Články k osobnosti

Jaroslav Faltýnek

  politik, poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Faltýnek »
 

ANO, ČSSD, KSČM... Co mlčíte, chlapci? Ve Sněmovně jsme se včera dozvěděli zajímavé věci

 
Tragédie a smutek, tak hodnotí podle médií nováčci první schůzi Poslanecké sněmovny po říjnových volbách. Ale nejsou to zdaleka jen nováčci, kterých je rekordních sto dvacet pět z dvou set poslanců. Trpí i parlamentní matadoři, protože tak špatně připravenou ustavující schůzi dolní komory ještě nezažili. Kromě toho se objevily některé zajímavé náznaky či informace. Vojtěch Filip, který vždy školil ostatní o jednacím řádu, tentokrát svorně s Babišem mlčel. Mlčeli i sociální demokraté, kterým dle informací ParlamentníchListů.cz Babiš „přihodil na talíř“ funkci, se kterou už ani nepočítali.
21.11.2017 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků) , Al Martino (99 článků)

Nenecháme se vydírat, vzkazuje Faltýnek. O vládě ANO bez Babiše vůbec nemá smysl uvažovat

 
Předseda poslanců a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek uvádí, že se strana rozhodně nenechá vydírat. Jde o to, že lidovci a ČSSD by zřejmě podpořili většinovou vládu hnutí ANO, ale bez jeho lídra Andreje Babiše. A to se právě Faltýnkovi nelíbí. Píše to server Novinky.cz.
18.11.2017 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

ANO se dohodlo s komunisty na vzájemné podpoře ve sněmovně. Vondráček předseda, Filip místopředseda

 
Představitelé KSČM znovu potvrdili podporu pro kandidáta hnutí ANO Radka Vondráčka do funkce předsedy sněmovny. Hnutí ANO na ustavující schůzi dolní komory zase podpoří předsedu KSČM Vojtěcha Filipa ve volbě místopředsedy sněmovny. Komunisté by měli dostat také předsednické křeslo v rozpočtovém výboru. Po dnešním jednání představitelů obou uskupení to novinářům řekli předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek a Filip.
16.11.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (891 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

ODS, TOP 09, lidovci a STAN 'kopou' společně. Okamura zuří

 
ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN budou při ustavení sněmovny postupovat jednotně jako Demokratický blok. Uskupení chce získat dvě místa místopředsedů komory a vést sedm výborů, vyplývá z dnešního vyjádření stran. Nabídku připojit se ke čtveřici stran odmítli Piráti i ČSSD. Podle ANO nejsou požadavky bloku v souladu s výsledky voleb, místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek mu nabídl vedení čtyř z vybraných šesti výborů.
15.11.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Velký vodárenský tunel v hlavní roli s pravou rukou Babiše

 
Prostějov je dalším městem, kde soud konstatoval, že k uzavření smlouvy, na základě které nadnárodní koncern spravoval vodovodní síť, došlo nezákonně. Kvůli smlouvě s Moravskou vodárenskou, vlastněnou Veolií, nemohly být na infrastrukturu čerpány dotace a milionové zisky odcházejí do zahraničí. Jakou roli hraje v případu pravá ruka Andreje Babiše Jaroslav Faltýnek?
13.11.2017 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

ANO další strany ve Sněmovně neválcuje, tvrdí Faltýnek. Ohání se jednacím řádem

 
Rozdělení míst mezi strany ve sněmovních výborech vychází z jednacího řádu. Po středeční schůzce zástupců hnutí ANO a STAN to novinářům řekl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Starostové si stěžují na to, že v některých výborech, o něž by stáli, by neměli vůbec zastoupení. Hnutí ANO ale nesouhlasí s tvrzeními, že by jiná uskupení „válcovalo“.
08.11.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Faltýnek: Budu volit Zemana

 
První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se nechal slyšet, že v nadcházející prezidentské volbě podpoří prezidenta Miloše Zemana. Píše to server Novinky.cz s odkazem na Faltýnkova slova, která řekl při cestě na jednání o budoucím uspořádání Sněmovny.
26.10.2017 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (18317 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Faltýnek (ANO): Za ty čtyři roky, co jsem vedl předchozí klub, jsem se hodně naučil

 
Staronovým předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO byl zvolen Jaroslav Faltýnek
25.10.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Hnutí ANO nabídne ODS možnost vládní spolupráce

 
Hnutí ANO nabídne občanským demokratům možnost vládní spolupráce. Novinářům to řekli před dnešním prvním jednání sněmovní frakce ANO předseda hnutí Andrej Babiš i první místopředseda Jaroslav Faltýnek. Zástupci ANO a ODS se setkají večer ve Sněmovně.
24.10.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Místopředseda hnutí ANO Faltýnek povede dál poslanecký klub

 
Poslanecký klub ANO nadále povede první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek (55). Členové nejsilnější sněmovní frakce ho podle informací ČTK zvolili na své první povolební schůzi.
24.10.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Faltýnek se rozjel v ČT: Babiš mimo vládu? Nepřipadá v úvahu. Je to předseda strany, lídr hnutí, dostal 48 tisíc preferenčních hlasů, lidé ho volili

 
V pondělních Událostech, komentářích v ČT byl hostem moderátora Lukáše Dolanského první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Hlavním temátem bylo povolební vyjednávání.
23.10.2017 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (169 článků)

V ANO už rozdělují funkce. Sněmovně by mohl šéfovat Vondráček

 
Vítěz voleb, hnutí ANO, nominuje do funkce předsedy nové Sněmovny dosavadního místopředsedu dolní komory Radka Vondráčka. Novinářům to řekl po  jednání zástupců ANO a ČSSD o uspořádání povolební Sněmovny místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Vondráček je vedle Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka součástí vyjednávacího týmu hnutí ANO.
23.10.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Nechcete spolupracovat s Babišem? Vážení, ale stát nemůže existovat bez vlády. Profesor Jičínský se po volbách obává chaosu

 
ROZHOVOR Lídři řady politických stran prohlašují, že nepůjdou do vlády s politiky obviněnými z trestného činu, ale právník a bývalý dlouholetý politik ČSSD profesor Zdeněk Jičínský upozorňuje, že díky zvolení do Poslanecké sněmovny už představitelé hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek získají znovu imunitu. „Pokud má mít jejich obvinění právní a politický význam, musí být ustavena sněmovna, policie musí opakovat svůj návrh na zbavení imunity a sněmovna je musí vydat. Do té doby to nemá žádný právní a politický význam,“ prohlásil profesor Jičínský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém hodnotí volební výsledky včetně příčin debaklu sociální demokracie.
22.10.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Zdeněk Jičínský (22 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Faltýnek: Jediným kandidátem ANO na premiéra je Andrej Babiš

 
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je připraven v pondělí dorazit za prezidentem Milošem Zemanem na schůzku do Lán. Novinářům to řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Zeman předtím serveru Blesk.cz řekl, že pověří sestavením vlády Babiše. Názor by změnil jen v případě, kdyby Babiš o premiérský úřad zájem neměl. Faltýnek na to řekl, že ANO jiného kandidáta na předsedu vlády nemá.
22.10.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Miloš Zeman (18317 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Babiš marně „lámal“ Starosty. V Průhonicích byl komunista Filip i Švejnar

 
Andrej Babiš, lídr vítězného hnutí ANO, začal v neděli ráno maraton povolebních jednání. Jako první za ním přijel do Průhonic předseda KSČM Vojtěch Filip. Objevila se tu ale i jiná překvapivá tvář, ekonom Jan Švejnar, někdejší neúspěšný kandidát na prezidenta. Odpoledne dorazil na schůzku šéf Starostů Petr Gazdík, kterého Babiš prý přemlouval ke koaliční spolupráci, ale neuspěl. Schůzka se konala ve Sněmovně, protože Gazdík odmítl přijet do za Babišem za Prahu.
22.10.2017 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jan Švejnar (295 článků) , Vojtěch Filip (891 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

 
Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Informovala o tom ČTK.
22.10.2017 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Richard Brabec (301 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků) , Petr Vondráček (119 článků) , Radek Petr (171 článků)

Poklidná debata v ČT se zvrtla: Hlavně že váš program zaujal voliče, pálil Faltýnek do Farského. „ANO, SPD, komunisti a Zeman, smrtící koktejl,“ utrousil Kalousek

 
V první povolební debatě České televize se sešli všichni političtí lídři stran, které se dostaly do sněmovny. Výjimkou byl Andrej Babiš (ANO), jehož zastoupil Jaroslav Faltýnek.
21.10.2017 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Stíhání Babiše se zpětně přeruší k dnešku, uvedl ústavní právník

 
Znovuzvolení poslanci z hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek zatím zůstávají trestně stíhaní v kauze Čapího hnízda. Stíhání se přeruší zpětně k dnešku až poté, co Státní volební komise vyhlásí výsledky voleb. Na dotaz ČTK to uvedl profesor ústavního práva Aleš Gerloch.
21.10.2017 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Knot (TOP 09): Do vlády s ANO bez Babiše? Nikoli, a to nejen kvůli Čapímu hnízdu

 
Médii proběhla zpráva, že Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek z Hnutí ANO převzali od Policie ČR obvinění z dotačního podvodu v kauze „Čapí hnízdo“. Opět jsme při této příležitosti z úst předsedy hnutí slyšeli, že jde o „kampaň a pseudokauzu“, jejímž cílem je poškození jeho osoby před blížícími se volbami. Ohraná deska...
17.10.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)

Někdo na nás neustále pouští sra*ky, rozčílil se Faltýnek u Veselovského. Proč jste se nechal zaměstnat tunelářem Bakalou, ptal se

 
Internetová televize DVTV přináší rozhovory s lídry jednotlivých subjektů kandidujících ve volbách. Za hnutí ANO nepřišel šéf hnutí ANO Andrej Babiš, ale jeho první zástupce Jaroslav Faltýnek a ten se pořádně rozpálil. Prozradil moderátorovi Martinovi Veselovskému, jak se pozná, že je seriózní novinář. Důkazem prý může být to, že Veselovský odešel z ČT. Vedle toho Faltýnek řekl, že na hnutí ANO někdo vypouští „sračky“.
11.10.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10602 článků) , Jaroslav Faltýnek (169 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »