Články k osobnosti

Václav Český

  vévoda a spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Český »
 

Pane ministře za hnutí ANO, z tohoto se nevykroutíte, pustil se do Pilného Moravec. A pak oněměl nad tím, kolik milionů chtějí ministři na nová auta

 
Český ministr financí Ivan Pilný (ANO) Václavu Moravcovi prozradil, jak je na tom dnes státní rozpočet a na co všechno chtějí peníze ministerstva a odbory. Pak se dostali ke slovu dva ekonomové a ministra před kamerami ČT rozcupovali.
10.09.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (414 článků) , Václav Moravec (361 článků) , Ivan Ivan (652 článků)

Český pozdrav pluje na sondě Voyager vesmírem už 40 let! NASA dvojčata utekla do vesmíru...

 
Je to čtyřicet let, co floridského mysu Canaveral odstartovala sonda Voyager. Spolu se svým dvojčetem měla ve vesmíru pobývat jen pět let a zmapovat planety Jupiter a Saturn, čtyři dekády po vypuštění ale stále slouží vědcům a je dokonce nejdále vzdáleným objektem, který vytvořil člověk. Nic dál od planety Země už není. Význam má překvapivě i pro Českou republiku, nese totiž podrav v češtině, který nahrál fyzik Václav Otakar Kostroun.
03.09.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (414 článků)

Klaus: V Evropě zuří válka, ohrožuje naše životy a prosperitu. Opusťme EU

 
Poté, co Miloš Zeman v pořadu Blesk.cz varoval před tím, že válka s teroristy se může přesunout do Evropy, se Václav Klaus nechal slyšet, že Evropa již bojištěm je. Ovšem nejen kvůli teroru a migrantům. Český exprezident vyrazil tento týden do Německa – podpořit kritiky Angely Merkelové v jejich předvolebním boji. Němce při svém projevu v Hofheimu varoval, že právě jejich země je současným evropským bojištěm.
31.08.2017 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8707 článků) , Angela Merkelová (1892 článků) , Miloš Zeman (17776 článků) , Václav Český (414 článků)

Babiš na uniklé nahrávce rozebírá údajnou milenku Václava Klause

 
Šéfreportér týdeníku Euro Jan Hrbáček zveřejnil na Facebooku celou nahrávku inkriminované schůzky dvojice podnikatelů s Andrejem Babišem, s jejímž úryvkem se tento týden vytasil reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa. Babiš na půlminutovém záznamu naznačuje, že posílal finanční dary pravicové ODS, kterou tehdy řídil expremiér Petr Nečas. Celou nahrávku Hrbáček zveřejnil proto, aby zamezil případným spekulacím a politickým hrátkám s její možnou sestříhanou podobou.
24.08.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8707 článků) , Andrej Babiš (9955 článků) , Petr Nečas (9232 článků) , Janek Kroupa (91 článků) , Václav Český (414 článků)

Bývalý šéfredaktor Českého rozhlasu: Zeman má silnou podporu všude kromě Prahy. Kamkoliv přijede, má plná náměstí. Když tam přijede Drahoš, bude se tam s několika svými přiznivci bát

 
ROZHOVOR Někdejší šéfredaktor Českého rozhlasu, mluvčí ODS za éry Václava Klause a bývalý radní a starosta Prahy 8 Václav Musílek se velmi kriticky vyjadřuje o šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Považuje ho za pragmatika, který prý bude respektovat demokracii potud, pokud mu nebude výrazně překážet v jeho plánech. Doktor Musílek má jasno také mezi doposud hlavními kandidáty na prezidenta. Miloš Zeman má podle něho podporu ve všech krajích kromě Prahy. Oproti tomu kandidáti Jiří Drahoš i Michal Horáček nemají ani charisma, ani nejsou politiky.
22.08.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (565 článků) , Václav Klaus (8707 článků) , Miloš Zeman (17776 článků) , Jiří Drahoš (88 článků) , Václav Český (414 článků) , Václav Horáček (55 článků)

Černá kniha ukrajinského Majdanu: Takto Biden a McCain v Kyjevě osobně rozdělovali funkce

 
Americký konzervativní analytik Ted Carpenter zhodnotil dění na Ukrajině. Od Majdanu až dodnes. A dospěl k názoru, že se Američané chovají jako pokrytci, když se k režimu v Kyjevě staví vstřícně, zatímco vůči Kremlu stále zpřísňují sankce. Českým čtenářům Carpenterovu úvahu přeložil Tomáš Haas, někdejší poradce Václava Klause či Mirka Topolánka.
11.08.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8707 článků) , Mirek Topolánek (1812 článků) , Václav Český (414 článků)

Lékař varuje: Když budete k obědu koukat na Otázky Václava Moravce, udělá se vám nevolno

 
Politika je semeništěm psychopatů, negativních a arogantních lidí. A i když jste předtím „normální“, můžete toto postižení v prostředí politiků chytnout. A funguje to i na dálku, takže když sledujete Otázky Václava Moravce, je celkem pravděpodobné, že se vám udělá špatně. Psychiatrický rozbor politické scény předložil lékař Jan Hnízdil lehce šokované moderátorce Českého rozhlasu Barboře Tachecí.
02.08.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (414 článků)

Babiš v nové nahrávce „tepe“ Havla. A policie prý sbírala kompro na Chovance

 
Část bývalých i současných policistů měla sbírat kompromitující materiál na ministra vnitra a nyní i úřadujícího předsedu ČSSD Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Informuje o tom Český rozhlas. Do celé sítě měl být zapojený i bývalý novinář Mladé Fronty Dnes Marek Přibil, který figuruje na uniklých nahrávkách s šéfem ANO Andrejem Babišem. Přibil to ovšem popírá. Ve čtvrtek zároveň vyšla další nahrávka, tentokrát se na ní řeší bývalý prezident Václav Havel.
29.06.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4589 článků) , Andrej Babiš (9955 článků) , Václav Český (414 článků) , Tomáš Marek (67 článků) , Tomáš Marek (67 článků)

Rath, Babiš, Paroubek i Topolánek. Kteří politici neunesli otázky novinářů?

 
Českým politikům čas od času vytečou nervy a stává se, že utečou novináři uprostřed rozhovoru. Minulý týden to názorně ukázal bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek. A není v tom sám. Do televizního studia v neděli opět nedorazil bývalý ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který aspiruje na premiéra. Ani Miloš Zeman anebo Václav Klaus ale nejsou výjimkou. Podívejte se, kdo se vyvlékl z otázek novinářů.
26.06.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8707 článků) , Jiří Paroubek (3331 článků) , Andrej Babiš (9955 článků) , Miloš Zeman (17776 článků) , Václav Český (414 článků)

Exprezident Václav Havel má v gruzínské metropoli svou sochu

 
Bývalému prezidentovi Václavu Havlovi v gruzínské metropoli Tbilisi odhalili sochu. Českého státníka zpodobňuje, jak sedí a přemýšlí. Slavnosti se společně s gruzínským prezidentem Giorgim Margvelašvilim zúčastnil český ministr obrany Martin Stropnický. Ten jednal také se svým protějškem Levanem Izoriou, píše ČTK.
23.06.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4589 článků) , Martin Stropnický (1531 článků) , Václav Český (414 článků)

Moravcovy Otázky, to je ten nejzbytečnější pořad. Internetový satirik rozebral, jak nedělní diskuse už léta funguje

 
Luděk Staněk, publicista a komik v jedné osobě, se v rozhovoru pro server Forum24.cz rozpovídal o české politice a českých televizích. Kritický byl jak k FTV Prima, tak nešetřil Novu a na paškál si vzal i Českou televizi. Především Václav Moravec asi nebude mít radost. Ani končící poslanec ČSSD Vítězslav Jandák, který usedne do Rady Českého rozhlasu a olympionik Martin Doktor zřejmě nebudou nadšeni.
11.06.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (372 článků) , Martin Doktor (165 článků) , Václav Moravec (361 článků) , Václav Český (414 článků)

Jandáka ve Sněmovně patrně nahradí starosta Valhoda

 
Sociálního demokrata Vítězslava Jandáka nahradí v Poslanecké sněmovně patrně starosta Volyně na Strakonicku Václav Valhoda. Jandák bude členem Rady Českého rozhlasu a na svůj mandát v dolní komoře rezignuje, píše ČTK.
07.06.2017 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (372 článků) , Václav Český (414 článků)

„Viděli jste tu vládu? Jeden blbeček se střídá vedle druhého. Půjdeme k volbám a nakopeme jim prdel!" Na Václaváku to vřelo

 
REPORTÁŽ Na Václavském náměstí v Praze bylo zase jednou pořádně horko. U sochy sv. Václava se od dvou hodin odpoledne konala demonstrace proti současné koaliční vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), Andreje Babiše (ANO) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Český světec si při akci vyslechl i řadu ostrých slov. Jedna z účastnic demonstrace Klára Novotná popsala současnou vládu jako jednoho blbečka vedle druhého a hřímala pod sochou, že lidé mají jít k volbám a „nakopat těmhle politikům prdel“.
27.05.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9955 článků) , Pavel Bělobrádek (1407 článků) , Václav Český (414 článků)

Starý Klaus ostře sekl po Václavu Havlovi a EU. Poslechněte si

 
Jak vnímá exprezident Václav Klaus současnou vládní krizi? Na to odpověděl v rozhovoru Českého rozhlasu Plus s moderátorem Janem Bumbou.
16.05.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4589 článků) , Václav Klaus (8707 článků) , Václav Český (414 článků) , Jan Starý (13 článků) , Jan Starý (11 článků)

Vyjádření Václava Kočky a rodiny: Článek Českého rozhlasu je nepravdivý

 
Ve čtvrtek 30. března 2017 vydal server Českého rozhlasu materiál s názvem "Pozadí pražského byznysu s hroby: šéfa hřbitovů úkolovala spojka z ČSSD", kde se mimo jiné píše, že, cituji: "Dokumenty z roku 2013 a 2014 ukazují, že Jaroš zajišťoval pronájem hrobových míst na Olšanských hřbitovech pro expolitika ODS Tomáše Hrdličku, podnikatele Václava Kočku (ČSSD) a bývalého radního Milana Richtera (ODS)."
30.03.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hrdlička (95 článků) , Václav Český (414 článků) , Václav Jaroš (9 článků)

Bývalý šéfredaktor Českého rozhlasu: Moravcova předvolební debata bez Zemana? Kdo se na ni bude dívat. Bude to fraška!

 
ROZHOVOR „Nedovedu si představit, co by se muselo stát, aby Zeman nevyhrál,“ řekl ParlamentnímListům.cz politik, bývalý mluvčí ODS a exšéf Radiožurnálu Václav Musílek. Zemanovu taktiku nedělat kampaň a nechodit do diskusí vnímá jako geniální tah. A ukazatelem popularity politika podle něho nejsou preference, ale plná náměstí. Řeč přišla i na nového prezidenta USA Donalda Trumpa.
19.03.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3151 článků) , Václav Český (414 článků)

Michael Žantovský: Obama byl trochu jako Havel... A pokud si Zeman a Trump myslí, že změní zemi, když ji rozdělí, tak se pletou

 
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský v rozhovoru pro Český rozhlas vychválil amerického exprezidenta Baracka Obamu a vyčinil jeho nástupci Donaldu Trumpovi, ke kterému náznakem přidal i českého prezidenta Miloše Zemana.
12.03.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4589 článků) , Donald Trump (3151 článků) , Barack Obama (2384 článků) , Miloš Zeman (17776 článků) , Václav Český (414 článků) , Michael Michael (1070 článků)

Datové jaro u Moravce. Senátorka, náměstek a šéf rady ČTÚ rozebírali ceny mobilních služeb

 
Hosty druhé části Otázek Václava Moravce byli náměstek ministra průmyslu a obchodu Lubomír Bokštefl, senátorka Alena Dernerová a Jaromír Novák, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu. Diskutovalo se především o vysokých cenách za mobilní datové služby a o rychlosti přenášení čísel mezi jednotlivými operátory.
12.02.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (414 článků)

Václav Řehoř bude předsedat představenstvu Letiště Praha

 
Ve společnosti Letiště Praha, a. s., dochází ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu.
09.02.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (414 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »