Články k osobnosti

Theresa Mayová

  politička, premiérka Spojeného království, vůdkyně Konzervativní strany

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Theresa Mayová »
 

Datum brexitu už je stanoveno. Kdy má Británie opustit EU?

 
Velká Británie oficiálně přestane být součástí Evropské unie v pátek 29. března 2019 v 11 hodin večer tamního času. David Davis se toto přesné datum rozhodl zahrnout do zákona o odchodu z EU. Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala poslance, aby se nepokoušeli brexit zpomalit nebo snad zastavit.
10.11.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (10 článků) , Theresa Mayová (86 článků) , David Davis (8 článků) , Theresa Davis (1 článek)

Kolega Stropnického rezignoval. Ministr před lety osahával novinářce koleno

 
Britský ministr obrany Michael Fallon a partner rezortního šéfa Martina Stropnického v NATO ve středu rezignoval. Oznámilo to ministerstvo obrany, které tak potvrdilo informaci BBC. Člen vlády premiérky Theresy Mayové se v posledních dnech dostal pod tlak kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování. V rezignačním dopisu Fallon uznal, že jeho chování v minulosti nedosahovalo vysokých standardů, jaké jsou na britskou armádu kladeny. Mayová už jeho rezignaci přijala.
01.11.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1571 článků) , Theresa Mayová (86 článků) , Michael Fallon (4 články)

Na seznamu „sexuálních škůdců“ jsou desítky poslanců. Premiérka bude tvrdá

 
Westminsterem otřásá sexuální skandál, 36 členů Konzervativní strany bylo obviněno ze sexuálního obtěžování. Premiérka Theresa Mayová uvedla, že pokud se obvinění ukážou být pravdivá, všichni muži přijdou o místo. Případ pronikl na veřejnost koncem minulého týdne, kdy se v tisku objevila zpráva, že si britské političky a zaměstnankyně parlamentu mezi sebou posílají seznam sexuálních škůdců, informoval o tom deník Telegraph.
30.10.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

FOTO Mirek Topolánek vyzval z Londýna k sestavení exilové vlády. A ozval se Kalousek

 
Bývalý premiér a expředseda ODS Mirek Topolánek se vyfotil před sídlem britské premiérky Theresy Mayové v Downing Street v Londýně. Snímek sdílel na Twitteru, kde připsal i svou výzvu, pod kterou se rozproudila obsáhlá debata. Přidal se i Kalousek.
28.10.2017 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (1964 článků) , Theresa Mayová (86 článků) , Miroslav Kalousek (6241 článků)

EU začne připravovat druhou fázi brexitu. Mayová: „Jsem optimistická“

 
Prezidenti a premiéři 27 zemí Evropské unie v pátek rozhodli, že začne vnitřní přípravná diskuse těchto zemí před vyjednáváním s Brity o budoucí podobě vzájemných vztahů. Na Twitteru to krátce po začátku jednání uvedl předseda unijních summitů Donald Tusk. Rozhodnutí padlo dříve, než před novináře stihla po svém odchodu z jednacího sálu předstoupit britská premiérka Theresa Mayová, která později prohlásila, že je ohledně budoucí dohody „pozitivní a optimistická“.
20.10.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků) , Donald Tusk (124 článků)

Mayová slibuje Čechům statut „usedlíků“. Vyjednávání o brexitu se zpozdí

 
Britský parlament nebude příští týden zatím dál jednat o návrhu klíčového zákona, který se má stát základem právní odluky Spojeného království od Evropské unie. Ve čtvrtek to oznámila Andrea Leadsomová, která za britský kabinet domlouvá vládní záležitosti v Dolní sněmovně. Podle ostrovních médií může být příčinou odsunutí debaty obava konzervativní premiérky Theresy Mayová z revolty části konzervativních poslanců, kteří spolu s opozičními zákonodárci přišli s téměř 300 dodatky.
19.10.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Jednání o brexitu musí zrychlit, shodla se na večeři Mayová s Junckerem

 
Jednání o vystoupení Británie z Evropské unie by mělo zrychlit. Shodla se na tom britská premiérka Theresa Mayová s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem na pracovní večeři v Bruselu. Jednání bylo podle jejich společného prohlášení přátelské a konstruktivní.
16.10.2017 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Brexit, nebo ne? Mayová odmítla odpovědět, jak by nyní hlasovala o odchodu z EU

 
Theresa Mayová odmítla odpovědět na otázku, jak by se rozhodla, kdyby měla znovu možnost hlasovat o brexitu. Britská premiérka se opakovaně vyhýbá odpovědi na tuto otázku. Stejně tomu bylo i při včerejším rozhovoru. Mayová nedala jasnou odpověď, místo toho řekla, že by musela zvážit všechna pro a proti a samozřejmě všechno zasadit do současného kontextu.
11.10.2017 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Další rána pro Mayovou. Brexit s dvouletým odkladem jí Němci a Francouzi asi odmítnou

 
Německo a Francie zřejmě rázně odmítnou dvouleté přechodné období odchodu Británie z Evropské unie. Pokud se tato informace potvrdí, bude to pro britskou premiérku Theresu Mayovou zřejmě velká prohra. Společně se západoevropskými velmocemi to totiž zřejmě odmítne i zbytek unijních členů. Mayová, která oslabila po volbách, které sama vyvolala, podle britského deníku Financial Times utrpí další „ránu“.
07.10.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

„Ať se Mayová omluví za Johnsona,“ žádají Libyjci po výroku o odklízení mrtvol

 
Britský ministr zahraničí Boris Johnson má za sebou další diplomatický přešlap. V úterý doporučil Libyi, aby odklidila mrtvoly z pobřežního města Syrta, kterou by následně mohli proměnit v příští Dubaj. Jeho výrok se ale nelíbí vládě v Tripolisu ani konkurenčnímu parlamentu v Tobrúku. Oba proto požadují vysvětlení a případnou omluvu, ta by měla zaznít z úst britské premiérky Theresy Mayové.
06.10.2017 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Evropa se na Brity vykašlala – a doplatí na to

 
Britská ministerská předsedkyně Theresa Mayová se sice na výroční konferenci své Konzervativní strany snažila zachránit, co se dá, s největší pravděpodobností je ale už politicky vyřízená. Škodolibá a zlomyslná radost Evropanů z drhnoucích jednání o brexitu a britské bezradnosti přitom není namístě: pro budoucnost starého kontinentu to je zničující.
05.10.2017 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Chystají konzervativci převrat ve straně? Mayová se nevzdává, demisi nepodá

 
Objevují se zprávy, že stále více konzervativců je pro to, aby premiérka Theresa Mayová odstoupila, v jejich přesvědčení je utvrdil i její včerejší projev. Mayová je nachlazená a většinu své řeči prokašlala, neprospělo jí ani to, že její vystoupení přerušil komik Simon Brodkin, který jí předal propouštěcí papíry. Podle britských médií zároveň desítky vládních zákonodárců diskutují o tom, že Mayovou vyzvou k demisi.
05.10.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků) , Simon Brodkin (2 články)

Projev premiérky „zbořil“ komik. Mayové dal formulář s výpovědí, ochranka nikde

 
Projev britské premiérky Theresy Mayové měl ve středu ujistit spolustraníky i veřejnost o schopnosti oslabené političky bezpečně vyvést zemi z Evropské unie. Jenže místo jeho obsahu britská média i veřejnost řeší jediný okamžik. Chvíli, kdy komik Simon Brodkin alias Lee Nelson pronikl na pódium a předal Mayové dokument o propuštění z práce. Zatímco politici se ptají, jak mohl projít přes ochranku premiérky, komentátoři hovoří o symbolickém významu události pro političku s velmi nejistou budoucností.
05.10.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Lee Nelson (2 články) , Nelson Lee (2 články) , Theresa Mayová (86 článků) , Nelson Lee (2 články) , Simon Brodkin (2 články)

Ivo Strejček: Beznaděj britské politiky

 
Jednání o odchodu Británie z EU jsou zablokovaná. Nejnovější vystoupení britské ministerské předsedkyně Theresy Mayové v italské Florencii proto bylo očekáváno s jistým napětím, ačkoliv hlavní vyjednavač brexitu za EU Michel Barnier se akce demonstrativně nezúčastnil. Obratně tak předvedl, kdo tahá za delší konec vyjednávacího provazu.
27.09.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Strejček (120 článků) , Theresa Mayová (86 článků) , Michel Barnier (13 článků)

Zaorálek bude jednat s britským ministrem Johnsonem o brexitu

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) bude dnes jednat se svým britským protějškem Borisem Johnsonem o nadcházejícím odchodu Británie z Evropské unie. Johnson přijede do Prahy krátce poté, co britská premiérka Theresa Mayová uvedla, že by po brexitu, k němuž dojde v roce 2019, mohlo následovat dvouleté přechodné období, aby se obě strany přizpůsobily novým pravidlům.
25.09.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2374 článků) , Theresa Mayová (86 článků)

Kritický stupeň ohrožení: Británie reaguje na útok v metru, do ulic míří vojáci

 
Británie zvýšila po pátečním útoku v londýnském metru stupeň ohrožení terorismem na nejvyšší úroveň. Oznámila to premiérka Theresa Mayová. Dosud byl oficiální stupeň ohrožení terorismem v zemi na druhém nejvyšším stupni. Nejvyšší, kritický stupeň znamená, že aktuálně hrozí teroristický útok.
15.09.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Vyšetřování požáru v Grenfell tower začíná: V plamenech našlo smrt 80 lidí, najde se viník?

 
V Londýně se dnes uskuteční první slyšení v rámci veřejného vyšetřování příčin červnového požáru výškové budovy Grenfell Tower. Brzy po neštěstí s nejméně 80 oběťmi na životech toto zkoumání nařídila premiérka Theresa Mayová.
14.09.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Další krůček k brexitu: Britové schválili zákon o právní odluce od EU

 
Britská Dolní sněmovna přijala v noci na úterý ve druhém čtení návrh zákona, který se má stát základem právní odluky Spojeného království od Evropské unie. Má stanovit, jaké zákony přijaté v souladu s normami EU zůstanou v britském právu zachovány a jaké naopak budou vypuštěny. Britská premiérka Theresa Mayová výsledky hlasování přivítala.
12.09.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Napětí mezi britskými politiky: Účty si mezi sebou vyřizují už i jejich kočky

 
Ministerstvo zahraničí převálcovalo úřad britské premiérky. Není pochyb, že si premiérka Theresa Mayová nepřeje, aby někdo poukázal na tuto skutečnost. O co ale přesně šlo? Kocour ministra zahraničí Borise Johnsona Palmerston totiž porazil Larryho, kočku obývající Downing Street v chytání myší. Palmerston chytil 27 hlodavců, líná kočka premiérky Mayové se mu nemůže rovnat.
09.09.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (86 článků)

Mayová a Trump tlačí na Čínu. Chtějí, aby byla razantnější vůči KLDR

 
Britská premiérka Theresa Mayová se dnes s americkým prezidentem Donaldem Trumpem během telefonického rozhovoru shodla, že v řešení krize na Korejském poloostrově musí Čína vyvinout větší úsilí. Oznámil to úřad premiérky, uvedla agentura Reuters.
05.09.2017 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3276 článků) , Theresa Mayová (86 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »