Články k osobnosti

Václav Český

  vévoda a spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Český »
 

Zákulisí Lvů: Ekonom Sedláček byl namol, Bílá slavila s rodinou v šatně

 
Cenu zákulisního dění Českého lva by symbolicky mohl převzít ekonom a bývalý poradce Václava Havla Tomáš Sedláček. Alkohol v krvi nechal vygradovat až na maximum a ztratil nad sebou kontrolu. Během přímého přenosu dokonce došlo mezi ním a ochrankou k menší potyčce. Další články k tématu: Českým lvům kralují Poupata, cenu za scénář má in memoriam i Havel Nejsem samožer, říká před moderováním Českých lvů Lucie Bílá
04.03.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Lucie Bílá (2229 článků) , Tomáš Sedláček (127 článků) , Václav Český (426 článků)

Vítězem Českých lvů se stal film Poupata, získal čtyři sošky

 
Vítězem 19. ročníku Českých lvů se stal snímek Poupata režiséra Zdeňka Jiráského, který měl deset nominací. Získal čtyři křišťálové sošky, a to za nejlepší film, režii, kameru a hlavní mužskou roli. Film Odcházení, který měl 12 nominací, proměnil dvě - Českého lva dostal posmrtně za scénář Václav Havel, ocenění převzala Dagmar Havlová, další sošku převzal střihač Jiří Brožek.
03.03.2012 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Dagmar Havlová (1124 článků) , Václav Český (426 článků) , Jiří Havel (347 článků) , Jiří Havel (347 článků)

Českého lva ovládl film Poupata! Cenu získal posmrtně i Václav Havel

 
Českým lvů kraloval snímek Poupata, získal hned čtyři sošky. Úspěšný byl i Alois Nebel. Večerem provázela Lucie Bílá, ceny předala řada známých hudebníků.
03.03.2012 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Lucie Bílá (2229 článků) , Václav Český (426 článků)

Václav Havel získal posmrtně cenu Českého lva!

 
Zesnulý exprezident Havel dostal posmrtně Českého lva. Cenu za nejlepší scénář převzala jeho manželka Dagmar Havlová.
03.03.2012 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Dagmar Havlová (1124 článků) , Václav Český (426 článků)

Český lev: Bílou v moderování podporovali syn a milenec!

 
Zpěvačka Lucie Bílá (45) se tentokrát ujala hlavní role večera a odmoderovala předávání filmových cen Český lev za rok 2011. Zlatou slavici přišel do první řady podpořit partner Petr Makovička a syn Filip. Ten byl večer za elegána v červeném obleku. Hlavním favoritem byl snímek Václava Havla Odcházení, proto do Lucerny dorazila i bývalá první dáma Dagmar Havlová.
03.03.2012 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Lucie Bílá (2229 článků) , Dagmar Havlová (1124 článků) , Václav Český (426 článků) , Petr Václav (730 článků)

Dagmar Havlová se objeví na Českém lvovi, možná přebere cenu za manžela

 
Rekordmanem Českých lvů, alespoň co se nominací týče, je letos film Václava Havla Odcházení, který je získal ve všech dvanácti kategoriích. Na slavnostním předávání cen v pražské Lucerně se v sobotu večer objeví také bývalá první dáma Dagmar Havlová, která by mohla převzít cenu za zesnulého manžela. Další články k tématu: Lidé sázejí na Českého lva, favoritem se stalo Havlovo Odcházení Odcházení Václava Havla získalo dvanáct nominací na Českého lva Havlovo Odcházení: symbolická tečka za prací citovaného dramatika Odcházení na festivalu v Moskvě zaujalo. Hlavně proto, že je od Havla RECENZE: Jdou k sobě slova průměrný a Havel? Odcházení odpovídá jasně
02.03.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Dagmar Havlová (1124 článků) , Václav Český (426 článků)

V sobotu budou předáni Čeští lvi. Havlovo Odcházení má dvanáct nominací

 
Filmovým tvůrcům budou v sobotu v pražské Lucerně už podevatenácté předány ceny Český lev. Česká filmová a televizní akademie vybírala vítěze mezi autory 24 celovečerních hraných snímků a 17 dokumentů. Nejvíce nominací získal filmový debut zesnulého exprezidenta Václava Havla s názvem Odcházení, který se bude o vítězství ucházet ve všech dvanácti kategoriích.
01.03.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Václav Český (426 článků)

Chramostová nominovaná na Českého lva: Václavu Havlovi se tady nic neodpustí

 
Vlasta Chramostová byla za filmovou roli v Odcházení Václava Havla nominována na Českého lva. Elánu má ve svých pětaosmdesáti signatářka Charty 77 požehnaně. Právě připravuje pokračování svých pamětí. Herečka známá z filmů Spalovač mrtvol a Je třeba zabít Sekala, která od roku 1991 byla členkou Národního divadla, však sama o sobě říká, že je člověkem minulého století.
24.02.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Vlasta Chramostová (33 článků) , Václav Český (426 článků)

Klaus pozval do ČR prezidenty Slovenska, Chorvatska a Srbska

 
Český prezident Václav Klaus pozval do Česka své protějšky ze Slovenska, Chorvatska a Srbska. Jednat budou příští víkend v prezidentském zámku v Lánech nedaleko Prahy. Informuje o tom Hrad na svém webu. Téma zasedání není dosud známé a mluvčí Klause Radim Ochvat na dotaz ČTK sdělil, že podrobnosti k akci prezidentů čtyř zemí zveřejní Hrad později. Sdílnější nebyly ani ambasády uvedených zemí.
10.02.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8929 článků) , Václav Český (426 článků)

Sněmovní výbor odvolání Zelenky z Rady ČRo projedná opět za měsíc

 
Poslanci ze sněmovního volebního výboru, který má na starosti mediální záležitosti, dnes přerušili jednání o návrhu na odvolání člena Rady Českého rozhlasu Antonína Zelenky. Vrátí se k němu za měsíc. Tento čas si vyžádali na důkladnější prostudování materiálů, které s návrhem na odvolání souvisí. Návrh na Zelenkovo odvolání z rady předložil výboru jeho předseda Václav Mencl (ODS) kvůli údajnému střetu zájmů, který vyplývá z toho, že Zelenka nyní vede tiskový odbor na ministerstvu školství.
09.02.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků) , Václav Český (426 článků)

Poslanci radního Zelenku odvolat nenechali, vzali si měsíc na rozmyšlenou

 
Poslanci ze sněmovního volebního výboru, který má na starosti mediální záležitosti, přerušili projednávání kauzy člena Rady Českého rozhlasu Antonína Zelenky z funkce. Zelenkovo odvolání chtěl navhrnout předseda výboru Václav Mencl (ODS) kvůli údajnému střetu zájmů, který vyplývá z toho, že Zelenka nyní vede tiskový odbor na ministerstvu školství.
09.02.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Mencl (8 článků) , Václav Český (426 článků)

CVVM: Klaus si u Čechů značně pohoršil

 
Český prezident Václav Klaus si oproti loňskému roku u veřejnosti značně pohoršil. Dodává sice vážnost prezidentskému úřadu a plní ústavní funkce, ale nezná problémy občanů. Vyplývá to z výsledků lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění(CVVM). V každé ze sledovaných funkcí prezidenta přibylo lidí, podle kterých nevykonává své povinnosti dobře.
09.02.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8929 článků) , Václav Český (426 článků)

Klaus dostal vysvědčení: Je důstojný prezident, ale lidem nerozumí

 
Český prezident Václav Klaus dodává vážnost prezidentskému úřadu a plní ústavní funkce, ale nezná problémy občanů. Vyplývá to z výsledků lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Oproti loňskému roku si ale Klaus u veřejnosti značně pohoršil. V každé ze sledovaných funkcí prezidenta přibylo lidí, podle kterých nevykonává své povinnosti dobře.
09.02.2012 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8929 článků) , Václav Český (426 článků)

Klaus nerozumí problémům běžných občanů, ukázal výzkum

 
Český prezident Václav Klaus dodává vážnost prezidentskému úřadu a plní ústavní funkce, ale nezná problémy občanů. Vyplývá to z výsledků lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění(CVVM)
09.02.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8929 článků) , Václav Český (426 článků)

Šéf Reflexu: Milovníci Havla, proč lžete? Uznejte, že natočil špatný film

 
Odcházení, film Václava Havla, získalo dvanáct nominací na Českého lva. Někdejší prezident si tímto filmem splnil svůj sen. Podle šéfredaktora časopisu Reflex Ivan Hamšíka je to ovšem jediná pozitivní věc, která se dá o tomto snímku říct.
09.02.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Václav Český (426 článků)

Šéf Reflexu: Milovníci Havla, proč lžete? Uznejte, že natočil špatný film

 
Odcházení, film Václava Havla, získalo dvanáct nominací na Českého lva. Někdejší prezident si tímto filmem splnil svůj sen. Podle šéfredaktora časopisu Reflex Ivana Hamšíka je to ovšem jediná pozitivní věc, která se dá o tomto snímku říct.
09.02.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Václav Český (426 článků)

Havlovi lezou posmrtně do zadku, blil bych. Disident Bok nejen o Českém lvu

 
Film Václava Havla Odcházení opět rozčeřil vody. O víkendu dostal všechny dostupné nominace (dvanáct) na Českého lva a zatímco jedni se radují, jiní nechápavě kroutí hlavou. Producent filmu Jaroslav Boček byl uražen, když film vůbec neuspěl v Ceně českých filmových kritiků, proto jsou nominace pro něj satisfakcí. Exministr kultury Vítězslav Jandák by Českého lva přejmenoval na cenu Václava Havla. A exdisident John Bok poukazuje na český vlezoprdelismus, i posmrtný.
07.02.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Vítězslav Jandák (383 článků) , Jaroslav Boček (2 články) , Václav Český (426 článků)

Havlovi lezou posmrtně do zadku, blil bych. Disident Bok nejen o Českém lvu

 
Film Václava Havla Odcházení opět rozčeřil vody. O víkendu dostal všechny dostupné nominace (dvanáct) na Českého lva a zatímco jedni se radují, jiní nechápavě kroutí hlavou. Producent filmu Jaroslav Boček byl uražen, když film vůbec neuspěl v Ceně českých filmových kritiků, proto jsou nominace pro něj satisfakcí. Exministr kultury Vítězslav Jandák by Českého lva přejmenoval na cenu Václava Havla. A exdisident John Bok poukazuje na český vlezdoprdelismus, i posmrtný.
07.02.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Vítězslav Jandák (383 článků) , Jaroslav Boček (2 články) , Václav Český (426 článků)

Český lev: Polívka zapíjel Havlovo Odcházení, sám měl s odchodem potíže...

 
Hvězdou nominačního večera Českých lvů byl »nečekaně« v prosinci zesnulý dramatik a exprezident Václav Havel (†75), který in memoriam získal hned tucet nominací za svůj filmový debut Odcházení! A akademik Bolek Polívka (62) z toho měl takovou radost, že to oslavil nejméně tuctem panáků, tudíž mu pak vlastní odcházení domů činilo značné potíže...
06.02.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Bolek Polívka (508 článků) , Václav Český (426 článků)

12 nominací pro Odcházení? To je vtip, zlobí se Štěpánek

 
Odcházení prvního polistopadového prezidenta Václava Havla v sobotu obdrželo 12 nominací na cenu Český lev. Nelze se divit, že tento nebývalý úspěch vzbudil pozornost. Problém však je, že byl zapříčiněn možná jen tím, že autor tohoto filmu již není mezi námi a otázkou je, zda je to to nejvhodnější kritérium pro hodnocení. Nesvědčí spíše o zvláštním postoji filmové akademie?
06.02.2012 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4769 článků) , Václav Český (426 článků)