Hlavatý a hejtmani Pokorná Jermanová a Půta se vzdali poslaneckého mandátu

 
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) i její liberecký kolega Martin Půta (STAN) se dnes ústně vzdali svých poslaneckých mandátů. Stejně tak v závěru ustavující schůze dolní parlamentní komory učinil poslanec ANO Jiří Hlavatý, který se chce v lednových doplňovacích volbách na Trutnovsku vrátit do Senátu.
24.11.2017 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (56 článků) , Jiří Hlavatý (3 články)

Změní elektrické tahače Tesla Semi svět? „Musí se naučit jezdit v konvojích,“ říkají vědci z ČVUT

 
Minulý pátek představil vizionář Elon Musk nový elektrický tahač Tesla Semi, který má představovat budoucnost nákladní dopravy. Konkurenceschopnost nového vozu však vyvolává v odborných kruzích diskuze. Není totiž jasné, zda se při ceně baterií a počtu nabíjecích cyklů může jeho provoz vyplatit.
24.11.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (38 článků)

Pomeje (52) drasticky hubne! Jak pokračuje jeho léčba rakoviny?

 
Pro Jiřího Pomeje, který trpí rakovinou hrtanu, zatím neměli lékaři mnoho dobrých zpráv. Nemoci se momentálně snaží zbavit alternativní cestou. Už 14 dní nejí a pije jenom čaj, vodu a šťávy ze zeleniny. Sám říká, že je to »pekelnej« boj.
24.11.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1262 článků)

„Žádný mozek, jenom svaly,“ naštvalo Okamuru. A ODS nechce líbat jeho ani Babišův prsten

 
V potyčku o „líbání prstenu“ se zvrhl v pátek ve Sněmovně spor o to, že Petr Fiala (ODS) jako jediný nebyl zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny a to i přesto, že ve volbách ODS skončila na druhém místě. Tím se naopak stal Tomio Okamura, který ODS vzkazoval, že nepřišla požádat o podporu. Sám se však rozohnil kvůli označení, že nemá „žádný mozek“, ale má „jen svaly“. ODS na jeho slova reagovala tím, že nepoklekne před Andrejem Babišem, ani před ním.
24.11.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10628 článků) , Petr Fiala (1165 článků) , Tomio Okamura (1813 článků)

Tomáš Řepka odkrývá smutné pozadí: U předání dítěte Erbové asistovala policie!

 
Král blikanců a bouřlivák Tomáš Řepka (43) zanedlouho bude mít křest své knihy s názvem Děkuji. V ní se otáčí do minulosti. Nejenže popisuje manželství s Vlaďkou Erbovou (34), ale i vztahy s jejím prvním manželem Zdeňkem Bahenským (31). A v tomto případě jde o hodně smutnou pasáž. Když si exmanžel bývalé playmate přijel pro svou dceru, častokrát narazil. Dokonce při jednom z předání museli asistovat muži zákona.
24.11.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (953 článků)

Předčasné volby, hrozba Okamura, Zeman... Muž, který pozorně sleduje politické dění, odhaluje taktiku Andreje Babiše

 
POLITOLOGOVÉ „Babiš to má rozehrané jako šachista, má několik scénářů. Je pro něj klíčové si zbytečně nezavírat dveře. Proto se snaží udržet co nejvíce potenciálních koaličních partnerů – ať skrytých nebo otevřených – stále ve hře,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček. V případných předčasných volbách by patrně všichni tratili, kromě Babiše. „Už z toho prostého důvodu, že má na volby peníze,“ konstatuje. Pro ODS je podle něj teď strategické nenechat se lapit ani Kalouskem, ani Babišem.
24.11.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10628 článků) , Jan Zeman (286 článků)

Aleš Rozehnal: Ministr Pelikán zřejmě vyjednáváním s Fajádem porušil zákon

 
Podle novináře Janka Kroupy se ministr spravedlnosti Robert Pelikán v propuštění domnělého libanonského agenta Fajáda angažoval víc, než se dosud vědělo. Údajně byl ministr spravedlnosti za Fajádem „v tichosti ve vězení“ a nikomu o tom neřekl.
24.11.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (93 článků) , Robert Pelikán (351 článků)

Česko chce zpátky ostatky kardinála Berana. Je pohřben na nejposvátnějším místě ve Vatikánu

 
Ostatky kardinála Josefa Berana, který byl po smrti v římském exilu v roce 1969 jako jediný Čech pohřben ve vatikánské svatopetrské bazilice, se možná dostanou do Česka. Český velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík poslal v září dopis kardinálovi Pietru Parolinovi, který je státním sekretářem Svatého stolce a hlavním papežovým diplomatem, zda by bylo možné ostatky vyzvednout a převézt domů. Vošalík připouští, že dotaz má naději na úspěch. Píše o tom Aktuálně.cz.
24.11.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (1 článek) , Pavel Čech (100 článků)

Jsem vycucaná škeble, říká Pomeje! Rakovinu chce vyhladovět. Za dva týdny zhubl 10 kilo!

 
Jiří Pomeje (52) se rozhodl, že se pokusí se zákeřnou rakovinou hrtanu bojovat pomocí hladovky. Mnozí mu zpočátku nevěřili a předvídali, že předsevzetí rázem poruší. Ovšem herec již statečně bojuje celé dva týdny a další měsíc bez jídla ho čeká. Jak se teď cítí a co se u něj za posledních 14 dní změnilo?
24.11.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1262 článků)

Pharrell Williams má vlastní kolekci bot Chanel

 
Zpěvák, textař a producent Pharrell Williams se netají svou velkou vášní pro vysokou módu. Libuje si v luxusních domech a mezi jeho nejoblíbenější patří Chanel. Když mu tak umělecký šéf této značky Karl Lagerfeld nabídl spolupráci, čtyřiačtyřicetiletý hudebník zajásal radostí. A tak se jeho fanoušci můžou těšit na Pharrellovu kolekci tenisek s logem Chanel.
24.11.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Pharrell Williams (62 článků) , Karl Lagerfeld (120 článků)