Vítězslav Veselý

oštěpař

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vítězslav Veselý »

Nepovedené finále. Oštěpaři měli k medaili daleko, nejlepší Veselý byl sedmý

Ani jeden z tria českých oštěpařů nepřetavil účast v olympijském finále v medailový úspěch. Obhájce bronzu Vítězslav Veselý obsadil sedmé místo výkonem 82,51 metru. Hned za ním skončil Jakub Vadlejch, který hodil o devět centimetrů méně. Nejhůře se vedlo Petru Frydrychovi, jenž nedokázal překonat hranici 80 metrů a ve finále obsadil poslední dvanáctou příčku.
21.08.2016 05:05 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (11 článků)

Oštěpaři napodobili Špotákovou, do finále postoupili všichni tři

Poprvé v historii olympijských her bude mít Česká republika ve finále mužského oštěpu tři zástupce. Nejlépe si v dnešní kvalifikaci vedl Petr Frydrych, který na třetí pokus hodil 83,60 metru a obsadil páté místo. Sedmou příčku si pro sebe uzurpoval jeho kolega Jakub Vadlejch, první desítku pak uzavřel Vítězslav Veselý, který sice nezdolal kvalifikační limit, ale výkon 82,85 metru nakonec na postup stačil.
18.08.2016 05:20 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (11 článků) , Petr Frydrych (1 článek)

Veselý zapil dodatečný bronz slivovicí. Za medaili dostane po letech půl milionu

Oštěpař Vítězslav Veselý přišel včera v Riu v olympijské vesnici na pokoj a kolega Jakub Vadlejch mu gratuloval. Veselý vůbec netušil, co se děje. Nesledoval média, neměl puštěný telefon. Právě se stal bronzovým medailistou z olympijských her, aniž by jeho soutěž na letošních hrách začala.
10.08.2016 20:35 |

Oštěpař Veselý má olympijský bronz! Přivál mu ho 4 roky starý doping

V Riu má svůj start teprve před sebou, atletické soutěže si ještě na svůj začátek pár dní počkají, přesto už teď může slavit olympijskou medaili. Oštěpař Vítězslav Veselý by měl dodatečně získat bronz z her v Londýně v roce 2012, kde skončil na 4. místě. Původně 2. Ukrajinec Oleksandr Pjatnycja byl totiž diskvalifikován za doping.
10.08.2016 01:45 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Stříbrní čeští hoši: Trochu smutný Veselý, Helcelet naopak v euforii

Zatímco pro jednoho je stříbro životní úspěch, pro druhého je to tak trochu zklamání. Desetibojař Adam Sebastian Helcelet slaví druhé místo na mistrovství Evropy. Také oštěpář Vítězslav Veselý vybojoval stříbro a zopakoval scénář z předloňského šampionátu v Curychu, podle jeho slov však nikoli vyhrál stříbrnou medaili, ale prohrál zlatou.
07.07.2016 22:10 |

Dej si bacha na hubu, varovala prý manželka Jandáka, než šel do rádia. Moc se to nepovedlo. Přečtěte si to raději sami

Poslanec Vítězslav Janák (ČSSD) zavítal do nedělního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. A začal od podlahy, respektive od „kalašnikova“. Jandáka prý Zeman rozesmál a nemá smysl zabývat se tím, co píšou média. Kdyby prezident Zeman vymyslel lék na rakovinu, tak bude obviněn, že šíří epidemii rakoviny. Podobné nesmysly prý šíří „Schwarzenbergovy pluky“. Došlo i na ideu multikulturalismu. Je to prý stejné, jako bychom chtěli křížit sýkorku a žirafu.
31.01.2016 18:01 |

Osobnosti: Vítězslav Jandák (375 článků) , Luboš Veselý (289 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Armádní sportovci absolvovali ve Vyškově výcvik v přežití

Bára Špotáková, Vítězslav Veselý, Pavel Maslák, David Svoboda, Ondřej Synek a další téměř třicítku jmen špičkových reprezentantů České republiky spojuje nejen sport, ale také příslušnost k armádě.
29.10.2015 20:21 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (332 článků) , Ondřej Synek (135 článků) , David Svoboda (122 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Pavel Maslák (11 článků) , Ondřej Veselý (48 článků) , Ondřej Veselý (48 článků) , Pavel Svoboda (331 článků) , Pavel Svoboda (330 článků) , Ondřej Svoboda (49 článků) , Pavel Svoboda (331 článků) , Pavel Svoboda (331 článků)

Veselý Diamantovou ligu nevyhrál, v Bruselu skončil až šestý

Oštěpař Vítězslav Veselý měl velkou šanci potřetí triumfovat v atletické Diamantové lize, ale závěrečný mítink v Bruselu mu nevyšel. Výkonem 82,30 metru skončil šestý, zatímco jeho jediný soupeř v boji o celkový primát Tero Pitkämäki z Finska zvítězil hodem dlouhým 87,37 metru.
11.09.2015 22:30 |

Osobnosti: Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

ZLATO! Zuzana Hejnová deklasovala soupeřky a obhájila titul mistryně světa

Zuzana Hejnová nenašla ve finále běhu na 400 metrů překážek přemožitelku a obhájila titul světové šampionky. Její výkon byl naprosto suverénní, své soupeřky doslova deklasovala nejlepším letošním světovým časem 53,50 sekundy. Oštěpař Vítězslav Veselý skončil až osmý.
26.08.2015 14:46 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Hejnová a Veselý si v pohodě zajistili finále, tyčkař Balner skončil sedmý

Zcela suverénně si pro finálovou účast na atletickém mistrovství světa v Pekingu doběhla překážkářka Zuzana Hejnová. Obhájkyně titulu i přes vypuštěný závěr dosáhla nejrychlejšího semifinálového času 54,24 sekundy. Do bojů o medaile postoupil i další zlatý medailista z předloňské Moskvy oštěpař Vítězslav Veselý.
24.08.2015 17:06 |

Dibabaová zaběhla světový rekord! Oštěpaři Veselý a Vadlejch na bedně

Novým světovým rekordem na 1500 metrů ozdobila etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová mítink Diamantové ligy v Monaku. Český oštěpařům sice světový rekord unikl, ale i tak Vítězslav Veselý hodil 85,44 metru a skončil druhý. Dobrou formu posledních týdnů potvrdil výkonem 84,32 metru a třetím místem Jakub Vadlejch, který se mezi nejlepší trojici v Diamantové lize dostal poprvé v kariéře. Hodem 88,87 zvítězil Fin Tero Pitkämäki a dostal se v pořadí seriálu na druhé místo za Veselého.
17.07.2015 22:21 |

Osobnosti: Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (11 článků)

Veselý triumfoval v New Yorku, radost mu však kalí zranění

Český oštěpař Vítězslav Veselý má v těchto dnech formu jako hrom. Po vítězství v Římě a druhém místě v Birminghamu kraloval dalšímu mítinku Diamantové ligy v New Yorku. Závod však kvůli zranění nedokončil.
13.06.2015 17:20 |

Oštěpař Veselý přišel dodatečně o vítězství na Diamantové lize

Oštěpaři Vítězslavu Veselému je spíš asi smutno, protože dodatečně přišel o vítězství na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu. Keňanovi Juliusi Yegovi byl dodatečně uznán poslední pokus, který původně rozhodčí označili jako neplatný s tím, že oštěp dopadl mimo výseč. Yego se mohl díky zlepšení osobního maxima o téměř čtyři metry na 91,39 metru radovat z nového afrického rekordu a nejlepšího výkonu v historii Diamantové ligy.
07.06.2015 23:10 |

Veselý zazářil v Římě, jeho oštěp doletěl za osmaosmdesát metrů

Ve skvělé formě se představil na mítinku Diamantové ligy v Římě český oštěpař Vítězslav Veselý, který předvedl druhý nejlepší výkon kariéry a hodem 88,14 metru pokořil všechny své soupeře.
04.06.2015 22:11 |

Veselý nestačil jen na oštěpaře z Finska

Mistr světa Vítězslav Veselý poslal svůj oštěp na úvodním mítinku Diamantové ligy v Dauhá do vzdálenosti 83,67 metru. Stačilo mu to na třetí místo.
15.05.2015 19:46 |

Oštěpař Veselý se naučil zacházet s kolenem a na pláži házel šutry

Oštěpař Vítězslav Veselý házel na Kanárských ostrovech kameny na pláži, připravoval se pilně na novou sezonu a také přišel na to, jak zacházet se svým kolenem, které ho trápí už rok a půl.
25.12.2014 18:55 |

Atletem roku je posedmé v kariéře Špotáková

Oštěpařka Barbora Špotáková se stala posedmé v kariéře Atletem roku. V anketě Českého atletického svazu vyhrála úřadující mistryně Evropy se ziskem 1307 bodů před dalším oštěpařem Vítězslavem Veselým. Třetí místo patří mistrovi světa v běhu na 400 metrů Pavlu Maslákovi.
08.11.2014 22:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (332 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Oštěpař Veselý zakončil sezonu vítězstvím v Prostějově

Mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý zakončil sezonu vítězstvím na Velké ceně Prostějova. Nedělní mítink vyhrál výkonem 81,55 metru.
22.09.2014 09:55 |

Oštěpař Veselý vybojoval stříbro na mistrovství Evropy. První je Fin Ruuskanen

Oštěpař Vítězslav Veselý získal na mistrovství Evropy v Curychu stříbro a doplnil medailovou sbírku české výpravy. V ní zatím bylo zlato Barbory Špotákové a dva bronzy. Úřadující mistr světa a obhájce evropského titulu Veselý hodil ve finále 84,79 metru.
17.08.2014 18:46 |

DALŠÍ PLACKA! Oštěpař Veselý vybojoval na ME stříbro

Oštěpař Vítězslav Veselý získal na mistrovství Evropy v Curychu stříbrnou medaili.
17.08.2014 18:00 |