Články k osobnosti

Vladimir Putin

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimir Putin »
 

Putin pozval Kima do Ruska, odpověď přivezl speciální vyslanec. Sejdou se?

 
Ruský prezident Vladimir Putin se sešel s Kim Jong-namem, který je předsedou severokorejského parlamentu. Přivezl dopis od severokorejského vůdce Kim Čong-una, ve kterém je jeho odpověď na Putinovo pozvání do Ruska. Obsah ručně psaného listu zatím není známý, informoval deník Daily Mail.
15.06.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Kim Kim (1403 článků)

Lidové noviny: Takto se na fotbalovém mistrovství světa pakují přátelé Kremlu

 
V Rusku bude letos poprvé v historii probíhat mistrovství světa ve fotbale. Průběh samotného šampionátu ale nepřinese státu a běžným podnikatelům velký zisk. Největší zisky totiž zaznamenávají ti nejbohatší – ruští oligarchové z blízkého okolí prezidenta Vladimira Putina. Téměř všichni jsou zapsáni na sankčních seznamech Spojených států a Evropské unie jako ti, kdo napomáhali například okupaci ukrajinského Krymu, píší Lidové noviny.
15.06.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Nepřítel Kremlu, novinář Pasko, má v Česku problémy. Nedostal povolení k pobytu. PL s ním roky zveřejňovaly rozhovory a budou dál

 
Ruská armáda a loďstvo nemají na teritoriu suverénní Ukrajiny co dělat. Pro Vladimira Putina je to jasná vstupenka do Haagu. To řekl ParlamentnímListům.cz ruský investigativní novinář Grigorij Pasko v roce 2014. Nyní zde nedostal dlouhodobé vízum a jeho organizace Fond 19/29, zaregistrovaná v Česku, může skončit. Nyní PL poreferoval o zmíněných potížích, ale třeba k otázkám potlačování práv novinářů na Ukrajině se nevyjádřil.
12.06.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Rusko vám otevírá své srdce, pozdravil Vladimir Putin návštěvníky mistrovství světa. Dějí se kolem toho velké věci

 
V Rusku bude již tento čtvrtek zahájeno 21. mistrovství světa ve fotbale. Na tradiční fotbalový svátek, který jednou za čtyři roky určuje, která země si vybojuje prestižní trofej pro nejlepší tým planety, se chystají statisíce fanoušků a miliardy jej budou sledovat prostřednictvím televizních obrazovek. Šampionát ale může mít i politické následky. Jak vidí vývoj zahraniční deníky? A co neziskovky?
12.06.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Trumpova facka Evropě a podaná ruka Rusku: Německo si zoufá, Francie poučuje. Neblábolte, nás je víc, vyjádřil se Vladimir Putin. A postoj Itálie?

 
V kanadském Quebeku se uskutečnil letošní summit zemí G7. Došlo na něm k nevídané roztržce mezi tradičními spojenci. Donald Trump zůstal tváří v tvář Angele Merkelové skoro osamocen. Na jeho stranu se postavil jen nový premiér Itálie. Bohaté země G7 totiž stojí na prahu obchodní války. Pohádaly se také o přítomnost Ruska – Trump a Conte by si to přáli, Merkelová a Trudeau nikoli. Dojde k ochlazení vztahů USA a Evropské unie?
10.06.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Donald Trump (3851 článků) , Angela Merkelová (2152 článků)

Putin si v Pekingu vychvaloval vztahy s Čínou. Zato hnutí MeToo je mu proti srsti

 
Ruský prezident Vladimir Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching se v pátek v Pekingu vzájemně ujistili, že upevňování vztahů Ruska a Číny patří mezi hlavní priority obou zemí. Cílem návštěvy Putina je především potvrdit dobré vztahy a posílit vzájemný obchod i ekonomickou spolupráci. Ještě v pátek byla podepsána řada rusko-čínských dohod v nejrůznějších oblastech, včetně kontraktů ruské jaderné agentury Rosatom na výstavbu čtyř jaderných reaktorů v Číně. Dohody jsou významné i pro Česko.
08.06.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Putin v Číně: Podepsané kontrakty, přivítání na náměstí Nebeského klidu...

 
Ruský prezident Vladimir Putin zavítal dnes do Číny. Upevňování vztahů mezi Ruskem a Čínou patří podle jeho slov mezi hlavní priority země. Při své návštěvě chce také posílit vzájemný obchod a ekonomickou spolupráci. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
08.06.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Pozdrav účastníkům česko-ruského fóra. Takový, ze kterého budou ve Svobodce šílet

 
Ruský prezident Vladimir Putin pozdravil účastníky Česko-ruského diskusního fóra, jehož první ročník se dnes koná v Praze. Je zaměřeno na spolupráci ve vzdělání a na zpřístupnění dosud uzavřených ruských archivů českým badatelům. Má se stát platformou pro otevřenou, nepolitickou diskusi mezi českými a ruskými experty.
07.06.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

V Sýrii budeme, dokud to bude výhodné, hlásí Putin. Mluvil i o Skripalových

 
Nasazení ruské armády na bojišti v Sýrii bylo unikátní příležitostí prověřit stav ruských ozbrojených sil. V televizní besedě s diváky to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Jde podle něj o významnou misi, která ruským zájmům prospěla. Střelnicí pro testy ruských zbraní ale Sýrie nebyla, upozornil prezident.
07.06.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Putin poslal pozdrav do Prahy. Ostře se ozval Pavel Žáček

 
Ruský prezident Vladimir Putin pozdravil účastníky Česko-ruského diskusního fóra, jehož první ročník se dnes koná v Praze. Memorandum o jeho vzniku podepsal loni v listopadu prezident Miloš Zeman při své návštěvě v Rusku. Fórum, které podle některých kritiků dokáže Rusko využít ke své propagandě, se má stát platformou pro otevřenou, nepolitickou diskusi mezi českými a ruskými experty.
07.06.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Miloš Zeman (20933 článků)

Putin: Válka by zničila civilizaci. Pojďme usednout za jednací stůl, to nabízím Západu

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes prostřednictvím televizních obrazovek debatuje s občany.
07.06.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Putin odpovídal Rusům. Skripala nezasáhla bojová látka, zemřel by do pár vteřin, tvrdí

 
Ruský prezident Vladimir Putin se dnes veřejnosti představil v roli moderátora, připraveného v několikahodinovém přímém přenosu reagovat na výběr z téměř dvou milionů dotazů, jež mu občané zaslali během minulých deseti dnů. Hovořil o hospodářských úspěších země a „průlomovém“ programu vlády. Postěžoval si na politiku „zadržování“ Ruska, kterou podle něj prosazuje Západ a neopomenul ani kauzu se Skripalem.
07.06.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Má to s těmi Američany ještě smysl? Tereza Spencerová shrnuje týden, na který dlouho nezapomeneme

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Rána za ranou pro zastánce nejtěsnější spolupráce s USA. Nejprve Donald J. Trump uvalil obchodní cla na EU, pak jeho velvyslanec pobouřil Německo, následně přijel do Rakouska, které bude předsedat EU, Vladimir Putin. Do toho problematická situace v Sýrii a začínající summit G7, který bude znamenat další trhlinu mezi Spojenými státy a zbytkem světa. To vše v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz shrnuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. A přidává vtip na adresu našich budoucích vojáků v Pobaltí.
07.06.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Donald Trump (3851 článků)

Rusko a Putin v Rakousku. Jaroslav Bašta přišel do ČT, málem tam praskly kamery

 
Rusko podle prezidenta Vladimira Putina překonalo potíže, které mu způsobily sankce ze strany Evropské unie. Po setkání se svým rakouským protějškem ve Vídni dodal, že by v zájmu všech měla hospodářská omezení skončit. Rakousko je první členskou zemí EU, kterou si Putin vybral k návštěvě od svého březnového znovuzvolení do funkce. Vídeň prý také chce být mostem mezi Ruskem a Bruselem. Jak funkční takový most může být? O tom promluvil v pořadu Události, komentáře na ČT24 někdejší velvyslanec České republiky v Rusku Jaroslav Bašta.
06.06.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Putin v Rakousku: Plyn z USA je třikrát dražší a Rusko je nutné pro mír v Evropě, řekl Van der Bellen. Uvolnit sankce, přeje si Kurz. Ohromila věta o Trumpovi a EU

 
Ruský prezident Vladimir Putin vyrazil na první zahraniční cestu do členského státu Evropské unie po svém opětovném zvolení do úřadu prezidenta. Setkal se s ním kancléř Kurz i prezident Bellen. Jeden mluvil o zrušení sankcí, druhý o stavění mostů. Mezitím se staví plynovod. Maďarsko, Řečko, Itálie a nyní Rakousko... Vzniká v EU „opozice“ přívětivá k Rusku?
06.06.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Putin: Nechceme EU rozštěpenou, ale vzkvétající. Kvůli obchodu

 
Ruský prezident Vladimir Putin popřel, že by jeho země považovala za politickou výhodu nestabilní Evropskou unii. V zájmu Ruska naopak je, aby byla Unie jednotná a vzkvétající, protože je jeho nejdůležitějším obchodním partnerem, řekl šéf Kremlu v rozhovoru s rakouskou televizí ORF před dnešní návštěvou Vídně.
05.06.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Tři bomby o Rusku a Západu. Jedna důležitější než druhá, mnohé nepotěší

 
Hned tři zajímavé zprávy přicházejí ze světa ohledně Ruska. Vladimir Putin chce soudržnou a prosperující Evropu. Zítra se má setkat s rakouským kancléřem Kurzem. O čem budou jednat? Kurzův koaliční partner Strache volá po zrušení protiruských sankcí. Setká se Putin s Trumpem? Co když do hry vstoupí americké národní zájmy?
04.06.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Teď lidé nebudou věřit ani Ukrajině, ani novinářům, naříkalo se nad kauzou Babčenko v Newsroomu ČT

 
Ukrajinský novinář Arkadij Babčenko a jeho fingovaná smrt stále zaměstnávají média po celé Evropě. Newsroom ČT se věnoval vývoji a důsledkům celé kauzy. Babčenko, který je velkým kritikem Vladimira Putina, se stal jakýmsi symbolem jak pro kritiky, tak pro příznivce Kremlu. Jedněm slouží jako symbol svobody slova, druhým jako důkaz o mediální manipulaci. Jaký bude mít akce dopad na důvěryhodnost médií? Novináři jsou kritičtí.
04.06.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Kim je pro Trumpa prioritou. Po diktátorovi z KLDR se však chystá i schůzka s Putinem

 
Bílý dům se zabývá přípravou schůzky amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na vysoce postavený zdroj v americké vládě. Plánování schůzky je podle něj teprve v raném stádiu, obě strany se ještě musí dohodnout na datu a místě. Obojí je naopak v případě jaderného summitu USA a KLDR včetně setkání Trumpa s Kim Čong-unem již dané.
02.06.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Donald Trump (3851 článků) , Kim Wall (8 článků) , Kim Wall (8 článků) , Kim Kim (1403 článků)

„Maškaráda,“ zuří Ruska kvůli oživlému novináři. Ovčáček: Hra cizí tajné služby

 
Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové zpráva ohledně pokusu o zavraždění novináře Arkadije Babčenka v Kyjevě má zjevně mít propagandistický účinek. Napsala to na Facebooku v reakci na zprávu z ukrajinské metropole, že Babčenko žije. Mluvčí prezidenta Vladimira Putina se k tomu zatím nechtěl vyjádřit.
30.05.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »