Články k osobnosti

Vladimir Putin

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimir Putin »
 

Jan Urbach: Trump pozval Putina do Bílého domu

 
Americký prezident Donald Trump v průběhu nedávného telefonického rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem pozval ruského vůdce do Bílého domu.
21.04.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Donald Trump (3647 článků)

Trump zval opakovaně Putina do Bílého domu, tvrdí Rusové. Merkelová přiletí za týden

 
Americký prezident Donald Trump opakovaně zval během nedávného telefonického rozhovoru svého ruského kolegu Vladimira Putina do Bílého domu, Putin mu na oplátku nabídl návštěvu Moskvy. Dnes to podle ruské agentury RIA prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov s tím, že konkrétní termín možné Putinovy cesty do Washingtonu stanoven není.
20.04.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Donald Trump (3647 článků) , Sergej Lavrov (127 článků)

Rusové láteří na Putina. Je měkký, říkají

 
Ruský prezident Vladimir Putin se dostal pod palbu kritiky. A to za kvůli útoku západních spojenců na Sýrii. Jak píše server Týden.cz podle polského listu Gazeta Wyborcza, Putin je podle kritiků příliš měkký a jen polyká urážky, které Washington Moskvě uštědřuje.
15.04.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Putin se Sýrií „vyměkl“ a Američany měl ztrestat, schytal to od části Rusů

 
Po útoku západních spojenců na Sýrii se ruský prezident Vladimir Putin ocitl v palbě kritiky svých krajanů za to, že je „měkký“ a jen polyká urážky, které Washington uštědřuje Moskvě. Tvrdí to aspoň polský list Gazeta Wyborcza. Jakmile rakety dopadly na cíle v zemi prezidenta Bašára Asada, který se opírá o ruské bodáky, Rusko, jak má ve zvyku, začalo vytvářet propagandistickou kouřovou clonu. Hlásalo, že americko-britsko-francouzský útok selhal a úspěch slavila stará sovětská protiletecká technika, připomíná polský list.
15.04.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Putin si kvůli Sýrii posteskl Erdoganovi. A Západ v OSN přišel s vlastní rezolucí

 
Francie, Velká Británie a Spojené státy předložily 12 partnerům v Radě bezpečnosti OSN návrh rezoluce o Sýrii, který mimo jiné odsuzuje nasazení chemických zbraní v Sýrii. A požaduje vytvoření nového mechanismu pro nezávislé vyšetřování takových útoků. Rusko však vnímá raketový úder Západu na Sýrii jako porušení mezinárodního práva a pravidel OSN. Ruský prezident Vladimir Putin řešil po telefonu se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem „vyhrocenou situaci“ v zemi Bašára Asada.
15.04.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Rozsáhlejší útok USA než loni, reakce Ruska... Vojenský analytik si dává dohromady informace k úderu na Sýrii a vyhodnocuje další hrozby

 
ROZHOVOR "Nápadně mi to připomíná větu z jednoho starého protokolu Veřejné bezpečnosti: „Viník nebyl nalezen, proto byl určen,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k případu Skripal vojenský analytik Lukáš Visingr. "Vyšší napětí mezi Západem a Moskvou však ještě neznamená, že by zítra měla propuknout třetí světová válka. Úder, který teď USA, Británie a Francie provedly v Sýrii, sice byl rozsáhlejší než ten americký v loňském roce, ovšem pořád šlo o relativně velmi omezenou akci proti několika cílům," upozorňuje. Vysvětluje i volební úspěchy Vladimira Putina a Viktora Orbána.
14.04.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Sýrii zasypalo přes 100 raket USA, Británie a Francie. Rusové zuří

 
Spojené státy, Británie a Francie podnikly v noci na sobotu koordinovaný vojenský úder proti Sýrii. Jde o reakci na týden starý chemický útok s desítkami obětí, který přičítá Západ syrskému vládnoucímu režimu. Jako první o úderu informoval americký prezident Donald Trump v přímém televizním přenosu. Rusové ho odsoudili, podle prezidenta Vladimira Putina je to aktem agrese vůči suverénnímu státu. Generální tajemník OSN António Guterres vyzval státy ke zdrženlivosti. Americký ministr obrany James Mattis oznámil, že úder měl přes sto střel.
14.04.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Donald Trump (3647 článků) , António Guterres (10 článků)

Tato slova vypustil ruský velvyslanec ve Washingtonu po útoku USA, Francie a Británie na Sýrii

 
Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek nařídil úder na předem pečlivě vybrané cíle v Sýrii. Ruská strana považuje útok za „urážku“ ruského prezidenta Vladimira Putina, jak uvedl v reakci ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov.
14.04.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Donald Trump (3647 článků)

Svět se ocitl na pokraji válečného konfliktu mezi Ruskem a Spojenými státy, napsal pro PL geopolitický analytik, toho času v Moskvě

 
„Ještě na konci minulého týdne se zdálo, že se blýská na lepší časy. 3. a 4. dubna se v Ankaře setkali prezidenti Ruska, Turecka a Íránu, kteří se dohodli na vyřešení konfliktu v Sýrii. Vladimir Putin zahájil výstavbu nové jaderné elektrárny v Akuyo, bylo potvrzeno urychlené ukončení plynovodu „Turecký proud“, který obchází Ukrajinu po dně Černého moře. Diplomatický konflikt, který vznikl mezi USA a RF v důsledku údajného otrávení Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, se vyčerpal,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz geopolitický analytik a právník Marek Kyncl, který dlouhodobě žije v Rusku.
11.04.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Petr Kolář vypustil tyto informace: Pokyn k likvidaci Skripala vzešel zřejmě přímo od Putina. A Zeman? Naši spojenci ho mají za exota

 
Někdejší český diplomat v Rusku a ve Spojených státech Petr Kolář se domnívá, že povel k likvidaci bývalého ruského agenta Sergeje Skripala mohl vzejít přímo od ruského prezidenta Vladimira Putina. Řekl to v pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz. A řekl toho ještě mnohem víc. Obul se také do českého prezidenta Miloše Zemana.
04.04.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Petr Kolář (494 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Německá vláda schválila severní plynovod a okamžitě to schytává. Teď prý opravdu není vhodná doba, dělat byznys s Putinem

 
Spolková republika Německo povolí výstavbu a provoz své časti plynovodu Nord Stream 2 (Severní proud 2), o který se v Evropské unii vede spor, a to zrovna ve chvíli, kdy země EU vyhošťují ruské diplomaty. Projekt má totiž rozšířit plynovod, který obchází Ukrajinu a přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. Někteří kritici varují, že to akorát posílí závislost na Moskvě a Vladimir Putin pak nebude Evropany brát vážně.
01.04.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Děti si vytvářejí názor od učitele. To není žádná propaganda, protestuje mladý lidovec Heller. Je nepřijatelné, aby vláda vládla hlasy komunistů, co 40 let devastovali zemi

 
ROZHOVOR „Útoky na veřejnoprávní média se v posledních týdnech stupňují a je v pořádku, že občané vyjadřují legitimním a ústavním způsobem svůj názor,“ říká ohledně demonstrací mladý lidovec Šimon Heller. Promluvil o inauguračním projevu prezidenta Zemana, o odchodu některý politiků a vyjádřil se i k prezidentským volbám v Rusku. „Pokud hlavní opoziční předák nemůže kandidovat, u voleb rozdávají poukázky na jídlo a jednotlivci vhazují do uren stohy volebních obálek, není žádným překvapením, že vyhraje Vladimir Putin,“ říká Šimon Heller.
01.04.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Reflex tuší rozklad spojenectví Zeman – Babiš. Pokud se šéfovi ANO podaří sestavit vládu, prezidenta prý úplně vytlačí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ukazuje, že se cítí být premiérem země, která je pevně zakotvena v EU a v NATO. Obecně řečeno na Západě. Ukazuje tím, že v zahraniční politice stojí proti prezidentovi Miloši Zemanovi, který mnohem častěji hovoří o čínských investicích a navštěvuje ruského prezidenta Vladimira Putina. Zato do Bílého domu k Donaldu Trumpovi se ještě nepodíval. Co to udělá s dosavadním spojenectvím obou politiků?
01.04.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Andrej Babiš (12400 článků) , Donald Trump (3647 článků)

Expert na geopolitiku Valenta varuje: Sex v Bílém domě, do prezidentování Donalda Trumpa začínají zasahovat sexuální aféry. A kauza Skripal, možnosti jaderného střetnutí nad Baltem?

 
ROZHOVOR Je na čase, aby západní státníci přestali Vladimira Putina rozmazlovat a přistupovat k němu v rukavičkách, říká v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odborník na geopolitiku a a strategické rozhodování velmocí Dr. Ing. Jiří Valenta. Kauza Skripal nese podle Valenty jasné známky ruské stopy. Ozbrojený střet Ruska a států NATO je podle akademika vysoce nepravděpodobný. Valenta nicméně nabádá k opatrnosti. „NATO v rámci své strategie předpokládá, že jakékoliv střetnutí konvenčních zbraní s Ruskem nad baltickým prostorem nevyhnutelně končí jaderným konfliktem,“ dodává bývalý akademik. K dobru přidává i popis toho, co aktuálně hýbe americkými médii v souvislosti se sexuálními avantýrami prezidenta Donalda Trumpa. „Sexuální aféry začínají pomalu zasahovat do vykonávání prezidentského mandátu Donalda Trumpa,“ říká Valenta.
30.03.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Donald Trump (3647 článků) , Jiří Valenta (110 článků)

Uhořelé děti v Rusku: Skandál na TV NOVA, moderátor by si asi rád dal facku. Děsivé VIDEO. Vladimir Putin v akci

 
Ani 64 obětí nezabránilo moderátorovi TV Nova Petru Říbalovi, aby vtipkoval o požáru v ruském městě Kemerovo. O incidentu píše mimo jiné server Aktuálně.cz, televize již přislíbila, že vyvodí důsledky. Na místo neštěstí v Rusku již dorazila i hlava státu Vladimir Putin. Snažil se i uklidnit delegaci demonstrantů, kteří protestují proti postupu úřadů při vyšetřování požáru.
27.03.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Uhořelé děti v Rusku: Skandál na TV Nova, moderátor by si asi rád dal facku. V akci také Vladimir Putin

 
Ani 64 obětí nezabránilo moderátorovi TV Nova Petru Říbalovi, aby vtipkoval o požáru v ruském městě Kemerovo. O incidentu píše mimo jiné server Aktuálně.cz, televize již přislíbila, že vyvodí důsledky. Na místo neštěstí v Rusku již dorazila i hlava státu Vladimir Putin. Snažil se i uklidnit delegaci demonstrantů, kteří protestují proti postupu úřadů při vyšetřování požáru.
27.03.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Otrava Skripala? Když si tohle Putin dovolil v Británii, jinde zkusí horší věci. Rusko je beznadějné a on se bojí, že mu budou utíkat agenti, proto takhle postrašil, říká Roman Joch

 
ROZHOVOR „Dobrý je car ten, kterého se nebojíme jen my, ale bojí se ho i jiní lidé široko, daleko...,“ komentuje prezidentské volby v Rusku ředitel Občanského institutu Roman Joch. Upozorňuje, že Vladimir Putin neměl konkurenci, protože nejsilnější opoziční politik Boris Němcov skončil před třemi roky s kulkou v lebce na dohled od Kremlu. „A hlavnímu současnému opozičnímu politikovi Navalnému se dokonce zakázalo kandidovat.“ A reakce členských států na kauzu Skripal? „Země chápou, že pokud si Rusko toto dovolí v tak silné a významné zemi, jako je Velká Británie, může si to a i mnohem větší a horší věci dovolit i kdekoli jinde. Proto ta solidarita s Británií – i ve vlastním sebezáchovném zájmu,“ říká Joch, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje i to, proč je Donald Trump „chladný“ k prezidentu Zemanovi.
27.03.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Donald Trump (3647 článků)

Kemerovo v slzách: Putin uctil památku obětí požáru nákupního centra

 
Ruský prezident Vladimir Putin v Kemerovu na Sibiři uctil památku 64 lidí, kteří v neděli zahynuli při tragickém požáru nákupního střediska. Informovala o tom agentura DPA. V Kemerovské oblasti z nařízení gubernátora Amana Tulejeva dnes začal třídenní státní smutek.
27.03.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Podle docenta Valenčíka se z britského ministra zahraničí už stal normální šílenec. Tentokrát nejde o otráveného agenta, ale o srovnání s Hitlerem

 
Rusko by letos mělo pořádat světový šampionát ve fotbale. Kvůli aféře ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala teď britští politici uvažují o tom, že by své fotbalisty na šampionát nevyslali. Britský ministr zahraničí Boris Johnson dokonce prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin chce sportovní akci zneužít podobně, jako v roce 1936 zneužil olympijské hry v Berlíně Adolf Hitler. Když tato slova slyšel analytik Radim Valenčík, neudržel se.
25.03.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Adolf Hitler (649 článků)

Rusové vážně věří, že se jim za Putina žije lépe, připustil americký investigativec. Vrátil zemi hrdost

 
Ruský prezident Vladimir Putin drtivě vyhrál ruské prezidentské volby. Hlas mu odevzdalo více než 75 procent hlasujících. Politik, který fakticky řídí Rusko nepřetržitě od roku 2000, má tak před sebou ještě šest let v úřadu hlavy státu Ruské federace. Server Info.cz přinesl úvahu o tom, proč je Putin ve své zemi tak populární.
24.03.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »