Články k osobnosti

Vojtěch Filip

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Filip »
 

„Vemte roha.“ Kalousek nabádá své děti k emigraci kvůli komunistům u vlády

 
Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek je rozvedený od roku 2012, s exmanželkou Radkou přitom má dvě děti: syna Petra a dceru Radku. I ty přitom nyní varoval v souvislosti s jednáním o nové vládě. Ve čtvrtek totiž poprvé k jednacímu stolu usedli předsedové všech tří stran. Andrej Babiš (ANO), Jan Hamáček (ČSSD) i Vojtěch Filip (KSČM). Kalousek to glosoval slovy, že o nás jednají komunisté.
26.04.2018 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12459 článků) , Miroslav Kalousek (6374 článků) , Jan Hamáček (690 článků) , Vojtěch Filip (1016 článků) , Radek Petr (181 článků)

„Počkejte, počkejte. Tak pozor.“ Redaktorka ČRo pořádně nadzvedla Vojtěcha Filipa, když došla řeč na Nikulina

 
Po loňských sněmovních volbách se zdálo, že jsou komunisté na kolenou, získali totiž nejméně hlasů v novodobé historii. Svolali proto mimořádný sjezd a rozhodli si vybrat nové vedení, jenže pak začali spolupracovat s hnutím ANO a situace se otočila. Komunisté by se tak poprvé od revoluce mohli podílet na vládě, byť jen formou její tolerance. O tom, co za to budou chtít, a zda budou spolurozhodovat o ministrech, promluvil ve Dvaceti minutách na Radiožurnálu staronový předseda KSČM Vojtěch Filip.
23.04.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

Blaha (ODS): Komunistická strana v Nymburku vyhrála svoji třicetiletou válku

 
To byl tedy víkend! V Nymburku si komunisté těsně zvolili staronového předsedu Vojtěcha Filipa. Určitě by nemělo zapadnout, že Filip vyhrál o pouhých dvanáct hlasů nad kovaným stalinistou Josefem Skálou.
23.04.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

Josef Skála prolomil mlčení. Když slyšel Vojtěcha Filipa v ČT, neudržel se. A varuje ho...

 
Neúspěšný kandidát na předsedu KSČM Josef Skála, který se nakonec nedostal ani na místopředsednický post, zareagoval na slova předsedy KSČM Vojtěcha Filipa v pořadu Týden v politice České televize.
23.04.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

Komentář: Bývalý estébák Filip se znovu hlásí do služby. Pro stranu i vlast

 
Všechno je jednou poprvé. Poprvé od pádu komunismu v roce 1989 promluvil na sjezdu komunistů prezident a poprvé se taky komunisti vracejí do vlády. Sice nepřímo, protože nejspíš jen tolerují případnou menšinovou koalici ANO a ČSSD, i tak už se ale hlásí o slovo. „Ministry nominuje samozřejmě premiér. Ale naše role by se dala pojmenovat, jak to hezky říká prezident, negativní kádrová pravomoc,“ připomněl nově zvolený šéf KSČM Vojtěch Filip, že nic není zadarmo.
22.04.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

Je jedno, kdo je předseda, pořád jsou to rudí lokajové východu. Pravice komentuje sjezd KSČM

 
Komunistickou stranu povede i nadále Vojtěch Filip, který svou funkci předsedy KSČM obhájil, a to i po výrazném propadu strany ve sněmovních volbách. Ohlasy českých politiků na jeho zovuzvolení se proto značně liší, tady jsou některé z nich.
21.04.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

Komunisté přijali Zemanův projev na sjezdu rozdílně

 
Komunisté přijali projev prezidenta Miloše Zemana na dnešním sjezdu KSČM rozdílně. Předseda Vojtěch Filip uvedl, že mu nevadila žádná pasáž, podle předsedy poslaneckého klubu Pavla Kováčika odpovídal prezidentovým názorům. Marta Semelová, jež patří k radikálnímu křídlu ve straně, pokládá Zemanovo vystoupení za jednostranné, shrnula ČTK.
21.04.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (238 článků) , Vojtěch Filip (1016 článků) , Miloš Zeman (20493 článků) , Marta Semelová (261 článků)

Babiš popřál Filipovi. Věří, že rychle vznikne vláda s důvěrou

 
Premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš pogratuloval Vojtěchu Filipovi k obhájení funkce předsedy KSČM na dnešním mimořádném volebním sjezdu strany. Babiš věří, že nadcházející rozhovory se sociálními demokraty a komunisty co nejdříve povedou ke vzniku vlády s důvěrou Poslanecké sněmovny. Zprávu přinesla ČTK.
21.04.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12459 článků) , Vojtěch Filip (1016 článků)

Urážky soudruhů, rýpal Zeman a Ondráček jako „kůl v plotě“. Co rozvířilo sjezd KSČM?

 
Vojtěch Filip obhájil post předsedy KSČM, ale neměl to tak snadné, jak by se mohlo zdát. Komunisté se jeví jako rozdělená strana, na Filipa zle dotíral v počtu hlasů jeho stranický oponent Josef Skála. Před Obecním domem v Nymburku, kam dorazil několikrát si rýpnout do komunistů i poděkovat Miloš Zeman, to vřelo také. Stovky lidí vyzývaly „soudruhy“, aby si to s nimi šli vyříkat ven. A padaly nadávky do „vrahů“ či „Putinových děv*k“.
21.04.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků) , Miloš Zeman (20493 článků)

Revoluce se nekonala. Komunistům staronově šéfuje Filip

 
Heslo "kupředu levá, zpátky ni krok" na dnešním sjezdu v Nymburku příliš neplatilo. Delegáti  Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) zvolili za svého předsedu Vojtěcha Filipa, který v této funkci stojí už od roku 2005. Jeho finálový soupeř Josef Skála získal 143 hlasů, na staronového šéfa jich ztratil dvaadvacet. Filip zopakoval, že hodlá vést stranu k podpoře vlády ANO s ČSSD a slíbil nekonfliktní politiku.
21.04.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

Předsedou KSČM je Filip. V sále během volby našli schovaný diktafon

 
Předsedou KSČM byl opět zvolen Vojtěch Filip. Ve druhém kole porazil svého nejhlasitějšího kritika Josefa Skálu.
21.04.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

VÍME PRVNÍ Předsedou KSČM je Filip. Ve druhém kole porazil Skálu

 
Předsedou KSČM byl opět zvolen Vojtěch Filip. Ve druhém kole porazil svého nejhlasitějšího kritika Josefa Skálu.
21.04.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

VÍME PRVNÍ Předsedou KSČM bude Filip nebo Skála. Postoupili do druhého kola

 
ParlamentnímListům.cz se podařilo získat informace ze sjezdu KSČM, který je jinak uzavřen. Volba předsedy v prvním kole nepřinesla vítěze, do druhého postupují současný předseda Vojtěch Filip a místopředseda Josef Skála.
21.04.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

Z uzavřeného sálu komunistického sjezdu: Dejte hlasy Skálovi. Jestli se nezměníme, tisíce straníků položi legitimace

 
Sjezd KSČM byl po projevu prezidenta Zemana pro veřejnost uzavřen. ParlamentnímListům.cz se ale podařilo získat několik informací o dění v sále, kde se právě volí předseda strany. Proti současnému předsedovi Vojtěchu Filipovi se dle očekávání ostře vymezil zejména místopředseda Josef Skála.
21.04.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků) , Josef Zeman (63 článků)

Sjezd KSČM byl po Zemanově vystoupení uzavřen

 
Sjezd KSČM se po úvodních projevech předsedy Vojtěcha Filipa a prezidenta Miloše Zemana bude konat za zavřenými dveřmi. Delegáti o tom rozhodli v úvodu dnešního jednání, píše ČTK.
21.04.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků) , Miloš Zeman (20493 článků)

Filip vzkazuje Babišovi: Pokud vás máme podpořit, chceme být u jednacího stolu

 
KSČM cítí příležitost, že by se mohla dostat výš a podílet se na jednání o vládě. Lídr komunistů Vojtěch Filip vzkázal premiéru v demisi Andreji Babišovi (ANO), že pokud má případná budoucí vláda ANO a ČSSD počítat s podporou KSČM, musí komunisty pozvat k jednacímu stolu. Píše to server Novinky.cz.
21.04.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1016 článků)

Babiš pogratuloval Filipovi k triumfu. „Vrazi, rudá lúza,“ vypískali komunisty

 
Komunisté v sobotu volili v Nymburku nové vedení a neobešlo se to bez protestů veřejnosti - demonstranti se vydali před Obecní dům, aby počastovali členy KSČM řadou nadávek včetně „rudé lůzy“ či „vrahů“. Přijel i prezident Zeman, který během svého projevu vyzval KSČM k „pokání“ a tomu, aby si analyzovala sama svou vlastní minulost. Zmínil justiční procesy i vraždy KSČ, zároveň však komunistům děkoval za podporu ve volbě hlavy státu.
21.04.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (232 článků) , Miroslav Grebeníček (167 článků) , Vojtěch Filip (1016 článků) , Miroslav Skála (3 články)

Komunisté dnes zvolí nové vedení, sjezd navštíví prezident Zeman

 
Komunisté dnes v Nymburku zvolí nové vedení a prodiskutují postoj k spolupráci v vládním hnutím ANO. Předseda Vojtěch Filip, který dal stejně jako celé předsednictvo funkci k dispozici po hlubokém neúspěchu v podzimních volbách, bude funkci obhajovat v souboji s devíti dalšími kandidáty. Mezi relevantní vyzyvatele dosavadního předsedy patří dosavadní místopředseda a Filipův dlouhodobý oponent Josef Skála či europoslankyně Kateřina Konečná. Nominace do funkcí místopředsedů získalo víc než 25 kandidátů.
21.04.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (232 článků) , Vojtěch Filip (1016 článků) , Josef Zeman (63 článků)

Kalousek: „Zeman je s komunisty jedna ruka.“ A hádal se, zda chtěl sám s KSČM vládnout

 
KSČM svolala na sobotu do Nymburku svůj sjezd, na kterém se má rozhodnout o jejím dalším směřování. Favoritem na vedení zůstává Vojtěch Filip, komunisté se těší i na vystoupení prezidenta Miloše Zemana. Právě s komunisty se tento týden několikrát ve Sněmovně dohadoval Miroslav Kalousek (TOP 09). Pavel Kováčik na něj však vytáhl, že i on mohl být v jedné vládě s komunisty. Za Jiřího Paroubka (ČSSD), který proslul slovy, že by zákony schvaloval s komunisty i Marťany.
21.04.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků) , Miroslav Kalousek (6374 článků) , Pavel Kováčik (238 článků) , Vojtěch Filip (1016 článků) , Miloš Zeman (20493 článků) , Miroslav Kováčik (11 článků)

Filip jednal s Babišem, chce mluvit do obsazení ministerstev

 
Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš informoval dnes předsedu KSČM Vojtěcha Filipa o nabídce pro ČSSD na vládní spolupráci. Filip, kterého v sobotu čeká obhajoba stranické funkce na sjezdu v Nymburku, po schůzce ČTK řekl, že KSČM se chce na jednáních o obsazení problematických ministerstev podílet. ANO a ČSSD nemají ve Sněmovně 101 hlasů, připomněl Filip. Komunisté plánují případný kabinet ANO a ČSSD podporovat. Jak budou dál postupovat, chce Filip oznámit po sjezdu.
20.04.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12459 článků) , Vojtěch Filip (1016 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »