Články k osobnosti

Jiří Fischer

  hokejista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Fischer »
 

Horáčka na Václaváku nepustili na pódium: Moc bohatý a málo sametový

 
Koncert k 17. listopadu na Václavském náměstí má politickou dohru. Na pódiu akce, která do centra Prahy přilákala tisíce lidí, se vystřídali se svými vzkazy tři z devíti kandidátů na prezidenta. Zatímco Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Marek Hilšer mohli takto oslovit potenciální voliče, například Michal Horáček musel zůstat jen mezi diváky. Organizátoři ho na pódium nepozvali a nepustili ani poté, co se s ním o svůj čas chtěl podělit Hilšer. Zdůvodnili to tím, že má na kampaň peněz dost a pozvaní prý víc ladili s hodnotami tohoto státního svátku.
18.11.2017 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (653 článků) , Jiří Drahoš (220 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Pavel Marek (162 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Pavel Marek (179 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Česká společnost v sobě má latentní rasismus, spustil v debatě hradních adeptů Topolánek. A Jiřího Drahoše to velmi pobouřilo

 
Debaty prezidentských kandidátů v knihovně v Liberci se zúčastnilo celkem osm nominantů na post hlavy státu: Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Jen současný prezident Miloš Zeman veřejné debaty kandidátů ignoruje. Tvrdí totiž, že nevede žádnou prezidentskou kampaň. Řešily se otázky ohledně rasismu v Česku i to, kdo by měl být novým premiérem.
16.11.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (653 článků) , Mirek Topolánek (2028 článků) , Miloš Zeman (18595 článků) , Jiří Drahoš (220 článků) , Jiří Kulhánek (26 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Pavel Marek (162 článků) , Petr Marek (153 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Pavel Marek (179 článků) , Jiří Fischer (38 článků) , Petr Pavel (413 článků)

Podívejte se, kdo financuje prezidentské kandidáty. Třeba Pavlu Fischerovi chodí vysoké částky z ciziny

 
Celkem devět kandidátů se utká v boji o Hrad, zbytek byl vyřazen ministerstvem vnitra, jelikož nesplnili podmínky a neodevzdali dostatečný počet podpisů občanů ani zákonodárců. Nejvíc peněz na kampaň dostal kandidát Jiří Drahoš, nejméně producent Petr Hannig.
12.11.2017 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (220 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

„Nejsme žádní chudáci, proč se pořád bičovat?“ Pět uchazečů o Hrad debatovalo v Broumově

 
Pět prezidentských kandidátů, kteří spolu dnes diskutovali v Broumově na Náchodsku, vyzvalo k tvorbě pomyslných mostů mezi lidmi, prezident má podle nich politiku kultivovat. Debaty v benediktinském klášteře se zúčastnili akademik Jiří Drahoš, diplomat Pavel Fischer, lékař Marek Hilšer, textař Michal Horáček a manažer Vratislav Kulhánek.
06.11.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (653 článků) , Jiří Drahoš (220 článků) , Jiří Kulhánek (26 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Pavel Marek (162 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Pavel Marek (179 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Jiří Řezník: O jednom zapomenutém obvinění z plagiátorství

 
V r. 1947 nevěděli vysokoškolští pedagogové slovutné Masarykovy university v Brně, či jsou. Zatímco rektor University Palackého J.L. Fischer je obviňoval z pěstování normativního svinstva, tak katolicky orientovaný historik Bohdan Chudoba, boží bojovník, který se ve 20. století vydal na křížovou výpravu sekularizovaným světem moderní civilizace (dle charakteristiky Milana Drápaly a Zdeňka Beneše), je označil za nositele marxistického zla. A šel ještě dále.
13.05.2017 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fischer (38 článků)

Sešli se „Kocábovi“ kandidáti na Hrad: Kajínek, milosti, zahraničí... A hlavně ti kandidáti. Nahlédněte

 
REPORTÁŽ Možná přijde i prezident. Tak se jmenovala akce, kterou v Písku spolupořádala Kroměřížská výzva, iniciovaná Michaelem Kocábem. Své názory například na vetování zákonů ze strany prezidenta a další odpovědi na dotazy několika novinářů prozradili tři pozvaní hosté, kteří buď zvažují, že kandidovat budou, nebo už své rozhodnutí vyhlásili. Na besedě se představili: europoslanec Jiří Pospíšil, vysokoškolský pedagog Marek Hilšer a někdejší diplomat, nyní ředitel STEMu Pavel Fischer. Mluvilo se o prezidentských pravomocech, řeč přišla i na Kajínka a na to, zda by mu kandidáti na prezidenta udělili milost. „Není žádná nová skutečnost, proč by prezident najednou měl do té kauzy vstupovat a takovéto rozhodnutí činit,“ řekl Jiří Pospíšil.
26.04.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (653 článků) , Jiří Pospíšil (1777 článků) , Jiří Pospíšil (1777 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Pavel Marek (162 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Pavel Marek (179 článků) , Jiří Kajínek (687 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Já slyšel kolegu Drahoše, co vykládal vloni ve Vídni... Může být jako minule Fischer, varuje slavný český právník

 
ROZHOVOR Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš je podle uznávaného odborníka na ústavní právo profesora Václava Pavlíčka osobnost hledající koncensus více než konfrontaci. Ale upozorňuje, že přímá volba v sobě zároveň obsahuje konfrontační prvek, takže bude také ve volební kampani důležité, jaké volební programy se střetnou. Svému akademickému kolegovi však dává velké šance. „Domnívám se, že v poměru k panu Horáčkovi je profesor Drahoš kandidátem, který má jistě šanci pro širší podporu,“ řekl profesor Václav Pavlíček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
31.03.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fischer (57 článků) , Václav Horáček (57 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Já slyšel kolegu Drahoše, co vykládal vloni ve Vídni... Může dopadnout jako minule Fischer, varuje slavný český právník

 
ROZHOVOR Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš je podle uznávaného odborníka na ústavní právo profesora Václava Pavlíčka osobnost hledající koncensus více než konfrontaci. Ale upozorňuje, že přímá volba v sobě zároveň obsahuje konfrontační prvek, takže bude také ve volební kampani důležité, jaké volební programy se střetnou. Svému akademickému kolegovi však dává velké šance. „Domnívám se, že v poměru k panu Horáčkovi je profesor Drahoš kandidátem, který má jistě šanci pro širší podporu,“ řekl profesor Václav Pavlíček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
31.03.2017 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fischer (57 článků) , Václav Horáček (57 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

A vy jste kdo? Kandidát na prezidenta? Adepti na Hrad mají velký problém, lidé je neznají

 
Přemýšlejí o kandidatuře na prezidenta. Mají však problém - většina Čechů je nepozná. Řeč je o diplomatech Petru Kolářovi, Pavlu Fischerovi, či o současném šéfovi Akademie věd Jiřím Drahošovi. Píše o tom dnešní MF Dnes.
11.02.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (467 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

VIDEO Daniel Herman odhalil více o záležitosti Jiřího Bradyho. Byli jsme u toho

 
„Mám pocit, že protokol na Hradě dneska nefunguje,“ konstatoval v úterý na debatě v Malostranské besedě bývalý ředitel politického odboru prezidenta Václava Havla Pavel Fischer. Vina za poslední „lapsy“ na Hradě prý jednoznačně padá na hlavu hradního protokoláře Jindřicha Forejta.
25.10.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4687 článků) , Daniel Herman (578 článků) , Daniel Herman (1030 článků) , Jiří Havel (329 článků) , Jiří Havel (329 článků) , Václav Fischer (57 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Český novinář vychválil Merkelovou za to, jak neustupuje. Ale ošklivě se mu to vrátilo

 
Novinář Petr Fischer z Hospodářských novin se zamotal do vlastní touhy vychválit německou kancléřku Angelu Merkelovou za postoj k imigraci, vyjádřený dokola opakovaným „my to zvládneme“. Pod vlivem jejího vystoupení na tiskovce popsal Merkelovou jako „sfingu střežící evropský chrám“. Jenže arabista Jiří Weigl jej následně šetrně poučil, že „sfinga“ znamená něco trochu jiného, než si komentátor myslí.
02.08.2016 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1989 článků) , Petr Weigl (13 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Zlatí hoši se vracejí: Ručinský povede reprezentaci jako GM, Hnilička mu bude asistovat

 
Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Martin Ručinský byl jmenován generálním manažerem českého hokejového týmu pro Světový pohár, který se odehraje v září letošního roku v kanadském Torontu. A v realizačním týmu ho doplní další známé tváře. Václav Prospal a Jaroslav Špaček budou asistenty nového trenéra Jiřího Jandače, bývalý obránce Jiří Fischer bude mít na starosti skauting a Milan Hnilička byl jmenován asistentem generálního manažera.
04.02.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (25 článků) , Jaroslav Špaček (42 článků) , Martin Ručinský (66 článků) , Václav Prospal (53 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Zeman si prý přes mrtvého Peroutku vyřizuje účty s dnešními novináři. Vnučka hovořila na ČT o chystané žalobě na stát, dva publicisté přitakali

 
Právní zástupce vnučky Ferdinanda Peroutky František Vyskočil, autor literatury faktu Jiří Padevět a komentátor Hospodářských novin Petr Fischer diskutovali v úterních Událostech, komentářích České televize o „hradní kauze Peroutka“. Právník Peroutkovi vnučky popsal, co se bude dít v této kauze dál. Padevět s Fischerem se shodli na tom, že prezident Zeman na sebe strhává pozornost, jako by v této zemi nebylo nic důležitějšího než jeho kauza.
21.04.2015 22:41 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (183 článků) , Petr Zeman (259 článků) , Jiří Zeman (939 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Zeman v ČT potupil Dienstbiera. A Fischer by se mu jako velvyslanec líbil

 
Prezident republiky Miloš Zeman v rozhovoru pro Českou televizi popsal, jaké úkoly stojí podle jeho názoru před novou vládou. Zmínil konflikty, které koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL čekají, a stranou jeho pozornosti tradičně nezůstaly ani investice, „které nemají volební právo“. Své řekl i k poradci pro energetiku Martinu Nejedlému ze společnosti Lukoil Aviation Czech či k ministrovi pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi. Zatímco prvního se zastal, druhého zkritizoval.
07.02.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (18595 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

VIDEO: Před osmi lety zkolaboval a unikl smrti, teď si Fischer užil zápas pod širým nebem

 
Velký návrat na led prožil bývalý obránce Detroitu Jiří Fischer. Před osmi lety zkolaboval během zápasu a musel ukončit kariéru. Na utkání pod širým nebem si ale opět navlékl dres Detroitu a dal dokonce i gól.
02.01.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fischer (38 článků)

První dáma TOP 09 se pustila do Fischera. Prý poškozuje české vývozce

 
Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová ve svém článku na ParlamentníchListech.cz rozebrala prorůstová opatření vlády Jiřího Rusnoka. Údajně nechce dusit českou ekonomiku tak, jak to dělala vláda předchozí.
25.12.2013 17:02 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (213 článků) , Jiří Rusnok (1824 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Kohout ani Fischer za Zemanovce kandidovat nebudou. Pecina by přijal

 
Strana práv občanů – Zemanovci má ve čtvrtek na programu debatu nad jmény nynějších ministrů vlády Jiřího Rusnoka. Hodlají poté oslovit některé z nich, zda by nezvážili kandidaturu za SPOZ v příštích volbách. Někteří ministři kandidaturu už nyní odmítají, jiní by ji zvážili či přijali.
13.08.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1824 článků) , Jiří Kohout (41 článků) , Jiří Fischer (38 článků)

Fischer ministrem financí. To je zoufalost, rozohnila se rudá poslankyně

 
ROZHOVOR Skepticky se k nové úřednické vládě Jiřího Rusnoka staví českolipská poslankyně, původní profesí advokátka, Marie Nedvědová, zvolená na kandidátce KSČM. „Hodnotím ji spíše negativně,“ říká a kritizuje její členy, které zná, tedy ministra vnitra Pecinu a ministryni spravedlnosti Benešovou. „Pan Fischer na ministerstvu financí je projevem zoufalství,“ dodává.
15.07.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Nedvědová (15 článků) , Jiří Rusnok (1824 článků) , Jiří Fischer (38 článků) , Marie Benešová (249 článků)

Rusnok je průměr, Fischer nula. Do mé vlády by se nikdy nedostal, rozparádil se Paroubek

 
Předseda strany LEV21 Jiří Paroubek ohodnotil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jak kvalitu prezidentem jmenované Rusnokovy vlády, tak i situaci, v níž se nyní nacházejí hlavní parlamentní strany. Nejlepším řešením by podle něj byly předčasné volby, a to i přesto, že ne zcela hrají do karet volebním preferencím jeho strany. Občanský zájem zde ale podle Paroubka stojí nad zájmem politicko-stranickým.
15.07.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3374 článků) , Jiří Fischer (38 článků) , Jiří Rusnok (1824 článků) , Jiří Rusnok (672 článků)
« Předchozí 1 2 Další »