Články k osobnosti

Roman Polanski

  herec, scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Roman Polanski »
 

Další chlípník v Hollywoodu? Ze sexuálního obtěžování je obviněn Steven Seagal!

 
Roman Polanski (84), Harvey Weinstein (65), Kevin Spacey (58). Na ty všechny si nyní ukazuje prstem celý svět. Všichni tři totiž čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen i mužů. A jak se zdá, seznam úchyláků z Hollywoodu se rozšiřuje. Na seznam teď herečky přidaly i svalovce Stevena Seagala (65).
10.11.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Steven Seagal (90 článků) , Kevin Spacey (64 článků) , Roman Polanski (91 článků) , Harvey Weinstein (99 článků)

Roman Polanski čelí dalšímu obvinění ze znásilnění patnáctileté dívky

 
Švýcarská policie hodlá vyslýchat polského režiséra Romana Polanského, jehož teď německo-švýcarská herečka Renate Langer obvinila ze znásilnění. Mělo k tomu dojít v roce 1972, kdy jí bylo patnáct let. Mlčet se prý rozhodla kvůli citlivým rodičům, které by tato informace podle jejího názoru zabila. Když jsou ale oba po smrti, chce Langer hovořit otevřeně o tom, jaký je podle jejího názoru Polanski.
05.10.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků) , Renate Langer (2 články)

Romana Polanského z pohlavního zneužití nezletilé obvinila další Američanka

 
Advokáti režiséra Romana Polanského přišli v březnu s převratnou zprávou. Věřili, že se polský filmař bude moci po téměř čtyřiceti letech vrátit do USA. Jenže soudy v Los Angeles v dubnu rozhodly, že pokud na půdu USA jeho noha vstoupí, ihned ho zatknou a půjde za mříže. A teď se situace výrazně zhoršila kvůli novému obvinění. Jistá Robin M. přišla s nařčením, že ji Polanski pohlavně zneužil jako nezletilou dívku, a hodlá proti němu svědčit.
22.08.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Zavraždil těhotnou ženu jeho kolegy, teď o něm Tarantino natočí film! Manson na plátně s Bradem Pittem?!

 
Hollywoodský režisér Quentin Tarantino (54) má před sebou opět úkol, který by mohl ovlivnit světovou kinematografii. Po filmech Nespoutaný Django, Osm hrozných nebo Hanebných panchartech má v plánu natočit životopisný film. A to hned o jednom z největších vrahů Charlesi Mansonovi (82), který měl prsty v brutální vraždě těhotné manželky režiséra Romana Polanského (83).
17.07.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1618 článků) , Quentin Tarantino (184 článků) , Roman Polanski (91 článků) , Charles Manson (34 článků)

Roman Polanski se po 40 letech může vrátit do USA

 
Režisér Roman Polanski se po čtyřiceti letech vrátí do USA. Přistane v Kalifornii a zamíří tam k soudu kvůli sexu s nezletilou dívkou, jehož se dopustil v roce 1977. Slavný filmař se ale nemusí bát vězení. Bylo mu přislíbeno, že soudce uzná, že si za zločin už trest odpykal.
16.03.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Roman Polanski rezignoval jako prezident poroty pro udělování Césarů

 
Režisér Roman Polanski odstoupil z pozice prezidenta porotoy francouzských filmových cen César. Podlehl tlaku feministek, které na něj útočí kvůli znásilnění nezletilé dívky, čehož se měl dopustit v sedmdesátých letech v USA, kde je na něj dodnes vydán zatykač. Právník třiaosmdesátiletého filmaře potvrdil, že důvodem k odstoupení je tlak veřejnosti.
01.02.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Zemřel proslulý kameraman Slocombe, který natočil Indianu Jonese. Bylo mu 103 let

 
Ve věku 103 let zemřel v pondělí v Londýně britský kameraman Douglas Slocombe. Jako mladý natočil v roce 1939 invazi nacistů do Polska, později proslul mimo jiné spoluprací se Stevenem Spielbergem na trilogii Indiana Jones. "Před kamerou ztvárnil Indianu Jonese Harrison Ford, ale v zákulisí byl mým hrdinou Dougie se svým týmem," vzpomíná na natáčení režisér Spielberg. Slocombe patřil k neuznávanějším britským kameramanům. Natočil 80 filmů a spolupracoval s takovými režiséry, jako byli George Cukor, John Huston, Norman Jewison a Roman Polanski.
23.02.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Harrison Ford (145 článků) , Steven Spielberg (142 článků) , Roman Polanski (91 článků) , John Huston (2 články) , Norman Jewison (1 článek) , George Cukor (1 článek) , Douglas Slocombe (2 články)

Dokonalý Adrien Brody v jednom z nejlepších válečných filmů: Dnešního Pianistu prostě nesmíte vynechat!

 
Na filmy o 2. světové válce si troufají mnozí, ale jen málokomu se podaří natočit tak velkolepý snímek, jakým bezesporu je Pianista Romana Polanskiho. Životní roli si zde střihl herec Adrien Brody.
25.01.2016 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Adrien Brody (9 článků) , Roman Polanski (91 článků)

Je to definitivní: Polsko Polanského do USA nevydá

 
Režisér Roman Polanski si může oddychnout, Polsko ho ke stíhání do Spojených států nevydá. Krakovský prokurátor rozhodl, že se proti říjnovému verdiktu neodvolá, rozsudek tak nebyl právní moci. Rozhodnutí Polska je tak už definitivní. 
27.11.2015 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Poláci odročili vydání Polanského do USA

 
Soud v polském Krakově odročil jednání o možném vydání filmového režiséra Romana Polanského do Spojených států, kde mu hrozí trest za sexuální styk z nezletilou v roce 1977. Soudce krok zdůvodnil nedostatkem dokumentů potřebných pro konečné rozhodnutí. Polanski, který žije ve Francii, nebyl u soudu přítomen. Nové jednání je naplánováno na 22. května, uvedla agentura Reuters.
09.04.2015 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Polanski poputuje do vězení: Polsko je připraveno ho vydat do USA!

 
Krakovská prokuratura poslala k soudu v tomto jihopolském městě žádost o vydání filmového režiséra Romana Polanského do Spojených států kvůli sexuálními styku s nezletilou v roce 1977. Znamená to, že podle vyšetřovatelů je vydání Polanského přípustné, i když jde o polského občana, informovala dnes agentura PAP. „Další postup bude záležet na soudu,“ píše se na internetových stránkách prokuratury.
21.01.2015 08:41 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Američané žádají Polsko o vydání režiséra Polanského

 
Filmový režisér Roman Polanski je v USA stíhán kvůli dávnému sexuálnímu deliktu s nezletilou modelkou.
07.01.2015 14:27 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Polanski stále čelí zatykači z USA. Polsko režiséra brání

 
Režiséra Romana Polanského stále chtějí zatknout Američané. V roce 1977 údajně sexuálně zneužil teprve třináctiletou dívku. V Polsku je čin ale promlčen.
30.10.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Polanski zmizel z festivalu v Locarnu. Lidé proti němu protestovali

 
Slavný režisér Roman Polanski se elegantně stáhnul z filmového festivalu v Locarnu a nepřevezme cenu za celoživotní výkon. Lidé totiž začali protestovat proti tomu, že má být údajný sexuální násilník Polanski poctěn.
12.08.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Roman Polanski chce točit thriller o antisemitismu v Krakově

 
Slavný režisér se plánuje vrátit do krakovského ghetta, odkud unikl před nacisty, a natočit tam film o Dreyfusově aféře. Má však obavy ze zatčení kvůli obvinění ze sexuálního deliktu v USA.
27.06.2014 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Režisér Polanski chce točit o Dreyfusově aféře, ale bojí se zatčení

 
Režisér Roman Polanski by chtěl ve svém rodném Polsku natočit další film s židovským tématem. Na snímku o Dreyfusově aféře z 19. století však bude pracovat prý jen tehdy, pokud dostane záruku, že filmařské práce nebudou přerušeny kvůli problémům se zákonem. Uvedla to agentura Reuters.
27.06.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Režisér Roman Polanski: Vůbec nechápu, proč někdo odchází do důchodu

 
Režisér Roman Polanski má už osmdesát roků, ale na důchod nemá přesto ani pomyšlení. Vlastně vůbec nechápe, proč někdo přestane pracovat a tvořit a odejde na odpočinek. Vášeň pro film ho neopustila ani v osmdesáti a hodlá stále tvořit snímky pro velká kina.
15.04.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Polanski dostal za film o sadomasochistickém vztahu Césara

 
Polsko-francouzský tvůrce Roman Polanski získal v pátek Césara, francouzskou obdobu amerického Oscara, za nejlepší režii ve filmu La Vénus à la fourrure (Venuše v kožichu). Snímek pojednává o sadomasochistickém vztahu režiséra a herečky. Podle agentury AFP se v něm prolíná „umění a realita”.
01.03.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Nejsem Polanského oběť. Znásilněná po letech vydává paměti

 
Američanka Samantha Geimerová, kterou před 36 lety znásilnil režisér Roman Polanski, když jí bylo teprve 13 let, vydala paměti. Tento krok odůvodnila slovy, že je "načase, aby znovu začala vlastnit svůj vlastní příběh".
19.09.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)

Žena, která obvinila Polanského ze znásilnění, vydává paměti

 
Američanka Samantha Geimerová, kterou před 36 lety znásilnil režisér Roman Polanski, když jí bylo teprve 13 let, vydala paměti. Tento krok odůvodnila slovy, že je „načase, aby znovu začala vlastnit svůj vlastní příběh”, napsala dnes agentura AFP.
18.09.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Polanski (91 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »