Články k osobnosti

Vladimír Špidla

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Špidla »
 

Pekarová Adamová (TOP 09): Neřešit důchody je časovaná bomba

 
Podle vládní studie, kterou prezentuje někdejší ministr práce a sociálních věcí a současný poradce premiéra Vladimír Špidla, nepotřebuje český důchodový systém reformu. Byl to přitom sám Špidla, kdo ještě v pozici ministra po reformě penzí volal. Už tehdy, před sedmnácti lety, si vláda dlouhodobou neudržitelnost penzijního systému uvědomovala.
13.08.2017 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

Vláda: Penzijní systém je udržitelný, zrušení druhého pilíře bylo správné

 
Současný český penzijní systém je udržitelný a zrušení druhého pilíře bylo důležitým a správným krokem, který vláda Bohuslava Sobotky udělala. To jsou závěry nové studie, kterou zpracoval analytický a poradenský tým Úřadu vlády ČR pod vedením Vladimíra Špidly, ředitele Odboru poradců a poradkyň předsedy vlády.
21.07.2017 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

Československo jsme mohli založit znovu, pravil v ČT Špidla

 
Bývalý český premiér Vladimír Špidla (ČSSD) a někdejší slovenská premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) zavzpomínali ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize na rozpad Československa.
20.07.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Analýza: Ze slušného hocha Sobotky se stalo... tohle. Politici ČSSD nechodí mezi lidi, bojí se výsměchu. Lidé na vsi mají mozek. Kolegové Zemana, ničíte prezidenta. Co budete bez něj, co vaše manželky?

 
ROZHOVOR Na změnu preferencí ČSSD je už pozdě. Jedině by socialisté přišli s něčím převratným. ParlamentnímListům.cz to řekla politická a mediální analytička Irena Ryšánková. Sobotka je prý nejvější zklamání za posledních deset let a pokud ČSSD chce nějaké voliče zpět, musí se zbavit lidí jako Radek Pokorný, Oto Novotný nebo Vladimír Špidla. Zeman je podle ní stále kandidátem dolních deseti milionů. Normální lidé mimo Prahu prý mediálním výmyslům o prezidentovi neuvěří a mediální útoky mu spíše pomohou.
11.07.2017 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Radek Novotný (29 článků) , Radek Novotný (29 článků)

Aleš Rozehnal: Bída, hlad, lidé bez práce? Ne. Digitalizace a robotizace žádnou nezaměstnanost nezpůsobí

 
Digitalizace a robotizace průmyslu způsobí zánik až 53 procent pracovních míst! Tento dramaticky znějící futurologický výrok pronesl šéf sboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla na konferenci Směrem k práci 4.0.
21.06.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

Aleš Rozehnal: Bída, hlad, lidé bez práce? Ne. Digitalizace a robotizace žádnou nezaměstnanost nezpůsobí

 
Digitalizace a robotizace průmyslu způsobí zánik až 53 procent pracovních míst! Tento dramaticky znějící futurologický výrok pronesl šéf sboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla na konferenci Směrem k práci 4.0.
20.06.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

Roboti v Česku zruší 53 % pracovních míst. Špidla: Změní se, nebo zaniknou

 
Digitalizace a robotizace průmyslu vyvolá radikální změnu organizace práce, zanikne řada pracovních míst. Odhaduje se, že v ČR jich ubude až 53 procent. Na konferenci Směrem k práci 4.0 to v pondělí řekl ředitel odboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla. Některé profese zaniknou, jiné se přemění. Primárním úkolem bude zvládnout sociální a společenské důsledky těchto změn, dodal.
19.06.2017 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

Nahlédněte do sídla českých premiérů: Bydleli tu Gándhí, Gagarin i Zeman

 
Blízko a přece daleko jsou od sebe úřad vlády a sídlo premiéra, tedy Strakova akademie a Kramářova vila. Zatímco z vily na letenském kopci máte vládní sídlo jako na dlani, když stojíte před Strakovou akademií, vidíte pouze zeď jedné ze zahradních teras. Tak dobře je Kramářova vila schovaná před zraky turistů. Z českých premiérů v ní bydleli pouze Miloš Zeman a Vladimír Špidla. Před nimi tu ale komunisté ubytovávali významné návštěvy. Přespali tu tak údajně třeba Leonid Brežněv, Jurij Gagarin nebo Mahátma Gándhí.
17.06.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jurij Gagarin (34 článků) , Vladimír Špidla (255 článků) , Miloš Zeman (17785 článků)

V noci zasadí strom, ráno k němu přivezou naivního Vladimíra Špidlu a vykládají mu, jak vyrostl sám. Vyžeňte ty podvodníky, nabádal Zeman obyvatele Šumavy

 
Závěr druhého dne pracovní cesty po Jihočeském kraji prezidenta Miloše Zemana patřil městu Vimperk, kde se hlava státu setkala při pravidelné diskusi s občany.
13.06.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Miloš Zeman (17785 článků)

Před 15 lety začaly volby. Po nich se stal premiérem Vladimír Špidla

 
Před 15 lety v pátek 14. června 2002 začaly dvoudenní volby do Poslanecké sněmovny, po kterých menšinovou vládu ČSSD (podporovanou ODS) vystřídala opět vláda koaliční, připomíná ČTK.
13.06.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

Zeman zesměšnil Vladimíra Špidlu a vyjádřil se ke Kajínkovi

 
Prezident Miloš Zeman v rámci své návštěvy Jihomoravského kraje navštívil společnost ABB v Brně, kde se setkal rovněž i se zaměstnanci.
31.05.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Miloš Zeman (17785 článků)

Birke (ČSSD): Vláda Vladimíra Špidly jednala ve věci dálnice D47 správně

 
Projev na 57. schůzi sněmovny 26. května 2017 k bodu "Závěrečná zpráva vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny pro vyšetření závažných pochybení, která se stala při přípravě a realizaci stavby D47":
26.05.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

Musíme do „rychlejší“ EU, chce Jourová. A potřebujeme euro, volá Špidla

 
Česká republika by se měla zasadit o to, aby byla součástí integračního jádra Evropské unie. Novinářům to řekli eurokomisařka Věra Jourová (za ANO) a poradce premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) Vladimír Špidla, kteří se v pátek na Univerzitě Karlově účastní konference o krizi EU.
19.05.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Věra Jourová (373 článků)

Sobotka se na Hradě zachoval obdivuhodně, pochvaluje si Špidla

 
Expremiér Vladimír Špidla poskytl rozhovor serveru Info.cz a dal nahlédnout do politického zákulisí. Naznačil, jak v čase krize přemýšlel premiér Bohuslav Sobotka a čemu musel čelit, když stál na Hradě vedle prezidenta Miloše Zemana.
12.05.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Bohuslav Sobotka (9224 článků) , Miloš Zeman (17785 článků)

Omezení pro Českou televizi i Českou poštu. Vláda připravila specifický dokument

 
Strategickým rámcem České republiky do roku 2030, který v dubnu schválila vláda, by se měly v principu řídit i národní podniky jako Česká pošta nebo veřejnoprávní Česká televize. Bez souhlasu vládních orgánů by tak neměla pošta například redukovat počet poboček, televize by pak v principu neměla omezovat vysílání pro občany. Na dotaz ČTK to připustil bývalý premiér a současný poradce předsedy vlády Vladimír Špidla (ČSSD).
07.05.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

EU je zázrak, vyprávěl na ČT Vladimír Špidla, pak přidal latinské přísloví a pověst o Svatoplukovi

 
Do středečního Interview ČT24 zavítal expremiér a poradce současného premiéra Vladimír Špidla. Moderátorka Světlana Witowská se ho zeptala na Brexit a na celkovou situaci v EU. Špidla označil Evropskou integraci v podstatě za zázrak, který se pravděpodobně nebude opakovat, takže je třeba maximálně využít všeho, co nabízí.
05.04.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Světlana Witowská (152 článků)

Rozhovor se Špidlou: Babiš je součást přírody. ČSSD by měla řešit jiné věci

 
Spokojeností a optimismem oplýval na konci sjezdu ČSSD její bývalý předseda, expremiér a eurokomisař Vladimír Špidla. Aby také ne, jeho současný zaměstnavatel Bohuslav Sobotka si sjezd pohlídal a počtvrté se stal předsedou strany. Špidla tak s největší pravděpodobností do října zůstane na Úřadu vlády jako šéf premiérových poradců. V rozhovoru pro Blesk.cz ale přiznal, že ČSSD potřebuje akci. Bude někdejší Zemanův ministr práce volit současného prezidenta i pro druhé období?
15.03.2017 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Bohuslav Sobotka (9224 článků)

Vladimír Špidla: Když jsem rok před volbami přebíral stranu po Zemanovi, měli jsme třináct procent. A pak jsme vyhráli se třiceti...

 
Strana typu sociální demokracie nemůže lidi v podstatě podvádět nebo klamat. Ona musí vědět, co chce, a to pak může pronést pomocí chytlavých marketingových postupů, říká v rozhovoru, který poskytl České televizi, šéf premiérových poradců, bývalý předseda vlády Vladimír Špidla.
12.03.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)

Aféra OKD je pouze jeden z řady temných stínů, které se za Sobotkou táhnou. Miroslav Grebeníček odhaluje více

 
ROZHOVOR „ČSSD bude mít vůči Miloši Zemanovi nepochybně jistý blok, pokud budou její politiku určovat Bohuslav Sobotka a jeho poskoci, sponzoři a šíbři kompromitovaní aférami typu Sobotkovy tunelářské privatizace OKD, dokud budou v zákulisí lidé s vysokou nenávistí k Miloši Zemanovi typu neúspěšného a všeho schopného Vladimíra Špidly...,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz poslanec, bývalý předseda komunistů Miroslav Grebeníček. Zamýšlí se nejen nad tím, kdo by měl nebo mohl být příštím prezidentem republiky, ale co by přineslo prolomení bohumínského usnesení pro KSČM.
28.02.2017 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků) , Bohuslav Sobotka (9224 článků) , Miroslav Grebeníček (162 článků)

Můžeme ty volby vyhrát, tvrdil v týdnu Vladimír Špidla. Experti jeho optimismus moc nesdílejí

 
POLITOLOGOVÉ Má sociální demokracie šanci vyhrát na podzim sněmovní volby, nebo je to jen zbožné přání některých jejích představitelů? Podle politologů to není úplně vyloučeno, i když to nepovažují za příliš pravděpodobné. A paradoxně úspěch ČSSD podle nich závisí spíš na Andreji Babišovi než na samotných sociálních demokratech.
19.02.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (255 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »