Články k osobnosti

Václav Moravec

  moderátor, redaktor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Moravec »
 

Zdeněk Jemelík: K Otázkám Václava Moravce z 18. 2. 2018

 
Již delší dobu jsem při sledování pořadu Otázky Václava Moravce přemýšlel, zda jeho moderátorovi nekřivdím, když mu stále „přišívám“ hanlivou přezdívku Vymývač mozků. Nevím, zda to je tím, že jsem stárnutím dospěl k větší smířlivosti, či zda Václav Moravec není vůči svým hostům tak agresivní jako dříve a nesnaží se je tolik tlačit do kouta jako v době, kdy jsem tyto články začal psát, v každém případě jsem se rozhodl podmíněně změnit název. Kdykoli se mohu vrátit zpět.
19.02.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků)

V Česku si skutečně lze objednat trestní stíhání, sdělil Moravcovi ministr Pelikán

 
Václav Moravec si v neděli v poledne pozval do Žižkovské věže předsedu Ústavního soudu ČR Pavla Rychetského a ministra spravedlnosti v demisi za hnutí ANO Roberta Pelikána. Ministr hned na úvod prozradil, že v České republice si skutečně lze objednat trestní stíhání. Předseda Ústavního soudu Rychetský k tomu okamžitě dodal, že spravedlnost v Česku i přesto nadále funguje.
18.02.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků) , Pavel Rychetský (19 článků)

Jiří Vyvadil: Totalitou v koncentrované podobě je Václav Moravec

 
Dnes večer bude mít faktický vlastník údajně naší veřejnoprávní České televize Václav Moravec pořad „Totalita“ na ČT 24. Má to logiku, že jeho hlavním propagandistou má být on a přiznávám, že ač platím poplatky, opět se na jeho soukromý job dívat nebudu. Předem vím, k jakým závěrům dojde, předem vím, kdo bude odsouzen.
13.02.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků)

„Okamurovi jsou muslimové ukradení.“ Koten z SPD bouřil proti islámu, arabista žasne

 
Okamurovci chtějí zakázat islámskou ideologii. „No to je zákaz islámu,“ reagoval moderátor Václav Moravec v ČT na poslance Radka Kotena (SPD). „Ano,“ potvrdil bezelstně Koten. Protiislámské projevy členů SPD nenechávají chladnými ani odborníky. Arabista Bronislav Ostřanský k tomu pro Blesk Zprávy říká: „Koten, Okamura a vůbec celá ta strana, kdyby o tom alespoň něco věděli… Jsou bojovníci proti islámu, kteří se alespoň něco naučili. Třeba Konvička.“
12.02.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků)

Lubomír Man: Jak porozumět neporozumitelnému V. Moravcovi

 
Jak známo, měl předvolební duel prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše na ČT moderovat Václav Moravec. Ten to však odmítl, takže jej v této prestižní roli, sledované více než dvěma miliony diváků, zastoupila jeho kolegyně Světlana Witowská. V pátek se redaktora Moravce na důvod jeho odmítnutí řídit historicky nepominutelný souboj dvou adeptů českého prezidenství zeptala redaktorka Seznamu.cz Renata Kalenská.
11.02.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (215 článků) , Václav Moravec (415 článků) , Lubomír Man (76 článků)

Václav Moravec promlouvá: Já z ČT sám neodejdu, jen ať si mě odvolají oni. To, co jsme po roce 1989 vybudovali, bude zničeno

 
Hostem Výzvy Renaty Kalenské na serveru Seznam Zprávy byl moderátor České televize Václav Moravec. Ten v pořadu mimo jiné pohovořil o tlaku politiků i ohrožení demokracie.
09.02.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků)

Kolik bere v ČT Václav Moravec? Na Kavčích horách se kolem jeho příjmu dělaly pozoruhodné manévry

 
Snaha několika lidí a médií o to, aby Česká televize zveřejnila výši platu a odměn, které pobírá moderátor ČT Václav Moravec, se zatím nesetkala s úspěchem. O žalobě mířící na veřejnoprávní televizi v úterý informovaly LN. ParlamentníListy.cz teď získaly šest let starý dokument, kde ČT odmítla poskytnout informace o výši platu nejen Moravce, ale i dalších VIP pracovníků.
06.02.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků)

Řekněte, kolik peněz dostává Václav Moravec! Rýsuje se nová kauza

 
Česká televize odmítla poskytnout jednomu z občanů informaci o výši platu moderátora Václava Moravce. O tom, zda je povinna údaje o mzdách zaměstnanců zveřejňovat, rozhodne soud. Píší o tom Lidové noviny.
06.02.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků)

Moravec nebude potěšen. Tolik se včera na ČT snažil, ale stejně asi nezabrání věci, proti které se bouří celá kavárna

 
Komunisté stále sveřepě trvají na tom, aby v čele sněmovní komise pro kontrolu GIBS usedl jejich poslanec Zdeněk Ondráček. Ten přitom v roce 1989 zasahoval proti demonstrantům, což je právě trnem v oku mnohým současným politikům. Píše o tom dnešní Právo. Diskuse na toto téma také probíhala včera u Václava Moravce v České televizi.
05.02.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků) , Zdeněk Moravec (30 článků)

Moravec vytáhl „strašidlo". Hamáček začal mluvit o penězích, které jdou do ciziny

 
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO a místopředsedové sněmovních stran Jan Hamáček z ČSSD a Markéta Pekarová Adamová z TOP 09 v Žižkovské věži u Václava Moravce debatovali o aktuální politické situaci v Česku. Před kamerami České televize to zase jednou jiskřilo. V jednu chvíli se všichni tři hosté pustili do Moravce. Podívejte se sami, co je k tomu vedlo.
04.02.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (603 článků) , Václav Moravec (415 článků)

Moravec během voleb zmizel z ČT: Už má nový kšeft!

 
Léta patřil Václav Moravec (43) mezi známé tváře České televize a pravidelně si do svého pořadu zval nejrůznější politiky. Mnohé proto překvapilo, že debatu kandidátů na prezidenta místo něj před volbami uváděla Světlana Witowská (45). Teď přišel další šok. Známý moderátor má novou práci!
01.02.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (215 článků) , Václav Moravec (415 článků)

Výzkum pro potřeby pořadů České televize za 1 445 454 korun. Ve smlouvě zmíněn i Václav Moravec

 
Veřejnoprávní Česká televize má asi miliony nazbyt. Jinak si nelze vysvětlit její utrácení v oblasti sociologických výzkumů, která pro ČT poskytuje společnost Kantar TNS s.r.o. V úterý jsme informovali o smlouvě za 820 tisíc na výzkum s názvem: "VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY PARLAMENTU ČR 2017 | PŘEDVOLEBNÍ SOCIOLOGICKÉ VÝZKUMY PRO POTŘEBY PŘEDVOLEBNÍCH POŘADŮ ČT." Nyní se budeme věnovat další z mnoha smluv, které má naše redakce k dispozici.
31.01.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků)

Odstaví ČT Václava Moravce? Obeznámení experti upozorňují na vazby, které mohou hvězdu VIP havlistů podržet

 
Neúčast Václava Moravce v předvolební debatě i v povolebním studiu může být předzvěstí toho, že nejvyšší vedení České televize usoudilo, že se váhy mocenského boje přiklánějí na stranu prezidenta Zemana a premiéra Babiše, a tak pokračování v dosavadní politice ve prospěch pražské kavárny vyhodnotilo jako neúčelné. Podle bývalého poslance ANO Zdeňka Soukupa, který působil dlouhá léta ve zpravodajství ČT, se ukázalo, že ani Václav Moravec není nenahraditelný. To mediální analytik Radim Hreha je přesvědčen, že moderátor v České televizi vydrží, dokud bude jejím generálním ředitelem Petr Dvořák.
30.01.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (542 článků) , Václav Moravec (415 článků) , Petr Dvořák (537 článků)

Moravec si pozval do věže německého novináře. A ten rovnou začal varovat, že můžeme v EU dopadnout jako Polsko

 
Právní filozof Jiří Přibáň, politolog Michal Klíma a německý novinář Daniel Brössler debatovali v Žižkovské věži u Václava Moravce o prezidentských volbách, které těsně vyhrál Miloš Zeman. Co to znamená kupříkladu pro Německo? Daniel Brössler zdůraznil, že němečtí politici vědí, že v této zemi nenajdou partnera, se kterým by našli nad tématem povinných kvót shodu. Politolog Michal Klíma doplnil, že prezident Zeman je v tuto chvíli v podstatě nadopovaný. Babišovi už ostatně stihl poslat skrytý vzkaz.
28.01.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19845 článků) , Jiří Moravec (26 článků) , Václav Moravec (415 článků) , Dan Přibáň (13 článků)

Já se nebudu zastávat nějakého opilce. Ale je to člen vaší strany, pitval Moravec incident v Zemanově štábu

 
Moderátor České televize Václav Moravec zhodnotil druhou přímou volbu prezidenta. Do Žižkovské věže si k okomentování těsného vítězství Miloše Zemana pozval předsedy Pirátů a KSČM Ivana Bartoše a Vojtěcha Filipa. Šéf komunistů mimo jiné prozradil, že politické strany mají před sebou obří úkol. Udržet rozvoj lidstva.
28.01.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků) , Vojtěch Filip (935 článků) , Miloš Zeman (19845 článků)

Já se nebudu zastávat nějakého opilce. Ale je to člen vaší strany, pitval Moravec incident v Zemanovu štábu

 
Moderátor České televize Václav Moravec zhodnotil druhou přímou volbu prezidenta. Do Žižkovské věže si k okomentování těsného vítězství Miloše Zemana pozval předsedy Pirátů a KSČM Ivana Bartoše a Vojtěcha Filipa. Šéf komunistů mimo jiné prozradil, že politické strany mají před sebou obří úkol. Udržet rozvoj lidstva.
28.01.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků) , Vojtěch Filip (935 článků) , Miloš Zeman (19845 článků)

Václav Moravec už se neudržel: Znovuzvolení Zemana. Novinářské žně začínají. Bude to jízda

 
Moderátor Václav Moravec se na svém twitteru vyjádřil k novinářským žním, které podle něj nyní nastanou. A rozjela se bouřlivá diskuse.
27.01.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků)

Moravec končí na ČT? U voleb zmizel z obrazovky, Witowská oslnila debatou

 
Z předvolební debaty odstavili Václava Moravce (43), nedali to Jakubu Železnému (44) a volba Světlany Witowské (45) se ukázala jako skvělý tah. Sklízí pochvaly ze všech stran, včetně obou prezidentských kandidátů. Jenže teď bude v České televizi vyhlášen poplach. Jak se s tím Moravec srovná? Vytáhne ČT Witowskou výš, nenahradí ho dokonce v Otázkách?
27.01.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (215 článků) , Jakub Železný (1 článek) , Václav Moravec (415 článků)

Bez Moravce. Volební vysílání na ČT povedou Kubal a Augustová

 
Sobotní speciální vysílání České televize k druhému kolu prezidentských voleb bude s Marcelou Augustovou moderovat Michal Kubal. Uvedla to dnes Česká televize na twitteru pořadu Newsroom ČT24. Vysílání k prvnímu kolu spolu s Augustovou uváděl Václav Moravec, který před prvním kolem vedl i debatu prezidentských kandidátů. V této roli ho pro čtvrteční televizní duel Miloše Zemana a Jiřího Drahoše vystřídala Světlana Witowská.
26.01.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (215 článků) , Václav Moravec (415 článků) , Miloš Zeman (19845 článků) , Marcela Augustová (35 článků) , Jiří Drahoš (940 článků)

Vyhraje Drahoš, nebo Zeman? Vůbec není rozhodnuto, ukázal další průzkum

 
Šance prezidenta Miloše Zemana a bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše na zvolení hlavou státu jsou podle průzkumu vyrovnané. Každého z nich chce podle šetření společností Median a Kantar TNS pro ČT volit kolem 45 procent lidí. Výsledky průzkumu, podle něhož chce prezidentské finále rozhodnout podobně jako před týdnem kolem 60 procent voličů, citoval moderátor Václav Moravec ve svém nedělním pořadu na ČT.
21.01.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (415 článků) , Miloš Zeman (19845 článků) , Jiří Drahoš (940 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »