Sehnalová (ČSSD): Projekt železniční tratě Drážďany-Praha byl představen v Bruselu

 
Zastoupení Svobodného státu Sasko v Bruselu představilo dosavadní pokrok přípravě části budoucí vysokorychlostní tratě spojující Drážďany a Prahu, která je součástí transevropské dopravní sítě. Setkání se zúčastnili zástupci českého ministerstva dopravy, saský ministr dopravy i koordinátor tohoto koridoru označovaného jako Východní/ Východostředomořský (Orient/East-Med) koridor.
22.06.2018 21:20 |

podobné články

Další čtyři klisny koně Převalského přepravil armádní letoun do Mongolska

 
Zoologická zahrada Praha ve spolupráci s Armádou ČR přepravila čtyři koně Převalského do jejich mongolské domoviny. Šlo již o osmý samostatný transport pražské zoo, přičemž dosud bylo na vzdálenost šesti tisíc kilometrů přepraveno šestadvacet klisen a jeden hřebec, další čtyři koně byli letecky přepraveni uvnitř Mongolska.
22.06.2018 21:10 |

podobné články

Salvini: Slavný spisovatel, jehož hlavu chce mafie, asi přijde o ochranu. Saviano: „Šašku!“

 
Italský spisovatel a novinář Roberto Saviano kritizoval ministra vnitra Mattea Salviniho, který ve čtvrtek naznačil, že by tento bojovník proti mafii mohl přijít o policejní ochranu. Informovala o tom v pátek italská média. Saviano čelí kvůli své knize o italské mafii Gomora řadu let výhrůžkám smrtí. Patří k hlasitým kritikům nynějšího italského ministra vnitra.
22.06.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Roberto Saviano (4 články)

Kundra totálně vytočil Topolánka: Propásl jste příležitost držet hubu! Zdáním serióznosti je Respekt nebezpečnější než Agronoviny

 
Nelibě nese expremiér Mirek Topolánek jméno Taťány Malé (ANO) jako adeptky na post ministryně spravedlnosti. Na svém twitterovém profilu se pak pustil do křížku s reportérem Ondřejem Kundrou.
22.06.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2160 článků)

Senátor Valenta: Buď jde o skandální diskriminaci, nebo jsou pacienti ze Zlínského kraje neuvěřitelně zdraví

 
Na pozadí diskuse o budoucnosti nemocnic ve Zlínském kraji vyplouvají na povrch podstatně zásadnější a vleklé problémy, které souvisí s kvalitou a dostupností poskytované zdravotní péče. Jak v těchto dnech upozornil senátor a krajský zastupitel Ivo Valenta, jádro mnoha současných problémů českého zdravotnictví tkví v legislativě v oblasti zdravotnictví - například v principu, jakým získávají jednotlivé nemocnice peníze od zdravotních pojišťoven. Úhradová vyhláška, podle které se řídí proplácení zdravotní péče, totiž podle dostupných statistik vážným způsobem diskriminuje pacienty z těch nejmenších krajů.
22.06.2018 20:35 |

podobné články

BESIP: Auto versus motocykl – spolu, nikoliv proti sobě

 
Letošní rok přivede na české silnice zřejmě největší počet motorkářů v historii. Za 14 dní nás čeká zatím největší sraz milovníků značky Harley-Davidson na našem území a uprostřed letních prázdnin se jede Velká cena silničních motocyklů v Brně. Motocyklisté zároveň zůstávají jednou z nejohroženějších skupin v silničním provozu a letošní sezona přinesla další nárůst počtu nehod s úmrtím či těžkým zraněním motorkáře.
22.06.2018 20:35 |

podobné články

Jasný souhlas manželů před každým sexem. Znásilnění z nedbalosti... Markéta Šichtařová varuje před tím, co může brzy platit i u nás

 
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu vyjádřila k tomu, že tu máme v poslední době jednu zahraniční jobovku za druhou. „Nejprve značně předimenzované GDPR. Teď zas Istanbulská úmluva,“ sdělila Šichtařová.
22.06.2018 20:15 |

podobné články

Zakladatel nadace starající se o válečné veterány: Pomůžeme zraněným ukrajinským vojákům i opolčencům z fronty na Donbase. Teroristům ale nikdy!

 
ROZHOVOR V případě Islámského státu, Al-Káidy či takové Boko Haram už ne. Těm pomáhat opravdu nebudeme. To řekl Hynek Čech, zakladatel Nadačního fondu Regi Base I., jenž se stará o následnou rehabilitační péči o válečné veterány, hasiče a policisty. Reportér ParlamentníchListů.cz se s ním setkal v bunkru na Praze 1, který měl sloužit k obranným účelům za minulého režimu.
22.06.2018 20:15 |

podobné články

Nepřítel před branami a vozová hradba

 
Istanbulskou úmluvu, která se věnuje násilí na ženách, kritizují křesťanští demokraté i čeští a moravští biskupové. Vytýkají jí genderovou ideologii. Úmluva totiž problematizuje stereotypní genderové role. Jak s nimi naložit?
22.06.2018 20:10 |

podobné články

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »