Články k osobnosti

Richard Brabec

  politik, ministr životního prostředí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Richard Brabec »
 

Válka o jelena Standu: Místo smrti život na zámku?

 
Nejpopulárnější paroháč Česka bude žít v Lánech. Utracení jelena Standy z obory na Kvildě už nehrozí. Nový domov v zámecké oboře mu osobně vyjednal ministr životního prostředí Richard Brabec (51, ANO).
24.02.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

Ministr Brabec: Poskytneme další peníze na „kotlíkovné“ i na ovzduší

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec přivezl do Moravskoslezského kraje další miliardu korun na ochranu ovzduší.
23.02.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

Hrozila mu smrt, jelen Standa je zachráněn: Poputuje k prezidentovi

 
V Návštěvnickém centru na Kvildě v šumavském národním parku došlo ve středu k napadení člověka jelenem. Vedení parku se rozhodlo ho utratit. Vůdce stáda považuje za nebezpečného, protože na člověka neútočil poprvé. Život jelena Standy bude nakonec ušetřen. Rozhodl o tom sám ministr životního prostředí Richard Brabec
23.02.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

Výhoda státních úředníků: Ministerstvo jim zdarma pohlídá děti, rodiče platí jen stravu

 
I na ministerstvu životního prostředí již mají svou „miniškolku“ - dětskou skupinu s hernou i jídelnou. A rodiče to kvitují. Za pohlídání své ratolesti zaplatí maximálně 95 korun denně a ministr Richard Brabec (ANO) přitakává, že vyslyšeli volání rodičů, kteří se chtěli vrátit do práce, ale neměli hlídání či místo v klasické školce. Dětské skupiny má nyní většina resortů. Na ministerstvu financí v Korunce přitom svého času četl knížky dětem i sám Andrej Babiš (ANO).
04.01.2018 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11716 článků) , Richard Brabec (312 článků)

KRNAP má nového šéfa. Stal se jím Robin Böhnisch

 
Ministr Brabec dnes jmenoval nového ředitele Správy Krkonošského národního parku, s účinností od 1. ledna 2018 jím bude Robin Böhnisch. Ve funkci nahradí Jana Hřebačku, který se po necelých deseti letech v čele KRNAPu rozhodl přijmout novou pracovní výzvu. Ministr Richard Brabec uvede nového ředitele do úřadu 2. ledna 2018.
19.12.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Robin Böhnisch (11 článků) , Richard Brabec (312 článků)

Exposlanec ČSSD dostal nové místo. Jmenovali ho šéfem národního parku

 
Bývalý poslanec ČSSD Robin Böhnisch sice už není členem zákonodárného sboru, ale o práci se bát nemusí. Zaměstnal ho staronový ministr pro životní prostředí z hnutí ANO Richard Brabec. Poslanec si místo vysloužil poté, co uspěl ve standardním výběrovém řízení.
19.12.2017 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Robin Böhnisch (11 článků) , Richard Brabec (312 článků)

Novým ředitelem Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM se od 1. ledna 2018 stane Tomáš Urban

 
Absolvent Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze Tomáš Urban tak ve funkci vystřídá dlouholetého ředitele Marka Riedera, který od letošního podzimu vede Český hydrometeorologický ústav. Nového ředitele uvede do funkce ministr Richard Brabec 2. ledna 2018.
15.12.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Urban (5 článků) , Richard Brabec (312 článků)

Každý jsme dostali nějaký úkol, popsal Brabec fungování nové vlády. A žádná čistka, kterou se straší, se prý nechystá

 
Nová vláda má za sebou první den v úřadu. Nově se zabydluje devět ministrů ze čtrnácti, pro pět z nich je prostředí známější, protože posty zastávali už v předchozí vládě. Některým ale přibyly povinnosti. Místopředseda kabinetu Richard Brabec by tak k šéfování resortu životního prostředí měl nově také zastřešovat ekonomické ministry. Jak se chystá na další funkční období v resortu, prozradil ve čtvrtečním pořadu Události, komentáře.
14.12.2017 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

Vláda jmenovala vedoucího Úřadu vlády i tiskovou mluvčí

 
Vláda premiéra Andreje Babiše schválila na svém prvním jednání ve středu 13. prosince 2017 mandát pro předsedu vlády na jednání Evropské rady, které se uskuteční v dnech 14. a 15. prosince 2017 v Bruselu. Vládní kabinet rovněž určil prvního a druhého místopředsedu vlády, kterými jsou ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický. Vláda dnes rovněž jmenovala do funkce tiskové mluvčí vlády Barboru Peterovou a do funkce vedoucího Úřadu vlády Radka Augustina.
13.12.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11716 článků) , Martin Stropnický (1608 článků) , Barbora Peterová (14 článků) , Richard Brabec (312 článků)

Sobotkova vláda byla úspěšná, shodlo se její vedení na poslední tiskovce

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vicepremiéři Richard Brabec (ANO) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) naposledy předstoupili před novináře. Shodli se na tom, že se vládě leccos povedlo. Brabec poděkoval Sobotkovi za konstruktivní spolupráci. Bělobrádek prý na posledním jednání kabinetu připomněl dvě veselé historky z posledních let. Ukázalo se však, že ne všichni se bavili.
29.11.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9418 článků) , Pavel Bělobrádek (1479 článků) , Richard Brabec (312 článků)

Babiš seznámí Zemana se složením své chystané vlády

 
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes na Pražském hradě seznámí prezidenta Miloše Zemana se složením své chystané menšinové vlády. Babiš o víkendu na svém facebookovém profilu napsal, že ještě shání obsazení ministerstva školství, o zbývajících členech kabinetu už má jasno. V uplynulých dnech odmítal prozradit jména kandidátů na ministry, uvedl pouze, že by ve vládě měli pokračovat dosavadní ministři ANO, životního prostředí Richard Brabec, dopravy Dan Ťok, obrany Martin Stropnický, spravedlnosti Robert Pelikán a pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Ne všichni ale podle něj zůstanou na stejném ministerstvu.
28.11.2017 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11716 článků) , Martin Stropnický (1608 článků) , Miloš Zeman (19880 článků) , Richard Brabec (312 článků) , Robert Pelikán (386 článků)

Chtěl Babiš vládnout od začátku sám? Nesmysl, tvrdí Brabec a 4 roky vlády bez důvěry odmítá

 
Menšinovou vládu nechtěli, je to prý vynucená věc, žádný Babišův „ďábelský“ plán. Ani čtyři roky vládnout bez důvěry si vicepremiér Richard Brabec (ANO) nedokáže představit. V získání důvěry dál věří, je však zklamaný, že někteří politici předvádí destruktivní chování. Miroslav Kalousek (TOP 09) si dle Brabce dál myslí, že je „ředitelem zeměkoule“ a v opozici je „narváno“. Brabec dává nahlédnout i do výběru jmen pro menšinovou vládu ANO. Bude se stěhovat i on na jiný rezort?
04.11.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6319 článků) , Richard Brabec (312 článků)

„Polibky smrti“: Babiš vábí odborníky a dostává košem. Jak bude vypadat nová vláda?

 
Andrej Babiš (ANO) to nebude mít se sestavením menšinové vlády tak snadné, jak by si přál. A řeší, kdo by mohl vést ministerstva, které řídili lidé z ČSSD. I dnes přišlo další odmítnutí - od Karla Havlíčka, šéfa Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Spekuluje se o „lasech“ pro další experty. Třeba o ústavním odborníkovi Aleši Gerlochovi coby ministrovi školství, jak uvedla MF Dnes. Vicepremiér Richard Brabec (ANO) však mluví o „polibcích smrti“. Proč?
02.11.2017 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11716 článků) , Richard Brabec (312 článků)

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

 
Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Informovala o tom ČTK.
22.10.2017 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11716 článků) , Richard Brabec (312 článků) , Jaroslav Faltýnek (188 článků) , Petr Vondráček (120 článků) , Radek Petr (172 článků)

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiu

 
ROZHOVOR Sociální demokracie nás chtěla do lithia namočit, ale nepovedlo se jí to. ParlamentnímListům.cz to řekl ministr životního prostředí a vicepremiér Richard Brabec. Ministři za hnutí ANO se podle něho budou zasazovat, aby se vláda na dalším jednání zabývala usnesením Sněmovny o zrušení memoranda. V celé kauze se prý dělo mnoho podivných věcí.
18.10.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

„Větší prasárnu jsem ještě neslyšel!“ vybuchl před poslanci ministr Brabec

 
Ve sněmovně pokračovala celé odpoledne lítá bitva o lithium. Když se ke slovu dostal ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO), rozpovídal se o hysterii sociální demokracie.
16.10.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

„Proč jsme nedali Poláky k soudu?“ Kučera se opřel do Brabce kvůli znečišťování Česka

 
Co dělal ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) celé čtyři roky? Na to se ptal lídr ústecké kandidátky TOP 09 Michal Kučera v debatě Blesku. Část znečištění, které následně dusí především Ostravsko, k nám totiž plyne od severních sousedů, a ti prý přestali v tomto směru komunikovat. Kučera také přiznal, jak nakládá s kelímky od jogurtů, které chce třídit. Uvedl to ve Volebním souboji Blesku 2017.
14.10.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

Kauza lithium: Blesk získal omílaný dopis. Co píše Brabec Havlíčkovi?

 
Memorandum o těžbě lithia na Cínovci vyvovalo předvolební tahanice mezi ČSSD a hnutím ANO. To podepsal ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) s australskými těžaři začátkem měsíce října. Havlíčkovi je vyčítáno koaličním partnerem, že o podpisu strategického dokumentu nikdo z vlády ani Sněmovny nevěděl. Ten se přitom ohání dopisem, který mu zaslav ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
12.10.2017 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

Neuvěřitelné. Memorandum o lithiu se prý podepsalo kvůli chybě úředníka. Poslal jsem špatný dopis, kaje se

 
Server Aktuálně.cz přinesl vyjádření ředitele odboru geologie na ministerstvu životního prostředí Martina Holého, který prohlásil, že ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO) s memorandem o těžbě lithia nesouhlasil a chtěl to dát najevo, ale Holý coby ředitel odeslal špatnou verzi e-mailu.
12.10.2017 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)

Poláci nám kazí vzduch, stěžovali si politici v debatě. A kašlou na nás, dodává Šlechtová

 
Také otázka špatného ovzduší se řešila v předvolební debatě Blesk.cz „Život v Česku“. Česko si za problémy nemůže jen samo, politici ukázali i na Polsko. A ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) upozornila, že se s polskou stranou jen velmi obtížně komunikuje. Schytal to však od opozice i její vládní kolega z Babišova hnutí Richard Brabec (ANO).
11.10.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (312 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »