Články k osobnosti

Lubomír Man

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lubomír Man »
 

Lubomír Man: Naše nebohá vládo

 
Spojené státy ti ústy svého zahraničního ministra poděkovaly za podporu, kterou jsi jim vyjádřila za jejich zločinný raketový útok na Sýrii.
16.04.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Jak by šel Hitler na věc, kdyby měl ještě jeden pokus

 
Myslím tím, jaké kroky na cestě Německa ke světovládě by po svém prvním neúspěšném volil tentokrát, protože dychtění po vládě Němců nad světem by se samozřejmě nevzdal.
05.04.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Heuréka, mám recept na sjednocení národa – a poskytuji jej zdarma

 
Tisíce nářků už bylo vyřčeno na nejednotu národa a padlo i tisíce rad, jak národ sjednotit. Ale na léčbu uvedeného neduhu nekápl dosud nikdo – až já. A víte proč se to povedlo zrovna mně? Protože sleduji, co se děje a hledám v tom dění poučení.
03.04.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Odmítám žit i umřít v rabské zemi

 
„Učím se shýbat nízko vaz a líbat důtky svého kata“, může si dnes naše republika deklamovat verše Svatopluka Čecha z jeho Písní otroka, protože se otrokem z vůle našich představitelů, pánů Babiše a Stropnického, skutečně stala. Právě v těchto dnech vyhošťuje totiž na pokyn malíčku britské premiérky Mayové tři ruské diplomaty.
30.03.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Záhada - ti nenávidění byli jen dva, a teď je to dav

 
Žil jsem v zemi s režimem totalitním a teď (prý) žiji ve v zemi s režimem svobodným. Režim totalitní jsem rád neměl, měl jsem s ním své opletačky, náčelníku tehdejší krajské správy StB jsem v osmdesátých letech odmítl podepsat spolupráci s StB. Sliboval mi: Když v naší režii vycestujete do anglicky mluvící země, kde budete jakoby zaměstnancem naší diplomatické mise, avšak fakticky budete pracovat pro nás, uděláme z vás nového Foglara.
27.03.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

 
Koncem října loňského roku jsem v asi patnácti našich levicových webech zveřejnil článek o tom, že důvěru našich lidí v Babišův jasný politický úsudek ruší jedna okolnost: Totiž ta, že si do vlády na křeslo ministra zahraničí vybral Martina Stropnického.
23.03.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1655 článků) , Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Květinové poděkovaní "demokratce" M. Němcové

 
Nic víc a nic míň se nestalo. V úterý dopoledne předala před poslaneckou zhruba stovka lidí poslankyni Miroslavě Němcové květy za to, že svým odchodem z Vladislavského sálu zaprovokovala proti inaugurujícímu prezidentu Miloši Zemanovi.
22.03.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1376 článků) , Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: I tisíciletou moudrost umí pražská kavárna postavit na hlavu

 
Víte, co je to svoboda českého tisku a svoboda České televize, na jejiž obranu bylo ve středu svoláno shromáždění na Václavské náměstí a ve čtvrtek za její naplnění vyrazili školáci buď před své školy, nebo na náměstí svých měst?
17.03.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Vzhůru na Václavák do útoku proti pravdě

 
Prezident Zeman ve svém inauguračním projevu neučinil nic víc, než řekl to, co všichni dobře víme – že totiž Česká televize není nestranná a že tzv. drží klandr hlavně jedné politické straně u nás, nesoucí název TOP 09.
12.03.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Skvělý projev zodpovědného prezidenta

 
Jako poběhlici, kterou ve své nejvnitřnější lidské podstatě zřejmě je, jsem viděl z Vladislavského sálu prchat poslankyni ODS a v jednom z našich nejkritičtějších údobí skoro už naši premiérku Němcovou.
09.03.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Jak jsem se těšil na polemiku s Forem 24

 
Jak jsem se v sobotu večer z internetu dověděl, obul se do mého článku ŠANCI JAKO DNES LEŽ JEŠTĚ NIKDY NEMĚLA (vedle asi 20levicových webů jej zveřejnily i Halo noviny), komentátor deníku Forum 24 Jan Janďourek.
05.03.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Odejděte! To je jediná naděje

 
Hamáčku, Zaorálku, Sobotko, Štěchu, Chovanče! Chcete pomoci své straně? Odejděte!
17.02.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Pozor, pozor! Podle ČT působí v Sýrii ruští žoldnéři – a američtí vojáci

 
To jsem vyrozuměl z včerejších Zpráv České televize ve 13 hod. a jde zřejmě o inovační kus její zpravodajské redakce, protože takovéto označení ruských vojáků v Sýrii jsem ani na ČT nikdy dříve nezaznamenal. Takže berte, prosím, od dnešního dne na vědomí toto: Jestliže suverénní a zákonná vláda jakékoli země pozve do své země vojáky jiné země, aby ji pomohli řešit jakékoli její úkoly, stávají se tito vojáci, dle ČT, vstupem na půdu oné jiné země - ŽOLDNÉRY.
15.02.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Jak porozumět neporozumitelnému V. Moravcovi

 
Jak známo, měl předvolební duel prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše na ČT moderovat Václav Moravec. Ten to však odmítl, takže jej v této prestižní roli, sledované více než dvěma miliony diváků, zastoupila jeho kolegyně Světlana Witowská. V pátek se redaktora Moravce na důvod jeho odmítnutí řídit historicky nepominutelný souboj dvou adeptů českého prezidenství zeptala redaktorka Seznamu.cz Renata Kalenská.
11.02.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (221 článků) , Václav Moravec (437 článků) , Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Jste, pane Kučero, hrdým nositelem ceny F. Peroutky?

 
Teprve ve středu ráno jsem se dověděl, že pan Vladimír Kučera, kterého znám hlavně z jeho pořadu ČT Historie.cz a pak snad i z jeho článků na Aktuálně.cz, je nositelem ceny Ferdinanda Peroutky pro rok 2016, kterou získal společně s redaktorem Hospodářských novin Honzejkem v únoru loňského roku.
08.02.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Šanci, jak dnes, lež ještě nikdy neměla

 
Jsme svědky přezajímavého úkazu. Národ je rozdělen na dvě zhruba stejné poloviny, ale média stojí sjednocená jako jeden muž. O čem ta nerovnoměrnost svědčí?
02.02.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Proč by měla jít do EU parlamentu paní Horáčková - a ne já?

 
V rozhovorech redaktorů ČT se známým osobnostmi volebních štábů obou uchazečů na prezidentství v sobotu odpoledne došlo i k interview Michala Horáčka, tuším, s redaktorem Houžvou. To už byl výsledek souboje znám a redaktor ČT se zajímal, zda teď – po Drahošově porážce – hodlá Horáček v politice dál pokračovat.
28.01.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (764 článků) , Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Politické školení i následná prověrka herce Vetchého

 
Už nějaký čas sleduji duševní výtlačky herce Vetchého z oblasti politiky, a bylo by mi lépe, kdybych tak nečinil, protože když tak činím, nedokáži už pak s požitkem sledovat možná i dobré filmy a seriály, v nichž tento herec vystupuje.
25.01.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Nikoho lepšího pro duel Zeman-Drahoš si už ČT vybrat nemohla

 
Sleduji práci zpravodajské redakce ČT už roky, i když vím, že si tím kopu hrob. Ale jakási zvídavost ve mně, navíc poháněná nepatrným, ale přece jen stále živým světýlkem naděje, jestli se to tam nahoře na Horách Kavčích neobrátilo zrovna dnes jakýmsi zázrakem aspoň trochu k lepšímu, jestli se třeba v někom z vedení zpravodajství nevzbouřilo svědomí a nebouchl do stolu a nezařval: „Hergot, už toho lhaní a obracení věcí v pravý opak bylo dost, začněme už konečně aspoň po maličkých dávkách říkat lidem pravdu Vždyť všichni vidí, že lžeme, až se nám od hub práší, nikdo nám už nevěří, takže lhat dál ztrácí smysl a spíš to naší věci škodí, než prospívá. Skončeme tedy aspoň s tím bulíkovaním nejprimitivnějším a nejurážlivějším – a to hned, ode dneška!“
19.01.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)

Lubomír Man: Budeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho

 
Podoben Caesarovi po návratu z Gálie, s triumfálním výrazem ve tváři a ověšen holdováním davu, vešel v sobotu odpoledne prezidentský kandidát Drahoš do svého volebního střediska, aby ten dav slavnostně pozdravil, poděkoval mu a zodpověděl pár otázek novinářů. A v jedné té odpovědi řekl, že když slyší, že v druhém kole prezidentské volby bude tedy stát proti Zemanovi, neví prý dost dobře tomu, proti komu že to bude vlastně stát? Jestli proti Zemanovi, anebo spíš proti těm, kteří jej pracovně vlastně tvoří – to je Mynářovi, Ovčáčkovi a Augustinovi?
14.01.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (87 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »