Články k osobnosti

Theresa Mayová

  politička, premiérka Spojeného království, vůdkyně Konzervativní strany

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Theresa Mayová »
 

Zákaz brček, tyčinek do uší i míchátek kávy. Mayová vyhlásila válku plastům

 
Britská premiérka Theresa Mayová již několikrát označila plastový odpad za jednu z největších ekologických katastrof současné doby. Uvedla, že světu vládne „odhazovací kultura“, která znečišťuje životní prostředí a ničí oceány. Rozhodla se proto vydat zákaz plastových brček, vatových tyčinek do uší a míchátek kávy, informoval deník Daily Mail.
19.04.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

„Na chemický útok měl prostředky jen Asad,“ řekla Mayová. USA: Rusko manipuluje s důkazy

 
Chemický útok v syrské Dúmě nemohl spáchat nikdo jiný než režim prezidenta Bašára Asada. V britském parlamentu to v pondělí řekla premiérka Theresa Mayová, podle níž Rusko v Radě bezpečnosti OSN zablokovalo veškeré snahy o diplomatické řešení krize. Británie spolu se Spojenými státy a Francií v sobotu podnikla vojenský úder proti cílům v Sýrii. Americký zástupce při mezinárodní Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) zároveň v pondělí obvinil Rusko, které je spojencem syrského režimu, že v Dúmě patrně manipulovalo s důkazy o chemickém útoku.
16.04.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3641 článků) , Theresa Mayová (123 článků)

Trump o Sýrii zatím nerozhodl: Poradí se s Mayovou a Macronem

 
Americký prezident Donald Trump jednal o situaci v Sýrii se svými bezpečnostními poradci, žádné rozhodnutí ohledně případného úderu na tuto zemi kvůli údajnému chemickému útoku na město Dúmá ale zatím neučinil. Oznámil to dnes Bílý dům v prohlášení. Trump si podle komuniké bude ještě dnes telefonovat s britskou premiérkou Theresou Mayovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
12.04.2018 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3641 článků) , Theresa Mayová (123 článků) , Emmanuel Macron (170 článků)

Britští vědci: Nejsme schopni dokázat, že novičok byl z Ruska. Předali jsme to vládě Mayové, která...

 
Britští vědci už otevřeně přiznávají, že nezjistili nic o původu jedu novičok, kterým měl být v Salisbury otráven společně se svou dcerou bývalý ruský agent Sergej Skripal. Tuto informaci od nich prý dostala i premiérka Theresa Mayová a vláda, která ale vytrvale hovoří o prokázané vině Ruska.
03.04.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Babiš mluvil v Bruselu o ruské lži. Otrávený exšpion zůstává v kritickém stavu

 
V kauze otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery je podle českého premiéra Andreje Babiše důležité především to, aby členské země EU postupovaly společně. Uvedl to dnes v Bruselu, kam byl svolán summit EU. Kauzu Skripal řešili stranou ostatních i Theresa Mayová, Angela Merkelová a Emmanuel Macron.
22.03.2018 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12385 článků) , Angela Merkelová (2093 článků) , Theresa Mayová (123 článků) , Emmanuel Macron (170 článků)

Summit EU řeší kauzu Skripal. Babiš se před tím sešel s Mayovou

 
O útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru a o odpovědi na něj začali dnes na summitu v Bruselu jednat prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie. Český premiér Andrej Babiš se krátce před začátkem pracovní večeře setkal s britskou premiérkou Theresou Mayovou. O výsledku tohoto jednání ale zatím nic známo není.
22.03.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12385 článků) , Theresa Mayová (123 článků)

Dnes večer se bude v EU účtovat s Ruskem. V hlavní roli Theresa Mayová

 
Bruselský server Politico informuje o podrobnostech dnešního plánovaného setkání britské premiérky Theresy Mayové se zástupci členských států EU na Evropské radě. Hlavním tématem bude útok na bývalého ruského agenta na britské půdě.
22.03.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Rusko a smrt Skripala? Lež a propaganda, je to jinak, dal na stůl fakta diplomat z Británie

 
Nejenom Velká Británie, ale i další země řeší záhadu, která se týká útoku na bývalého ruského špiona a jeho dceru za kanálem La Manche. Ministerská předsedkyně Theresa Mayová i většina představitelů členských zemí EU obviňuje RF. Ve veřejném prostoru však zaznívají i jiné názory.
19.03.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Británie má spoustu problémů a obviňování Moskvy slouží k odvedení pozornosti, říká ruský velvyslanec v Londýně

 
Velkou Británií nadále otřásá otrava dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. Agent žil v Británii. Premiérka ostrovního království Theresa Mayová viní z otravy dvojitého agenta Rusko. Ruský velvyslanec v Londýně Alexander Jakovenko k tomu pro ruskou agenturu Tass poznamenal, že Británie má v souvislosti se svým odchodem z EU spoustu problémů, a ukazováním prstem na Rusko jen odvádí pozornost od těchto problémů.
16.03.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků) , Alexander Alexander (189 článků)

Británie po smrti exšpiona: Ruští zbohatlíci spojení s Putinem budou pod dozorem

 
Britská policie by se mohla zaměřit na bohaté Rusy, kteří za svůj majetek vděčí vazbám na prezidenta Vladimira Putina. V rozhovoru pro televizní stanici BBC to naznačil britský ministr zahraničí Boris Johnson. Už ve středu premiérka Theresa Mayová oznámila opatření přijatá v reakci na kauzu otravy bývalého ruského agenta Skripala a jeho dcery, včetně vypovězení 23 ruských diplomatů ze země.
15.03.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3032 článků) , Theresa Mayová (123 článků)

Británie vypoví 23 ruských diplomatů. Na opuštění země mají týden

 
Přes dvě desítky ruských diplomatů vypoví Británie v reakci na případ otravy bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, které úřady identifikovaly jako nedeklarované pracovníky tajných služeb. „Na opuštění země mají týden. Jde o největší počet vypovězených diplomatů za posledních více než 30 let, tedy od studené války,“ oznámila poslancům britského parlamentu premiérka Theresa Mayová.
14.03.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Britové ženou ze země ruské diplomaty

 
Británie v reakci na případ otravy bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery vypoví 23 ruských diplomatů, které úřady identifikovaly jako nedeklarované pracovníky tajných služeb. Na opuštění země mají týden. Poslancům britského parlamentu to ve středu oznámila premiérka Theresa Mayová. Jde o největší počet vypovězených diplomatů za posledních více než 30 let, tedy od studené války. Moskva obvinění odmítá, vláda zatím ale oficiálně nereagovala. 
14.03.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Mayová kvůli smrti agenta vyhodila z Británie rekordní počet ruských diplomatů

 
Británie v reakci na případ otravy bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery vypoví 23 ruských diplomatů, které úřady identifikovaly jako nedeklarované pracovníky tajných služeb. Na opuštění země mají týden. Poslancům britského parlamentu to dnes oznámila premiérka Theresa Mayová s tím, že jde o největší počet vypovězených diplomatů za posledních více než 30 let, tedy od studené války. Rusko podle Mayové může za pokus o vraždu Sergeje a Julije Skripalových. Moskva obvinění odmítá a už dříve pohrozila odvetnými opatřeními.
14.03.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Bývalého agenta otrávili sovětským jedem. Jak se dostal do Británie?

 
Otrávení agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury má s největší pravděpodobností na svědomí Rusko. Prohlásila to britská premiérka Theresa Mayová. Podle níž už předvolán ruský velvyslanec v Londýně, který má vysvětlit, jak se dostala nervová látka vyvinutá v Rusku do Británie.
12.03.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Špiona a jeho dceru podle všeho otrávil Kreml, řekla Mayová. A vytočila Rusy

 
Britská premiérka Theresa Mayová včera po jednání Národní bezpečnostní rady  označila za vysoce pravděpodobné, že Rusko je zodpovědné za otrávení agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. Ruské ministerstvo zahraničí označilo obvinění vůči Moskvě za pohádku a politickou kampaň založenou na provokacích.
12.03.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků) , Tom Tom (74 článků)

Křetínský jednal s Mayovou. Zúčastnil se schůzky s kapitány evropského byznysu

 
Britská premiérka Theresa Mayová hostila ve čtvrtek setkání klíčových postav evropského trhu. Jednalo se hlavně o tom, jak se bude postupovat během odchodu Velké Británie z Evropské unie. Byznysmeny zajímalo, jak se situace vyvíjí. Mezi přítomnými byl i podnikatel Daniel Křetínský, šéf konglomerátu Energetický a průmyslový holding (EPH), majitel fotbalového klubu Sparta a jeden z akcionářů vydavatelství Blesku Czech News Center.
09.03.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků) , Daniel Křetínský (15 článků)

Zbyněk Fiala: Corbyn chce státní banky

 
Britská vláda konzervativní premiérky Theresy Mayové je ve hře, protože stranu rozštěpil bezvýchodný Brexit. Labouristé cítí, že jsou na řadě a začínají důrazněji ohlašovat své priority. Jednou z nich je, že finanční systém musí sloužit reálné ekonomice, nikoliv ji ždímat a rozkrádat, jak si zvykl. Pomoc musí dostat malé a střední podniky, páteř ekonomiky. Sloužit jim má síť regionálních veřejných bank. Ty by mohly vzniknout buď nově, nebo z Royal Bank of Scotland, fakticky zestátněné vládní pomocí v době finanční krize.
22.02.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Mayová si v parlamentu utahovala z Corbyna kvůli aféře s StB

 
Kvůli aféře kolem schůzek s příslušníkem československé Státní bezpečnosti (StB) si dnes britská premiérka Theresa Mayová vzala na paškál předsedu opozičních labouristů Jeremyho Corbyna. Využila přitom zvukové podobnosti anglických slov šek a Čech, píše ČTK.
21.02.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

Policie ČR: Operace TRIAGE

 
V souvislosti se sobotním vyjádřením britské premiérky Theresy Mayové na bezpečnostní konferenci v Mnichově o rozbití „gangu otrokářů“ poskytuje Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) informace k tomuto případu.
21.02.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)

V případu „moderních otrokářů“, o němž mluvila premiérka Mayová, figurovali i Češi

 
Rozbití otrokářského gangu s pomocí české policie, které v sobotním projevu uvedla jako příklad úspěšné spolupráce britská premiérka Theresa Mayová, se týkalo pěti pachatelů z Česka. Své krajany nalákali do Anglie s příslibem dobrého výdělku, poté je však vykořisťovali a nutili je krást. Soud v Plymouthu pětici uložil celkem 20 let vězení, sdělil v úterý na webu mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.
20.02.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (123 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »