Sébastien Loeb

automobilový závodník

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Sébastien Loeb »

Z bláta do sněhu a zpět: Recenze Sébastien Loeb Rally Evo

Závody rallye vždy patřily ke specifickým závodním videohrám, v nichž hráči prověřili své schopnosti v terénu. Jízda na asfaltu, v bahně, na poušti nebo ve sněhu vždy vyžadovala odlišný přístup. Své o tom ví nejlíp Sébastien Loeb, devítinásobný mistr světa, který se konečně dočkal vlastní videohry. Ta ho sice oslavuje jako boha za volantem, ale k nebeským kvalitám má daleko.
10.02.2016 20:45 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků)

Loeb zakončil kariéru v rallye havárií, ve Francii kraloval Ogier

Francouzská rallye byla svědkem symbolického střídání stráží na trůnu v automobilovém soutěžním sportu. Zatímco po čtvrteční korunovaci potvrdil zisk titulu mistra světa vítězstvím v domácím závodě Sébastien Ogier, jeho předchůdce a idol francouzského publika Sébastien Loeb se s kariérou v rallye rozloučil nešťastně havárií.
06.10.2013 16:05 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Sébastien Ogier (25 článků)

Citroen a fenomenální rally úspěch

Tým Citroën Total World Rally Team získal na závěr rally Francie svůj 8. titul v Poháru konstruktérů. Za výsledkem stojí výkonnost jeho obou posádek za volantem vozů DS3 WRC i celý tým Citroën Racing. Dvojice Sébastien Loeb a Daniel Elena současně získala svůj 9. titul v řadě v mistrovství světa v rally, což je v motoristickém sportu až neuvěřitelný výkon!
20.10.2012 09:40 |

Loeb podeváté mistrem světa!

Od pátečního rána vedli Sébastien Loeb a Daniel Elena na Rally Francie, aby si v neděli odpoledne dojeli ve Štrasburku pro osmé vítězství sezony a v pořadí už 75. triumf kariéry. Tento výsledek značí jediné - devátý titul mistra světa v řadě! A že také Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen stanuli na stupních vítězů, přidali body potřebné k dalšímu světovému titulu, tentokráte pro Citroën v Poháru konstruktérů. Citroën Total World Rally Team tak docílil celkově osmou světovou korunku.
08.10.2012 09:35 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Mikko Hirvonen (33 článků)

Loeb chce pokořit X Games

Citroën Racing a Sébastien Loeb se horlivě připravují na závod v rámci X Games Los Angeles 2012. Osminásobný mistr světa v rally si zde za volantem vozu Citroën DS3 „XL“ v barvách týmů Red Bull a Total poměří své síly s nejlepšími piloty mistrovství Global Rallycross Championship.
26.06.2012 14:15 |

Loeb vyhrál Rally Nový Zéland a slaví pátý triumf v sezoně

Francouzský jezdec Sébastien Loeb s vozem Citroën DS3 WRC vyhrál Rally Nový Zéland a triumfoval už v pátém závodu letošní sezony. Na druhé příčce skončil Loebův týmový kolega Mikko Hirvonen z Finska, třetí byl Nor Petter Solberg.
24.06.2012 11:40 |

Citroen WRC před Rally Nový Zéland

První polovinu sezony 2012 završí mistrovství světa FIA WRC u protinožců na Brother Rally Nový Zéland. Vedoucí v pořadí světového šampionátu pilotů i Poháru konstruktérů, Sébastien Loeb - Daniel Elena a Citroën Total World Rally Team udělají vše pro to, aby jejich daleká cesta byla úspěšná. Druzí v celkovém pořadí, Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen, budou na Novém Zélandu obhajovat své pozice.
21.06.2012 09:25 |

Citroën na Euru 2012

U příležitosti šampionátu EURO 2012 uvádí značka Citroën na trh limitovanou sérii "Passion Bleus". V souvislosti s francouzským fotbalovým týmem, jehož je značka partnerem, také vyvinula novou reklamní kampaň a facebookovou hru, která proti sobě postavila hráče fotbalového týmu a 8-násobného mistra světa v rally Sébastiena Loeba.
04.06.2012 23:55 |

Rallye Acropolis – další double Citroënu

Božská rally, jak organizátoři přezdívají Rally Acropolis, aneb řecký díl v mistrovství světa WRC, byl svědkem skvělého výsledku pro Citroën Total World Rally Team. Sébastien Loeb/Daniel Elena a Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen, posádky francouzského týmu, totiž zaznamenaly jejich v pořadí třetí double sezony - po Mexiku a Argentině, kde také obě posádky skončily na prvním a druhém místě ve stejném pořadí. Sébastien Loeb a Citroën tudíž zvýšili náskok na čele World Championships, zatímco Mikko Hirvonen se přesunuje hned na druhé místo v pořadí pilotů.
30.05.2012 11:55 |

Prokop vybojoval v Rallye Akropolis skvělé páté místo

Francouz Sébastien Loeb se citroenem vyhrál Rallye Akropolis před stájovým kolegou Mikkou Hirvonenem z Finska. Martin Prokop vylepšil v závěrečném dnu své postavení o jednu pozici a dojel na páté příčce.
27.05.2012 16:30 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Martin Prokop (61 článků) , Mikko Hirvonen (33 článků)

WRC: Další double Citroënu

Od pátku až do nedělního finále vydržel tandem Citroën Total World Rally Team na prvních dvou místech Rally Argentina. Sébastien Loeb a Daniel Elena stvrdili jejich 7. triumf na této jihoamerické rally v řadě a 70. vítězství v kariéře ve WRC, když vyhráli před týmovými kolegy Mikko Hirvonenem a Jarmo Lehtinenenem.
04.05.2012 00:00 |

Prokop vylepšil 4. místem české maximum v MS v rallye

Automobilový jezdec Martin Prokop s fordem skončil v Argentinské rallye na čtvrtém místě a dosáhl nejlepšího českého výsledku v historii mistrovství světa. Pátý díl letošního seriálu vyhrál osminásobný světový šampion Francouz Sébastien Loeb z týmu Citroën a jubilejním 70. triumfem v kariéře si upevnil průběžné první místo.
29.04.2012 23:35 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Martin Prokop (61 článků)

CITROËN – WRC – po Rally Portugalsko

Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen oslavili v Portugalsku jejich první vítězství na voze Citroën DS3 WRC. Skvělým výkonem si finský pilot připsal 15. prvenství v mistrovství světa a ujal se vedení v celkovém pořadí šampionátu před Sébastienem Loebem. Citroën Total World Rally Team tak navíc udržel mírný náskok na čele klasifikace Poháru konstruktérů.
03.04.2012 07:30 |

Prokop si v Portugalské rallye vyjel životní šesté místo

Martin Prokop s fordem dojel šestý v Portugalské rallye a připsal si nejlepší výsledek v mistrovství světa. Čtvrtý díl seriálu vyhrál Fin Mikko Hirvonen s citroënem a dostal se do čela celkového pořadí před týmového kolegu Sébastiena Loeba z Francie.
01.04.2012 20:55 |

Loeb vyhrál pošesté Mexickou rallye a zvýšil vedení v MS

Francouzský pilot Sébastien Loeb na citroënu vyhrál pošesté za sebou Mexickou rallye, třetí díl mistrovství světa v automobilových soutěžích. Osminásobný světový šampion po druhém vítězství v sezoně a celkem už 69. v kariéře zvýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí.
12.03.2012 06:10 |

Citroen Racing po Rally Švédsko

Sébastien Loeb a Daniel Elena si udrželi vedení v mistrovství světa pilotů díky bodům za šesté místo v celkovém pořadí a za nejlepší čas v Power Stage. Citroën tak i nadále vede pořadí v Poháru konstruktérů.
13.02.2012 14:50 |

Citroen World Rally Team před Rally Švédsko

Po startu ve velkém stylu na Rallye Monte Carlo míří mistrovství světa WRC do Skandinávie na Rally Švédsko, jejíž část se ale pojede také v Norsku. Po přesvědčivém vítězství v Knížectví čekají osminásobné mistry světa Sébastiena Loeba a Daniela Elenu severští piloti, navíc na jejich domácí půdě.
07.02.2012 19:30 |

Loeb pošesté vítězem Monte Carla

80. Rally Monte Carlo má staronové vítěze - pošesté v historii se při návratu tohoto klasického podniku do mistrovství světa radovali osminásobní světoví šampioni Sébastien Loeb a Daniel Elena. Kromě bodového zisku za prvenství si připsali i tři prémiové body za vítězství v Power Stage.
23.01.2012 11:55 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Carla Daniel (2 články)

Rally Monte Carlo vede i po čtvrtém dnu Loeb a je blízko triumfu

Mistr světa Sébastien Loeb s vozem Citröen je i po čtvrtém dnu v čele Rally Monte Carlo, která je úvodním podnikem mistrovství světa WRC.
21.01.2012 22:10 |

Rally Monte Carlo vede po třetím dnu Francouz Loeb

Mistr světa Sébastien Loeb s vozem Citröen je i po třetím dnu na čele Rally Monte Carlo, která je úvodním podnikem mistrovství světa WRC.
20.01.2012 16:40 |