Články k osobnosti

Jan Světlík

  generální ředitel, člen představenstva vítkovice holding

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Světlík »
 

Další firma z vítkovického holdingu se kácí. Podává návrh na insolvenci

 
Další firma z vítkovického holdingu Jana Světlíka na sebe podala návrh na insolvenci. Společnost Vítkovice Envi, která vyrábí nádrže a zaměstnává 100 lidí, zároveň žádá povolení reorganizace. Má celkové dluhy kolem 155 milionů. Jde o stoprocentní dceřinou společnost firmy Vítkovice Power Engineering, která o vyhlášení insolvence a reorganizaci požádala už před časem, soud o případném úpadku rozhodne tento týden. Uvedla to mluvčí společnosti Vítkovice Holding Eva Kijonková.
23.08.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Stovky milionů pro OKD mají smysl. V ČT je hájil majitel jiného ostravského gigantu

 
Stát půjčí potápějící se společnosti OKD 700 milionů korun, ale současně pošle do společnosti své manažery, kteří dohlédnou na to, jak bude s těmito finančními prostředky nakládáno. Je takováto půjčka firemnímu gigantu, na němž je závislá nejedna rodina na Ostravsku, v pořádku? Nejen na tuto otázku odpovídal v úterních Událostech, komentářích České televize majitel další velké severomoravské firmy – Vítkovických železáren – Jan Světlík.
16.08.2016 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Chtějí koupit Vítkovice!

 
O koupi podílu ve strojírenské skupině Vítkovice miliardáře Jana Světlíka začal jednat čínský investor, firma CEFC.
16.08.2016 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Lidé si myslí, že mlátíme kladivem do železa a jsme hloupí a špinaví. Je to jinak, říká ostravský průmyslník Světlík. A zajímavě hovoří o Číně

 
ROZHOVOR „Z nepříjemné situace, do které nás dostala i cílená, štvavá kampaň, se určitě dostaneme,“ tvrdí ostravský filantrop, podnikatel a majitel holdingu Vítkovice Machinery Group Jan Světlík. Odmítá také zvěsti o rozprodeji své unikátní malířské sbírky. I když vítá změnu politiky vůči východu, varuje před jednostrannými vztahy s Čínou. Pokud se prý asijský gigant také obchodně neotevře Evropě, může zlikvidovat její ocelářský i strojírenský průmysl.
16.05.2016 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Ostravské podniky jsou v pěkné kaši. Zdaleka nejde jen o OKD a Zdeňka Bakalu

 
Vyhlášení insolvence nehrozí jen těžařské firmě OKD, ale také nejméně dvěma firmám ze skupiny Vítkovice Jana Světlíka. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes, která analyzuje možné dopady takového vývoje pro celý moravskoslezský region.
30.04.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Vláda: Národní strojírenský klastr podpořil stanovisko premiéra k sankcím EU

 
Národní strojírenský klastr podpořil předsedu vlády Bohuslava Sobotku a vládní koalici ve snaze zmírnit dopady sankcí EU vůči Rusku na Českou republiku, zejména v oblasti strojírenského průmyslu. Podporu vyjádřil předsedovi vlády dopisem prezident Národního strojírenského klastru Jan Světlík. Vláda ČR byla ve svém vyjednávání při snaze zmírnit dopady sankcí EU vůči českému průmyslu v uplynulých týdnech úspěšná.
18.09.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků) , Bohuslav Sobotka (9280 článků)

Český průmyslník Světlík kriticky o zrušení dostavby Temelína, politice vůči Rusku a drahé zelené elektřině

 
V zahraničí si Česko zrušením stamiliardového tendru na dostavbu Temelínu udělalo ostudu, nyní tak působíme jako neseriózní partner. Jan Světlík, majitel Vítkovice Holdingu, se takto pro Hospodářské noviny zmiňuje o českém průmyslu a jeho trendech.
02.05.2014 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Server: Průmyslníku Světlíkovi, který podpořil Zemana, chce tajemná firma vyfouknout Vítkovice

 
Významný zaměstnavatel z Ostravska, generální ředitel Vítkovice Holding Jan Světlík musí bojovat další bitvu o vládu nad skupinou Vítkovice. Server Aktuálně.cz uvádí, že po 50 procentech vítkovických akcií, jež Světlík ovládá, a to přes společnost VTK Group, mu prý sahá zatím neznámý zájemce. Není jasné, o koho jde, skrývá se totiž za neprůhlednou firmou Zervania z Kypru. S touto informací přišel jako první deník Insider.
13.01.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Brečí jako dítě, asi není zdráv. Mynář a Pecina utřeli kolegu Drymla, který začal potápět Zemana a SPOZ

 
Senátor Vladimír Dryml (SPOZ) promluvil o tom, jak to prý chodí u zemanovců. Serveru Česká pozice se zmínil o propojení Hradu s podnikateli Tomášem Chrenkem nebo Janem Světlíkem. Řeč byla i o nedemokratičnosti SPOZ a Miroslavu Šloufovi, kterého se senátor zastal. Končící hradní kancléř Vratislav Mynář, ministr vnitra Martin Pecina a ministr pro místní rozvoj František Lukl ale Drymlova nařčení v reakci pro ParlamentníListy.cz odmítli.
18.09.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků) , Vladimír Dryml (281 článků) , Martin Pecina (406 článků) , Vratislav Mynář (851 článků) , František Lukl (45 článků)

Naštvaný průmyslník Světlík vypráví, jak Schwarzenberg ubližuje jemu i dalším

 
Politici udělají nejlépe, když podnikatelům přestanou v zahraničí škodit, a tím udělají první krok k pomoci českému exportu. Tak lze shrnout stanovisko továrníka Jana Světlíka poté, co slyšel o vážných problémech českých podnikatelů v Ázerbájdžánu, jen kvůli nelichotivému výroku Karla Schwarzenberga o místním vládním establishmentu. Před časem i Světlík doplatil na jeho kroky vůči Srí Lance. Přišel o miliony a nebyl sám.
05.06.2013 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3650 článků) , Jan Světlík (16 článků)

Manažerem roku se stal Světlík, generální ředitel Vítkovice Holding

 
Manažerem roku 2012 se stal generální ředitel a předseda představenstva Vítkovice Holding Jan Světlík. Vítěze ankety 20. ročníku soutěže, kterou pořádá Manažerský svazový fond, vybrala komise z 86 finalistů. Manažerkou roku byla zvolena ředitelka a majitelka společnosti Abydos Olga Kupec.
25.04.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Miliardář z Vítkovic napsal Nečasovi: My jsme se na Drábkových zakázkách nepodíleli

 
Miliardář a předseda společnosti Vítkovice Holding Jan Světlík napsal dopis premiéru Nečasovi. Brání se v něm podezření, že se členové managementu jeho společnosti podíleli na přípravě IT zakázky pro ministerstvo práce a sociálních věcí, která měla být pro stát značně nevýhodná. Světlík v tom vidí snahu konkurentů poškodit jeho společnost, píše server E15.cz.
19.04.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Skupina KKCG znovu šikanuje představenstvo VÍTKOVIC

 
Skupina KKCG Industry vyvolala svolání mimořádné valné hromady společnosti VÍTKOVICE, a. s., do jejíhož pořadu jednání nechala zařadit hlasování o návrhu na odvolání předsedy představenstva Jana Světlíka.
19.10.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Miliardář Beran i KKCG prohráli soud o akcie Vítkovic

 
Nejvyšší soud rozhodl v dlouhém sporu o akcie společnosti Vítkovice Holding ve prospěch šéfa strojírenského gigantu Jana Světlíka. Soudci zamítli dovolání miliardáře Davida Berana i společnosti KKCG Industry. Definitivně tak potvrdili rozhodčí nález, podle kterého by měl Beran odprodat Světlíkovi sporný balík akcií. ČTK to dnes zjistila z rozsudku v soudní databázi.
31.07.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Dodával Drábkovi systém pro data, teď končí v ČR: Radši půjdu jinam

 
ROZHOVOR Už několik měsíců čelí ostravská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP masivní mediální kampani, která ji obviňuje z možné korupce a z toho, že má přístup k citlivým datům občanů. Jedna z vítkovických dceřiných společností Vítkovice IT Solutions se totiž podílí na realizaci systému vyplácení sociálních dávek organizovaném Drábkovým Ministerstvem práce a sociálních věcí. Ředitel a akcionář skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP Jan Světlík říká, že všechno je jinak a poskytl ParlamentnimListům.cz na toto téma exkluzivní rozhovor.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)

Soud: Miliardář Beran musí vrátit akcie Vítkovic

 
Miliardář David Beran definitivně neuspěl se svou snahou o zrušení nálezu rozhodčího soudu z ledna 2008, podle kterého musí společníkovi Janu Světlíkovi odprodat 45 procent akcií společnosti Vítkovice Holding.
16.07.2009 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (16 článků)
« Předchozí 1 Další »