Ministryně Marksová: Nemůžeme se divit, že odchází pracovat třeba do supermarketu

 
Zhruba sto tisíc pracovníků v sociálních službách by se od července mělo dočkat zvýšení platu nebo mzdy. Ministryně Michaela Marksová navrhuje vládě další zvýšení v této dlouhodobě podfinancované oblasti. Přilepší si nejen lidé přímo pečující o potřebné, ale také pracovníci zajišťující provozní, technické nebo administrativní práce. Nízké platy vedou k odlivu kvalifikovaných sil z tohoto sektoru, což ohrožuje celý systém péče o seniory a zdravotně handicapované.
25.04.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (408 článků)

Zdeněk Jemelík: Stát ponižuje své oběti

 
Je obecně známo, že občas dochází k justičním přehmatům, což snižuje kvalitu života v zemi. Vládnoucí pseudoelity to nezajímá, protože se to týká jen nevýznamné menšiny národa, která je pro ně pod hranicí zajímavosti. Někteří jednotlivci se občas ozvou, ale až když se jich choroba přímo dotkne. Příkladem budiž David Rath, který začal křičet, že „vazba je tortura“ (svým způsobem oprávněně), až se sám dostal za mříže. Nikdy před tím jako významný politik nezvedl hlas proti nadužívání vazby, které je dlouhodobě trvalým jevem, snižujícím hodnotu právního prostředí státu. Mnozí považují za účinný prostředek předcházení justičních přehmatů vynucování odpovědnosti na jejich původcích. I přední činitelé justice ale přiznávají, že selhává soustava kárných žalobců, z čehož lze vyvodit, že tlak na odpovědnost za odvedenou práci je nedostatečný. Ale návrhy na „utažení šroubů“ soudcům a státním zástupcům narážejí na odpor, odůvodněný tvrzením, že jejich nedotknutelnost je pojistkou nezávislosti a nestrannosti.
25.04.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4281 článků)

Denně mi vmetou do tváře, že jsem dceru nazval prasetem, říká Baldwin

 
Už je to deset let, co hollywoodskému herci Alecu Baldwinovi (59) ujely nervy a vynadal své dceři, tehdy 11leté Ireland. Nazval ji prasetem. A přestože ona si z toho po letech dělá legraci, jemu to častou vmetou do tváře naprosto cizí lidé.
25.04.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Alec Baldwin (132 článků)

Recenze: Čaroděj-policista předvádí psí kusy v Prokletých domovech

 
V novém pokračování čarodějnicko-policejních trampot mladého učně a konstábla Petera Granta se čtenáři dostanou na kobylku Muži bez tváře, jehož spletité plány čím dál tím víc zasahují Peterovi do života. Harry Potter s policejním pendrekem je tentokrát složitější, ale zároveň také zmatenější než v předchozích dílech. Skalní fanoušci, si ale čtení opět užijí.
25.04.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1188 článků)

Souhlasíte s výsledky 9. kola Tvoje tvář má známý hlas?

 
V neděli proběhlo již 9. kolo populární soutěže, ve které na sebe berou soutěžící podobu českých i zahraničních hvězd. Tentokráte se z vítězství radovala Martha Issová, přeměněná v Lionela Richieho, která vyhrála s neskutečným náskokem a získala celkem 50 bodů. Byla také vaší favoritkou? Jak to celé dopadlo se můžete podívat v následujícím článku.
25.04.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Richie (44 článků) , Martha Issová (253 článků)

Hvězda ULICE Sabina Rojková válcuje Annu Kadeřávkovou! Z roztomilé holčičky je sexy kočička!

 
Seriálem Ulice prošel neskutečný počet hereček. Některé byly krásnější, jiné byly řekněme zajímavější typy. Ve chvíli, kdy v seriálu skončila Sandeva a Kadeřávková, moc té pomyslné krásy nezbylo. Naštěstí zbyla Sabina Rojková, která celé ženské osazenstvo svojí krásou doslova zachraňuje!
25.04.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Rojková (12 článků) , Anna Kadeřávková (37 článků)

Detektivové z elitního Tempusu v cele: Vyšetřovali vraždy Mrázka a Běly, GIBS jim vtrhla do kanceláří

 
Tři z vyšetřovatelů týmu Tempus, kteří se zabývali vraždou bosse podsvětí 90. let Antonína Běly, skončili sami ve vyšetřovací cele. Posvítila si na ně Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Nikdo ovšem neví proč. Informovaný zdroj mluví o zastrašování – Tempus se totiž věnuje i vraždě Františka Mrázka.
25.04.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (125 článků)

Zeman a Drahoš zahájili kampaň: Sběr podpisů začal!

 
Dva žhaví kandidáti v boji o Hrad včera začali se sběrem podpisů. Aby mohl svůj úřad obhajovat Miloš Zeman (72), přidala pod petiční arch jako první svůj podpis jeho manželka Ivana Zemanová (50), která je rovněž šéfkou jeho prezidentské kampaně.
25.04.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16611 článků) , Ivana Zemanová (274 článků)

To je katastrofa, hnízdo sršňů! Donald J. Trump si zase po čase otevřel pusu, jak byste to asi nečekali

 
Donald Trump pozval konzervativní média na exkluzivní brífink. Informuje o tom prezidentovi nakloněný server Breitbart.com. Co s nimi řešil?
25.04.2017 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2616 článků)

Drogy, alkohol, hazardní hry... V týmu Viktorie Plzeň je něco shnilého

 
Gamblerství a sebevražda Františka Rajtorala. Alkoholové eskapády Davida Limberského. Drogový úlet Ondřeje Vaňka. Drogový úlet Davida Bystroně. Pivní lázně Pavla Horvátha. Vzteklé chování Milana Petržely nebo trenéra Vrby... Víte, co tohle všechno spojuje? Ano, je to všechno Made in Plzeň.
25.04.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: David Limberský (71 článků) , Milan Petržela (40 článků) , František Rajtoral (40 článků) , Pavel Horváth (157 článků) , Pavel Vrba (390 článků) , Pavel Vrba (384 článků)