Články k osobnosti

Mona Mona

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Mona Mona »
 

Zanechala studií a koupila si kytaru, dnes tvoří hudbu k slavným seriálům. V dubnu Lucy Rose vystoupí v Praze

 
Anglická písničkářka Lucy Rose, jejíž písničky můžete znát z nejrůznějších seriálů, se opět vrací do Prahy. Vystoupí 22. dubna v novém klubu Mono Fono. Po tvůrčí krizi se vrací plná energie a nápadů.
16.02.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Další 'vetřelci' z jezera Mono. Proč si místní mouchy libují na dně jedových tůní?

 
Jezero Mono můžeme s trochou nadsázky označit za střípek cizí planety ve východní Kalifornii. Za posledních šedesát tisíc let, kdy je kompletně odříznuté od okolních toků, vyschlo do podoby koncentrovaného solného roztoku. Solanka obsahující chloridy, karbonáty a sulfáty z něj dělá nehostinné, životu nepřející místo, nemluvě o vysokých koncentracích vyložených jedů, jako je například arsen.
09.01.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Vědci objevili nejstaršího žijícího obratlovce: 512 let starý žralok! Plaval, už když Da Vinci maloval Monu Lisu

 
Narodil se v době, kdy u nás vládl Vladislav Jagellonský a Leonardo da Vinci ve Florencii portrétoval Monu Lisu. Vědci tvrdí, že objevili nejstaršího žijícího živočicha – žraloka, který podle nich může být starý až 512 let!
17.12.2017 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Jagellonský (2 články) , Mona Mona (46 článků)

Fascinace posmrtnými maskami, díky které víme, jak se po smrti 'tvářil' Beethoven

 
Tutanchamon, Lenin, Napoleon Beethoven, ale také známí sérioví vrazi. Ti všichni mají společné jedno - někdo po jich smrti udělal posmrtnou masku. Díky jejich sbírkám mohou lidé i po desetiletích či staletích přesně vědět, jak dotyčný vypadal. I přesto slavná jména je nejznámější a nejkopírovanější posmrtnou maskou v hostorii takzvaná "Neznámá ze Seiny" nebo-li "utopená Mona Lisa".
18.11.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Hrošího vdovce rozptýlí milenky Hula a Mona!

 
Nového partnera přivezla královédvorská zoo svým hrošicím Hule (5) a Moně (4). Samec Mike (32) z Německa nahradí Karla Wilhelma (†2), který zemřel v létě na následky zranění ze šarvátek se samicemi.
20.10.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (154 článků) , Mona Mona (46 článků)

Kunsthistorikové objevili uhlový návrh nahé „Mony Lisy“

 
Uhlová kresba zvaná Monna Vanna ležela skryta před zraky veřejnosti 150 let. Francouzští kunsthistorikové ji ale teď vytáhli ze sbírek s velmi troufalým tvrzením, že nahá žena na papíře je studijní předlohou pro Monu Lisu Leonarda Da Vinciho. Přitom Monna Vanna je autorsky přičítána studiu tohoto velkého všeuměla renesanční doby.
02.10.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Tragédie ve dvorské zoo: Hrocha Karla Wilhelma (†2) smrtelně zranila samice

 
Ve dvorské zoo tragicky zemřel dvouletý hroch Karl Wilhelm. Ten byl přitom čerstvým přírůstkem, ve velkém výběhu společně s hrošicemi Hulou a Monou žil teprve od června. Jedna z nich mu ale nejspíš způsobila smrtelné zranění. V úterý to oznámil ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas. Dvorská zoo původně počítala s tím, že s novým samcem obnoví chov hrochů.
16.08.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Rabas (33 článků) , Mona Mona (46 článků)

55 let od smrti Marilyn Monroe: Nahota za 10 dolarů na hodinu

 
Ještě nebyla známá jako sexbomba Marilyn Monroe, říkala si Mona. Psal se rok 1946, snažila se prorazit u filmu, na nájem a jídlo si vydělávala jako modelka. Za deset dolarů za hodinu pózovala Earlu Moranovi...
07.08.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Monroe (406 článků) , Mona Mona (46 článků)

Recenze: Vnitřní síla se nevyplácí. 'Pojď sem, ať ti můžu dát pusu' přináší důkaz

 
Kniha se zastavuje ve třech obdobích života hlavní hrdinky Mony - dětství, ve 24 a později také 35 letech. Spojující linkou vývoje celého děje je upřímnost, kterou ale dívka, později žena, cítí nejčastěji jen sama k sobě. Doma se o problémech ani pocitech nemluví. Mona se částečně proti své vůli stává neochvějnou jistotou celé rodiny. I proto jde místy o depresivní čtení, které autorka velmi umě protkává humornými situacemi, jízlivostí, ironií...
23.06.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Kdo je ománská princezna mířící do Prahy? Lékařka z bohaté rodiny, co miluje futsal

 
V pátek dopoledne do Prahy dorazí jedna z nejvýše postavených žen v arabském světě. Na letiště v Ruzyni dosedne ománská princezna Dr. Mona Fahad Mahmoud Al Said, dcera místopředsedy tamní vlády. V Česku se bude snažit zajistit své zemi lepší vzdělání a také poznatky z medicíny, které by mohly vyústit v dlouholetou spolupráci. Bohatství sultánské rodiny se odhaduje na přibližně 18 miliard korun, což ji pasuje na 11. nejbohatší rodinu světa.
12.05.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Do Prahy míří princezna Mona: Chce tu domluvit vzdělávání ománských elit

 
Téměř po dvou letech opět míří do Prahy velice vážený host. K českým akademikům se v pátek připojí veličenstvo princezna Dr. Mona Fahad Al-Said, která je první dámou Sultanátu Omán. V české metropoli se bude snažit vyjednat s českou akademickou obcí možnosti, jak by čeští profesoři mohli vzdělávat ománské nejvyšší státní představitele. Týkat by se to mohlo však i studentů, kteří ve velkém projevují zájem o vzdělání na českých univerzitách.
11.05.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Co stojí za přeceňovanou slávou Mony Lisy?

 
Pějí se na ni ódy po celém světě, před jejím portrétem se tísní davy lidí, kteří ji chtějí vidět na vlastní oči. Když se však na pár vyhrazených minut před Monu Lisu postaví, nastává zpravidla podobné zklamání jako při pohledu na bruselského čůrajícího chlapečka. Proč je zrovna toto dílo Leonarda da Vinciho tak přeceňované?
21.01.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Pavlína Wolfová přišla o vilu po Filipovském: Jak bydlí teď? Má i Monu Lisu

 
Dcera herečky Pavlíny Filipovské (75) a vnučka legendárního Františka Filipovského (†86), moderátorka Pavlína Wolfová (45) se v pořadu TV Barrandov Můžu dál? pochlubila rodinným bohatstvím. V ložnici jí visí nejslavnější portrét všech dob – obraz Mony Lisy. Nejde samozřejmě o originál, ale o jeho kopii, která si zahrála v českém filmu Císařův pekař a pekařův císař.
20.01.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (54 článků) , Pavlína Wolfová (32 článků) , Pavlína Filipovská (46 článků) , Mona Mona (46 článků)

Bankéř prodal celebritám padělané obrazy za miliony. Podvedl i Bohdalovou

 
Bývalý bankéř Komerční banky Radek Pokluda prodával za miliony korun obrazy, které byly podle policie padělky. Podvedeným tvrdil, že umělecká díla jsou z majetku banky. Pokluda měl v bance na starosti primárně VIP klienty. Informoval o tom zpravodajský web Českého rozhlasu iROZHLAS.cz.
27.10.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

To mi jako ukradnou lidi a techniku? O moderním znárodnění v režii magistrátu Prahy s významnou podnikatelkou. Upozornění, nejde o fiktivní příběh

 
ROZHOVOR Před několika dny se v médiích objevily zprávy o tom, že Praha plánuje spravovat veřejné osvětlení vlastními silami. Na tom by jistě nebylo nic zvláštního, pokud by v současnosti česká metropole neměla poměrně zásadní problém. Chybí jí nejen know - how, ale i technika a téměř stovka lidí. Jak si s tím chce naše hlavní město poradit? Poměrně zvláštně, až nepochopitelně. Především o tom se ParlamentníListy.cz bavily s Monou Sandescu, šéfkou společnosti ELTODO, která má osvětlení nejen v Praze už od roku 1998 na starost.
24.10.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Odmítáte realitu, přestaňte s tou politickou korektností. Novinářka udeřila na Clintonovou a spol. a přidala děsivé průzkumy mezi muslimy v USA

 
Konzervativní americká komentátorka Mona Charenová kritizuje americké demokraty za to, že se nechali naprosto ovládnout politickou korektností. Zejména jim vyčítá opakování floskulí „to nemá nic společného s islámem“. Poukazuje na to, že radikálních muslimů je menšina, ale i tak prý může jít o stovky milionů lidí.
04.12.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Našli jsme kostru ženy, podle které da Vinci namaloval slavnou Monu Lisu, tvrdí vědci

 
Jedna z koster nalezených ve florentském klášteře svaté Uršuly patří Moně Lise zvěčněné na obraze Leonarda da Vinciho. Oznámili to podle agentury ANSA vědci, kteří se podíleli na průzkumu hrobu. Experti podrobili kosti vyzvednuté z hrobu rodiny Lisy Gherardiniové del Giocondo detailnímu zkoumání uhlíkovou metodou. Jednu ze tří skupinek kostí datovali do období kolem roku 1542, kdy Lisa Gherardiniová zemřela. Silvano Vinceti, který se na průzkumu podílel, řekl, že teď bude moci být získaný materiál DNA porovnán se vzorky ženiných potomků. Italové v minulosti slibovali, že pokud se ostatky najdou, pokusí se zrekonstruovat podobu mrtvé a porovnat ji se slavným obrazem.
24.09.2015 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Popová princezna Mátlová na sebe upozorňuje. Její tanečníci mají větší podpatky než ona sama

 
Zpěvačka Kate Mátl nastavila tímto nový trend nejen v České republice, ale i v zahraničí. Na propagaci svého nového alba Mono vystupují její tanečníci na dámských podpatcích, což je ve světě českého pěveckého šoubyznysu naprostá novinka.
17.09.2015 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

RECENZE: Josef Thér destruuje klasické tvary i Monu Lisu

 
Výtvarník Josef Thér, který vystavuje své koláže v městské galerii v Novém Městě nad Metují, je především experimentátorem s tvary vybraných osob a věcí. Abstrahuje z běžně dostupných objektů to interesantní, aby pak mohl všechny zvolené prvky poskládat do nových překvapivých kontextů.
19.08.2015 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (46 článků)

Takhle sexy klip tu dlouho nebyl: Česká zpěvačka za něj zaplatila jako za středně drahé auto

 
Singl k nové desce Mono zpěvačky Kateřiny Mátlové, která má umělecký pseudonym Kate Matl, už jsme slyšeli. Teď k písni Stereo natočila i videoklip a není to žádný kutilský kousek za pár kaček. Dala si na něm opravdu záležet a vypadá, jako by jej natočila nějaká zahraniční produkce.
15.08.2015 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Mátlová (93 článků) , Mona Mona (46 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »