Články k osobnosti

Otakar Motejl

  politik, právník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Otakar Motejl »
 

Oslyšená varování: Už před 13 lety kritizoval ombudsman nepřipravenost D8

 
Média v posledních dnech opět upozorňují na nedostatky stále nedokončené dálnice D8. Touto stavbou se už v roce 2003 zabýval ombudsman Otakar Motejl a kritizoval nedodržení zákonných postupů při přípravě záměru stavby D8 v úseku Lovosice – Řehlovice, vedoucí přes Chráněnou krajinnou oblast České středohoří.
24.10.2016 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Kladivo na mocné soudní znalce: Ještě mocnější 'superznalci'

 
"Soudní znalci ničí lidské životy! Případy, kdy soudní znalci pochybili, mívají často za následek zpackaný lidský život, jejich odpovědnost je téměř nulová," kritizoval stav českého znaleckého zkoumání v roce 2007 tehdejší ombudsman Otakar Motejl. A žádal okamžitou nápravu. Jenže ani po téměř deseti letech se  česká justice nedočkala žádné podstatné změny. Znalci v některých případech spravedlnosti spíš bránili, než aby jí pomáhali.
01.06.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Ministr Babiš: Občané si mohou zjistit, jakým způsobem se nakládá s prostředky daňových poplatníků

 
Projekt Supervizor Ministerstva financí byl oceněn jako nejlepší aplikace nad otevřenými daty v rámci soutěže Společně otevíráme data, jejíž výsledky byly včera slavnostně vyhlášeny Fondem Otakara Motejla.
27.11.2015 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Ministr Babiš (ANO): Občané si mohou zjistit, jakým způsobem se nakládá s prostředky daňových poplatníků

 
Projekt Supervizor Ministerstva financí byl oceněn jako nejlepší aplikace nad otevřenými daty v rámci soutěže Společně otevíráme data, jejíž výsledky byly včera slavnostně vyhlášeny Fondem Otakara Motejla.
27.11.2015 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Ombudsmanka prosadila novelu zákona o pozemních komunikacích. Uleví malým obcím a pomůže občanům

 
Po dlouhých 12 letech se podařilo prosadit novelu zákona o pozemních komunikacích. Dosud o veřejně přístupných účelových komunikacích, coby nejnižší kategorii pozemních komunikací, rozhodovaly všechny obecní úřady. Nyní se tato komplikovaná agenda bude týkat jen obcí s rozšířenou působností. Prosazení této změny ulehčí malým obcím, zpřehlednění působnost jednotlivých úřadů a především zkvalitní vyřizování podnětů od občanů. Tuto změnu prosazoval již první veřejný ochránce práv JUDr. Otakar Motejl.
23.10.2015 20:26 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Ministr Pelikán: Zahajujeme spolupráci s Fondem Otakara Motejla

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán má za sebou prvních sto dnů ve funkci. Ministerstvo spravedlnosti za jeho působení spustilo webovou stránku data.justice.cz, která bude do budoucna shromažďovat všechna otevřená data z rezortu justice.
26.06.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků) , Robert Pelikán (353 článků)

Protikorupční organizace rozdají dva miliony korun

 
Fond Otakara Motejla a Nadace Karla Janečka podpoří dvěma miliony korun lidi, kteří zlepší život ve své obci. O podporu mohou ode dneška žádat neziskové organizace i jednotlivci, a to na aktivity, které zefektivní práci radnic a zapojí obyvatele do rozhodování o obecních záležitostech. ČTK o tom dnes informoval Janečkův mediální zástupce Bob Fliedr.
17.03.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Protikorupčník Janeček bude rozdávat granty aktivním občanům

 
Až dva miliony korun jsou připraveny k dispozici pro ty z nás, kteří chtějí zlepšit žití ve svém městě či obci. Nadace Karla Janečka a Fond Otakara Motejla společně financují program Aktivní občan 2014. Peníze z něj budou vypláceny prostřednictvím grantů.
16.03.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Přečtěte si o zákoníku, který ode dneška řídí váš život

 
Prvním lednem vstupuje v účinnost nový občanský zákoník. Těžko říci, zda vláda premiéra Zemana měla právě takovou představu, když ministru Otakaru Motejlovi zadávala přípravu nového zákoníku v oblasti, která se dotýká každodenního života jako žádná jiná. 
01.01.2014 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Vítej, Pospíšilovo dítě. Přečtěte si o zákoníku, který ode dneška řídí váš život

 
Prvním lednem vstupuje v účinnost nový občanský zákoník. Těžko říci, zda vláda premiéra Zemana měla právě takovou představu, když ministru Otakaru Motejlovi zadávala přípravu nového zákoníku v oblasti, která se dotýká každodenního života jako žádná jiná. ParlamentníListy.cz oslovily v miulých měsících řadu expertů, kteří se shodují, že kodexu vtiskl svou nezaměnitelnou pečeť bývalý ministr spravedlnosti za ODS Jiří Pospíšil. Proto je do značné míry právem označován za „otce“ této normy, což však rovněž znamená politickou odpovědnost za důsledky, které zákoník bude mít. A nutno přiznat, že těch se oslovení experti obávají.
01.01.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1776 článků) , Otakar Motejl (100 článků) , Jiří Pospíšil (1776 článků) , Jiří Zeman (938 článků)

Ombudsman Varvařovský oznámil z dovolené: Končím! Proč?

 
Veřejný obchránce práv, ombudsman Pavel Varvařovský, se rozhodl skončit. Přesný důvod nečekaného kroku neoznámil, ovšem vzkázal, že nerezignuje z důvodů, týkajících se jeho úřadu. Varvařovský byl ve funkci od září 2010. Jeho předchůdcem byl Otakar Motejl.
11.12.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Mým vzorem je Motejl, prioritou občanský zákoník, tvrdí Benešová

 
Nastupující ministryně spravedlnosti Marie Benešová by chtěla navázat na práci Otakara Motejla. Ve funkci se však i vzhledem k nejisté politické situaci zaměří na krátkodobé, nezbytné kroky, především na prosazení doprovodné legislativy k občanskému zákoníku. Čas na nápady přijde až ve druhé řadě, pokud vláda dostane důvěru, řekla v rozhovoru pro ČTK. Ráda by například řešila koncepci stížností pro porušení zákona, které pokládá za přežitek. Zajímat se bude i o problematiku vězeňství.
04.07.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků) , Marie Benešová (249 článků)

Zelení: Vláda slíbila zpřístupnit otevřená data, své závazky neplní

 
Česká vláda se v loňském roce v rámci schválení akčního plánu Partnerství pro otevřené vládnutí (OGP) zavázala, že do konce roku 2012 otevře první desítku datových zdrojů ve formátu otevřených dat. Dosud však tímto způsobem zveřejnila pouze jejich zlomek. Fond Otakara Motejla zveřejnil výzvu „Chceme otevřená data“, která požaduje po vládě, aby splnila své závazky a zmíněné datové zdroje zpřístupnila. Strana zelených se k této výzvě připojuje.
22.02.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Benešová (ČSSD): Nebojí se a je houževnatý

 
Miloše Zemana jsem poznala před 13 lety, kdy mě tehdejší ministr spravedlnosti Otakar Motejl přivedl na zasedání jeho vlády a navrhoval do funkce nejvyšší státní zástupkyně...
25.01.2013 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků) , Miloš Zeman (18578 článků)

Sněmovna navrhla na vyznamenání Motejla, Pafka i Holíka

 
Poslanci se dnes zabývali návrhem na udělení státních vyznamenání. Předběžný seznam čítá 27 jmen. Mezi nimi je chirurg Pavel Pafko, bývalý hokejista Jaroslav Holík nebo kytarista Lubomír Brabec. Poslanci navíc doporučili prezidentovi Václavu Klausovi posmrtně ocenit někdejšího předsedu Nejvyššího soudu a prvního českého ombudsmana Otakara Motejla.
15.06.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků) , Otakar Motejl (100 článků) , Jaroslav Holík (54 článků) , Jaroslav Brabec (37 článků) , Pavel Holík (4 články)

Návrhy na medaili: Motejl, Kohák. Ale i Pithart a Švehla. Mašínové ne

 
Bývalý předseda Nejvyššího soudu a ombudsman Otakar Motejl, šéf Nadace Charty 77 František Janouch a filozof Erazim Kohák patří mezi 35 kandidátů na státní vyznamenání.
12.06.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Zrodil se další fond boje proti korupci. Nese jméno Otakara Motejla

 
Společenská rakovina jménem korupce trápí snad všechny občany. Fakt, že se rodí stále nové a nové občanské iniciativy, které chtějí proti korupci bojovat, na druhé straně ukazuje, že politikům v boji s korupcí mnoho lidí nevěří. Svěží vítr do zatuchlých korupčních vod se pokouší vnést také nová nadace nesoucí jméno prvního českého ombudsmana Otakara Motejla. Informuje o tom server Lidovky.cz.
06.02.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Nový Fond Otakara Motejla chce pomáhat v boji proti korupci

 
Nadace Open Society Fund Praha zakládá nový Fond Otakara Motejla. Poskytne mu 11,5 milionu korun na protikorupční opatření, větší přístup občanů k informacím a rozvoj transparentní veřejné správy. Dnes to sdělila manažerka komunikace nadace Marie Peřinová.
01.02.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Vondra ocenil veterány, oštěpaře Železného i ombudsmana Motejla

 
Ministr obrany Alexandr Vondra udělil 32 resortních vyznamenání. Jde o hrdiny druhé světové války, vojáky z Afghánistánu i nedávno zesnulého bývalého ombudsmana Otakara Motejla.
27.10.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků) , Alexandr Vondra (1119 článků)

Vondra uděloval vyznamenání, ocenění Mašínů nelituje

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) se ve čtvrtek v předvečer státního svátku vzniku Československé republiky rozhodl udělit 32 osobnostem resortní vyznamenání. Vedle hrdinů z druhé světové války jsou mezi nimi i před časem zesnulý ombudsman Otakar Motejl či úspěšný oštěpař Jan Železný, který působí v armádním klubu Dukla. Oceněni byli i současní veteráni ze zahraničních misí.
27.10.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Železný (77 článků) , Otakar Motejl (100 článků) , Alexandr Vondra (1119 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »