Články k osobnosti

Martin Roman

  Generální ředitel ČEZ

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martin Roman »
 

Vaše věc: Kauzy J. Soukupa o Romanovi a také Sobotkovi a Pokorném

 
Další díl Kauz Jaromíra Soukupa na TV Barrandov přinesl závažná fakta o klientelismu a konfliktu zájmů Martina Romana. Významnou roli v celém případu hrají také Bohuslav Sobotka a Radek Pokorný.
16.02.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků) , Bohuslav Sobotka (9418 článků)

Roman Berbr je démonizován, prohlásil kandidát na šéfa českého fotbalu. Nebudu populisticky říkat, že s ním nebudu spolupracovat

 
Fotbalová asociace České republiky hledá nástupce po Miroslavu Peltovi, který rezignoval. Ze svého postu odešel ve spojitosti s korupční kauzou rozdělování dotací v českém sportu. A co udělá pro český fotbal Peltův nástupce? Moderátorka Marie Bastlová se v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu zeptala obou uchazečů o předsednický post, Martina Malíka a Petra Fouska.
11.12.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Pelta (78 článků) , Martin Roman (279 článků) , Maria Martina (25 článků)

Hejtman Netolický: Přivaděče k dálnici D35 chce kraj začít stavět už příští rok

 
Za prvořadou prioritu považuje vedení Pardubického kraje výstavbu přivaděčů k dálnici D35, jejichž je kraj investorem. Pro pravidelné vyhodnocování postupu prací vznikl na kraji Řídící výbor, který tvoří hejtman Martin Netolický a jeho dva náměstci Roman Línek a Michal Kortyš spolu se zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje.
18.11.2017 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků) , Martin Michal (311 článků)

Mafián a estébák! Ota Černý promluvil o Romanu Berbrovi, který ho prý fyzicky napadl

 
Bývalý šéfredaktor sportovní redakce České televize a matador v oblasti komentování sportu Otakar Černý usedl v internetové televizi DVTV proti Martinovi Veselovskému a v rozhovoru, který následoval, totálně rozcupoval Romana Berbra.
03.08.2017 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Černý (8 článků) , Otakar Černý (8 článků) , Martin Roman (279 článků) , Martin Černý (70 článků)

Expolicista mučil veterináře elektrošoky a terorizoval rodinu: Do vězení půjde na 5 let

 
Žádné pochyby o jejich vině, právě naopak. Krajský soud v Brně smetl ze stolu odvolání trojice mužů, kteří v roce 2011 vydírali kvůli údajnému dluhu zvěrolékaře z Velkého Beranova na Jihlavsku. Bývalý elitní policista Martin Foltýn půjde do vězení na pět let, hlavní iniciátor akce Roman Motičák stráví za mřížemi ještě o tři roky víc.
29.06.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Albánský průšvih ČEZu: Polostátní gigant platil firmě, která sídlí v Karibiku a její majitel stojí před soudem

 
Do křížku s albánskými úřady i policií se nyní dostala nejmocnější česká firma ČEZ. Je prošetřována pro vážné podezření z korupce, které se táhne ještě do doby éry někdejšího šéfa Martina Romana. Píše o tom MF Dnes.
29.06.2017 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Policie prověřuje ČEZ, který poslal stovky milionů albánskému lobbistovi

 
Česká policie se zabývá tím, proč energetická společnost ČEZ v roce 2009 za éry generálního ředitele Martina Romana poslala do Albánie ve dvou transakcích celkem sedm milionů eur, což nyní činí asi 184 milionů korun, na soukromý účet kosovského lobbisty Nue Kalaje. Albánské úřady mají podezření, že mohlo jít o peníze použité na úplatky pro tamní politiky a úředníky v době krátce poté, co ČEZ ovládl albánského distributora energie. Píše to středeční Mladá fronta Dnes (MfD).
28.06.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Korupce? Policie prověřuje ČEZ, firma poslala 184 milionů albánskému lobbistovi

 
Česká policie se zabývá tím, proč energetická společnost ČEZ v roce 2009 za éry generálního ředitele Martina Romana poslala do Albánie ve dvou transakcích celkem sedm milionů eur (podle současného kurzu tedy asi 184 milionů Kč). Peníze skončily na soukromém účtu kosovského lobbisty Nue Kalaje. Albánské úřady mají podezření, že mohlo jít o peníze použité na úplatky pro tamní politiky a úředníky v době krátce poté, co ČEZ ovládl albánského distributora energie. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).
28.06.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Je to vůbec možné? Policie vyšetřuje ČEZ, byznys z dob Martina Romana

 
ČEZ má problém. Nejmocnější česká firma je nyní prošetřována albánskými úřady i policií pro vážné podezření z korupce. Jde o starší případ z éry někdejšího šéfa Martina Romana. Píše o tom MF Dnes.
28.06.2017 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Změňme ten zákon, vyzýval v televizi Stanjura. Není pro to prostor, oponoval Babišův poslanec

 
Hosty pondělního vydání diskusního pořadu České televize Události, komentáře byli Martin Janeček, ředitel Generálního finančního ředitelství, místopředseda rozpočtového výboru sněmovny Jan Volný (ANO), předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala.
06.03.2017 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (228 článků) , Martin Roman (279 článků) , Jan Fiala (83 článků) , Jan Fiala (83 článků)

Zdravotnický holding odvolal Romana Koudeleho. Hledá se nový šéf trutnovské nemocnice

 
Dozorčí rada Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje se jednomyslně usnesla v otázce vedení Oblastní nemocnice Trutnov a představenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje následně odvolalo Romana Koudeleho z vedení nemocnice. Tím je nyní dočasně pověřen primář oddělení ARO Martin Šimák.
03.03.2017 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Kulinářská setkání Romana Vaňka pokračují exkluzivně na Dvojce

 
Oblíbený seriál Dějiny kuchyně s Romanem Vaňkem pokračuje druhou sérií. Dvojici průvodců Iva Bendová, Roman Vaněk doplnil docent Martin Franc z Masarykova ústavu a archivu Akademie věd ČR. To všechno v novém čase, každou středu krátce po 14. hodině v pořadu Odpoledne s Dvojkou.
02.03.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků) , Martin Vaněk (4 články)

Zmatek se záchrankou na dálnici: Češi mají opačná pravidla než zbytek Evropy

 
Zatímco okolní státy Evropské unie dokázaly najít shodu pro pravidla průjezdu záchranářů na dálnicích, Česká republika se dále vymyká. V Německu, Rakousku, Slovinsku, Maďarsku a Švýcarsku se uhýbá co nejvíce vlevo. V Česku ale už od roku 2006 se takzvaná ulička pro sanitky vytváří přesně na opačné straně. Podle dopravního experta Týmu silniční bezpečnosti Romana Budského nastal čas na to, aby se toto pravidlo sladilo. Souhlasí s ním i vedoucí samotného oddělení BESIP na ministerstvu dopravy Martin Farář.
18.02.2017 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Jak to celé začalo: Miliony v hotovosti, brilianty a ještě to a tohle. Co všechno našla policie v bankovním sejfu lobbisty Dědice?

 
Ostravský krajský soud po téměř pěti letech od počátku vyšetřování začal na sklonku roku soudit takzvanou kauzu Dědic. ParlamentníListy.cz získaly původní text obvinění údajné skupiny kolem lobbisty Martina Dědice. Před soudem stojí osm lidí a čtyři firmy: Martin Dědic, Břetislav Pavelek, Jiří Hána, Jaroslav Křemen, Roman Gavanda, Tomáš Dohnal, Břetislav Čížek a Petr Gřeš. Společnosti Business Advisor, Pragoimex, Martek Medical a Vostav Morava. Státní zástupce Vít Koupil je obžaloval ve společné korupční kauze ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, legalizace výnosů z trestné činnosti a podplácení, za což jim hrozí až osm let vězení.
16.12.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hána (29 článků) , Jiří Dohnal (6 článků) , Martin Roman (279 článků) , Břetislav Petr (8 článků)

Hejtmanství Pardubického kraje převzalo litomyšlské Portmoneum, nový osvícený filantrop nebyl totiž v dohlednu

 
Pardubický kraj se stal vlastníkem další zajímavé kulturní památky. Je jí litomyšlské Portmoneum – Museum Josefa Váchala. Klíče a příslušné dokumenty převzali dnes hejtman kraje Martin Netolický a 1. náměstek Roman Línek od dcer bývalého majitele domu, zakladatele nakladatelství Paseka, Ladislava Horáčka Anny Rezkové Horáčkové a Kamily Horynové Horáčkové. Portmoneum bude spravovat a provozovat Regionální muzeum v Litomyšli.
02.11.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váchal (9 článků) , Martin Roman (279 článků)

Vládnoucí koalice bude v Pardubickém kraji složena ze čtyř subjektů

 
V pondělí kolem sedmé hodiny večer bylo v jednacím sále Rady Pardubického kraje podepsáno Memorandum o politickém uspořádání Pardubického kraje ve volebním období 2016 – 2020. Signatáři této dohody jsou lídři čtyř stran, které po pátečních a sobotních volbách obsadí posty v krajském zastupitelstvu. Za ČSSD dohodu podepsal dosavadní hejtman Martin Netolický, za Koalici pro Pardubický kraj současný 1. náměstek Roman Línek, ODS zastupoval lídr kandidátní listiny Michal Kortyš a hnutí STAN starostka Morašic Hana Štěpánová.
10.10.2016 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků) , Martin Michal (311 článků)

Turek sem tajně vozí zvěř na kruté islámské porážky, zaslechli jsme v davu. A vůbec na demonstraci padly perly

 
REPORTÁŽ Několik set přítomných a jednoznačně dosud nejmasivnější předvolební mítink na Plzeňsku. To byla akce Úsvitu-Národní koalice a Bloku proti islamizaci, která se uskutečnila v Plzni. Hosty tu byli kandidát na senátora Martin Koller, aspirant na hejtmana Roman Bakala, Tomáš Ortel i zástupce Alternatiovy pro Německo (AfD) ze sousedního Bavorska.
29.09.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Ortel (61 článků) , Roman Turek (10 článků) , Martin Roman (279 článků)

Ideály EU se nijak zvlášť neliší od nacismu. Martin Koller lidem představil rakouského narkomana, který za tím vším stojí

 
REPORTÁŽ Společná evropská armáda, EU a neřízená migrace – to byla hlavní témata předvolebního setkání s novináři, které v Plzni uspořádal hnutí Úsvit – Národní koalice s Blokem proti islamizaci. Za přítomnosti dvou žurnalistů a asi dvacítky členů a příznivců se zde představil kandidát na senátora Martin Koller a aspirant na post hejtmana Plzeňského kraje Roman Bakala.
09.09.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Prvňáčkům v Pardubickém kraji zpříjemnil premiéru ve škole batůžek s překvapením

 
Potěšit, ale i chránit a varovat. S tímto cílem Pardubický kraj ve spolupráci s Rádiem Blaník obdaroval všechny prvňáky v regionu při jejich premiéře ve školní lavici praktickým batůžkem na boty, ve kterém děti nalezly rozvrhy hodin, vystřihovací písmenka či vstupenky, ale také předměty s reflexními prvky nebo bezpečností časopis. Batůžky předávali prvňákům také hejtman Martin Netolický a jeho náměstci Roman Línek s Janou Pernicovou.
01.09.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (279 článků)

Chovanec, Martin Roman, mafie, policie... Jančura vypustil velice vážná obvinění

 
„Budu podnikat. Do voleb určitě nepůjdu,“ řekl mimo jiné v rozhovoru s Danielou Drtinovou v DVTV.cz majitel Student Agency Radim Jančura. Ve svých slovech se vyjádřil také k aktuální politické situaci.
29.06.2016 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (234 článků) , Martin Roman (279 článků) , Daniela Drtinová (319 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »