Články k osobnosti

Ivan Ivan

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ivan Ivan »
 

Exministr financí Pilný k programovému prohlášení vlády: Řada slibů je mimo realitu

 
Jak hodnotí své půlroční působení v roli ministra financí Ivan Pilný? A co říká na schválenou verzi státního rozpočtu na rok 2018?
18.01.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Ivan Jordák: Začíná bouře?

 
První kolo volby prezidenta máme za sebou. V druhém kole si budeme vybírat mezi prezidentem Zemanem, o kterém víme něco málo a panem Drahošem, o kterém nevíme prakticky nic.
16.01.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Ivan Bednář: Budou i dětské milice?

 
Podle přijaté novely zákona o obecní policii mohou od 1. ledna nastoupit do služby mladí lidé už v 18 letech místo dřívějších 21 let. To prý pomůže policejnímu sboru v získávání nových posil.
15.01.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Piráti preferují Hilšera, už se rozhodl i Bartoš. Okamurovci radí Zemana

 
Velký zájem Pirátů probudil jejich „sjezd“ v Brně o uplynulém víkendu. V online anketě už aktuálně hlasovala většina členů strany, zatímco před několika dny jich byla jen stovka. V interních volbách strany by s přehledem zvítězil Marek Hilšer. Toho podpořil osobně i předseda Ivan Bartoš. Miloše Zemana by volilo 12 Pirátů, Jiří Hynek a Vratislav Kulhánek zatím nenašli mezi členy žádného podporovatele. Doporučení svým příznivcům dalo pak ve čtvrtek hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, mají volit Miloše Zemana.
11.01.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19216 článků) , Marek Hilšer (34 článků) , Vratislav Kulhánek (17 článků) , Jiří Hynek (20 článků) , Ivan Ivan (803 článků)

Michálek (Piráti): Trváme na návrhu tak, jak ho přednesl předseda Ivan Bartoš

 
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k návrhu přednostního projednání Žádosti o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny k trestnímu stíhání poslance Andreje Babiše a poslance Jaroslava Faltýnka
10.01.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11322 článků) , Ivan Ivan (803 článků)

Aby bylo jasno, trestní stíhání z Babiše nikdo nesejme! Sněmovna se hádala o pořad schůze, nakonec vše podle plánu

 
Poslanci začali jednat o jediném bodu, a to vyslovení důvěry jednobarevné menšinové vládě Andreje Babiše (ANO). A hned začalo být dusno. Šéf Pirátů Ivan Bartoš totiž navrhl, aby poslanci nejdříve projednali žádost policie na zbavení imunity Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka a teprve potom hlasovali o důvěře vládě. S návrhem Pirátů, jak se ukázalo, souhlasilo nejen hnutí STAN, ale i ODS a TOP 09. „Jejich trestní stíhaní by tak bylo pouze případně přerušeno, ale obvinění z těch dvou by nikdo nesejmul,“ zdůraznil k tomu šéf klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Jen předseda KSČM Vojtěch Filip nesouhlasil. A to důrazně. „Chcete tím narušovat fungování ústavních institucí!“ zdůraznil.
10.01.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11322 článků) , Miroslav Kalousek (6305 článků) , Vojtěch Filip (916 článků) , Ivan Ivan (803 článků)

Gabal má strach: 2. kolo nemusí vůbec být! Musíme přijít a volit a tlačit před sebou všechny známé, příbuzné a neznámé

 
Bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, zda vůbec bude druhé kolo prezidentských voleb a zda současná hlava státu Miloš Zeman nevyhraje hned v kole prvním. I s tím totiž operují některé průzkumy, jiné naopak upozorňují, že by Zeman mohl být v případném druhém kole poražen.
10.01.2018 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19216 článků) , Ivan Ivan (803 článků)

Ivan Jordák: Jak a zda vůbec volit?

 
Za několik málo dnů si my občané zopakujeme volby prezidenta. Na výběr, máme devět kandidátů. Tedy, kdo z nich? Máme vůbec aspoň nějaké povědomí, jaký který je?
09.01.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Poprvé za 98letou historii uvede činohra NDM Ibsenova Peera Gynta

 
Dramatická báseň Peer Gynt, jež patří celosvětově k nejhranějším a nejznámějším dílům Henrika Ibsena, je souborem činohry za celou 98letou historii NDM nastudována poprvé! V titulní roli se představí Ivan Dejmal, režie se ujal Pavel Khek, který již v roce 2015 nastudoval v NDM se souborem činohry inscenaci Doktor Faustus. Autorkou původní hudby k inscenaci Peer Gynt je Vladivojna La Chia – ostravská skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice.
08.01.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Henrik Ibsen (6 článků) , Ivan Ivan (803 článků)

Takoví lidé vážně chtějí být prezidentem republiky? Promlouvá psychiatr a jsou to drsné diagnózy

 
ROZHOVOR „Mám pocit, že profesor Drahoš se v pelotonu dere dozadu. Topolánek je hrubozrnný a bez čistého štítu, ale je zkušený politik a snaží se nikoho příliš neurážet, dokonce ani prezidenta Zemana. Drahošův politický amatérismus se mimo jiné projevuje tím, že, aniž by si to zřejmě uvědomoval, úplně zbytečně napadá, uráží a naštvává lidi, aniž by tím jiné získal. Politik se tak nikdy nechová,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na vrub prezidentských kandidátů exministr zdravotnictví Ivan David. A jak hodnotí Miloše Zemana? „Miloš Zeman snad neřekl, že nebude dělat žádnou kampaň, tuším, že ‚slíbil‘, že se nezúčastní diskusí s protikandidáty. Je to chytré. Proč by si měl nechat okopávat kotníky v přímém přenosu? Ať oni soutěží, kdo je antizemanovější!“
07.01.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19216 článků) , Ivan Ivan (803 článků)

Piráti „upirátili“ logo Elánu, kapela zvažuje právní kroky. Bartoš: Vše bylo v rámci zákona

 
Pirátská strana ve svém silvestrovském videu použila logo kapely Elán. Ta jim to ale nepovolila. Na skutečnost upozornil v sobotu server iDnes.cz. Slovenská kapela podle svého manažera zváží proti politické straně právní kroky. Předseda Pirátů Ivan Bartoš ale na použití loga ve videu nic špatného nevidí, šlo podle něj o parodii a koláž, což prý autorský zákon umožňuje.
06.01.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Ivana Bartoše zvolilo 94 % hlasujících Pirátů předsedou

 
Dosavadní předseda Pirátů Ivan Bartoš byl na Celostátním fóru strany v Brně opět zvolen předsedou České pirátské strany.
06.01.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Máme šanci porazit ANO, hlásí znovuzvolený šéf Pirátů Bartoš

 
Předsedou Pirátů bude další dva roky Ivan Bartoš. Zvolilo ho v sobotu celostátní fórum strany, ve volbě neměl protikandidáta. První místopředsedkyní Pirátů se stala poslankyně Olga Richterová, dalšími místopředsedy jsou poslanci Radek Holomčík, Jakub Michálek a Mikuláš Peksa. Bartoš před volbou řekl, že Piráti budou ve sněmovně konstruktivní opozicí, v příštím volebním období by se ale měli aktivně zapojit do sestavování vlády.
06.01.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Bartoš je znovu předsedou Pirátů. Do prezidentských voleb nikoho nepodpoří, ale o Zemanovi se předseda vyjádřil velmi brutálně

 
Piráti nebudou dávat doporučení voličům, pro koho hlasovat v prvním kole prezidentské volby, ale nechají to na rozhodnutí členů. Novinářům to dnes řekl znovuzvolený předseda strany Ivan Bartoš. Uvedl, že sám sice své preference oznámí, volba je ale odpovědnost každého jednotlivce. Podotkl také, že nemá sympatie, které by ho vedly k hlasování pro úřadujícího prezidenta Miloše Zemana. Zprávu přinesla ČTK.
06.01.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19216 článků) , Ivan Ivan (803 článků)

Bartoš: Po příštích volbách by se Piráti mohli podílet na vládě

 
Piráti mají šanci výrazně uspět v příštích sněmovních volbách a v příštím volebním období se aktivně zapojit do sestavování vlády. Dnes to řekl předseda strany Ivan Bartoš, který se na celostátním fóru v Brně uchází o další mandát v předsednické funkci. Zdůraznil, že pro další růst podpory Pirátů je třeba, aby splnili své sliby ze současných voleb a aby neztratili pokoru.
06.01.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Piráti získali „první dámu“. Za šéfa si opět zvolili Bartoše

 
Piráti „povinně“ volili nové vedení. Třetí nejúspěšnější strana ve Sněmovně, která má 22 poslanců, musela do 3 měsíců od voleb potvrdit nebo převolit svého předsedu a místopředsedy. V čele strany zůstal Ivan Bartoš, který neměl protikandidáta, místopředsedové se ale změnili, do vedení se dostala i jedna žena – poslankyně Olga Richterová. Blesk zprávy vše sledovaly online.
06.01.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Pirát Bartoš: Babiš si v programu hraje na levici. Je ale pravicový necitlivý politik

 
Piráty čeká po volebním úspěchu „povinné“ hlasování o vedení. Podle stanov musí strana svolat tři měsíce od voleb do Poslanecké sněmovny celostátní fórum a tam buď potvrdit stávající vedení, anebo členy předsednictva vyměnit. Žádné velké zemětřesení se ale v Brně o následujícím víkendu neočekává. Předseda Ivan Bartoš, který Blesk Zprávám poskytl rozhovor, nemá do této chvíle žádného protikandidáta. O dobré náladě svědčí i jeho humorný pozdrav: „Dobrý den, celý den, OLAF letí komínem“. Reagoval tak na zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům o kauze Čapí hnízdo.
06.01.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Ministerstvo obrany: Zemřel válečný veterán generál Schwarz

 
Ve čtvrtek 4. ledna zemřel v Londýně generálmajor Ivan Otto Schwarz, jeden z posledních československých veteránů druhé světové války a letců RAF.
05.01.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Langr (Zelení): Chceme regulovat byznys s chudobou

 
Zelený náměstek Ivan Langr prosadil na libereckém magistrátě novou bytovou koncepci. Zahrnuje takzvaný systém prostupného bydlení, nová pravidla pro přidělování bytů i důslednější kontrolu komerčních ubytoven.
04.01.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)

Smělý Bartoš: Cílem pro příště je porážka ANO. Piráti se sjedou v Brně a zvolí vedení

 
Piráti se v neděli sejdou v Brně na svém celostátním fóru, aby si zvolili nové vedení. Předsednickou funkci obhajuje Ivan Bartoš, žádného soupeře ve volbě mít nebude. Bartoš před víkendem serveru Novinky.cz řekl, že cílem Pirátů by mělo být, aby v příštích volbách porazili ANO. Ať už budou volby v řádném termínu za 4 roky, nebo třeba za dva, pokud padne vláda dřív.
04.01.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (803 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »