Články k osobnosti

Vladimír Morávek

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Morávek »
 

Byl k hercům bezohledný, pohár přetekl, říká o Morávkovi z Husy jeho kolega Špaček

 
Dlouholetý umělecký šéf Vladimír Morávek odchází z Divadla Husa na Provázku. Pod nátlakem. Herci ho nazývají tyranem a diváky svým pojetím prý obtěžoval. Divadlu však vybudoval renomé. Jeho nasazení ale bylo extremistické, což potvrzuje i jeho kolega Jan Špaček, vedoucí sboru Láska opravdivá.
15.05.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků) , Jan Morávek (52 článků) , Jan Morávek (37 článků) , Jan Morávek (52 článků)

Morávkovo ponižování a křik byly i na jevišti, hercům se snad uleví, míní kritici odcházejícího šéfa Husy na provázku

 
Umělecký ředitel legendárního divadla Husa na provázku Vladimír Morávek podal v minulých dnech v divadle výpověď. Ansámbl a diváci? Ti se radují! Herce prý terorizoval a diváky obtěžoval svými nápady.
11.05.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

Šok v Brně: Šéfa v Huse na provázku vyhnali herci! Končí

 
V brněnském Divadle Husa na provázku po 12 letech končí umělecký šéf a režisér Vladimír Morávek, a to po nátlaku zaměstnanců. Rozhodl se dát výpověď. O jeho rozhodnutí informovala Mladá fronta Dnes.
05.05.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

Náměstek brněnského primátora Hollan podpořil trenky na Špilberku

 
Vyvěšení červených trenýrek na hradě Špilberk v Brně má podporu primátorova náměstka zodpovědného za kulturu Matěje Hollana (Žít Brno). Hollan dnes ČTK sdělil, že je to vyjádření názoru kulturní instituce, což je podle něj v pořádku. Trenýrky jako součást festivalu Provázek na hrad vyvěsil na Špilberku umělecký šéf divadla Husa na provázku Vladimír Morávek. Počin nepovažuje za šťastný opoziční zastupitel Oliver Pospíšil (ČSSD) a ohradil se proti němu i hejtman Michal Hašek (ČSSD) nebo bývalý primátorův náměstek Robert Kotzian (ODS).
28.06.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků) , Michal Hašek (2305 článků) , Robert Oliver (1 článek)

RECENZE: Morávek Kunderovi rozumí

 
V rámci premiér cyklu Smějící se bestie v Divadle Archa byla v Praze poprvé uvedena kunderovská inscenace Ondřeje Novotného Směšná interpretace v režii Vladimíra Morávka. Jde o další z řady metapředstavení snažících se přiblížit a pochopit velké osobnosti, jako bylo třeba janáčkovské Leoš aneb Tvá nejvěrnější.
18.04.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků) , Ondřej Novotný (46 článků)

Smějící se bestie v Arše

 
Kompletní projekt brněnského Divadla Husa na provázku Smějící se bestie uvede v premiéře příští týden v Praze Divadlo Archa v rámci přehlídky Divadlo v pohybu X: Potrháni smíchem. V rámci přehlídky budou uvedeny i dvě pražské premiéry inscenací Vladimíra Morávka Směšná interpretace a Dvojí proměna.
09.04.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

Malý princ ztracený uprostřed hlučícího davu

 
Pražská Laterna magika provedla další pokus o resuscitaci svých principů, v době vyspělých počítačových animací už poněkud anachronických. Zvolila si k tomu Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho a k nastudování přizvala režiséra Vladimíra Morávka. Inscenace diváky atakuje až agresivní vizualitou, ohlušuje předimenzovanou zvukovou stránkou a upoutá i mate množstvím postav pohybujících se po scéně.
02.04.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

Zážitek pro děti i dospělé: Nová scéna Národního divadla uvede Malého prince

 
Nová scéna Národního divadla dnes bude místem premiéry novinky Laterny magiky, inscenace Malý princ – velké putování, k níž napsali scénář Petr Oslzlý a režisér Vladimír Morávek.
01.04.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků) , Petr Morávek (2 články)

RECENZE: V Huse jen Morávkovy trapné dezinterpretace

 
Divadelníci středního věku objevují spisovatele, kteří jim byli zatajeni, dokud byli mladí. A hloubají v nich tolik, že na svět vyvedou třeba Směšnou interpretaci. S tímto titulem ve štítu se o Milana Kunderu v brněnské Huse na provázku pokusil Vladimír Morávek. Nad směšným textem Ondřeje Novotného s trapnostmi Radomila Matznera shořel na troud.
20.11.2015 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (62 článků) , Vladimír Morávek (37 článků) , Ondřej Novotný (46 článků)

Husa na provázku dokončuje poctu Kunderovi v rytmu tanga

 
Divadlo Husa na provázku připravuje novou inscenaci v rytmu tanga Směšná interpretace, která se má stát poctou spisovateli Milanu Kunderovi. Herci si museli temperamentní tanec osvojit s bravurou profesionálů. Inscenace na ně podle režiséra Vladimíra Morávka klade i další vysoké nároky.
10.11.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (62 článků) , Vladimír Morávek (37 článků)

RECENZE: Morávkova klec na Mozarta zůstala prázdná

 
Mozartovu Kouzelnou flétnu nastudovali a ve Stavovském divadle uvedli se souborem pražského Národního divadla režisér Vladimír Morávek a dirigent Jaroslav Kyzlink. Nabídli publiku pastvu pro oči, bohužel nikoli pro duši ani uši.
06.02.2015 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

Nabízíme zásadní setkání s Kouzelnou flétnou, říká Morávek

 
Mozartovu operu Kouzelná flétna nově pro Národní divadlo nastudoval režisér Vladimír Morávek.
05.02.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

Recenze: Morávek hledá revoluci. I za zvuků Škroupova šlágru

 
Národní divadlo zase oslovuje národ. V inscenaci 1789 aneb Dokonalé štěstí dokázal režisér Vladimír Morávek přenést vážnost své hry o revolucích i do polemických hovorů mezi diváky.
12.12.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

Gabriela Vermelho: Nechci se při poslechu písní cítit trapně

 
Gabriela Vermelho spolupracuje často s režisérem Vladimírem Morávkem, za roli v Baladě pro banditu dostala Cenu Alfreda Radoka, nyní má roli v připravované inscenaci 1789 v pražském Národním divadle.
18.11.2014 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

RECENZE: Vinohradský Amadeus - působivé divadlo velké scény

 
Kolem Shafferova Amadea v Divadle na Vinohradech se toho dost namluvilo. Se souborem ho měl nastudovat režisér Vladimír Morávek, který poté, co nový ředitel Tomáš Töpfer jeho režii zrušil, ho uvedl v brněnské Huse na provázku s otcem a synem Donutilovými v rolích Salieriho a Mozarta.
10.11.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Töpfer (163 článků) , Vladimír Morávek (37 článků)

Jak v Huse Lennona zabili a Boha nenašli

 
Jako těžkotonážní vozidlo se zaseknutým prvním rychlostním stupněm rozjíždí se v brněnském Planetáriu na Kraví hoře nový projekt Vladimíra Morávka. Tamní guru se rozhodl přivést na scénu text Ondřeje Novotného Divnej brouk aneb Kdo zabil Johna Lennona?.
09.09.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: John Lennon (190 článků) , Vladimír Morávek (37 článků) , Ondřej Novotný (46 článků)

RECENZE: Allenův Bůh v Morávkově Huse není mrtev

 
Českou premiérou přispělo do pátého ročníku Divadelního světa Brno, jenž v pátek končí, Divadlo Husa na provázku, jedna z mála scén, která nepodcení žádnou přehlídku, natož pak mezinárodní. A protože pořádající Divadlo Radost určilo ráz setkání jako allenovský, nastudoval Vladimír Morávek Boha z mašiny – variaci na aktovku Bůh.
13.06.2014 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)

RECENZE: Běžte dom, nebo vás spolknó Němci!

 
Po Shakespearovi, Čechovovi, Dostojevském a Čapcích uhranul Vladimíra Morávka Wolfgang Amadeus Mozart. Měsíc po prvním dílu projektu Géniové a podvodníci − Shafferově Amadeovi (Milovaném Bohem) s otcem a synem Donutilovými – dočkali se režisérovi příznivci v brněnské Huse na provázku části druhé: opery Moc art aneb Amadeus v Brně tvůrčího tandemu Miloš Štědroň − Milan Uhde.
20.04.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Vladimír Morávek (37 článků)

RECENZE: Donutilové znamenitě naplnili režisérův záměr

 
Využít konflikt mezi Antoniem Salierim a Wolfgangem Amadeem Mozartem, jak ho bůhvíproč vymyslel romantik Alexandr Sergejevič Puškin, psychologicky domyslel Peter Shaffer a na oscarová nebesa vynesl Miloš Forman, rozhodli se Miloš Štědroň, Milan Uhde, Vladimír Morávek a Miroslav Ošatka.
20.03.2014 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (281 článků) , Milan Uhde (66 článků) , Peter Shaffer (4 články) , Vladimír Morávek (37 článků)

Lásky jedné plavovlásky na divadle

 
Brněnské Divadlo Husa na provázku uvede v neděli a v pondělí v pražské Arše své jevištní zpracování známého Formanova filmu Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky. Inscenaci režíruje Vladimír Morávek.
21.02.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (37 článků)
« Předchozí 1 2 Další »