Články k osobnosti

Tomáš Halík

  psycholog, kněz, katolický teolog, sociolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Halík »
 

Halíkova medvědí služba demokracii

 
Katolický kněz Tomáš Halík upozorňuje na nebezpečí populismu, vyzdvihuje ochranu menšin jako to podstatné u demokracie a vymezuje se proti pojmu lid. Ve skutečnosti svými výroky dělá demokracii medvědí službu a populismus spíš posiluje.
17.06.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Bacha na Halíka? Vy vzdělanci, nevzdělancům v hospodách to nevysvětlíte, směje se Zdeněk Zbořil Eriku Taberymu. I pracovníkům ČT, kterých by Klaus 1000 poslal k pásu

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Je vůči americkému prezidentovi vnímavější než mnozí čeští a evropští političtí činitelé, kteří, dovolil bych si říci, sami sebou nejsou, spíše bychom mohli říci, že jsou jen přihlížiteli,“ komentuje vystoupení exprezidenta Václava Klause v nedělní Partii na Primě politolog Zdeněk Zbořil. A že by mohli najít někteří zaměstnanci ČT uplatnění v automobilce? „U VW v Mladé Boleslavi a přidružených závodech, je všechno přesně spočítáno do posledního šroubku a odborové organizace vědí do poslední koruny kolik a za co je tam možné vydělat,“ podotýká Zbořil. V souvislosti s propouštěním v Českém rozhlase se politolog ptá: „Kdo chrání redaktory ČRo a kdo chrání posluchače ČRo před ČRo?“ V Rozjezdu rozebírá i důvod nebezpečí, kterému může být vystaven kněz a teolog Tomáš Halík za své názory.
11.06.2018 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9091 článků) , Tomáš Halík (444 článků)

Čeká nás státní převrat? Bude tu vládnout Tomáš Halík? Petr Žantovský naznačuje alarmující souvislosti

 
TÝDEN V MÉDIÍCH To, co se děje před našima očima, ať se to odehrává na Václavském náměstí, v rozhovorech Tomáše Halíka v různých malých privátních televizích, v projevech některých politiků nebo v komentářích lidí, jako je Alexandr Mitrofanov, považuje Petr Žantovský za regulérní pokus o státní převrat. Přitom rozebírá absurdní vyjádření člověka hrajícího si na celebritu, že menšina má vždy pravdu, aniž by se v médiích někdo nad takovou hloupostí pozastavil. Jeho pozornosti neušla ani komentářová adorace protibabišovská demonstrace na Novinkách, ani výroky jak z někdejšího Dikobrazu, které vypouštěla Miroslava Němcová.
09.06.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1390 článků) , Tomáš Halík (444 článků)

Tomáš Halík: Už toho mám dost! Lidé mi píšou, ať se smažím v pekle

 
Kontroverzní divadelní hra Naše násilí a vaše násilí, kde představitel Ježíše znásilní muslimku stále budí vášně. Internetová televize DVTV proto učinila jeden pokus. Posadila proti sobě ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského, který hru odsoudil, a teologa Tomáše Halíka, který se divadelníků zastal. Takhle to dopadlo.
07.06.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4853 článků) , Tomáš Halík (444 článků)

Halík se rozpovídal, proč ho část společnosti nesnáší. A pak přišla zdrcující reakce: Ty hovádko, na tebe si dával majzla i Havel!

 
Teolog Tomáš Halík poskytl rozhovor serveru Info.cz. Sdělil v něm mimo jiné, že počítá i s tím, že by mu někdo mohl usilovat o život. Části české společnosti totiž leží jako Pražan, intelektuál a člověk, který není podělaný z uprchlíků, v žaludku. Znovu se vyjádřil také ke kontroverzní hře Naše násilí a vaše násilí, kde představitel Ježíše znásilní muslimku.
06.06.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Halík: Někdo mě může zavraždit, počítám s tím. Řekl i nejkratší cestu do nebe

 
Vysokoškolský pedagog a katolický kněz Tomáš Halík je známý jako člověk, který se nebojí říct nepopulární a menšinový názor. Jeho komentáře mnohdy vyvolávají tak bouřlivé reakce, že Halík vnitřně počítá s tím, že by kvůli nim mohl být zavražděn. Podle něj to souvisí s rolí proroka-kritika, kterou si sám vybral. Strach ale nemá, protože jak říká, je v božích rukách. Halík to řekl v rozhovoru pro Info.cz
06.06.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Halík je největší český intelektuál dneška. Snaží se o porozumění, píše miliardář Sekyra, kterému pokřtil obě děti

 
Člen akademického sboru Oxfordské univerzity Luděk Sekyra se ve svém sloupku pro Lidové noviny vyjádřil k sedmdesátým narozeninám kněze Tomáše Halíka. „Aneb co dělat, abychom mohli tvrdit, že jsme pochopili jubilantovo poselství,“ podotkl Sekyra.
04.06.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Halík vypustil slova o „prostých věřících“ a dostal pořádný výprask: Může konvertovat, nikomu chybět nebude. Je to Soros na českém mediálním nebi. Více pokory!

 
ANKETA Divadelní představení Vaše násilí, naše násilí - v němž Ježíš znásilňuje muslimku, a to není jediná "perla" v tomto "veledíle" - pobouřila mnohé, zdaleka ne jen křesťany. Nicméně jeden křesťan ji obhajující se našel. Jmenuje se Tomáš Halík. Katolický kněz, teolog, religionista, sociolog náboženství. Podle jeho názoru takzvaní prostí věřící nerozumí postmodernímu divadlu, hru nepochopili a neměli by na takovéto divadlo chodit. Zda s jeho názorem souhlasí se ParlamentníListy.cz zeptaly v anketě českých politiků, nejenom z KDU-ČSL. Z odpovědí vyplývá, že s Halíkovým postojem, ale hlavně s divadlem v Brně velmi, ale opravdu velmi nesouhlasí.
02.06.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Velké sólo Tomáše Halíka. Došlo na „obránce naší křesťanské civilizace“ i kardinála Duku

 
Kněz Tomáš Halík poskytl velký rozhovor dnešním Lidovým novinám. Pohovořil mimo jiné i o svém vztahu s arcibiskupem Dominikem Dukou.
02.06.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků) , Dominik Duka (845 článků)

S Tomášem Halíkem dochází trpělivost už i lidovcům. Toto mu napsal europoslanec Zdechovský

 
K jednomu z největších skandálů posledních dnů týkajícímu se kontroverzního divadelního vystoupení v Brně promluvil i katolický kněz Tomáš Halík. Podle něj si to „prostí věřící“ celé vyložili špatně, protože nejsou zvyklí nad věcmi příliš přemýšlet z více stran. „Vadí mi povýšenost, se kterou vystupujete vůči těm, kdo mají jiný názor,“ vyčítá mu na svém Facebooku lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský a rozhodně neskončil jen u toho, na srdci měl k Halíkovi výtek mnohem více, takže mu rovnou sepsal delší vzkaz.
31.05.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Halík nepředstavuje morální autoritu! Tomáš Zdechovský silně vystoupil ke „sprostodivadlu“

 
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) poslal ostrý vzkaz všem, kteří hájí kontroverzní divadelní hru Naše násilí a vaše násilí. Lidovec hru odsoudil. Jedním dechem však dodal, že není žádný extremista nestojí na straně uskupení Slušní lidé, které Ministerstvo vnitra ČR označilo za extremistické.
31.05.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Tomáš Halík: Církev musí vyléčit populismus a xenofobii

 
Rozvíjení terapeutické role náboženství a prevence jeho destruktivních podob je jednou ze snah mezinárodní sítě teologů, kterou spoluvytváří český katolický kněz a teolog Tomáš Halík. Shromáždili podněty z 55 zemí všech kontinentů, jedním z nich je připravovat na budoucí roli církve ve společnosti.
30.05.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Konec světa? Michael Žantovský kritizuje Tomáše Halíka za pochopení pro divadlo v Brně

 
Michael Žantovský se pustil do Tomáše Halíka. Zodpovědnost má své meze, podotýká ironicky k Halíkovu chování. Vadí mu, že Halík používá jiný metr pro redakci Charlie Hebdo a jiný pro divadelní inscenaci, kde se z ženského přirození vytahuje česká vlajka. Co se smí urážet a co ne?
30.05.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků) , Michael Michael (1208 článků)

Kněz Tomáš Halík o vagině a znásilnění: Pochopil jsem to!

 
Herců, kteří se při hře Naše násilí a vaše násilí promenádovali na jevišti nazí, jedna z žen vytáhla z vaginy státní vlajku a součástí představení bylo i znásilnění muslimky Ježíšem, se zastal katolický kněz Tomáš Halík! Podle něj hra ukazuje, v jak šíleném světě žijeme.
30.05.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Dokument ČT: Tomáš Halík v roli sběratele ocenění a šek na milion liber. Dost drsné maily od lidí. Nahlédněte

 
Teolog, sociolog, publicista a jediný český držitel Templetonovy ceny, monsignore Tomáš Halík, se dožívá 70 let. Při této příležitosti o něm Česká televize odvysílala časosběrný dokument s názvem Tomáš Halík: Dialogy se světem. Proč se vrátil do Československa? Co jej tíží ohledně naší společnosti? A co mu vzkazují „fanoušci“?
30.05.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Infarkt? Tomáš Halík se dočkal drtivé reakce za názor „prostí věřící divadlu v Brně nerozumí“

 
Na prohlášení Tomáše Halíka o „prostých věřících“ již přicházejí první reakce. Přečtěte si, co si o Halíkových výrocích o údajném nepochopení divadelní inscenace s Ježíšem znásilňujícím muslimku myslí tajemník arcibiskupa Dominika Duky nebo hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Štve je elitářství a pohrdání věřícími.
29.05.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Tomáš Halík k divadlu v Brně: Lidé tomu nerozumí, já jsem to pochopil. Vůbec tam nejde o to, že Ježíš znásilňuje muslimku

 
Kontroverzní divadelní vystoupení v Brně má další dohru. K celému skandálu se vyjádřil katolický kněz Tomáš Halík. Podle něj si to „prostí věřící“ celé vyložili špatně. Nejsou prý zvyklí nad věcmi příliš přemýšlet z více stran.
29.05.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Tomáš Halík ve vězení? Nový dokument České televize

 
Profesor Tomáš Halík, významný český teolog, oslaví v pátek 1. června 70. narozeniny. Česká televize o něm natočila dokument. Střípky z tohoto dokumentu zájemcům přináší server Katolický týdeník. Veřejnoprávní televize prý představila Halíka v trochu jiném světle.
28.05.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků)

Velikonoční nálož Tomáše Halíka: Umělý strach z migrantů. Lež a nenávist je rakovina, a „pražská kavárna“ je lékem proti ní

 
Kněz Tomáš Halík poskytl rozhovor serveru Lidovky.cz. V něm mimo jiné hovořil také o kardinálu Dominiku Dukovi, jehož má dle svých slov lidsky rád. „Ve vstřícnosti ke Klausovi a Zemanovi ale zašel daleko, dal se vlákat do pasti,“ podotkl Halík.
02.04.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků) , Dominik Duka (845 článků)

Mám strach o rodinu, Tomáši Halíku, ozvalo se po výroku ,,za nenávist k muslimům by Ježíš hnal bičem". Je kolem toho veselo

 
ANKETA Teolog, filozof, profesor Univerzity Karlovy a kněz pražské Akademické farnosti u Nejsvětějšího Salvátora Tomáš Halík v rozhovoru pro časopis Týden mluvil o svém vztahu k českému arcibiskupovi, kardinálu Dominiku Dukovi, o budoucnosti českých katolíků a také o lidech, kteří se hlasitě přihlašují ke křesťanským tradicím. „Mnozí z těch, kteří se dnes stavějí do role ‚obránců křesťanství proti muslimům‘, nevědí o křesťanství vůbec nic. Jejich krédo je nenávist k muslimům, uprchlíkům, homosexuálům, liberálům a papeži Františkovi. Ježíš by takové lidi hnal bičem jako svatokupce z chrámu,“ uvedl kriticky. ParlamentníListy.cz se zeptaly v anketě, zda lze s jeho slovy souhlasit.
27.03.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků) , Dominik Duka (845 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »