Články k osobnosti

Václav Mencl

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Mencl »
 

Poslanci poslali do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání sedm nových lidí

 
Do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se po dnešní volbě v Poslanecké sněmovně dostalo sedm lidí - Dagmar Zvěřinová, Martin Bezouška, Radka Burketová, Marek Poledníček, Dana Jaklová, Václav Mencl a Daniel Novák. Letos v květnu totiž končí v RRTV funkční období právě sedmi členům rady.
10.04.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků) , Dagmar Zvěřinová (4 články) , Daniel Novák (17 článků) , Marek Daniel (59 článků)

Komerční televize mají dávat na film nejmíň 150 milionů Kč, fond by mohly samy kontrolovat

 
Komerční televize by měly od příštího roku na výrobu filmů přispívat do fondu kinematografie nejméně 150 miliony Kč ročně. Vyplývá to z úprav vládního zákona o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, s nimiž dnes doporučil předlohu schválit sněmovní volební výbor, který má na starosti média. Odpovídá to 2 % z obratu z vysílání reklamy, které mají komerční televize na tvorbu nových filmů dávat podle zákona o televizním vysílání, uvedl předseda výboru Václav Mencl (ODS).
13.09.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků)

Poslanec ODS: Komerční televize musejí do fondu na filmy odvést nejméně 150 milionů Kč

 
Zákonodárci jsou připraveni v každém případě zajistit od komerčních televizí 150 milionů Kč do státního fondu kinematografie, i když se těmto propadnou reklamní příjmy. Včera to na diskusním setkání Filmového a televizního svazu na půdě ministerstva kultury řekl poslanec ODS Václav Mencl, předseda volebního výboru, který má mediální agendu na starosti.
21.06.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků)

Sněmovní výbor odvolání Zelenky z Rady ČRo projedná opět za měsíc

 
Poslanci ze sněmovního volebního výboru, který má na starosti mediální záležitosti, dnes přerušili jednání o návrhu na odvolání člena Rady Českého rozhlasu Antonína Zelenky. Vrátí se k němu za měsíc. Tento čas si vyžádali na důkladnější prostudování materiálů, které s návrhem na odvolání souvisí. Návrh na Zelenkovo odvolání z rady předložil výboru jeho předseda Václav Mencl (ODS) kvůli údajnému střetu zájmů, který vyplývá z toho, že Zelenka nyní vede tiskový odbor na ministerstvu školství.
09.02.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků) , Václav Český (440 článků)

Poslanci radního Zelenku odvolat nenechali, vzali si měsíc na rozmyšlenou

 
Poslanci ze sněmovního volebního výboru, který má na starosti mediální záležitosti, přerušili projednávání kauzy člena Rady Českého rozhlasu Antonína Zelenky z funkce. Zelenkovo odvolání chtěl navhrnout předseda výboru Václav Mencl (ODS) kvůli údajnému střetu zájmů, který vyplývá z toho, že Zelenka nyní vede tiskový odbor na ministerstvu školství.
09.02.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků) , Václav Český (440 článků)

Za neztišení reklam by televize mohly zaplatit až 5 milionů

 
Řešit neúměrně hlasité televizní reklamy se rozhodl poslanec za ODS Václav Mencl. V připravené novele zákona o rozhlasovém a televizním vysílání se zasazuje o to, aby sponzorované televizní spoty byly stejně hlasité, jako program, který reklamě předcházel. V případě nedodržení nařízení by měl provozovatel zaplatit sankci počítanou i v řádu milionů korun.
23.01.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků)

Máme dobré vztahy, tvrdí Chudárek o schůzce s Menclem

 
Bývalý ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek byl hostem pořadu Události, komentáře. Kandidát na ředitele České televize by kladl důraz na původní tvorbu a pořady pro děti. Také potvrdil schůzku s poslancem ODS Václavem Menclem.
14.09.2011 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků)

Bradáče a Chudárka znám, vysvětlil poslanec ODS, proč s nimi jednal

 
Poslanec Václav Mencl (ODS), šéf volebního výboru, v rozhovoru pro server iDnes.cz vysvětlil důvody schůzek s kandidáty na ředitele České televize. Setkal se s výkonným ředitelem ČT 24 Romanem Bradáčem a bývalým výkonným ředitelem televize Óčko Hynkem Chudárkem. Pátral po možném porušení volby ředitele ČT.
14.09.2011 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků)
« Předchozí 1 Další »