Články k osobnosti

Jana Černochová

  poslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jana Černochová »
 

Chalupa (ANO): Potřebujeme vůbec tak drahé radiolokátory?

 
Reakce na facebookovém profilu na komentář Jany Černochové k armádním projektům publikovaný na Parlamentních listech.
06.06.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (418 článků)

ODS schválila kandidátku do Zastupitelstva MČ Praha 2

 
Kandidátku ODS do Zastupitelstva MČ Praha 2 opět povede dlouholetá starostka a poslankyně Jana Černochová.
27.05.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (418 článků)

Černochová v čele kandidátky ODS na Praze 2. Do zastupitelstva chce i primář

 
Komunální volby prezident Miloš Zeman vyhlásil na říjen. V Praze 2 již mají jasno, kdo bude kandidovat za ODS. Post starostky bude z prvního místa obhajovat Jana Černochová.
24.05.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20985 článků) , Jana Černochová (418 článků)

Falešný požár, za který může prezident, řekl orgán Sněmovny k „Zemanovu Novičoku“

 
Sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství sesbírala informace a vydala prohlášení. Jed Novičok se v Česku nevyráběl. Poslanci výboru tímto výrokem popřeli tvrzení prezidenta Miloše Zemana z minulého týdne. Za členy výboru před novináře předstoupili Vít Rakušan (STAN) a Jana Černochová (ODS). Poslali vzkaz na Hrad. Ale také Miroslavu Kalouskovi...
10.05.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6425 článků) , Miloš Zeman (20985 článků) , Jana Černochová (418 článků) , Vít Rakušan (21 článků)

Poslankyně Černochová: Mezinárodní konflikt kvůli Sýrii nehrozí

 
Stanoviska vlády musí být jednoznačná, tvrdí Jana Černochová (ODS). A dodává: „Podle spojenců jsou důkazy o použití chemických zbraní nezpochybnitelné a nezbývá než věřit, že tomu tak je.“ Hlavním tématem našeho rozhovoru byly ale blížící se volby. Bude se pokoušet obhájit mandát starostky Prahy 2? Jak hodnotí končící volební období? Kriticky se také obula do vedení pražského magistrátu, včetně primátorky. „Adriana Krnáčová předvedla velmi slabý výkon a jejím dědictvím budou promarněná léta.“
20.04.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (418 článků)

Sněmovní špeky: Černochová šila do Piráta v džínách, Okamura zmateně vybízel k demisi

 
„Špeky“ z Malé Strany pobavily v posledních dnech Česko. Například předseda SPD Tomio Okamura vybízel ministry v demisi k demisi – kvůli útokům v Sýrii k okamžité rezignaci ministryni obrany Karlu Šlechtovou a ministra zahraničí Martina Stropnického. Svůj výrok později Okamura na sociální síti v psaném textu poupravil. Poslankyně ODS Jana Černochová zase školila Piráta v „džínách“.
20.04.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků) , Tomio Okamura (2064 článků) , Jana Černochová (418 článků) , Jana Malá (49 článků) , Jana Malá (49 článků)

Zaorálek: Útoky USA na Sýrii nic nevyřeší

 
Dva výbory Sněmovny, branný a zahraniční, dnes na společném jednání vyzvaly vládu, aby se více zasazovala o mírové řešení v Sýrii. Kabinet by podle nich měl také mezinárodnímu společenství nabídnout kapacity české armády pro vyšetřování chemických útoků spáchaných v Sýrii. Novinářům to dnes řekli předsedové obou výborů, Jana Černochová (ODS) a Lubomír Zaorálek (ČSSD).
18.04.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2418 článků) , Jana Černochová (418 článků)

Přizdisráč, kreténi. Zastřelit viníky války. Zeman Babiše mačká a mačká, překvapivá slova k Sýrii z ODS. Agenti a kremelské noty. Česko jede na brutální vlně

 
Čeští politici se stále vyjadřují k situaci v Sýrii. Předseda poslaneckého kubu TOP 09 Miroslav Kalousek se obul do prezidenta Zemana. Ránu od něj dostal také premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Znovu se ozval také poslanec Václav Klaus mladší (ODS), který citoval výrok jednoho slavného spisovatele. Všichni ti, kteří těží z války, by prý měli být zastřeleni. O slovo se přihlásila také Jana Černochová (ODS) či Jaroslav Foldyna (ČSSD). Po sítích létala opravdu ostrá slova.
16.04.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9105 článků) , Andrej Babiš (13106 článků) , Miroslav Kalousek (6425 článků) , Jana Černochová (418 článků) , Jaroslav Foldyna (464 článků) , Jan Zeman (324 článků)

Černochová (ODS): Liknavý přístup ministra zahraničí Rusku i prezidentovo mlčení jsou nepřijatelné

 
Občanští demokraté v Poslanecké sněmovně chtěli formulovat jasné usnesení k útoku na bývalého ruského agenta ve Velké Británii, ministr zahraničí v demisi však jakoukoliv diskuzi odmítá. Jana Černochová považuje takový postup ministra zahraničí v demisi za nepřijatelný.
21.03.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (418 článků)

„Musíme jít zase na Václavák! Tohle je důležitější než protesty proti Ondráčkovi.“ Aktivista chce dostat lidi znovu do ulic

 
Na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny to pořádně vřelo. Především členům výboru z řad pravicové opozice se nelíbilo, jak si na jednání počínal premiér v demisi Andrej Babiš, když se ze všech sil snažil ospravedlnit odvolání šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína. Poslankyně Jana Černochová (ODS) proti Babišovu jednání ostře protestovala. Teď se zdá, že by se protesty mohly rozšířit i do ulic.
15.03.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13106 článků) , Jana Černochová (418 článků)

Naštvaná Černochová odešla ze sálu a zpucovala Babiše

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů dostane „padáka“. Opoziční ODS za to na Babišovi nenechala nit suchou. Především Jana Černochová se rozčílila tak, jak už dlouho ne. Podívejte se proč.
15.03.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13106 článků) , Jana Černochová (418 článků)

ODS: Navrhujeme odvolání Zdeňka Ondráčka z vedení komise pro kontrolu GIBS

 
Občanští demokraté na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny navrhují zařadit jako první bod programu odvolání Zdeňka Ondráčka z vedení komise pro kontrolu GIBS. Petr Fiala, Jana Černochová a Pavel Žáček se také dnes setkali s ředitelem GIBS Michalem Murínem.
06.03.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1341 článků) , Jana Černochová (418 článků) , Jan Fiala (87 článků) , Jan Fiala (87 článků) , Pavel Fiala (94 článků)

Rekonstrukce státu: Vyzýváme Janu Černochovou a Miroslava Kalouska, aby se omluvili

 
Rekonstrukce státu je platforma řady organizací, expertů, aktivních občanů a dalších příznivců z řad firem, obchodních komor a dalších institucí. Na společnou činnost nikdy nepřijala peníze od Ministerstva obrany, ani žádných jiných veřejných institucí.
03.03.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6425 článků) , Jana Černochová (418 článků)

Jen další zlo a nenávist. Skandální postup EU a vydírání od Merkelové. Babiš usiluje o kompletní ovládnutí mocenské struktury i policie a soudů. Jana Černochová předkládá znepokojivá fakta

 
ROZHOVOR „Podle mého názoru se jedná o zásadní precedenční rozhodnutí, kterým bychom otevřeli cestu k dalším nepřiměřeným regulatorním zásahům, jež nejsou nezbytně nutné. Málo se mluví o tom, že směrnice počítá dopředu s tím, že každé dva roky dojde k její revizi. Když si to spojíte s prohlášením šéfa Evropské komise Junckera, který současnou podobu směrnice považuje za málo ambiciózní, a tlakem některých států na schválení původní, mnohem drastičtější a absurdnější verze směrnice, je více než pravděpodobné, že budeme v budoucnu čelit dalšímu zpřísnění legální držby zbraní,“ varuje první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová.
02.03.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (418 článků)

Poslanci se hádali o mešity. Černochová sjela Okamurova muže: Spadl jste z Marsu

 
Ve Sněmovně nebyla ani ve středu nouze o ostrá slova. Poslankyně ODS Jana Černochová se pustila do poslance SPD Lubomíra Volného kvůli návrhu jeho hnutí na zákaz šíření nenávistné ideologie, za kterou mají islám. Podle Černochové ten, kdo cituje pro svoji argumentaci Wikipedii, „spadl z Marsu“. Poslanci řešili, zda jsou v Česku reálně mešity, či jen muslimské modlitebny. Návrh SPD má s ohledem na hlasovací koalici ANO, KSČM a právě hnutí Tomia Okamury šanci na to, aby ve Sněmovně prošel.
28.02.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (418 článků)

Facka na jednání Prahy 2: Místostarostka vzala věci do vlastních rukou, zastupiteli „napálila“ kvůli urážkám

 
Pohár přetekl. Alespoň podle místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženije (ODS), která na pondělním jednání zastupitelstva městské části vzala věci doslova do vlastních rukou a zfackovala zastupitele Daniela Richtera (Občané za spokojené bydlení – OSB). Ten totiž údajně ve svém vystoupení už poněkolikáté vulgárně urazil místostarostku Michaelu Mazancovou (OSB) i starostku Janu Černochovou (ODS).
28.02.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (418 článků) , Jan Richter (11 článků) , Jan Richter (5 článků)

Padla facka na sále. A polili ho minerálkou. V Praze si politici málem dali přes držku

 
Mimořádně „divoké“ mělo být pondělní jednání zastupitelstva druhého pražského obvodu. Když uniklo do médií, že v zasedacím sále padaly facky a zastupitelé se polévali minerálkou, neváhali někteří účastníci, včetně starostky Jany Černochové, přidat podrobnosti.
28.02.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (418 článků)

Černochová „zabrousila“ do Hvězdných válek, Pirát kroutil hlavou. Teď vrátila úder

 
Poslankyně Jana Černochová (ODS) šéfuje v nové Sněmovně výboru pro obranu. Když na plénu vytáhla téma Hvězdných válek, Pirát Vojtěch Pikal, který schůzi vedl, nechápavě kroutil hlavou. Scénka rázem obletěla internet. Černochová, která mu nyní „vrací úder“ citací Mistra Yody, přitom platí za častou kritičku poměrů na ministerstvu obrany. Bývalého ministra rezortu Martina Stropnického (ANO) má za „neschopného“, poprvé se střetla i s jeho nástupkyní Karlou Šlechtovou (za ANO).
05.02.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků) , Jana Černochová (418 článků)

Lidé z venkova a „pražský svět“ shlížející na ně shora. Slabí Zemanovi protikandidáti spoléhající jen na negativní emoce proti prezidentovi... Jana Černochová účtuje po volbách

 
ROZHOVOR „Mnozí lidé z menších sídel a z venkova mají také pocit, že příslušníci toho druhého, ‚pražského‘ světa na ně nahlížejí shora a Miloš Zeman je pro ně ten, kdo jim rozumí a kdo je v tom druhém světě jejich zastáncem, což byla pro ně silná motivace, proč při volbách nezůstat doma,“ analyzovala nedávné prezidentské volby poslankyně a předsedkyně výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Černochová. Ke své nedávné kritice ministra Stropnického pak ještě uvedla: „Ministerstvo obrany je pozadu se svými plány, zpomaluje se modernizace armády, musejí se udržovat zastaralé systémy, ale hlavně se promrhává období hojnosti posledních let. Já už jsem ho za to k odpovědnosti volala několikrát. Ale je to na něm a na Andreji Babišovi, co z faktů, které se nyní objevují, vlastně vyvodí.“
02.02.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20985 článků) , Jana Černochová (418 článků)

Černochová (ODS): V tuto chvíli není jiná alternativa, než být součástí NATO

 
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna 2018 k návrhu poslanců Jany Černochové, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění o zajišťování obrany ČR
24.01.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1341 článků) , Jana Černochová (418 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »