Články k osobnosti

Robert Fico

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Robert Fico »
 

Pellegrini v Praze: Kvalitu jídla s ním „Slovák“ Babiš řešil česko-slovensky

 
Slovenský premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) zavítal poprvé do zahraničí. Muž, který nahradil po skandálu kolem vraždy novináře Jána Kuciaka ve funkci Roberta Fica, podle tradice zamířil do České republiky. Premiér Babiš (ANO) ho přijal krátce po poledni v Kramářově vile. Schůzka se odehrála v době, kdy novináři Pellegriniho „nahánějí“ kvůli luxusnímu bytu v Bratislavě za 10 milionů korun, na který si prakticky nemohl vydělat. Podle informací Blesk Zpráv se rodilý Slovák Babiš při jednání snažil držet češtiny, stoprocentně mu to ale nešlo. Jedním z témat byla i dvojí kvalita potravin.
11.04.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Manévry na pohřbu Ficova kolegy: Prezidenty, premiéry a politickou elitu hlídala speciální ochranka

 
Smutná atmosféra zavládla v úterý odpoledne v Košicích. V druhém největším slovenském městě proběhl pohřeb politika Pavola Paška, který opakovaně vedl slovenskou Národní radu. Zároveň byl místopředsedou Ficovy strany SMĚR – sociální demokracie. Rozloučit se politikem přišla celá slovenská elita včetně expremiéra Roberta Fica a současného premiéra Petera Pellegriniho. Informoval o tom server Pluska.sk. Paška na poslední cestě doprovází píseň od Whitney Houston I Will Always Love You.
10.04.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Whitney Houston (470 článků) , Robert Fico (850 článků) , Peter Whitney (3 články)

Ústavní expert Kysela besedoval: Ne každý, kdo sem přichází mimo Evropu, nám to tu chce rozbít. Třeba senátor Mezian je původem Syřan a nepřipadá mi zvlášť nebezpečný

 
REPORTÁŽ Evropská unie se nikdy nemůže stát Spojenými státy, i když již na stole bruselských úředníků je model jednotné vlády a zdrojů. Na besedě, kterou uspořádali Mladí konzervativci v Plzni, to uvedl odborník na ústavní právo, prorektor Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kysela. Zmínil se i o lišáckém tahu Roberta Fica, aby „se vlk nažral a koza zůstala celá“, týkající se přijetí migrantů. Kysela si též posteskl, že někdy nevidíme, co je psáno a věci řešíme jen dohodou, železným zvykem – a pak se můžeme divit. Tak, jak je to třeba s vyžádanými přestávkami pro jednotlivé stranické kluby v poslanecké sněmovně.
07.04.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Jak se daří Ficovi bez premiérského křesla? Vypadá trochu zpustle

 
Novináře, kteří měli nyní možnost spatřit Roberta Fica poprvé od okamžiku, kdy skončil jako předseda slovenské vlády, expremiér řádně šokoval. Příležitost byla při posledním zasedání stávající koaliční rady, která zůstala i po Ficově pádu stejná. Na muži, který pak dorazil na krátkou tiskovku, se podstatně hůře hledaly stopy proslulé uhlazené elegance, na niž byli všichni u Fica zvyklí.
02.04.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Slovenský exministr vnitra promluvil o pozadí pádu a potupě Roberta Fica, vraždě novináře Kuciaka, policejním vyšetřování, mafii, Kiskovi a Sorosovi...

 
ROZHOVOR „Fico už nikdy nebude tím, čím byl. Jeho odchod z funkce premiéra byl přece potupný, ulice ho vyhnala. To se naposledy stalo komunistům před třiceti lety. Zůstává předsedou strany Smer, určitý vliv mu zůstal, ale jeho strana zřejmě nastoupila na dlouhou cestu postupného úpadku,“ říká bývalý slovenský ministr vnitra a bývalý místopředseda Křesťanskodemokratického hnutí Vladimír Palko.
29.03.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Italové z Kuciakova posledního článku měli za Fica zlaté časy. Díky tučným dotacím

 
Další zajímavosti o podezřelé činnosti italských podnikatelů na Slovensku přinesl investigativní tým #AllForJan, který navazuje na práci zavražděného novináře Jána Kuciaka (†27). Novináři se zaměřili na Diega Rodu a jeho zetě Antonina Vadalu, o kterých ve svém nedokončeném článku Kuciak psal. Vadalu označil za přímou spojku na kalábrijskou mafii ’Ndranghetu. Mafiáni prý měli na Slovensku čerpat dotace. Je zajímavé, že je stát přiznal Rodovi až ve chvíli, kdy se moci ujala strana expremiéra Roberta Fica Smer-SD.
28.03.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Fico s funkcí odložil veškeré ohledy, přišlo opravdu brutální vystoupení. Mimo jiné prozradil, co prováděl Kiska kvůli sankcím proti Rusku

 
Bývalý premiér Slovenska Robert Fico se na dnešní tiskové konferenci s koaličními partnery, která se konala v Bratislavě, pořádně obul do slovenského prezidenta Andreje Kisky, kterému přes novináře doporučil, že by se měl už uklidnit a zachovat si zdravý rozum. „Vražda dvou mladých lidí byl normální pokus o převrat, brzy vám řeknu souvislosti, které se týkají i nejvyšších ústavních činitelů tohoto státu v tomto pokusu,“ slíboval Fico.
27.03.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků) , Andrej Kiska (254 článků)

Chci milion eur, řekl opilec, který se chtěl přiznat k vraždě Kuciaka

 
Případ zavražděného novináře a jeho snoubenky ještě stále neutichl. Slovenská policie vraha, který Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnířovou zabil stále nemá. Dostalo se jí ale velmi zvláštního telefonátu, a to hned potom, co bývalý slovenský premiér Robert Fico nabídl odměnu jeden milion eur za dopadení vraha. Na policii totiž volal opilý muž, který se chtěl k vraždě snoubenců přiznat. Dožadoval se u toho převedení milionu na svůj účet.
27.03.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Slovenská vláda získala důvěru. Ani jste neupravili program, rýpe opozice

 
Slovenský parlament ve středu pozdě večer podle očekávání vyslovil důvěru nové vládě Petera Pellegriniho, kterou dosavadní koalice vytvořila po demisi bývalého premiéra Roberta Fica. Kabinet po dvoudenní rozpravě o jeho programovém prohlášení při hlasování podpořilo 81 ze 144 přítomných poslanců, tedy potřebná nadpoloviční většina.
27.03.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Vláda „po Kuciakovi“ dostala na Slovensku důvěru. Většina ministrů ale zůstává

 
Slovenský parlament v pondělí pozdě večer podle očekávání vyslovil důvěru nové vládě Petera Pellegriniho, kterou dosavadní koalice vytvořila po demisi bývalého premiéra Roberta Fica (oba SMER). Kabinet po dvoudenní rozpravě o programovém prohlášení při hlasování podpořilo 81 ze 144 přítomných poslanců, tedy potřebná nadpoloviční většina.
26.03.2018 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Fico se stal šéfem italského parlamentu, Slovákům vládne Pellegrini a Češi se baví

 
Na Slovensku nyní vládne nový premiér s italsky znějícím jménem Pellegrini, což se stalo ihned po jeho zvolení terčem vtípků, zejména když se vyšetřují vazby slovenských politiků na italskou mafii. V Itálii byl naopak do čela Poslanecké sněmovny zvolen Fico. Nejde však o bývalého premiéra Slovenska Roberta Fica, ale jen jeho jmenovce, jehož jméno zní Roberto Fico.
25.03.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

„Přemalovali chobotnici, napudrovali zdechlinu.“ Slováci řeší důvěru nové vládě

 
Slovenský parlament v pátek začal jednat o vyslovení důvěry nové vládě Petera Pellegriniho. Kabinet, který po demisi premiéra Roberta Fica vytvořila dosavadní tříčlenná koalice, chce pokračovat v naplňování programového prohlášení předchozí vlády. Očekává se, že Pellegriniho vláda získá důvěru sněmovny.
23.03.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Nový slovenský premiér Pellegrini jede! Na tiskovce mu vypadlo něco, co vypadá jako kokain...

 
Slovensko a slovenská veřejnost se nebude nudit ani s novým premiérem. Robert Fico (53) skončil, ale nový slovenský premiér Peter Pellegrini (42) ho jistě zastoupí. Na tiskovce mu vypadl na stůl tajemný předmět. Část veřejnosti se ptá, zda to náhodou nebyl kokain z Itálie. On ale tvrdí, že je to párátko.
22.03.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Bum, prásk: Vždyť je to všechno jinak! Kiskovi to vyhovuje. Falešná hra, vyškolil známý analytik redaktorku ČT, zde je VIDEO

 
Ve středu odpoledne se zdálo, že slovenská politická krize nabírá na obrátkách. Kvůli zásahu slovenského prezidenta Andreje Kisky, který odmítl jmenovat vládu nástupce Roberta Fica Petera Pellegriniho. V té době požádala Česká televize o vyjádření slovenského analytika Milana Žitného. Ten Kiskovi vynadal, že se chová jako malý kluk a že demonstranti v ulicích mu vyhovují. Prezident napodruhé Pellegriniho vládu jmenoval, ale na tom, co Žitný v ČT vzkázal demonstrantům, si bude zřejmě trvat i nadále.
22.03.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků) , Andrej Kiska (254 článků)

Kiska jmenoval novou vládu a apeloval na ministry

 
Týden po demisi premiéra Roberta Fica má Slovensko novou vládu. Prezident Andrej Kiska ve čtvrtek jmenoval předsedou vlády dosavadního vicepremiéra Petera Pellegriniho a následně i členy jeho kabinetu. V nové vládě, kterou vytvořila stávající tříčlenná koalice, pokračuje většina dosavadních ministrů.
22.03.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků) , Andrej Kiska (254 článků)

Slováci mají novou vládu, premiérem po Ficovi Kiska jmenoval Pellegriniho

 
Týden po demisi premiéra Roberta Fica má Slovensko novou vládu. Prezident Andrej Kiska dnes jmenoval předsedou vlády dosavadního vicepremiéra Petera Pellegriniho a následně i členy jeho kabinetu. V nové vládě, kterou vytvořila stávající tříčlenná koalice, pokračuje většina dosavadních ministrů.
22.03.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků) , Andrej Kiska (254 článků)

Fedor Gál věří: Mladí lidé nás zachrání od Zemana, Fica, komunistů, fašistů a konspirací

 
Sociolog Fedor Gál se vyjádřil k politické situaci v Česku a na Slovensku. V rozhovoru pro server INFO.cz Gál poznamenal, že český prezident Miloš Zeman a slovenský premiér Robert Fico šíří ve společnosti blbou náladu a konspirační weby s texty o Georgi Sorosovi jim v tom ještě pomáhají. Vůbec nejhorší je údajně server ParlamentníListy.cz. A jak z téhle neblahé nálady ven? Fedor Gál vidí naději v mladých lidech.
21.03.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků) , Miloš Zeman (20436 článků)

Slovenský politolog: Chobotnice sahá až k Ficovi, Kiska správně smetl „elána“ Ráže

 
Robertu Ficovi může zlomit politický vaz jen úspěšné policejní vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka. Do té doby může tahat za nitky jako Jaroslaw Kaczynski v Polsku. Rozplétání případu totiž policii dříve nebo později dovede k bývalému slovenskému premiérovi, který o „chobotnici“ věděl a toleroval ji. V rozhovoru pro Blesk Zprávy to řekl slovenský politolog a rektor Bratislavské mezinárodní školy liberálních studií Samuel Abrahám.
21.03.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Kiska se právě jmenoval tyranem. Tak příště zase za slušnost, jo, děti? Právník rozebral, co se dnes stalo na Slovensku

 
Po vraždě novináře Jána Kuciaka to stále nevypadá, že by ve slovenské vládě, ale ani na ulicích slovenských měst nastal klid. Bývalý premiér Robert Fico podal demisi a místo sebe navrhl člena strany Smer Petera Pellegriniho. Ten navrhl obměnu vlády a se svým návrhem dorazil za slovenským prezidentem Andrejem Kiskou. Hlava státu však odmítla tento kabinet jmenovat. Brněnský právník Tomáš Tyl má za to, že tím Kiska totálně pošlapal slovenskou ústavu.
20.03.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků) , Andrej Kiska (254 článků)

Syn Joža Ráže míří do slovenské vlády. Nový „elán“ nahradí Ficova korunního prince

 
S koncem premiéra Roberta Fica či jeho korunního prince ze Směru Roberta Kaliňáka čekají slovenskou vládu změny. Většina současných slovenských ministrů by však měla svá místa uhájit, křest ohněm však čeká některé nováčky. Vládu povede vicepremiér Peter Pellegrini a novým ministrem vnitra by se měl stát Jozef Ráž mladší, syn známého zpěváka a lídra kapely Elán.
19.03.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »