Roman Koudelka

skokan na lyžích

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Roman Koudelka »

Mistrem světa je Rakušan Kraft. Koudelka obsadil 14. místo

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft získal na světovém šampionátu v závodě na středním můstku zlato. Nejlepší z Čechů byl čtrnáctý Roman Koudelka, zkušený Jakub Janda obsadil 23. místo.
25.02.2017 19:05 |

Osobnosti: Jakub Janda (372 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Koudelka s Jandou se vešli do elitní dvacítky, v Ga-Pa triumfoval Nor Tande

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil sedmnácté místo ve druhém závodě Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu a vyrovnal své maximum z letošní sezony. O dvě místa za ním skončil další český reprezentant Jakub Janda. Závod vyhrál Nor Daniel Andre Tande.
01.01.2017 17:05 |

Nervy na dranc. Koudelka hledá cestu, jak se dostat z výsledkové krize

Skokan na lyžích Roman Koudelka neprožívá zrovna dvakrát příjemné období ve své kariéře. Do sezony vstoupil s nadšením a očekáváním solidních výsledků, ty se však zatím nedostavují. Místo bojů o stupně vítězů ve Světovém poháru se rodák z Turnova často nevejde ani do bodované třicítky. Problém je podle jeho slov v hlavě, proto nyní častěji pracuje s psycholožkou Zdeňkou Sládečkovou. A věří, že Turné čtyř můstků přinese obrat k lepšímu.
26.12.2016 21:45 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků)

Koudelka pokazil v Ruce 2. kolo a skončil až na 17. místě

Český skokan na lyžích Roman Koudelka bodoval i ve druhém závodu nové sezony Světového poháru. Ve finském zimním středisku Ruka sice držel po 1. kole šesté místo, nakonec ale po nevydařeném druhém skoku obsadil 17. příčku.
26.11.2016 18:50 |

Fantastický Koudelka! Český skokan ovládl závod Světového poháru ve Wisle

Český skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál popáté v kariéře závod Světového poháru. O bod druhý skončil v polské Wisle Nor Kenneth Gangnes, třetí místo obsadil nestárnoucí Japonec Noriaki Kasai. Až pátý byl suverénní vládce letošní sezony Peter Prevc.
04.03.2016 23:10 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Noriaki Kasai (4 články) , Peter Prevc (1 článek)

Čeští skokané se seřadili od 10. do 12. místa. Prevc potvrdil skvělou formu

Roman Koudelka, Jan Matura a Jakub Janda se v závodu Světového poháru v německém Willingenu seřadili od desátého do dvanáctého místa. Skvělou formu potvrdil Peter Prevc, který znovu nenašel v závodě konkurenci, a navýšil tak náskok v čele průběžného pořadí seriálu před dnes třetím Němcem Severinem Freundem na 245 bodů.
10.01.2016 18:26 |

Osobnosti: Jakub Janda (372 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Peter Freund (1 článek)

Větrnou loterii ve Willingenu ovládli Němci, čeští skokané skončili pátí

Čeští skokani na lyžích Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka skončili pátí v závodu družstev Světového poháru ve Willingenu. Jednokolový závod, který značně ovlivnilo nepříznivé počasí, vyhráli domácí Němci.
09.01.2016 20:15 |

Osobnosti: Jakub Janda (372 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Lukáš Hlava (35 článků)

Prevc v Bischofshofenu nepřipustil drama a slaví premiérové vítězství na Turné

Slovinec Peter Prevc suverénním vítězstvím v rakouském Bischofshofenu potvrdil svůj triumf na Turné čtyř můstků. Třiadvacetiletý skokan se tak stal teprve druhým slovinským vítězem prestižního seriálu a zároveň ukončil osmiletou nadvládu rakouských skokanů.  Z českých skokanů nejvíce dařilo Romanu Koudelkovi, který v celkovém hodnocení obsadil čtrnácté místo.
06.01.2016 19:45 |

Koudelka skončil v Ga-Pa osmý, vedení na Turné se ujal Prevc

Druhý závod Turné čtyř můstků v německém Garmisch-Partenkirchenu vyhrál lídr Světového poháru Slovinec Peter Prevc, který se tak ujal průběžného vedení i na tomto tradičním podniku. Z českých skokanů se vyznamenal především Roman Koudelka, který skončil na osmém místě. Bodovali i Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura.
01.01.2016 16:30 |

První závod Turné čtyř můstků vyhrál Freund, Češi až ve třetí desítce

Úvodní závod Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu ovládl domácí závodník Severin Freund. Z českých reprezentantů si vedl nejlépe Jakub Janda, který obsadil 22. příčku. O dvě místa za ním skončil jeho krajan Roman Koudelka.
29.12.2015 21:40 |

Koudelka byl v Engelbergu jedenáctý, bratři Prevcové přepsali historii

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v závodě Světového poháru v Engelbergu 11. místo. Z vítězství se radoval průběžný lídr celkového žebříčku Slovinec Peter Prevc, na stříbrný stupínek vystoupal jeho mladší bratr Domenem. Společně se tak postarali o premiérový sourozenecký triumf v historii SP.
19.12.2015 17:35 |

V Rusku triumfoval Freund, Koudelka si dolétl pro 14. místo

Němec Severin Freund vyhrál závod v ruském Nižním Tagilu a upevnil si pozici lídra celkového pořadí Světového poháru ve skocích na lyžích. Z českých závodníků byl nejlepší Roman Koudelka, který se umístil na 14. místě. Bodovali také Jakub Janda, Lukáš Hlava a Jan Matura.
12.12.2015 18:35 |

Češi v Lillehammeru zaváleli: Koudelka byl čtvrtý, Janda devátý

Čeští skokani na lyžích mají za sebou nejlepší závod sezony. Roman Koudelka si v norském Lillehammeru dolétl pro čtvrté místo, veterán Jakub Janda skončil devátý. První vítězství v kariéře si připsal domácí skokan Kenneth Gangnes.
06.12.2015 18:10 |

Jednokolový závod v Lillehameru vyhrál Freund, Koudelka byl osmý

Pouze jedno kolo měl závod skokanů na lyžích v norském Lillehameru, který byl kvůli silnému větru přeložen z velkého můstku na střední. Ze svého devatenáctého vítězství ve Světovém poháru se radoval Němec Severin Freund, Roman Koudelka skončil na dělené osmé příčce. Bodoval i sedmnáctý Jakub Janda.
05.12.2015 20:00 |

V Klingenthalu vyhrál Tande, Češi propadli

Úvodní závod světového poháru v německém Klingenthalu vyhrál norský skokan Daniel Andre Tande. Z českých závodníků se nejlépe umístil Jakub Janda, který si dolétl pro 19. místo. Roman Koudelka, který loni v Klingenthalu triumfoval, obsadil tentokrát až 23. příčku.
22.11.2015 19:01 |

Nejvíc si za zimu vydělali Vítková, Koudelka a Soukalová

Zimní sezona se z finančního hlediska nejlépe povedla biatlonistce Veronice Vítkové, která si na odměnách ze závodů přišla v přepočtu na 3,37 milionu korun hrubého. Na druhém místě je skokan Roman Koudelka, který si vydělal 2,87 milionu, a hned za ním je Gabriela Soukalová, která si vyjezdila 2,81 milionu.
23.03.2015 19:01 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Gabriela Koukalová (220 článků)

Sedmé místo? To je bomba, říká spokojený skokan Koudelka

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v celkovém hodnocení Světového poháru na sedmém místě. Je to nejlepší české umístění od roku 2006, kdy Jakub Janda celý seriál vyhrál.
22.03.2015 16:11 |

Koudelka si v Trondheimu zlepšil chuť. Byl sedmý

Český skokan Roman Koudelka si po nejhorších výsledcích v sezóně v Lahti a Kuopiu vylepšil chuť v norském Trondheimu, kde si doskočil pro sedmé místo (126,5 a 128 metrů). Závod vyhrál Němec Severin Freund (135 a 139 metrů) a je tak v čele celkového pořadí Světového poháru. Koudelka je v průběžném pořadí pátý.
13.03.2015 10:15 |

Češti skokani obsadili na MS ve skoku družstev osmé místo

Čeští skokani na lyžích ve složení Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka a Lukáš Hlava skončili na Mistrovství světa ve skoku na lyžích osmí. Souboj družstev švédském Falunu ovládli Norové. Druhou příčku obsadili Rakušané a třetí místo Poláci.
01.03.2015 09:31 |

Koudelka zůstal bez kovu. Zlato vybojoval překvapivě Velta

Český skokan na lyžích Roman Koudelka si ze závodu na středním můstku na MS ve Falunu drahý kov neodveze. Skončil na čtvrtém místě, které obsadil už v prvním kole. Pro zlato si doskočil nečekaně Nor Rune Velta, který dosud ve Světovém poháru nezazářil.
21.02.2015 18:45 |