa na twitteru. Stalo se tak poté, co raper nyní známý také jako Ye v jednom z aktuálních rozhovorů velebil diktátora a nacistického vůdce Adolfa Hitlera a kladně ohodnotil jeho přínos lidstvu.
03.12.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků) , Joe Biden (940 článků)

Kanye West v rozhovoru chválil Hitlera: Dělal i dobré věci, vynalezl dálnice, tvrdil

 
Kanye West má pořádný problém. Ve svém rozhovoru, který poskytl pro kontroverzní web InfoWars, totiž vychvaloval nacisty i jejich vůdce Adolfa Hitlera. Stalo se to jen několik týdnů poté, co s ním společnost Adidas rozvázala spolupráci kvůli jiným antisemitským výrokům. V reakci na nejnovější rozhovor mu také Twitter zablokoval účet, ke kauze se vyjádřil i jeho nový vlastník Elon Musk.
02.12.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (594 článků) , Adolf Hitler (811 článků) , Elon Musk (266 článků)

„Putina srovnávám s Hitlerem, moc rozdílů nevidím“. Hovoří poslanec Lacina, známý z bitvy o Koněva

 
Poslanec hnutí STAN Jan Lacina se v dnešním vysílání Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS nechal slyšet, že ruský prezident Vladimir Putin je skoro jako německý diktátor Adolf Hitler. „Není mezi nimi moc rozdílů,“ uvedl.
10.10.2022 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4998 článků) , Adolf Hitler (811 článků)

„Putina srovnávám s Hitlerem, moc rozdílů nevidím“. Hovoří poslanec Lacina, známý z bitvy o Koněva

 
Poslanec hnutí STAN Jan Lacina se v dnešním vysílání Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS nechal slyšet, že ruský prezident Vladimir Putin je skoro jako německý diktátor Adolf Hitler. „Není mezi nimi moc rozdílů,“ uvedl.
09.10.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4998 článků) , Adolf Hitler (811 článků)

„Preventivní úder na Rusko,“ vypustil Zelenskyj. Rusové se osypali. „To tak nemyslel,“ zaznělo vzápětí

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil ke členům a sympatizantům australského Lowy Insitute, nezávislého think-tanku, který provádí výzkumy mezinárodních politických, strategických a ekonomických problémů z australské perspektivy. Rusko, válku na Ukrajině a počínání ruského prezidenta Vladimira Putin srovnal s počínáním Adolfa Hitlera v roce 1938 proti Československu a vyzval NATO, aby Rusku znemožnilo užít jaderné zbraně. Preventivní akcí.
07.10.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4998 článků) , Adolf Hitler (811 článků)

„Adolf“ Biden. Výhrůžný projev a aranžmá, které mnohé vyděsilo

 
Americký prezident Joe Biden ve svém projevu ve Filadelfii vyzval Američany k ochraně demokracie a označil svého prezidentského předchůdce Donalda Trumpa i jeho podporovatele za „extremisty“. „Rovnost a demokracie jsou vystaveny útoku,“ prohlásil za silné gestikulace a za rudého osvětlení Biden a se zaťatými pěstmi žádal, aby se Američané postavili k obraně demokratických hodnot. Po projevu ho čekala studená sprcha. Padají srovnání s proslovy nacistického vůdce Adolfa Hitlera.
02.09.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků) , Donald Trump (5976 článků) , Joe Biden (940 článků)

Završení rozpadu SSSR. Žáček se vrátil z Ukrajiny a má jasno

 
Právě se vrátil z Ukrajiny. Pavel Žáček (ODS), historik, poslanec ODS a předseda bezpečnostního výboru pro ParlamentníListy.cz popsal, co viděl na vlastní oči a s kým jednal. „Ta konfrontace s takovou mírou barbarství, které na dlouho vylučuje Ruskou federaci z našeho civilizačního okruhu, tedy pokud v něm vůbec kdy byla, dnes je a musí být zcela oprávněně spojována s Adolfem Hitlerem 21. století – Vladimirem Putinem,“ řekl mimo jiné.
25.08.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4998 článků) , Adolf Hitler (811 článků)

Kissinger: Trvalé napětí s Čínou? Ne. Ale musíme se zastat okolních států

 
Devětadevadesátiletý zkušený matador americké diplomacie Henry Kissinger, který se narodil v Německu, ale jako Žid po nástupu Adolfa Hitlera k moci uprchl s rodinou do USA, poslal vzkaz současnému americkému prezidentovi Joe Bidenovi. Varoval ho před nekonečným udržováním napětí ve vztazích mezi USA a Čínou.
25.07.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků) , Henry Kissinger (44 článků) , Joe Biden (940 článků)

USA Ukrajinu podporují dál. Ale nechtějí, aby se jim to vrátilo. Jozef Lenč o chybách velmocí

 
Politolog Jozef Lenč tvrdí, že Západ nemůže akceptovat protiprávní územní zisky Ruska na Ukrajině, šlo by o nebezpečný precedent. Jakýkoliv ústupek by mohl vést Kreml k další agresi. Vladimíra Putina by s Adolfem Hitlerem nesrovnával, obává se ovšem jeho budoucího nástupce, jenž může nastolit ještě radikálnější linii.
30.06.2022 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků)

Co se stane, když po Putinovi přijde radikál... Politolog Lenč nechce věci vidět růžově

 
Jozef Lenč, politolog z Univerzity sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě, soudí, že Západ nemůže akceptovat protiprávní územní zisky Ruska na Ukrajině, protože by šlo do budoucna o nebezpečný precedent. Jakýkoliv ústupek by mohl vést Kreml k další agresi. Putina by s Hitlerem nesrovnával; obává se ovšem Putinova budoucího nástupce, jenž může nastolit ještě radikálnější linii.
06.06.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků)

Jak Hitler. Jak tenkrát. A Zelenskyj šel v řeči ještě dál

 
Prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil na zahájení 75. mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Vrátil se až k Charliemu Chaplinovi, který ve filmu Diktátor stavěl proti Hitlerově nenávisti nutnost spolupráce svobodného světa. Dnes je podle Zelenského situace stejná, jen místo Adolfa Hitlera tentokrát válku rozpoutal ruský prezident Vladimir Putin. A ani teď by kinematografie neměla mlčet. Promluvil také k Ukrajincům. Popsal jim marnost ruských útoků.
18.05.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4998 článků) , Charlie Chaplin (105 článků) , Adolf Hitler (811 článků)

Moderní zbraně. A nemusíme řešit placení! Zelenskyj se raduje

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes vede stejně hroznou válku proti svobodnému světu, jakou před osmdesáti lety vedl Adolf Hitler. Ale my ho porazíme, slíbil svému národu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Americký prezident Joe Biden učinil krok, který urychlí posílání pomoci Ukrajině. „Budeme mít přístup k moderním zbraním, munici, vybavení a nemusíme hledat možnosti, jak to všechno zaplatit,“ vysvětloval ve svém dalším projevu k Ukrajincům i ke světu prezident.
12.05.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4998 článků) , Adolf Hitler (811 článků) , Joe Biden (940 článků)

77 let od úmrtí diktátora Třetí říše: Zrůdný německý Jekyll a Hyde očima psychologů

 
Dnes je to přesně 77 let od okamžiku, kdy si rozhodl vzít život zrůdný Adolf Hitler (†56) . Má na svědomí jedny z nejděsivějších zločinů proti lidskosti a dodnes řadu lidí jen pohled na něj děsí. Občas si pokládají otázku, zda to měl vůdce Třetí říše v hlavě v pořádku. Podle několika psychologických posudků šlo o reálného Jekylla a Hydea.
30.04.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »