Články k osobnosti

Vojtěch Filip

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Filip »
 

Premiér Babiš představí ministry po jednání Zemana s Pochem, uvedl Filip po dnešním jednání

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle předsedy komunistů Vojtěcha Filipa počká s oznámením jmen nových ministrů na jednání prezidenta Miloše Zemana s kandidátem na ministra zahraničí Miroslavem Pochem (ČSSD). Filip to novinářům řekl po setkání s Babišem na Úřadu vlády. Předtím jednal Babiš s předsedou sociální demokracie Janem Hamáčkem, ani jeden z nich schůzku nekomentoval. Sociálnědemokratického nominanta Pocheho v příští vládě nechtějí prezident a KSČM.
19.06.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13049 článků) , Jan Hamáček (805 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků) , Miloš Zeman (20933 článků)

Večerní schůzka šéfů ANO, ČSSD a komunistů nerozhodla. Spor o Pocheho bude na Zemanovi

 
I po dnešku trvá spor, zda bude ministrem zahraničí europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), kterého v chystané vládě ANO a ČSSD odmítají komunisté i prezident Miloš Zeman. Rozpory nevyřešily ani večerní schůzky premiéra Andreje Babiše (ANO) s předsedy sociálních demokratů a komunistů Janem Hamáčkem a Vojtěchem Filipem. Babiš počká s oznámením jmen nových ministrů na jednání Zemana s Pochem, řekl novinářům Filip. Premiérovi také zopakoval výhrady komunistů k práci ministra dopravy Dana Ťoka a zdravotnictví Adama Vojtěcha (oba za ANO). Babiš ani Hamáček se ke dnešním konzultacím nevyjádřili.
19.06.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13049 článků) , Jan Hamáček (805 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků) , Vojtěch Adam (160 článků) , Miloš Zeman (20933 článků) , Miroslav Poche (62 článků) , Daniel Vojtěch (69 článků)

Filipovi se to pomotalo v hlavě, vysmál se Štěch šéfovi komunistů kvůli Pochemu

 
Za zmatení v důsledku intrikaření označil předseda Senátu Milan Štěch tvrzení šéfa komunistů Vojtěcha Filipa (KSČM), že senátoři ČSSD prosazovali europoslance Miroslava Pocheho na ministra zahraničí. Štěch to dnes uvedl v prohlášení zaslaném ČTK.
19.06.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (692 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků)

Štěch (ČSSD): Je zvláštní, že Vojtěchu Filipovi nevadí na pozici premiéra trestně stíhaný pravicový oligarcha

 
Reakce předsedy Senátu Milana Štěcha na článek v dnešním vydání deníku Právo „Jako bych slyšel Okamuru, káral Dolejš Filipa“
19.06.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků) , Milan Štěch (692 článků)

Ty bolševický lháři. Vojtěch Filip má kvůli Pochemu problém už i v KSČM

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip zařadil v neděli ve vysílání České televize europoslance Miroslava Pocheho mezi ty, kteří měli hlasovat o sankcích pro Česko za nedodržení migračních kvót. Informace to však není pravdivá, Filip se nyní brání tím, že to byl jen příklad, tak proč by to neříkal. Dočkal se však za svá slova kritiky.
19.06.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků)

Premiér Babiš by měl dnes jednat o vládě s předsedou KSČM Filipem

 
Dohodu o toleranci kabinetu ze strany KSČM či aktuální spor o nominaci Miroslava Pocheho (ČSSD) na ministra zahraničí by mohli na své dnešní plánované schůzce probírat premiér Andrej Babiš (ANO) s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Užší vedení komunistů v závěru minulého týdne schválilo podmínky, za kterých by o toleranci vlády ANO a ČSSD měla strana uvažovat, definitivní rozhodnutí by mělo padnout příští víkend.
19.06.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13049 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků)

Bakalův novinář vytočil Vojtěcha Filipa. Šlo o Pocheho a „dvanáct vlastizrádců z europarlamentu“

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip v rozhovoru pro server Aktuálně.cz objasňoval, z jakého důvodu šířil v neděli v České televizi dezinformace o kandidátovi ČSSD na ministra zahraničí Miroslava Pocheho. Právě s jeho nominací nesouhlasí ani prezident, ani KSČM. Filip v televizi uvedl, že komunisté mají problém s europoslancem například i proto, že údajně hlasoval pro uvalení sankcí na Česko kvůli nerespektování kvót na přerozdělování migrantů. To však ale není pravdivá informace, jelikož Poche ve skutečnosti hlasoval proti, předseda KSČM přitom přiznal, že si je vědom, jak se věci skutečně mají.
18.06.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků)

„Vyhrožovali mi smrtí.“ Do věci Miroslava Pocheho vstupuje závažné svědectví, které mnohé mění?

 
ROZHOVOR Seznam dvanácti europoslanců, nebo také zrádců, jak jsou na internetu také nazýváni, je podle lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského naprosto vylhaný. Předseda KSČM Vojtěch Filip by měl být proto připraven, že bude předmětem trestního oznámení, nebo žaloby, když o něm veřejně hovoří. Sám Zdechovský byl terčem výhrůžek zabitím nebo oběšením, a to i v blízkosti svého bydliště. Ve skutečnosti při hlasování, které se v Evropském parlamentu týkalo kvót a o něž se autoři zmíněného seznamu opírají, podpořili jen dva poslanci z TOP 09 a STAN.
18.06.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků) , Tomáš Vojtěch (22 článků)

Jo, smutné je to. Filip je borec! Po show u Moravce se krize vlády dál vyhrocuje. Výzvy Babišovi, úder od Zemana, zděšení Respektu, zákulisní narážky

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip v Otázkách Václava Moravce odmítl podpořit vládu ANO a ČSSD, pokud v ní bude europoslanec Miroslav Poche. Sociální sítě v neděli odpoledne a večer zaplavily reakce českých komentátorů a pravicových politiků, kteří se pohoršovali nad tím, že složení vlády bude diktovat představitel ,,zločinecké organizace KSČM". Padly však i jiné, zásadní informace.
17.06.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků) , Miroslav Poche (62 článků) , Václav Vojtěch (79 článků)

„Seznam zrádců? Já nevěřím svým uším!“ Hamáček byl v šoku z toho, co si v ČT dovolil říct Filip. Mezitím Ovčáček mimo studio na šéfa ČSSD prozradil...

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip, předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda Starostů Petr Gazdík se v neděli v poledne sešli v Žižkovské věži u Václava Moravce. Filip hned od začátku dštil oheň a síru na hlavu sociálního demokrata Miroslava Pocheho. Hamáček jen ohromeně koukal.
17.06.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (805 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků) , Petr Gazdík (886 článků) , Petr Gazdík (875 článků) , Václav Vojtěch (79 článků)

Poche vstává že židle: Vojtěch Filip není personálním ředitelem ČSSD!

 
Europoslanec sociální demokracie Miroslav Poche zaregistroval, že jeho případný vstup do vlády na post ministra zahraničí už odmítá nejen prezident Miloš Zeman, ale také komunisté. Právě jim teď poslal pádnou odpověď.
16.06.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků) , Miloš Zeman (20933 článků) , Miroslav Poche (62 článků)

Zeman přijal zástupce KSČM, jednali o sestavování menšinové vlády

 
Prezident Miloš Zeman dnes přijal na Pražském hradě šéfa KSČM Vojtěcha Filipa, místopředsedu strany Stanislava Grospiče a komunistickou poslankyni Miloslavu Vostrou. Schůzka se uskutečnila na žádost zástupců KSČM, sdělil ČTK bez dalších podrobností prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Filipa a Grospiče šlo o informativní schůzku k sestavování menšinové vlády ANO a ČSSD s tolerancí KSČM.
13.06.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloslava Vostrá (146 článků) , Stanislav Grospič (112 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků) , Miloš Zeman (20933 článků) , Jiří Stanislav (59 článků)

ČSSD je zřejmě pro vládu. Komunisté by podpořili Babiše, i kdyby zůstal s ANO sám

 
O účasti ve vládě s hnutím ANO Andreje Babiše hlasovali členové ČSSD v 930 místních organizacích, tedy v 85 procentech. Podle neoficiálních informací převažují hlasy pro vládní angažmá. I kdyby sociální demokraté rozhodli nakonec jinak, KSČM by podle předsedy Vojtěcha Filipa podpořila i menšinovou vládu hnutí ANO. Ale prý jen za určitých podmínek.
11.06.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13049 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků)

Komunista Filip vzkázal Babišovi: Mise už nemusí být překážkou, ministr Poche ano

 
Spor o armádní mise byl problémem pro podporu první menšinové vlády, u druhé už nemusí být takovou překážkou. Komunisté dál stojí o podporu projektu ANO a ČSSD, který se nyní rýsuje. Sobotnímu Právu to potvrdil šéf KSČM Vojtěch Filip, který však upozorňuje na to, že by jeho strana mohla mít dál problém s obsazením ministerstva zahraničí, kde se spekuluje o europoslanci Miroslavu Pochem (ČSSD).
02.06.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků)

Mise už problém nejsou. Šéf komunistů Filip se zásadně vyjádřil k toleranci Babišovy vlády

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip se vyjádřil k vojenským misím, jejichž další působení schválila včera Poslanecká sněmovna. Spor o ně považuje Filip za problém první Babišovy vlády bez důvěry. Při hlasování o vládě druhé pak podle Filipa však již mise problémem nebudou.
02.06.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků)

Komunisté se zlobí kvůli schválení misí: S vládou to bude složitější

 
Jednání o podpoře vznikající menšinové vlády ANO a ČSSD bude po pátečním schválení vojenských misí ve Sněmovně složitější, zní z KSČM. Předseda komunistů Vojtěch Filip ani expert KSČM na obranu Alexander Černý ale nemyslí, že by vyjednávání měla skončit. Filip ČTK a Českému rozhlasu řekl, že vláda, která Sněmovně plán předložila, nedostala důvěru KSČM. U té vznikající bude záležet na tom, jak se k dokumentu zachová a jak bude složena.
01.06.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků) , Alexander Černý (43 článků)

Já jsem prostě Krejsa, čílil se na novináře šikovný poradce Vojtěcha Filipa. V dozorčí radě České pošty bere desítky tisíc měsíčně

 
Lubomír Krejsa, místopředseda dozorčí rady České pošty, bere desítky tisíc měsíčně. Na vliv zástupce komunistů upozornil server Seznam Zprávy.
31.05.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků)

Filip (KSČM): Alespoň víme, před kým se máme mít na pozoru

 
Reakce Vojtěcha Filipa na slova německého státního tajemníka Stephana Mayera o Benešových dekretech.
20.05.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků)

Vojtěch Filip pálí ostrými: Zlý úmysl ČSSD! Podstrčili to tam

 
Předseda KSČM, se důrazně hlásí o slovo. Pokud si stávající premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) myslel, že se dohodne jen s ČSSD a s komunisty už to nebude tak složité, pravděpodobně se přepočítal. Šéf komunistů v sobotní MF Dnes položil Babišovi na stůl ultimátum. A pálil do ČSSD.
19.05.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13049 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků)

Hamáček nečekaně dorazil na dnešní schůzku Babiše s Filipem o vojenských misích

 
Na jednání Andreje Babiše (ANO) a Vojtěcha Filipa (KSČM) o požadavcích komunistů na změny v programovém prohlášení koalice hnutí ANO a ČSSD dnes přijel také předseda ČSSD Jan Hamáček. ČTK uvedla, že o účasti Hamáčka na schůzce, která se krátce před začátkem přesunula ze Strakovy akademie do Průhonic, žádná ze stran předem neinformovala.
17.05.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13049 článků) , Jan Hamáček (805 článků) , Vojtěch Filip (1058 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »