Články k osobnosti

Jiří Pehe

  novinář, politolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Pehe »
 

Vystrašený Jiří Pehe promluvil do světa o tom, co v Česku bude po volbách. Nahlédněte

 
Politolog Jiří Pehe má strach, jak bude Česko vypadat po volbách. Se svými obavami se svěřil serveru Politico.eu. Odborník varuje, že se pravděpodobný příští premiér chystá odvrátit od Bruselu.
17.10.2017 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků)

Jiří Pehe, aniž to tuší, uznal odtržení Krymu. Jan Schneider tleská

 
Analytik Jan Schneider zatleskal Jiřímu Pehemu. Tento politolog prý na příkladu Katalánska ukázal, že bylo legitimní odtržení Krymu od Ukrajiny a stejně tak bude legitimní v Česku hlasovat o členství České republiky v NATO.
08.10.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků)

Pehe se pustil do některých Čechů: Stále tu přežívá „normalizační“ mentalita. A Zeman a Babiš jsou se svou popularitou produkty této mentality

 
Politolog Jiří Pehe se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, proč se Češi ohánějí výjimečným stavem, jaký mají ve Francii kvůli migrační krizi.
02.10.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků) , Jiří Zeman (913 článků)

Nervózní ČT propadá hysterii. Ve jménu ideologického boje propaguje dokonce i konspirační web, upozorňuje Petr Žantovský. A také na duševní výplach Jiřího Pehe

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize využila posledního vydání pořadu Newsroom ČT24 k útoku na soukromou televizi TV Barrandov. Obrovská hysterie, s níž byl uváděn, vyzrazuje podle Petra Žantovského na nervozitu ČT z toho, že přichází o monopolní postavení v jednom žánru a že by se i konkurence mohla stát vlivotvorným nástrojem. Mediální analytik si kromě dalších přešlapů veřejnoprávní televize všímá i duševního výplachu, který místo komentáře předvedl Jiří Pehe, jenž odmítá připustit, že se u nás rozrostla móda elitokraticky umlčovat názor většiny.
30.09.2017 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků)

Jiří Pehe: Jen se posmívejte Macronovu plánu reformy EU. Jednou se budete divit, dějiny mu dají za pravdu

 
Politolog Jiří Pehe zhodnotil projev Emmanuela Macrona, který pronesl na slavné Sorboně. Pehe se domnívá, že mohlo jít o projev velkého reformátora, kterému se dnes mnozí Češi posmívají, ale jednou se možná budou divit. Velké reformátory minulosti kdysi také mnoho lidí odmítalo nebo se jim smálo. Jenže dějiny daly za pravdu oněm reformátorům.
28.09.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků) , Emmanuel Macron (111 článků)

V horku se mu vypařil mozek! Jiří Ovčáček tvrdě účtuje s Jiřím Pehe za to, co napsal o Zemanovi

 
Komentář politického analytika a spisovatele Jiřího Pehe ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana rozčílil hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.
19.08.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků) , Miloš Zeman (17963 článků)

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

 
Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Zeman. Usedl proti moderátorovi Janu Pokornému a spustil svůj tradiční slovní koncert. Došlo na Čínu, Zemanovy cesty do krajů i na politologa Jiřího Pehe, který prý navrhuje nesmysly. Pokorný musel napjatě čekat, zda prezident použije podobná sprostá slova jako před třemi lety, kdy v rozhovoru s ním prezident pronesl v přímém přenosu slovo „kunda“. V narážce na skupinu Pussy Riot.
24.07.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků) , Jan Pokorný (96 článků) , Miloš Zeman (17963 článků) , Jiří Pokorný (31 článků)

Pehe: Kvóty jsou zákon! Ničíme EU

 
„Země Visegrádu mají možná pravdu, že uprchlické kvóty nejsou nejlepším řešením migrační krize. Jenže kvóty byly odhlasovány Evropskou radou, a staly se tak evropským zákonem. Dodržování tohoto zákona je testem evropanství,“ řekl Jiří Pehe v dalším díle DVTV Apel.
28.06.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků)

Jiří Pehe z ČT: Sobotka doplácí na to, co přitáhl do ČSSD Miloš Zeman před dvaceti lety

 
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve středečním Interview ČT24 politologa Jiřího Peheho. Ten si posteskl, že nejsilnější vládní strana – sociální demokracie – tak trochu tápe. Zdá se však, že některým lidem v ČSSD už prostě došla trpělivost. Svou roli v tom prý sehrál i prezident Miloš Zeman, který před lety udělal z ČSSD „takový zvláštní slepenec“.
14.06.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (158 článků) , Jiří Pehe (300 článků) , Miloš Zeman (17963 článků)

Pehe: Babiše měl Sobotka odvolat už loni. Na krizi může vydělat jiná strana

 
Měsíc od propuknutí vládní krize pohovořil politolog Jiří Pehe pro Info.cz o tom, jak si teď podle něho stojí Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO). Pehe říká, že měl Sobotka s odvoláním Babiše přijít už tak před rokem.  Na průzkumy veřejného mínění, které říkají, že na krizi doplatili sociální demokraté i hnutí Ano, je podle něho zatím brzo, názory respondentů prý musí uzrát.
03.06.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10297 článků) , Bohuslav Sobotka (9292 článků) , Jiří Pehe (300 článků)

Tajemná skupina mocných začala jednat. „Volovina,“ říká kníže o konspiracích

 
Je jen málo Čechů, kteří zažili na vlastní kůži setkání opředené tolika mýty – konferenci Bilderberského klubu. Sjezd vlivných včetně politiků a finančníků probíhá nyní ve Spojených státech. Bez české účasti. V minulosti však na něj byli pozváni Karel Schwarzenberg či někdejší Havlův poradce, politolog Jiří Pehe. Nad konspiračními teoriemi svorně kroutí hlavou. Jde dle nich o běžnou, byť prestižní konferenci. Spekulace rozdmýchává fakt, že její závěry jsou neveřejné.
02.06.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3654 článků) , Jiří Pehe (300 článků) , Karel Schwarzenberg (480 článků)

Dvourychlostní Evropa je špatný nápad, sdělil Zaorálek agentuře Reuters. A Pehe na něj udeřil...

 
Agentura Reuters přinesla vyjádření českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, podle něhož není dvourychlostní Evropská unie tím nejlepším nápadem. Dvourychlostní Evropa totiž znamená oslabení EU. Česko by podle jeho názoru mělo usilovat o zreformovanou a jednotnou Evropskou unii. Politolog Jiří Pehe Zaorálkovi hned cosi připomněl.
28.05.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2354 článků) , Jiří Pehe (300 článků)

Nespojujte se s Babišem, umažete se od něj. Jiří Pehe posílá varování všem demokratům

 
Politolog Jiří Pehe vyslal varování všem demokratickým stranám. Nespojujte se s Babišem, volá politolog. Babiš nemá rád demokracii. A navíc, když se s ním demokratičtí politici spojí, prý „se od něj umažou“. Pokud demokratické strany Peheho poslechnou, po volbách se možná zrodí velmi pestrá koalice proti Babišovi a možná i koalice proti prezidentu Miloši Zemanovi.
26.05.2017 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků) , Jiří Zeman (913 článků)

Jiří Pehe už se kvůli malé podpoře Bruselu rozhněval i na Bohuslava Sobotku

 
Politolog Jiří Pehe se v komentáři pro Český rozhlas pustil do všech politiků, kteří připouštějí, že by Česká republika nemusela být součástí tzv. tvrdého jádra EU. Schytal to především ministr financí Andrej Babiš (ANO), ale svou porci kritiky dostal také premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
25.04.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10297 článků) , Bohuslav Sobotka (9292 článků) , Jiří Pehe (300 článků)

Zoufalý Jiří Pehe: Trump toho za měsíc pokazil více než jiní za celé roky

 
Donald Trump sice není šéfem Bílého domu ještě ani měsíc a už toho dokázal pokazit tolik, že na to jeho předchůdcům nestačily ani celé roky v úřadě, varuje politolog Jiří Pehe. Kdyby nešlo o prezidenta supervelmoci, možná by nás to nemuselo trápit, ale takhle musí prý i Česká republika sledovat, co bude Trump dělat dál.
18.02.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3213 článků) , Jiří Pehe (300 článků) , Jiří Bílý (17 článků)

ANO je rozbředlé, ČSSD lavíruje, zoufá si Pehe. Vidí však jednu naději

 
Politolog Jiří Pehe napsal pár řádek k nové spolupráci lidovců se Starosty a nezávislými. Podle jeho názoru se tu rodí středová síla, kterou potřebujeme jako sůl, když tu máme „rozbředlé“ ANO a sociální demokracii, která lavíruje mezi moderní levicí a národním socialismem.
05.02.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků)

Přímá demokracie ano, ale jen odtud potud. Jiří Pehe má radost, že britský soud nastavil lidovládě mantinely

 
Nad rozhodnutím britského nejvyššího soudu, podle nějž britské vládě nestačí pro odchod z Evropské unie jen výsledky referenda, ale potřebuje, aby brexit schválil i britský parlament, se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí politolog Jiří Pehe.
26.01.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků)

Přímá demokracie mimo, ale jen odtud potud. Jiří Pehe má radost, že britský soud nastavil lidovládě mantinely

 
Nad rozhodnutím britského nejvyššího soudu, podle nějž britské vládě nestačí pro odchod z Evropské unie jen výsledky referenda, ale potřebuje, aby brexit schválil i britský parlament, se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí politolog Jiří Pehe.
26.01.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků)

Z týmu Václava Klause zaznělo: Zásadní rozdíl mezi Obamou a Trumpem je...

 
Politolog z New York Univerzity in Prague a spolupracovník exprezidenta Václava Havla Jiří Pehe a výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl v pátečních Událostech, komentářích rozebírali uchopení moci v USA Donaldem Trumpem. Došlo i na Rusko, které se prý cítí zatlačené do kouta.
20.01.2017 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4629 článků) , Václav Klaus (8741 článků) , Donald Trump (3213 článků) , Jiří Havel (326 článků) , Jiří Pehe (300 článků) , Jiří Havel (326 článků)

Pehe se pustil do Zemana: Má starost o svobodu slova, kterou Chovancův úřad neomezuje, nebo se bojí, že...

 
Nad tím, proč prezident Miloš Zeman vede boj proti vytvoření Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, se ve vysílání Českého rozhlasu zamyslel politolog Jiří Pehe.
14.01.2017 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (300 článků) , Miloš Zeman (17963 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »