Josef Dostál

kajakář, rychlostní kanoista

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Josef Dostál »

Mistr světa kajakář Josef Dostál jel také za VoZP

V nedělním závodě na 500 metrů na kanále v Račicích získal Josef Dostál zlatou medaili, což byl velký zážitek nejen pro fanoušky, ale také pro VoZP, která se stala oficiálním partnerem Josefa Dostála a jeho sportovní kariéry pro rok 2017.
28.08.2017 16:00 |

Osobnosti: Josef Dostál (32 článků)

Vojenská zdravotní pojišťovna je generálním partnerem kajakáře Josefa Dostála

Kajakář Josef Dostál získal před mistrovstvím světa nového generálního partnera: Vojenskou zdravotní pojišťovnu.
16.08.2017 08:45 |

Nový Zpravodaj VoZP: příjemné čtení, užitečné informace i zábava

Rozhovor s trojnásobným olympijským medailistou v rychlostní kanoistice Josefem Dostálem, profil první české generálky Lenky Šmerdové či povídání s režisérem Filipem Renčem o novém filmu – to je jen malá ochutnávka z obsahu nového čísla Zpravodaje Vojenské zdravotní pojišťovny.
23.07.2017 17:20 |

Osobnosti: Filip Renč (566 článků) , Josef Dostál (32 článků)

František Dostál: Pokrývka bronzové hlavy

Psal se rok 1979, kdy byl na několik let v centru Prahy odstraněn pomník jazykového génia Josefa Jungmanna kvůli výstavbě stanice metra.
17.03.2017 11:15 |

Osobnosti: Josef Jungmann (31 článků) , Josef František (170 článků) , Josef Dostál (32 článků)

Dvojnásobný olympijský medailista Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu

Zisk dvou olympijských medailí z her v Riu přinesl rychlostnímu kanoistovi Dukly Praha Josefu Dostálovi titul Nejlepší kanoista roku 2016. Stříbrný medailista ze závodu singlkajakářů na kilometru v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Českého svazu kanoistů zvítězil také v kategorii posádek společně s Danielem Havlem, Lukášem Trefilem a Janem Štěrbou, parťáky z bronzového čtyřkajaku.
15.01.2017 09:10 |

Získal v něm olympijské medaile. Teď dává Dostál čtyřkajaku vale

Další medaile už rychlostní kanoista Josef Dostál se čtyřkajakem nevybojuje. Rozhodl se, že se bude soustředit jen na individuální závody a kratší pětisetmetrovou trať.
12.01.2017 15:25 |

Desetiletá nadvláda žen je u konce. Sportovcem roku se stal Lukáš Krpálek

Judista Lukáš Krpálek se podle očekávání stal vítězem ankety o nejlepšího sportovce České republiky za rok 2016. Zlatý medailista z Ria tak ukončil desetiletou nadvládu žen na tuzemské scéně. V hlasování novinářů obsadil druhé místo kanoista Josef Dostál, který si z Brazílie přivezl stříbro a bronz, třetí místo pak připadlo biatlonistce Gabriele Koukalové, vítězce minulého ročníku Světového poháru.
22.12.2016 20:00 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (63 článků) , Gabriela Koukalová (238 článků) , Josef Dostál (32 článků)

10 medailových úspěchů z Ria

Olympiáda je za námi a s ní 10 nových medailí pro náš malý stát. O jediné zlato se postaral judista Lukáš Krpálek. Následovaly 2 stříbrné medaile, které získal Josef Dostál v kanoistice a Jaroslav Kulhavý v horských kolech. Pojďme se podívat na všechny naše sportovce, kteří si přivezli olympijské medaile z Ria!
28.08.2016 15:10 |

Osobnosti: Jaroslav Kulhavý (92 článků) , Lukáš Krpálek (63 článků) , Josef Dostál (32 článků)

Čtvrtý? Tak to ani náhodou, rozzlobil se Dostál a rozjel svoji stříbrnou show

Nezměrná radost, ale také obrovské vyčerpání. Ve včerejším semifinále obsadil kajakař Josef Dostál až čtvrté místo, dnes to ale byla úplně jiná káva. Dvoumetrový bojovník se vydal ze všech sil, rozkousal si kvůli tomu ústa zevnitř, ale vyplatilo se. V cíli na něj totiž čekala stříbrná odměna, první olympijská medaile pro českou rychlostní kanoistiku za posledních 20 let.
16.08.2016 18:35 |

PRVNÍ STŘÍBRO! Kajakář Dostál se po své gradující jízdě v cíli vyčerpáním zhroutil

Po zlatu judisty Lukáše Krpálka a 5 bronzových medailích slaví česká olympijská výprava v Riu premiérový stříbrný úspěch. V závodě kajakářů na 1000 metrů jej vyjel 23letý Josef Dostál. Mistr světa na této trati z roku 2014 získal už 2. medaili z OH v kariéře: v Londýně byl členem bronzového 4kajaku, s nímž se ještě na těchto hrách také představí.
16.08.2016 15:50 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (63 článků) , Josef Dostál (32 článků)

Česko v euforii: Dostál po heroickém výkonu urval STŘÍBRNOU medaili!

Máme první stříbro! Před malou chvílí totiž Josef Dostál parádně zvládl finálovou jízdu kanoistů a před sebe pustil pouze ve finiši španělského soupeře Marcuse Walze. Medailová sbírka české výpravy se tak po dnešku opět rozšiřuje.
16.08.2016 15:40 |

Český obr bude v Riu bojovat o medaili: Hecuje se kousáním do tváře!

Josef Dostál je jednou z mnoha nadějí české výpravy v Riu na zisk cenného kovu. Bojovat navíc bude srdnatě hned ve dvou disciplínách. Soupeře zkusí zničit sám v rámci singlkajaku, ale také na čtyřkajaku. Největší zajímavostí je ale jeho výška, dorostl totiž výšky 202 cm a je nejvyšším členem našeho výběru pro LOH.
13.07.2016 16:45 |

Fuksa se poprvé v kariéře stal mistrem světa, čtyřkajak má bronz

Kanoista Martin Fuksa se v Miláně stal mistrem světa na neolympijské trati 500 metrů. Čtyřkajak  Josef Dostál, Daniel Havel, Lukáš Trefil, Jan Štěrba získal na olympijské trati 1000 metrů třetí místo, když nestačil na Slováky a Maďary.
23.08.2015 12:56 |

Osobnosti: Jan Štěrba (28 článků) , Josef Dostál (32 článků) , Daniel Havel (67 článků) , Lukáš Trefil (16 článků) , Martin Havel (136 článků)

Fuksa sedmnáct tisícin od zlata, světové stříbro vybojoval i Dostál

Výborně si vedou čeští rychlostní kanoisté na mistrovství světa v Miláně. Na kilometru sahal po zlatu singlkanoista Martin Fuksa, nakonec jej drtivým finišem o 17 tisícin sekundy porazil Němec Sebastian Brendel. Stříbro díky povedenému závěru získal na stejné distanci i kajakář Josef Dostál.
22.08.2015 12:15 |

Osobnosti: Josef Dostál (32 článků) , Martin Němec (24 článků) , Josef Němec (17 článků)

Překvapení na český účet, čtyřkajak si dojel jen pro 'bramborovou' medaili

Byl velkou medailovou nadějí Evropských her. Nakonec český čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba dojel na kanálu v Mingačeviru na kilometru až čtvrtý.
16.06.2015 10:36 |

Evropské zlato pro čtyřkajak a Fuksu

Pro zlato si na evropském šampionátu v rychlostní kanoistice v Račicích dojel čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Prvenství slaví i kanoista Martin Fuksa.
03.05.2015 14:30 |

Český čtyřkajak je zlatý v závodu na kilometr. Fuksa má bronz z pětistovky

Úspěch pro český sport! Čtyřkajak v sestavě Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba vyhrál kilometrový závod na mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Jako dvojnásobný medailista se z šampionátu vrátí i kanoista Martin Fuksa, který po sobotním stříbru z kilometru vybojoval bronz na poloviční trati.
10.08.2014 11:25 |

MISTŘI SVĚTA! Český čtyřkajak má titul z kilometru

Čtyřkajak v sestavě Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba vyhrál kilometrový závod na mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Česká posádka se dočkala po dvou evropských titulech premiérového světového zlata a na MS vylepšila loňské druhé místo.
10.08.2014 10:40 |

Další cíl? Dvě zlaté medaile v Riu, sní mistr světa Dostál

Už jako junior Josef Dostál zkoumal historické výsledky tuzemských kajakářů, takže jako čerstvý mistr světa na olympijském kilometru ze šampionátu v Moskvě ví, že se dnes zapsal do dějin české rychlostní kanoistiky. A v pouhých jednadvaceti letech se ještě může zapisovat dlouho. Dostál potvrdil, že i nadále bude kombinovat dvě disciplíny a v obou chce vyhrát olympijské hry v Riu.
09.08.2014 14:50 |

Kajakář Dostál je mistrem světa na 1000 m, Fuksa má stříbro

Česká rychlostní kanoistika má po osmi letech mistra světa. Kajakář Josef Dostál senzačně vyhrál na šampionátu v Moskvě závod na 1000 metrů. Úspěch českých barev dnes podtrhl stříbrnou medailí na stejné olympijské trati kanoista Martin Fuksa.
09.08.2014 11:20 |