Články k osobnosti

Jiří Kulhánek

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Kulhánek »
 

Česká společnost v sobě má latentní rasismus, spustil v debatě hradních adeptů Topolánek. A Jiřího Drahoše to velmi pobouřilo

 
Debaty prezidentských kandidátů v knihovně v Liberci se zúčastnilo celkem osm nominantů na post hlavy státu: Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Jen současný prezident Miloš Zeman veřejné debaty kandidátů ignoruje. Tvrdí totiž, že nevede žádnou prezidentskou kampaň. Řešily se otázky ohledně rasismu v Česku i to, kdo by měl být novým premiérem.
16.11.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (613 článků) , Mirek Topolánek (1953 článků) , Miloš Zeman (18288 článků) , Jiří Drahoš (152 článků) , Jiří Kulhánek (24 článků) , Jiří Marek (269 článků) , Pavel Marek (157 článků) , Petr Marek (151 článků) , Jiří Marek (269 článků) , Pavel Marek (174 článků) , Jiří Fischer (38 článků) , Petr Pavel (408 článků)

„Nejsme žádní chudáci, proč se pořád bičovat?“ Pět uchazečů o Hrad debatovalo v Broumově

 
Pět prezidentských kandidátů, kteří spolu dnes diskutovali v Broumově na Náchodsku, vyzvalo k tvorbě pomyslných mostů mezi lidmi, prezident má podle nich politiku kultivovat. Debaty v benediktinském klášteře se zúčastnili akademik Jiří Drahoš, diplomat Pavel Fischer, lékař Marek Hilšer, textař Michal Horáček a manažer Vratislav Kulhánek.
06.11.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (613 článků) , Jiří Drahoš (152 článků) , Jiří Kulhánek (24 článků) , Jiří Marek (269 článků) , Pavel Marek (157 článků) , Jiří Marek (269 článků) , Pavel Marek (174 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Zaparkoval před značkou a myslel, že platit nemusí, úředníci mu »napařili« tři tisíce pokuty

 
Zaparkoval před značkou placené parkování bez dodatkové tabulky. Vyhláška jasně říká, že platí ten, kdo stojí až za ní. Jenže strážníci a úředníci radnice v Rokycanech si zákon vykládají po svém. Jiřímu Kulhánkovi (71) napařili pokutu za to, že nezaplatil.
30.06.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

Jiří Kulhánek (71) bojuje s úředníky v Rokycanech: Stál před značkou, přesto dostal pokutu!

 
Zaparkoval před značkou placené parkování. Vyhláška jasně říká, že platí ten, kdo stojí až za ní. Jenže strážníci a úředníci radnice v Rokycanech si zákon vyložili po svém. Jiřímu Kulhánkovi (71) napařili pokutu za to, že nezaplatil.
14.06.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

Kandidát na hejtmana Kulhánek: ODS má co napravovat

 
Žádný hejtman nezmění život občanů v kraji. Našim cílem je prosadit takové fungování kraje, aby se staral o skutečné potřeby našich lidí a vytvářel podmínky pro dobrou kvalitu života v našem kraji. To se zatím neděje, říká dlouholetý starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS). Kde se skrývá potenciál kraje? Představil nám návrh, jak zabránit sestěhování nepřizpůsobivých do regionu a zneužívání sociálních dávek. I plán na snížení nezaměstnanosti. Kriticky se také vyjádřil nejen na adresu vedení kraje, ale zejména státu. Proč?
22.08.2016 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

RECENZE: Hvězdný návrat Jiřího Anderleho

 
Ateliérové sklo a grafika se staly mezinárodně respektovanými hodnotami československého umění 60. až 80. let minulého století. Tak jako sklo mělo svou svatou trojici Stanislav Libenský, Václav Cigler a René Roubíček, československou grafiku nejvíce proslavila trojice Albín Brunovský, Oldřich Kulhánek a Jiří Anderle.
04.05.2016 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kulhánek (9 článků) , Jiří Anderle (2 články) , Jiří Kulhánek (24 článků) , Jiří Stanislav (46 článků) , Václav Roubíček (1 článek)

Vznikne socha podle milovaného Maxipsa Fíka. Bude stát na nábřeží v Kadani

 
Na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani by měla stát socha této pohádkové postavičky. Podobu skulptury zřejmě navrhne některý z regionálních výtvarníků, schválí ji kreslíř Jiří Šalamoun, který je autorem původní kreslené podoby pohádkového psa. Novinářům to v pondělí řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS). Maxipes Fík je maskotem města, autor známého televizního večerníčku Rudolf Čechura žil na Kadaňsku.
08.02.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků) , Rudolf Čechura (2 články)

Starosta Kadaně: Není mi jasné, proč uprchlíci svou zemi nebrání

 
Problémy s nepřizpůsobivými se nevyhnuly ani Kadani, a jak se svěřil Jiří Kulhánek (ODS) pro ParlamentníListy.cz, rozumí strachu občanů z přílivu imigrantů. Čeho se nejvíce obává? A jaká opatření by měla pro řešení situace přijmout vláda? Hovořili jsme také o prezentaci Kadaně doma i v zahraničí či o plánovaných investicích do rozvoje města. A nejen o tom...
15.10.2015 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

RECENZE: Grafické představy o lidských představách

 
Spolek Hollar připravil výstavu, jež má připomenout letošní nedožité osmdesátiny Albína Brunovského (1935–1997), který byl vedle Jiřího Anderleho a Oldřicha Kulhánka nejvýznamnějším členem tohoto sdružení českých a v jeho případě i slovenských grafiků.
11.07.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Anderle (2 články) , Jiří Kulhánek (24 článků)

Starosta Kadaně: ODS hraje třetí housle. A to dost potichu

 
S jedním se zakládajících členů ODS jsme si povídali nejen o krizi, kterou si strana prochází či o její budoucnosti. Hovořili jsme ale také o uplynulých komunálních volbách, kde již počtvrté obhájil mandát starosty. Čeho byste chtěl v tomto volebním období dosáhnout? A co nového ve městě plánuje? Nejen s tím se svěřil Jiří Kulhánek naší redakci.
24.02.2015 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

Stropnický mění na obraně dva náměstky

 
Na Ministerstvu obrany končí dvojice náměstků - náměstek pro obranné akvizice Bohuslav Dvořák a náměstek pro legislativu a veřejnou diplomacii Jakub Kulhánek. ČTK to dnes řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Kulhánek bude na žádost premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nově působit jako náměstek na Ministerstvu zahraničních věcí, Dvořáka nahradí současný první náměstek na obraně Jiří Borovec.
31.10.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1571 článků) , Jiří Dvořák (191 článků) , Jiří Kulhánek (24 článků)

Brakobraní: Co hlásají krvaví proroci božského Kulhánka?

 
Další díl letního seriálu Brakobraní doporučuje stěžejní díla tuzemské akční fantastiky. Koho kromě Jiřího Kulhánka fanoušci tohoto literárního žánru nejvíc zbožňují a kterými knihami je dobré začít?
20.08.2014 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

Oblíbený starosta z ODS: Václav Havel byl vzácný člověk

 
„Od počátečního nadšení v začátku devadesátých let po směs vyčůranosti a chladné kalkulace dnešních dnů.“ Tak se podle dlouholetého starosty Kadaně Jiřího Kulhánka (ODS) za posledních 24 let proměnila komunální politika. Nicméně ani to jej neodradilo v práci pokračovat a mandát již po páté obhájit.
05.08.2014 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4661 článků) , Jiří Kulhánek (24 článků) , Jiří Havel (327 článků) , Jiří Havel (327 článků)

Zmocněnec pro Ústecký kraj? Jen to ne, děsí se starosta Kadaně

 
Kadaň získala cenu Gypsy Spirit 2013 za přínos v oblasti romské integrace, se zřízením zmocněnce pro Ústecký kraj ale starosta Jiří Kulhánek (ODS) nesouhlasí. „Je to jen funkce pro funkci a vyhazování peněz," říká. Jaká opatření by ale naopak od nové vlády uvítal a jak hodnotí její aktuální záměry? A co si myslí o odchodu Jiřího Pospíšila ze strany? S tím, ale i se svými aktuálními plány pro letošní rok se svěřil pro ParlamentníListy.cz.
12.02.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků) , Jiří Pospíšil (1744 článků) , Jiří Pospíšil (1744 článků)

Starosta Kadaně: Je také možné, že se ODS neprobere a skončí v zapomnění

 
Starosta Jiří Kulhánek (ODS) se nediví, že jsou lidé politikou znechuceni. ,,Všimněte si velké skupiny 'politiků', kteří neustále mění dresy, jen aby se někde uchytili. Politika je pro ně byznys, nikoliv služba.“ Starosty ze severních Čech ale trápí především problém sociálně vyloučených lokalit. Jak se k problematice staví a do jaké míry je problém aktuální v Kadani? On sám také nedávno představil veřejnosti kus kadaňské historie v podobě své sbírky pohlednic města a řeč tak byla nejen o výstavě, ale především o proměně Kadaně.
10.09.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

Starosta Kadaně: Fakta některá media moc nezajímají

 
Jiří Kulhánek (ODS) souhlasí s tím, že kdyby ODS plnila program z roku 2010, nemusela by přicházet Agenda 2014. Vyjádřil se ale i k výrokům médií, v nichž se Kadaň objevuje jako místo, kde byly zpronevěřeny evropské dotace. "To, co bylo projektem zpracováno, se také realizovalo bez navyšování v průběhu stavby.“ Jak ale řeší problémy s vyloučenými lokalitami a co se snaží město dělat při potírání tamějších problémů?
10.04.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

Stát by měl šetřit a ne zvyšovat daně, zní od oblíbeného starosty z ODS

 
ROZHOVOR Jiří Kulhánek dokázal získat v posledních volbách tolik hlasů, že jeho ODS obsadila v zastupitelstvu nadpoloviční většinu křesel. Starostou malé Kadaně na Chomutovsku je už potřetí... Co soudí o zvyšování daní, církevních restitucích anebo o bezpečnostní situaci na severu Čech?
24.09.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

Kadaňský starosta: Žádný hejtman život na Ústecku nezmění, to je iluze

 
ROZHOVOR Jiří Kulhánek (ODS) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká, že Kadaň netrpí zadlužeností a klíčovým faktorem správy je udržovat hezké a klidné prostředí. Spolu s tím se vyjádřil také k otázce budoucí hlavy kraje, tedy hejtmanovi.
20.02.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)

Nová koalice v Karlových Varech téměř vznikla, ale už se zase perou

 
Z prohlášení primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (KOA) to už vypadalo, že se na karlovarském magistrátu po rozpadu koalice K20 podařilo vyjednat vznik nové křehké koalice, tentokrát i s účastí ODS. Vzápětí na to ale primátor torpédoval novou koalici způsobem jemu vlastním svržený náměstek primátora Jiří Kotek, hájící barvy Alternativy, a hned nato se přidali se svojí troškou do mlýna i další tři zastupitelé hájící barvy Alternativy. Už nyní je jasné, že pokud zmíněná koalice vůbec vznikne, nebude mít lehký život.
25.11.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (24 článků)
« Předchozí 1 2 Další »