Články k osobnosti

Jaromír Drábek

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaromír Drábek »
 

Nadační fond proti korupci: Další vítězství v kauze IT systémů ministerstva práce a sociálních věcí

 
Krajský soud v Brně zamítl žalobu spoluaktérů miliardové kauzy předražených a kolabujících IT systémů na úřadech práce z roku 2012, která způsobila pád tehdejšího ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka a trestní stíhání několika osob včetně Drábkova exnáměstka Vladimíra Šišky. Ten je nepravomocně odsouzen na mnoho let do vězení. Kauzu informačních systémů MPSV prezentoval Nadační fond proti korupci na tiskové konferenci v dubnu 2012.
30.03.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

To Drábek udělal z rodinných příspěvků chudinské dávky! Ministryně Marksová si u Moravce nebrala servítky

 
Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) chystá reformu ústavní péče o děti. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) uklidňuje, že vláda rozhodně zcela nezničí současný systém ústavní péče o děti. Prozradila také, jak se bude ČSSD k rodinné politice stavět dál. Došlo i na exministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a Marksová nešetřila tvrdými slovy.
15.01.2017 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků) , Michaela Marksová (450 článků)

Náměstek exministra Drábka míří opět k soudu. Šiška měl zmanipulovat IT zakázku

 
Pražský vrchní soud zrušil osvobozující verdikt nad bývalým náměstkem ministerstva práce Vladimírem Šiškou a znalcem Vladimírem Smejkalem. Kauzu miliardové zakázky pro firmu IBM vrátil k dalšímu projednání Městskému soudu v Praze, který v únoru konstatoval, že skutky obou mužů nebyly trestnými činy. Odvolací senát rozhodl v neveřejném zasedání. Kvůli situaci kolem Šišky v říjnu 2012 rezignoval tehdejší ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09).
29.09.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Zákon proti flákačům na podpoře. Prosazuje ne Drábek, ale ministryně ČSSD Marksová

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí se chystá spustit plán, který má dostat sto šedesát tisíc dlouhodobě nezaměstnaných do práce. Zákon proti zahálce má dosáhnout svého například i znovuzavedením veřejné služby, známého nápadu ministra Nečasovy vlády Jaromíra Drábka.
03.08.2016 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Náměstek exministra Drábka je vyděrač, řekl soud. Přísný trest mu ale zrušil

 
Pražský vrchní soud ve čtvrtek zrušil verdikt, podle nějž si měl Vladimír Šiška – bývalý náměstek ministra práce Jaromíra Drábka – odpykat sedm let za vydírání firmy OKsystem. A bývalý ředitel odboru informatiky Milan Hojer za totéž šest let vězení. Odvolací senát kauzu už podruhé vrátil k dalšímu projednání, pražský městský soud se bude muset znovu zabývat mimo jiné i údajně způsobenou škodou a její výší.
14.01.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Soud projedná odvolání bývalého Drábkova náměstka proti trestu za vydírání

 
Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání v kauze někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky a exředitele ministerského odboru informatiky Milana Hojera. Za zneužití pravomoci a za vydírání firmy OKsystem nepravomocně dostali sedm a šest let vězení. Kvůli Šiškovu trestnímu stíhání skončil v roce 2012 ve funkci ministr Jaromír Drábek (TOP 09).
14.01.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

U Moravce se národu připomenul Jaromír Drábek. A pustil se do Marksové, jak málo pomáhá handicapovaným a rodinám s dětmi

 
Tohoto muže už jste před kamerou delší dobu neviděli. Do studia k Václavu Moravcovi přišel exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Proti němu zasedla současná šéfka resortu Michaela Marksová (ČSSD). Bavili se především o výši důchodů v Česku. Vyjadřovali se mimo jiné k výroku šéfa ODS Petra Fialy, který by prý jako premiér přidal důchodcům 2 400 korun. Drábek konstatoval, že s lidmi mluvil na rovinu, zatímco tato vláda mlží.
08.11.2015 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1262 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků) , Michaela Marksová (450 článků)

Stíhaný náměstek Nečasovy vlády: Nastoupil jsem jen do rozjetého vlaku

 
Bývalý první náměstek ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka stanul znovu před soudem. Tentokrát se Vladimír Šiška musí bránit obžalobě ze zneužití svého postavení, protože chtěl miliardovou zakázku na kontrolu sociálních dávek „přihrát“ firmě IBM. Šiška se u soudu bránil tím, že projekt byl hotový už před jeho nástupem do funkce a on pouze naskočil do vlaku. Bývalého náměstka už v jiném případu soudce poslal, zatím nepravomocně, na sedm let do vězení za vydírání.
15.10.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Stavba plotu proti uprchlíkům: Jaromír Drábek by možná zajásal. Proč?

 
Britský deník The Telegraph informuje o rozhodnutí maďarské vlády využít nezaměstnané ke stavbě plotu na hranicích se Srbskem, který by měl zastavit příliv uprchlíků. Plných pět set z nich by mělo urychlit stavbu tak, aby byla hotová do konce tohoto měsíce.
04.08.2015 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Stáže ve firmách jsou standardním nástrojem politiky zaměstnanosti. Financování ale musí být transparentní!

 
Současné vedení Ministerstva práce a sociálních věcí se snaží napravit chyby, které se staly za působení ministra Jaromíra Drábka, na které upozornil ve zprávě Nejvyšší kontrolní úřad. Jde o možné chybné založení příspěvkové organizace Fond dalšího vzdělávání a s ním spojené financování projektů z Evropských fondů a nedostatky v projektu Stáže ve firmách.
13.07.2015 19:02 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Radnice volají po návratu veřejné služby

 
Starostové měst a obcí netrpělivě čekají na návrat institutu veřejné služby, který koncem roku 2012 poslal k ledu Ústavní soud. Zákon z dílny exministra Jaromíra Drábka (TOP 09), jenž zavedl neplacenou veřejnou službu, byl spíš trestem. Dlouhodobě nezaměstnaní ji měli vykonávat povinně a zdarma. Pokud by ji někdo odmítl, přišel by o podporu.
11.05.2015 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Tahanice o zbylé miliony na sKartách. Banka se pře s ministerstvem, kdo to řekne klientům

 
Exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) si vysloužil ostrou kritiku za zavedení známých sKaret. Ty sice byly zrušeny ještě končící vládou Petra Nečase (ODS), ale lidé mají na účtech u České spořitelny ještě stále uloženy miliony korun, jde o peníze z dávek vyplacených státem. Informuje o tom Česká televize. Banka ovšem předává „horký brambor“ MPSV a opozice nešetří kritikou.
09.05.2015 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

ČSSD kritizovala Drábka, teď kráčí v jeho stopách, zaznělo v ČT. A Okamura dodal

 
Ačkoli dříve opoziční ČSSD ostře kritizovala exministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) za to, že se výplatu některých sociálních dávek snažil navázat na vykonávání veřejných služeb, tatáž strana nyní jako vládní uvažuje o tom, že na Drábkův nápad naváže. Poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) vysvětloval, jak to bude doopravdy. A Okamura vládu zkritizoval.
15.04.2015 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (652 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

Vrchní český důchodce: Je to teď o chlup lepší než za Nečase s Kalouskem. Ale...

 
Šéf Rady seniorů (RSČR) Zdeněk Pernes měl v minulosti mnohokrát důvod ke kritice vlády – a asi nejvíce v dobách vlády Petra Nečase (ODS), kdy byl ministrem práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). ParlamentníListy.cz se zajímaly o to, jak se dívá na současnou situaci a jak hodnotí kroky, které pro život seniorů nabízí současná vláda.
27.01.2015 09:57 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

Havlová (VV): Ministryně slíbila, že začne řešit problematiku příspěvků na péči

 
Tři roky trvá stav, kdy jsou vinou „sociální“ reformy exministra Jaromíra Drábka (TOP 09) těžce zdravotně postiženým zcela odebírány příspěvky na péči, nebo jim jsou snižovány přeřazením do nižšího stupně závislosti.
21.01.2015 18:22 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Marksová v rádiu ocenila svého předchůdce Drábka, ale jen za jednu věc. Podívejte se, o co šlo

 
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se ve čtvrteční Kauze dne Rádia Impuls pochválila. Své roční působení ve funkci vnímá jako úspěšné. Proč? Podařilo se jí zvýšit minimální mzdu, zavést porodné na druhé dítě a zjednodušit život handicapovaným spoluobčanům. I tak ale ještě zůstává dost problémů po jejím předchůdci Jaromíru Drábkovi (TOP 09).
15.01.2015 19:07 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků) , Michaela Marksová (450 článků)

Marksová plánuje změnit dodavatele na systém výplaty sociálních dávek. Noviny připomínají Drábka

 
Když se v roce 2012 snažil tehdejší ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) změnit dodavatele na systém výplaty sociálních dávek, na úřadech práce zavládl chaos. Navíc se z rozhodnutí ÚOHS musel vrátit k původnímu dodavateli. Páteční MF Dnes varuje, že by se podobný scénář mohl opakovat i pod ministryní Marksovou (ČSSD).
24.10.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Drábek (TOP 09): Jak na předražené ubytovny

 
Komentář exministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka
26.09.2014 16:16 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Paroubek: TOP 09 dělá virvál kvůli Ondráčkovi, a mezitím se zjistilo toto o jejím náměstku Šiškovi

 
Jiří Paroubek na svém profilu na ParlamentníchListech.cz poukazuje na to, že zatímco TOP 09 na sebe strhává pozornost kauzou svého místopředsedy Miroslava Kalouska, který ve sněmovně označil poslance Zdeňka Ondráčka za „komunistického fízla“, k soudu v tichosti míří aféra s úplatky požadovanými Vladimírem Šiškou, bývalým náměstkem ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka z TOP 09.
25.09.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3396 článků) , Miroslav Kalousek (6318 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

Kauzu Šišky a Hojera z Drábkova ministerstva vrátil soud k novému jednání

 
Kauzu exúředníků Ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky a Milana Hojera, kteří dostali letos 6 a 5 let vězení za vydírání, vrátil odvolací soud k novému jednání. Muži podle žalobce žádali od firmy stažení stížnosti na úřad, jinak by prý nedostala zakázku. Vrchní soud v Praze případ poslal zpět Městskému soudu v Praze ve středu v neveřejném jednání, zjistila v kanceláři soudu ČTK. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v říjnu 2012 jeho nadřízený, ministr Jaromír Drábek (TOP 09).
25.09.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »