Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Zkomplikovalo by to život na venkově, varuje Hamáček před rušením 400 matrik

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček by v pozici ministra vnitra zrušil záměr seškrtat do konce letošního roku o třetinu počet matrik. Podle něj by zrušení 400 matrik zejména v malých obcích velmi zkomplikovalo život na venkově, téma navíc spojuje s dostupností poštovních služeb. Hamáček by se měl stát šéfem vnitra v připravované menšinové vládě ANO a sociální demokracie.
22.05.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

Hamáčkovi to drhne: V některých krajích ho s vládou poslali do háje, jinde se neví, jak dopadne

 
Vstup do vlády s hnutím ANO leží předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi poměrně výrazně na srdci. Spolu s místopředsedou Jiřím Zimolou se snaží přesvědčit straníky, aby hlasovali pro vstup do vlády. Jak píše dnešní Právo, Hamáčkovi se však úplně přesvědčování nedaří.
22.05.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

Komentář: Drama v ČSSD rozhodne o Babišovi. Pomůže vláda straně z „předpeklí“?

 
Inspirovaná německými sociálními demokraty uchýlila se i ČSSD k referendu o vstupu do menšinové vlády s ANO, jištěné ze Sněmovny komunisty. Drama potrvá až do půlky června a hlasovat v něm může všech téměř 18 tisíc členů strany. Jan Hamáček a Jiří Zimola, nové kapitánské duo v čele ČSSD, se proto rozjeli do krajů, aby spolustraníkům rozhodování ulehčili. Nejen podle nich je vláda jediný způsob, jak stranu zachránit. Ne, že si to v ČSSD myslí všichni.
22.05.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

Výsledek referenda o vládě s ANO bude těsný, očekává Hamáček

 
Těsný výsledek zřejmě bude mít podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka vnitrostranické referendum sociální demokracie o vstupu do vlády s hnutím ANO. Hamáček to novinářům řekl po dnešním jednání se zástupci ČSSD v Moravskoslezském kraji. Uvedl, že z regionu ale odjede s dobrými pocity. Právě v moravskoslezské ČSSD je ale podle něj skupina příznivců i odpůrců podobná. Hlasování začalo dnes. Podle informací ČTK první moravskoslezské organizace, v nichž se hlasovalo, vládu s ANO odmítly.
21.05.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

Hovado, debile? Ostuda Nory Fridrichové nekončí, Hamáček to jen tak nenechá. Víme více

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček musel před živým vstupem do České televize spolu s jejími pracovníky řešit vztek a vulgární výrazy souseda, kterému se nelíbila světla televize mířící mu v deset hodin večer do oken. Televize pak celý páteční výstup souseda použila do pořadu s názvem 168 hodin. Jan Hamáček už se sousedovi omluvil za neprofesionální konání České televize a to samé by prý očekával i od ní.
21.05.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků) , Nora Fridrichová (193 článků)

Hamáček jmény ministrů tlačí ČSSD v krajích do kouta. Referendum rozhodne i Babiš

 
Můžete mít ve vládě svého člověka, tak hlasujte pro. Předseda ČSSD Jan Hamáček vyslal jasný vzkaz některým organizacím strany, když zveřejnil jmená možných ministrů ve vládě. I to může podle politologa Jana Kubáčka ve vnitrostranickém referendu rozhodnout a sám Hamáček připouští, že výsledek bude těsný. Politický analytik Lukáš Jelínek by ale tento krok nepřeceňoval. Šéf ČSSD podle něj v tomto směru rozděloval příliš málo křesel, než aby odměnil všechny, které by potřeboval.
21.05.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

Ostravští sociální demokraté jsou pro vstup do vlády s Hnutím ANO 2011

 
Dnes v 18 hodin v Petřvaldu proběhne setkání sociálních demokratů z kraje s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a budou jednat o případné účasti ČSSD ve vládě. OVV ČSSD Ostrava je většinově pro vstup ČSSD do vlády s Hnutím ANO 2011.
21.05.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

FOTO+VIDEO Debile, dobytkové, hovada, táhni do... Janu Hamáčkovi se přihodilo něco, z čeho lehnete smíchy

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček se na svém facebookovém profilu omluvil svému sousedovi za odvysílanou reportáž v pořadu 168 hodin.
21.05.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

Hamáček se Zimolou Plzeň nedobyli: ČSSD v kraji se do koalice s Babišem moc nechce

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček a statutární místopředseda Jiří Zimola přijeli v neděli do Plzně přesvědčovat zástupce místních organizací v kraji o vstupu sociální demokracie do vlády s ANO. I když po více než dvouhodinové debatě straníci nepřijali žádné usnesení, z Plzeňského kraje zaznívaly převážně hlasy proti vstupu ČSSD do menšinové koaliční vlády s ANO. Alespoň to ČTK řeklo po jednání několik jeho účastníků. Hamáček ani Zimola schůzku nekomentovali. Na setkání přišla zhruba polovina zástupců sedmi desítek místních organizací v kraji.
20.05.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

Ústecká ČSSD není pro vstup do vlády s hnutím ANO

 
ČSSD v Ústeckém kraji nedoporučuje svým členům, aby podpořili ve stranickém referendu vstup sociální demokracie do vlády s hnutím ANO. ČTK to řekl krajský předseda Miroslav Andrt. Šéfy místních organizací nepřesvědčil ani předseda ČSSD Jan Hamáček, který s nimi dnes diskutoval v Teplicích.
19.05.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

ČSSD představila své ministry. Nechybí ani Poche, kterého nechce prezident

 
ČSSD chce do vlády vyslat jako ministry Jana Hamáčka, Miroslava Tomana, Petra Krčála, Antonína Staňka i Miroslava Pocheho, kterého odmítá prezident. Schválilo to předsednictvo strany.
18.05.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

V ČSSD to vře. Straníci píší Hamáčkovi dopis, ve kterém odmítají Babiše

 
V ČSSD dál zuří bitva. Bitva o to, zda vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem (ANO). Předseda strany Jan Hamáček přesvědčuje kolegy, aby ve vnitrostranickém referendu podpořili vstup do vlády. Dostalo se mu podpory i ze strany prezidenta Miloše Zemana. Jenže zbraně nesloužili ani odpůrci koalice. Přesvědčte se sami.
18.05.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12728 článků) , Jan Hamáček (754 článků) , Miloš Zeman (20708 článků)

Vznik vlády pořád ohrožuje problém vojenských misí. KSČM chce záruky

 
Ani společná schůzka vrcholných představitelů hnutí ANO, ČSSD a KSČM nepřinesla řešení ohledně komunistického požadavku na omezení zahraničních misí. KSČM požaduje písemný závazek v programovém prohlášení menšinové vlády, že Česká republika se zúčastní jen akcí pod záštitou Rady bezpečnosti OSN. Jinak odmítají vyslovit v Poslanecké sněmovně důvěru. Podle šéfa sociálních demokratů Jana Hamáčka je čas měnit vládní program do pondělního referenda.
18.05.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků)

Štěch lobbuje proti Hamáčkovi. Na jeho „roadshow“ odpovídá spolustraníkům dopisem

 
Předseda Senátu Milan Štěch a předseda senátorského klubu strany Petr Vícha (oba ČSSD) posílají spolustraníkům dopis, ve kterém se je snaží přesvědčit, aby ve vnitrostranickém referendu odmítli účast ve vládě s Andrejem Babišem (ANO). Oponují tak vedení strany Janu Hamáčkovi a Jiřímu Zimolovi, kteří objíždějí kraje s opačnou žádostí.
18.05.2018 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12728 článků) , Milan Štěch (684 článků) , Petr Vícha (38 článků) , Jan Hamáček (754 článků)

Večerní schůzka Babiše, Hamáčka a Filipa k zahraničním misím českých vojáků: Stále není jasno

 
Jednání mezi šéfy hnutí ANO, KSČM a ČSSD o případných změnách v návrhu programového prohlášení koaliční vlády sociálních demokratů a ANO nepřinesla jasný závěr. Po jednání to novinářům řekli předsedové ANO Andrej Babiš a ČSSD Jan Hamáček. Komunisté, s nimiž ANO jedná o podpoře pro koaliční kabinet s ČSSD, avizovali, že vládu nepodpoří, pokud bude chtít rozšiřovat české vojenské mise v zahraničí, informovala ČTK.
17.05.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12728 článků) , Jan Hamáček (754 článků)

Hamáček nečekaně dorazil na dnešní schůzku Babiše s Filipem o vojenských misích

 
Na jednání Andreje Babiše (ANO) a Vojtěcha Filipa (KSČM) o požadavcích komunistů na změny v programovém prohlášení koalice hnutí ANO a ČSSD dnes přijel také předseda ČSSD Jan Hamáček. ČTK uvedla, že o účasti Hamáčka na schůzce, která se krátce před začátkem přesunula ze Strakovy akademie do Průhonic, žádná ze stran předem neinformovala.
17.05.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12728 článků) , Jan Hamáček (754 článků) , Vojtěch Filip (1041 článků)

Na jednání Babiše a Filipa o koaliční smlouvě byl nečekaně i Hamáček. Jak to dopadlo?

 
Na čtvrteční jednání Andreje Babiše (ANO) a Vojtěcha Filipa (KSČM) o požadavcích komunistů na změny v programovém prohlášení koalice hnutí ANO a ČSSD přijel také předseda ČSSD Jan Hamáček. O účasti Hamáčka na schůzce, která se krátce před začátkem přesunula ze Strakovy akademie do Průhonic, žádná ze stran předem neinformovala. Po schůzce pak řekl, že jednání nemělo jasný závěr. ČSSD podle něj trvá na tom, aby byly zachovány spojenecké závazky České republiky. Podle Babiše v požadavcích komunistů jde o formulace. Situaci nevidí dramaticky.
17.05.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12728 článků) , Jan Hamáček (754 článků) , Vojtěch Filip (1041 článků)

Zemanovo doporučení ČSSD: Jděte do vlády, ale bez Pocheho

 
Prezident Miloš Zeman doporučil sociálním demokratům, kterým v minulosti předsedal, aby ve vnitrostranickém referendu hlasovali pro vstup do společné vlády s hnutím ANO. Při schůzce se současným šéfem ČSSD Janem Hamáčkem ale odmítl akceptovat, že by se ministrem zahraničí měl stát Miroslav Poche. Europoslanec před prezidentskými volbami veřejně podpořil Zemanova soka v druhém kole Jiřího Drahoše.
17.05.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků) , Miloš Zeman (20708 článků) , Miroslav Poche (41 článků) , Jiří Drahoš (999 článků)

Slib daný prezidentovi jsem splnil, oznámil Hamáček po schůzce s hlavou státu

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček seznámil prezidenta Miloše Zemana na dnešní schůzce v Ostravě s návrhy jmen sociálnědemokratických ministrů do nové vlády, napsala ČTK.
17.05.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (754 článků) , Miloš Zeman (20708 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »