Články k osobnosti

Jiří Jaroš

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Jaroš »
 

Jiří Jaroš Nickelli: Žádný český vlastenec nesmí podporovat válku s Ruskem

 
Naše republika vznikla za podpory nejen západních zemí Dohody (USA, Británie, Francie a Itálie), ale rovněž za podpory Ruska. Již 5. srpna roku 1914 vyzývali čeští krajané v Rusku v časopise Čechoslovan ke vstupu do ruské armády k boji proti nenáviděnému Rakousku a Německu. V Rusku tehdy žilo na 100 tisíc českých krajanů. Nakonec vznikla Česká družina - nejstarší vojenský oddíl našich potomních legií.
30.07.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Jaroš (8 článků)

„Tenhle idiot dělá zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT.“ Ovčáček tvrdě zaútočil a to nebylo vše

 
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček označil za „idiota“ Františka Lutonského, zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT. Lutonský ovšem nezůstal hradnímu mluvčímu nic dlužen. Do debaty se zapojil také reklamní expert Martin Jaroš žijící v Kataru.
17.06.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (929 článků) , Jiří Jaroš (8 článků)

Historik: Lidice vypálili Němci, ne nacisti. A vina Sudeťáků je odsouzena. K čertu s těmi výklady, co to má být? Mějte úctu. Kdo odzbrojuje lidi, patří před soud

 
Ministr české kultury lže a měl by dostat Hitlerovu medaili za rozbití Československa, jakou dostal více než milion sudetských Němců, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Historicko-dokumentační komise Českého svazu bojovníků za svobodu Jiří Jaroš z Boskovic. Herman by měl chodit kanály a být voliči odstraněn z politiky spolu s předákem lidovců Pavlem Bělobrádkem, aby českému národu neškodili, míní historik, který byl před několika týdny za svou dlouholetou vědeckou a publikační činnost vyznamenán jihomoravským hejtmanem.
12.06.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Jaroš (8 článků) , Pavel Bělobrádek (1458 článků)

Pane ministře Stropnický, své peníze si strčte do řiti a omluvte se! Odbojáři se bouří

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) zvažuje odebrat Českému svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) dotace kvůli vnitřním bouřím, které otřásají touto veteránskou organizací. Řada významných bojovníků mu za to spílá a tvrdí, že ministerstvo obrany ČSBS – na rozdíl od konkurenční Československé obce legionářské- nikdy na péči o pietní místa nepřispělo. Navíc mezi Stropnického politické spojence patří podle vlivného moravského odbojáře Jiřího Jaroše lidé, kteří lezou do zadku sudetským Němcům. Ti jako jediní mají na dané situaci objektivně prospěch.
13.11.2016 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1571 článků) , Jiří Jaroš (8 článků)

Je to politická hra, boj části politiků proti Zemanovi. Okresní předák odhaluje, co se děje u bojovníků za svobodu

 
ROZHOVOR V poslední době některá média šíří zprávy o sporech uvnitř Českého svazu bojovníků za svobodu. Naznačována je i trestněprávní odpovědnost současného předsedy organizace spojující válečné veterány a oběti z německých koncentračních táborů, Jaroslava Vodičky, který je známý svým úzkým vztahem s prezidentem Zemanem. Na skutečnou situaci uvnitř svazu se ParlamentníListy.cz zeptaly předsedy vlivné okresní organizace v Boskovicích a promovaného historika Jiřího Jaroše Nickelliho, pozůstalého po legionáři zabitém gestapem a příbuzného obětí z německého likvidačního tábora v Osvětimi a pankrácké gilotiny.
31.10.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Jaroš (8 článků) , Jiří Zeman (929 článků)

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina už podruhé pro horolezce Radka Jaroše

 
Deset osobností Kraje Vysočina převzalo z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka v Horáckém divadle Jihlava Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina – dřevěné, skleněné a kamenné medaile.
03.11.2015 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Radek Jaroš (31 článků) , Jiří Jaroš (8 článků)

Prezident o státním svátku vyznamená básníka Žáčka či zpěváka Neckáře

 
Fotbalista Pavel Nedvěd, básník Jiří Žáček, zpěvák Václav Neckář či zakladatel babyboxů Ludvík Hess dostanou ve středu státní vyznamenání na Pražském hradě. Naopak z pravděpodobných kandidátů pozvánku na Hrad podle zjištění ČTK nedostali například etnograf Miloslav Stingl, horolezec Radek Jaroš, zakladatel Svazu PTP (pomocných technických praporů) Zdeněk Geist, advokát a disident Stanislav Devátý ani dirigent Jan Maria Dobrodinský.
26.10.2015 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nedvěd (160 článků) , Václav Neckář (258 článků) , Jiří Žáček (53 článků) , Miloslav Stingl (58 článků) , Ludvík Hess (120 článků) , Radek Jaroš (31 článků) , Zdeněk Hess (2 články) , Jiří Stanislav (46 článků) , Václav Jaroš (9 článků) , Jiří Jaroš (8 článků)

Zeman vyznamená zpěváka Neckáře

 
Fotbalista Pavel Nedvěd, básník Jiří Žáček, zpěvák Václav Neckář či zakladatel babyboxů Ludvík Hess dostanou ve středu státní vyznamenání na Pražském hradě. Naopak z pravděpodobných kandidátů pozvánku na Hrad nedostali například etnograf Miloslav Stingl, horolezec Radek Jaroš, zakladatel Svazu PTP (pomocných technických praporů) Zdeněk Geist, advokát a disident Stanislav Devátý ani dirigent Jan Maria Dobrodinský.
26.10.2015 09:36 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nedvěd (160 článků) , Václav Neckář (258 článků) , Jiří Žáček (53 článků) , Miloslav Stingl (58 článků) , Ludvík Hess (120 článků) , Radek Jaroš (31 článků) , Zdeněk Hess (2 články) , Jiří Stanislav (46 článků) , Jiří Zeman (929 článků) , Václav Jaroš (9 článků) , Jan Zeman (285 článků) , Jiří Jaroš (8 článků)
« Předchozí 1 Další »