Články k osobnosti

Jan Chvojka

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Chvojka »
 

Kretén. Drsná dohra včerejší debaty na ČT

 
Analytik Štěpán Kotrba sledoval včerejší debatu na ČT24, kde zástupci jednotlivých politických stran diskutovali na téma spravedlnost. V otázce exekucí se pak Kotrba rozčílil natolik, že ministra Jana Chvojku (ČSSD) nazval za jeho názory kreténem.
10.10.2017 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Zeman chce víc pravomocí pro Hrad. Pelikán, Chvojka i Blažek to odmítli

 
Zákonodárné iniciativy, kterou by si pro hlavu státu přál Miloš Zeman, se prezident zřejmě v dohledné době nedočká. V nedělní debatě České televize se proti takové možnosti vyjádřili ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) i bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle nich není důvod k takové změně ústavy a současného parlamentního systému.
08.10.2017 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17928 článků) , Jan Chvojka (162 článků) , Pavel Blažek (546 článků) , Robert Pelikán (344 článků)

To bylo to vůbec nejhorší, co jste předvedl, nastoupil Chvojka na vládního kolegu Pelikána. Ten mu děkoval za kompliment

 
Moderátor Václav Moravec v Žižkovské věži přivítal ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), exministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) a ministra pro lidská práva a předsedu Legislativní rady vlády Jana Chvojku (ČSSD). Pořad nikoli poprvé zahájil kritikou prezidenta Miloše Zemana.
08.10.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (369 článků) , Miloš Zeman (17928 článků) , Jan Chvojka (162 článků) , Pavel Blažek (546 článků)

Česko se nejspíš vyhne pokutě od EU kvůli směrnici o pracovnících, tvrdí Chvojka

 
Česko se pravděpodobně vyhne případným peněžitým postihům od Evropské unie za to, že nestihlo včas splnit povinnost ohledně zamezení možné diskriminace pracovníků z unijních zemí kvůli státní příslušnosti. Vyplynulo to ze čtvrtečního vyjádření úřadu ministra pro legislativu a lidská práva Jana Chvojky (ČSSD). 
05.10.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

„Povinná maturita z matematiky poškodí část studentů.“ Vláda projedná námitku poslanců

 
Vláda se pravděpodobně zapojí do soudního řízení u Ústavního soudu. Ten má projednat návrh skupiny 42 poslanců na zrušení části školského zákona, která vládě dává možnost určit, na kterých školách bude povinná maturita z matematiky. Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD) vládě doporučí, aby soudu navrhla zamítnutí poslaneckého návrhu.
25.09.2017 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Obchodníci s deštěm, chodící po sněmovně. Ministr Chvojka odhalil jejich praktiky

 
Do středečního Interview ČT24 si moderátorka Zuzana Tvarůžková pozvala ministra pro lidská práva Jana Chvojku (ČSSD). Zeptala se ho na možné změny ústavy. Na stole byl např. návrh, aby zákony nepředkládali jen poslanci, ale také občané. Chvojka se kromě tohoto nápadu vyjádřil také k „obchodníkům s deštěm“ chodícím po sněmovně, k podpoře hendikepovaných občanů a k monitoringu islámského práva šaría v Česku.
20.09.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků) , Zuzana Tvarůžková (110 článků)

Babiš: Zrušme zbytečná ministerstva. Expert: Je to čistá „účelovka“

 
Z hnutí ANO jako lídra předvolebních průzkumů patrně nejhlasitěji zaznívá, že má Česko příliš ministerstev. A některá by bylo třeba zrušit. Tuto myšlenku totiž silně propaguje Andrej Babiš. Objevují se ale také nápady na zavedení resortů nových, za ministerstvo pro vědu silně lobbuje Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Ministr Jan Chvojka (ČSSD) naopak otevřeně připouští, že jeho ministerstvo není třeba. Jak vidí situaci kolem ministerstev v Česku politolog Lukáš Jelínek?
11.09.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10207 článků) , Jan Chvojka (162 článků) , Pavel Bělobrádek (1435 článků) , Pavel Lukáš (43 článků)

Tak! A máte to, hoši z HateFree. Váš ministr: Jsem šokován, co dělají. Vždycky se naštvu

 
Současný ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) v rozhovoru pro časopis Týden připustil, že jeho rezort je v současné podobě vlastně zbytečný. Podotkl, že by postačil specializovaný institut, jaký mají třeba v Německu. Své Chvojka řekl mimo jiné i ke kampani HateFree.
11.09.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Ministr Chvojka: Posílili jsme práva našich občanů v Evropské unii

 
Poslanecká sněmovna na návrh ministra Jana Chvojky schválila vládní návrh novely antidiskriminačního zákona. Novela výrazně přispěje k lepší ochraně českých občanů, kteří pracují v zemích Evropské unie, a poskytne větší ochranu lidem z EU, kteří pracují u nás.
09.09.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

To by mě odsud rovnou odvedla policie, obával se ministr Chvojka v rozhlase. Pak varoval Zemana před jmenováním Babiše premiérem

 
Ve čtvrtečních dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala moderátorka Marie Bastlová ministra pro lidská práva Jana Chvojku (ČSSD). Hned na úvod mu položila otázku, na kterou člen vlády odmítl odpovědět. Kdyby na ni odpověděl, prý by si pro něj přijela policie.
07.09.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Premiér Sobotka: Prosadili jsme zákon o státní službě, zásadní novelu zákona o střetu zájmů i koncepci boje s korupcí

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje v bilančních schůzkách se členy vlády. Ve středu 23. srpna 2017 se setkal s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Janem Chvojkou.
23.08.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9289 článků) , Jan Chvojka (162 článků)

Oni mě okrádají! Vyšlo najevo, proč akcionář hází vidle do Hermanovy akce bourání vepřína

 
Ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) si pochvalovali, že vláda udělala po více než dvaceti letech historický krok a odhodlala se k odkoupení vepřína v Letech u Písku. Ten stojí na místě tábora z druhé světové války, kde umírali lidé, především Romové. Jenže páni ministři možná křičí „hop“, a ještě nemají přeskočeno. Menší akcionář totiž vzdoruje a odmítá svůj podíl prodat.
22.08.2017 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků) , Daniel Herman (556 článků) , Daniel Herman (1005 článků)

Stát odkoupí vepřín v Letech. Romové tleskají

 
Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda v pondělí krok schválila, uvedl na Twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD). Stát dosud nezveřejnil částku, na níž se domluvil se současným vlastníkem vepřína, společností AGPI, která přijala nabídku kabinetu před dvěma týdny. Podle ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové na to Romové dlouho čekali.
21.08.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Ministr Chvojka chce změkčit protikuřácký zákon. Podle něj jsou problematické stříšky na zahrádkách

 
Ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) chce změkčit protikuřácký zákon. Podle něj se prý nemyslelo na velké pergoly.
14.08.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Ministr Chvojka naštval neziskovky. Vůbec prý nedělá, co mu doporučují z Rady Evropy

 
Pod patronací ministra pro lidská práva Jana Chvojky vzniká koncepce, která si klade za cíl vzbudit v lidech větší zájem o veřejné dění. Neziskové organizace však koncepci, na které se podílela také ministerstva školství a kultury, kritizují. Zdá se jim totiž, že ministr jen provedl nepříliš promyšlený předvolební tah, který se mu ani trochu nepovedl.
01.08.2017 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Ministr Chvojka: České odbory získaly výborného spojence

 
Komentář ministra Jana Chvojky na Facebooku ke spolupráci českých a německých odborů
22.07.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Miroslav Andrejko: Muž budoucnosti?

 
Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka patří k aktivnějším politikům sociální demokracie. Zviditelnit se mu podařilo zejména předložením poslaneckého návrhu zákona o střetu zájmů, zvaného také jako lex Babiš, který zakazuje členům vlády vlastnit média a omezuje přístup jimi vlastněným společnostem k některým státním podporám.
14.07.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Ministr Chvojka: Vláda schválila hlavní oblasti dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím

 
Materiál na jednání vlády předložil ministr a předseda Rady vlády pro nestátní neziskové organizace Jan Chvojka. Hlavní oblasti státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím stanovuje vláda každoročně od roku 2000 na následující rozpočtové období na návrh předsedy Rady.
12.07.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (162 článků)

Vláda se v pondělí nebude zabývat odkupem vepřína v Letech

 
Vláda se v pondělí ještě nebude zabývat možným odkupem vepřína u památníku romského holokaustu v Letech u Písku. ČTK to dnes sdělil ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD). Vláda dlouhodobě chce vepřín odkoupit od společnosti AGPI a následně ho zbourat kvůli zachování pietního charakteru místa. Proti zbourání vepřína se na konci června vyslovil prezident Miloš Zeman, za což ho kritizovaly organizace na ochranu lidských práv.
07.07.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17928 článků) , Jan Chvojka (162 článků)

Jděte do hajzlu, vy komedianti! Lžidoktor a zloděj Kocáb. Filip, Chvojka či Keller se vysmáli iniciativě Několik vět 2017. Avšak kníže hlesl: Mají pravdu

 
ANKETA Prohlášení „Několik vět 2017“, které iniciovala platforma Spravedlnost a inovace (SPIN), podepsali například Jan Kalvoda, Michael Kocáb, Jan Ruml, Jiřina Šiklová či herec Jiří Mádl. Dle tohoto prohlášení jsou například zašlapávány hodnoty Masarykovy a Havlovy, prezident se stal mocenskou loutkou zájmů Moskvy a Pekingu a jsme strháváni do područí Východu, naše země je rozkrádána navzdory řečem o boji proti korupci… Autoři dále vyzývají k přijetí eura a tak dále…
28.06.2017 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (378 článků) , Michael Kocáb (646 článků) , Jiřina Šiklová (100 článků) , Jan Filip (62 článků) , Jan Filip (55 článků) , Jan Chvojka (162 článků) , Michael Keller (1 článek) , Michael Keller (1 článek) , Michael Michael (1086 článků) , Michael Keller (1 článek)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »